potrebni programeri za pravljenje dosta velike igrice

pozdrav ljudi, ja sam samouki graficki dizajner. Imam odlicnu ideju za igricu, razumem se donekle u programiranje ali ne znam da pravim igrice. budzet za igricu je 0 dinara, znaci volonterski otprilike, ja bi finansirao iz dzepa claud server, i sta je jos potrebno, a finalni proizvod i zaradu delili bi na ravne casti. Posto je igrica velika bilo bi pozeljno i vise ozbiljnih ljudi koji bi odradjivali posao u polju programiranja. Graafika, glasovi i zvucni efekti su na meni, za to imam ljude. Ideja igrice je da bude slicna tekenu ili mortal kombatu, samo sa balkanskim likovima sa estrade i ostale javne scene tako da svi zainteresovani balkanci mogu da se jave.
Cenio bih i vasa misljenja da li bi bila igrana igrica i ako se razumete kolko bi ljudi trebalo da obavlja posao. hvala
 
Da li si svestan kako stvari funkcionisu, i da je nemoguce sa 0 budzeta napraviti bilo kakvu komercijalnu pricu?
Ukolilo je prica cisto skolske prirode, onda OK, ali onog momenta kada udjes u komercijalu (zaradu para), pokucace ti inspekcija na vrata i pitace te cime si napravio tu igricu. I ako nemas originalan - licenciran softver, nayebo si!
Da li imas ikakvog iskustva u gejmerskoj industriji?
Jesi li radio nekada u nekoj firmi koja, zapravo, pravi igrice?
Znas li koliki sijaset razlicitih strucnjaka je potreban da se napravi igrica? :D
Znas li koji ti sve softver treba za to?
Programer je tu jos i najjeftinija komponenta.
Imam utisak da se nisi bas informisao o tome u sta se upustas.....
 
Ako mene pitas, valjda posto nisi kvotovao, nisam radio u gejmerskoj firmi za sad, a sto se volontiranja tice radio sam na vise open source igara....

Ne, pitao sam postavljaca teme :) Mada je to retoricko pitanje, jer decko se zaleteo samo tako :D

Saradjivao sam sa jednom gejmerskom firmom iz NS-a, i video sam kompleksnost cele te price, ukoliko se zeli neki komercijalni uspeh. Naravno, zavisi kakva je igrica u pitanju, ali sve u svemu, organizacija i realizacija cele te price je prilicno kompleksna.

Sve dok je u okvirima "igramo se, bez pretenzija na zaradu" je OK, ali koliko vidim, decko ima neke ozbiljne planove za zaradu, pa bih da mu predocim realnu sliku kako stvari stoje.
 
pozdrav ljudi, ja sam samouki graficki dizajner. Imam odlicnu ideju za igricu, razumem se donekle u programiranje ali ne znam da pravim igrice. budzet za igricu je 0 dinara, znaci volonterski otprilike, ja bi finansirao iz dzepa claud server, i sta je jos potrebno, a finalni proizvod i zaradu delili bi na ravne casti. Posto je igrica velika bilo bi pozeljno i vise ozbiljnih ljudi koji bi odradjivali posao u polju programiranja. Graafika, glasovi i zvucni efekti su na meni, za to imam ljude. Ideja igrice je da bude slicna tekenu ili mortal kombatu, samo sa balkanskim likovima sa estrade i ostale javne scene tako da svi zainteresovani balkanci mogu da se jave.
Cenio bih i vasa misljenja da li bi bila igrana igrica i ako se razumete kolko bi ljudi trebalo da obavlja posao. hvala

Ovakvih tema sam se načitao.Uglavnom ljudi bez znanja i para žele da se upuste u projekat za koji imaju nula iskustva.Ali čekaj malo,oni imaju ideju kao najbitniji segment...

Ideja nije najbitniji segment već pare.

U sličnoj sam situaciji (grafički dizajner sa tendencijom ka igrama) Učim javascript,pa bi uz neki game-framework napravio neku browser igru za početak.
Neke AAA igre su van domašaja ali danas Indie igre umeju da privuku pažnju.

Dakle moj savet ti je da kreneš samostalno sa projektom.Js je lak jezik a daje dovoljno za početak.Umesto što očekuješ da ćeš skupiti volontere kojima ćeš reći ideju a oni odraditi veći deo posla.

Ps. Ako voliš igre i ako želiš sa tim da se baviš onda ih nemoj zvati "igricama".

