Navike...

macka vracarka

Veoma poznat
Poruka
13.094
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?
 
Imam case za sve, tanjire za sve, i tako dalje....cak imam i neke kristalne zajebancije (nekada sam voleo da se igram sa njima, da proizvodim razne zvuke) :D

Ali, generalno, pivo volim da pijem iz flase, vino ne pijem skoro nikada, kafu iz omiljene solje, tanjire duboke za corbu - plitke za ne-corbu...i to je to...klasika :)
 
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?
Ljudi su stoka.
 
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?

ugl imam svoju solju, koja je sa nekim aplikacijama, sa mackama ili kravama uglavnom
ima svoju cinijicu iz koje volim supu da jedem, sa krava aplikacijama
ali mogu da pijem/jedem i iz neke druge, nije moranje
ne robujem nekim tim ritualima, kad zivis ko ja zivot u koferima onda ne mozes mnogo da robujes stvarima
uopste se ne opterecujem tim fazonima da moram da imam komplet casa solja i sl, sve mi je to raspareno, kupovano na komad sta mi se svidi
 
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?

Kad se ovakve teme povedu pomislim na neke snobove iz okruzenja,cudo al su uglavnom jarci u pitanju,sad su u fazonu 3 dana da pricaju o nekom banalnom ugodjaju i preuvelicavaju kao o uzitku,i ponavljaju,ponavljaju,traze da se aminuje ,kako sad oni uzivaju punim plucima,a totalni su raspad,konzervu sardine ne znaju da otvore,al su im peskiri slozeni po boji i velicini
 
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?

Lepa tema. :)

Kod nas se uvek „ceremonijalo“... :) Tako sam odrasla.
Imam sve. I to u nekoliko izvedbi. Vise nego sto nam je potrebno. Tesko mogu odoleti tim lepim stvarcicama... :)
Zaista mi to pricinjava zadovoljstvo.
 
Pa ja sa više radujem lepoj čaši nego onome što je u njoj. Kod kuće uvek sipam piće u adekvatnu čašu, zašto ne bih sebi napravila potpuni ugođaj ako mogu?
Nikada ne bih popila jogurt iz staklene čaše, to mi sa neopisivo gadi..
 
Pa ja sa više radujem lepoj čaši nego onome što je u njoj. Kod kuće uvek sipam piće u adekvatnu čašu, zašto ne bih sebi napravila potpuni ugođaj ako mogu?
Nikada ne bih popila jogurt iz staklene čaše, to mi sa neopisivo gadi..

a ja obrnuto, hebe mi se dal pijem jogurt iz case ili solje
bitnije mi je kakav je taj jogurt
nismo svi isti :)
 
E pivske čaše nemam vidiš, mogao bih da ih kupim.


Ma ni ja ne patim za tim da mora uvek različit sud za različitu stvar, ali volim da imam prikladno posuđe kad mi neko dođe na gajbu.

Došli nama neki gosti porodično, njih četvoro odraslih, žmu i ja se zgledamo, nemamo komplet šolja za kafu.
Imamo more šolja ali komplet jok.
I još uvek ga nismo kupili, nikako da nađem neki da mi se dopada po ovim marketima a ciljano da idem to da tražim i kupujem nemam vremena.

- - - - - - - - - -

Ali zato imamo tri !!! kompleta pivskih čaša :rotf:
 
Pricam danas sa drugaricom i kaze mi kako u kuci ima samo 4 čase za vodu. Sve su polomili a njoj se kaze bas ybe da kupuje. Pitam iz cega pijete vino, kaze pa iz tih istih.. žive ona i muž.
Da li imate naviku da pijete iz adekvatnih casa? Da li su vam solje iste ili svaka razlicita, reklamne neke koje ste nekada dobili? Set za rucavanje? Sve isti tanjiri ili z brda z dola?
Takodje da li vam je sve jedno da li jogurt pijete iz solje ili moze i iz case a vodu iz solje npr?
Koliko inace na to polazete da ugodite sebi u tom smislu?

Волим лакше тањире, да нису превелики и најбоље када су од аркопала... они су фино обрађени, немају онај непријатан неизлакирани руб на дну као керамички.
Купила сам потпуно бијеле, у меркатору их продају на комад, неке баш интересантног несиметричног облика. Мало ми мука када имаш сет и поломљен не можеш да замијениш.
Са шољицама за кафу имам мали трип, некако увијек имам омиљену, средње величине, волим оне мало трбуљасте, да нису баш строго ваљкасте и да су од порцелана, да се провиде, ал опет само да им фино обрађено дно, јежим се од грубе ивице.
Чаше за воду су ми лијепе када имају стопицу. За пиво сам купила у максију стелине чаше, недавно их имали, и већ сам једну поломила, а баш ми се свиђају. Штета нема их више.
Вино понекад пијем, сад немам винске чаше, не сјећам се из чега смо пили вино. Бирам бијело вино и никад нисам имала винске предвиђене за бијело, само неке обичне за црно. Не разумијем се у материју, кад сам тражила чаше, понуђен ми је избор између десет врста... имате ли неке универзалне... нема. Што се мене тиче вино могу и из оних за воду.

Једино кафу не могу да пијем из провидних стаклених чаша.
 

Back
Top