Ps.2 Nije mi neka ideja.A pomalo i iritira što svaki produkt iz Srbije mora da sadrži ili Vučića ili Jelenu Karleušu.Samo nemoj sledeću ideju u vezi farme,parova ili velikog brata.Postaje neizdrživo.
 
pozdrav ljudi, ja sam samouki graficki dizajner. Imam odlicnu ideju za igricu, razumem se donekle u programiranje ali ne znam da pravim igrice. budzet za igricu je 0 dinara, znaci volonterski otprilike, ja bi finansirao iz dzepa claud server, i sta je jos potrebno, a finalni proizvod i zaradu delili bi na ravne casti. Posto je igrica velika bilo bi pozeljno i vise ozbiljnih ljudi koji bi odradjivali posao u polju programiranja. Graafika, glasovi i zvucni efekti su na meni, za to imam ljude. Ideja igrice je da bude slicna tekenu ili mortal kombatu, samo sa balkanskim likovima sa estrade i ostale javne scene tako da svi zainteresovani balkanci mogu da se jave.
Cenio bih i vasa misljenja da li bi bila igrana igrica i ako se razumete kolko bi ljudi trebalo da obavlja posao. hvala
:bye:
 
Ps.2 Nije mi neka ideja.A pomalo i iritira što svaki produkt iz Srbije mora da sadrži ili Vučića ili Jelenu Karleušu.Samo nemoj sledeću ideju u vezi farme,parova ili velikog brata.Postaje neizdrživo.

Sama ideja mi je jako glupa. Iskljucivo zbog toga sto ubacuju tako neke likove sa Balkana, bla bla.
Na to gledam iskljucivo kao na neku sprdnju, i smatram da to ne moze da uspe. Koliko sam samo igrica na tu temu video na play store-u, i nikad nisam pozeleo da skinem bilo koju

Ako bi zeleo da okupi volontere, podrazumeva se da to mora da bude projekat na kojem bi oni voleli zaista da rade, i da ucestvuju u odlucivanju koliko toliko.
 
Ne, pitao sam postavljaca teme :) Mada je to retoricko pitanje, jer decko se zaleteo samo tako :D

Saradjivao sam sa jednom gejmerskom firmom iz NS-a, i video sam kompleksnost cele te price, ukoliko se zeli neki komercijalni uspeh. Naravno, zavisi kakva je igrica u pitanju, ali sve u svemu, organizacija i realizacija cele te price je prilicno kompleksna.

Sve dok je u okvirima "igramo se, bez pretenzija na zaradu" je OK, ali koliko vidim, decko ima neke ozbiljne planove za zaradu, pa bih da mu predocim realnu sliku kako stvari stoje.

Pa ne moze zarada za 0 dinara. Za to postoje besplatne igre pa da radis iz zadovoljstva, po par linija koda dnevno ;p
 
Gospodine Maksimovicu, najbolje bi bilo da pogledate kakve igre moze napraviti tim od par ljudi, npr. One Must Fall 2097 za MSDOS su napravila tri coveka, Rob Elam koji je programirao u C++ i uradio grafiku, Kenny Chou koji je napravio muziku i treci, koji je radio QA (quality assurance). Moze se takva igra napraviti i u 1080p ili cak 4K rezoluciji.

https://en.wikipedia.org/wiki/One_Must_Fall:_2097

https://www.youtube.com/results?search_query=one+must+fall+2097

Dakle, nista sto bi se moglo meriti sa visokobudzetnim igrama za PC i konzole, koje traze bar nekoliko miliona dolara ili evra budzeta. Jos ce biti tesko naci ljude da rade zabadava. I nikako ne praviti igru za nase trziste, nasi ljudi kupuju kompjuter od 20000 din i stavljaju na njega piratski softver, kako od njih ocekivati da plate igru ili kupe nesto preko reklame u igri (ako je za Android, recimo)?
 
Nisam video ovaj odgovor do sad. DOS igre su mogle biti stancovane brzo zato sto su bile jednostavne a i kompjuteri su imali po 1mb rama u proseku. I pored toga za ovu igru da bi stiglo do bete bilo je potrebno godinu dana. E sad cisto sumnjam da su ti ljudi to radili za dzabe jer se racuni moraju placati
a deca hraniti ;)

edit:
sto se tice pirata, oni mogu samo offline da igraju, ne mogu da skidaju apdejte i naravno moze da se napravi milion zackoljica koje igru ne cine onim kao kad se kupi
Ja od kad sam poceo da kupujem igre video sam ogormnu razliku izmedju igranja krekovanih igara i pravih stvari.

edit2:
sad sam video da se ne obracate meni, ali i ja se prezivam Maksimovic ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top