Kratak kurs kriptografije - anketa

Da li ste zainteresovani za kratak kurs kriptografije?

  • Zainteresovan sam?

  • Nisam, koji ce mi moj!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Providno, niko iz službe ti neće odgovoriti

Pa ja sam radio 8 godina u sluzbi, od toga 3 godine u oblasti kriptografije, a sa ponosom mogu da kazem da mi je sef (i mentor) za te tri godine bio poslednji pravi domaci kriptoanaliticar :cool:

Inace, stvari o kojima bih pricao mogu i vrlo lako da se izguglaju, ne otkrivam nikome toplu vodu, samo bih na jednom mestu, na prost nacin, zapoceo pricu, cisto da ljudi nauce nesto o onome sto svakodnevno koriste.
 
Pa ja sam radio 8 godina u sluzbi, od toga 3 godine u oblasti kriptografije, a sa ponosom mogu da kazem da mi je sef (i mentor) za te tri godine bio poslednji pravi domaci kriptoanaliticar :cool:

Inace, stvari o kojima bih pricao mogu i vrlo lako da se izguglaju, ne otkrivam nikome toplu vodu, samo bih na jednom mestu, na prost nacin, zapoceo pricu, cisto da ljudi nauce nesto o onome sto svakodnevno koriste.

evo i mene :zurka: a je l' mogu da sedim sa Perfikom u klupi? :ceka:
salu na stranu, daj temu! :zurka: :klap:
 
DES (енгл. Data Encryption Standard) алгоритам је највише коришћен алгоритам за криптовање на свету. Дуго година, DES је међу људима био синоним за сигурно шифровање. Упркос напору Electronic Frontier фондације у прављењу машине за разбијање DES-шифрованих порука, вредне 250.000 америчких долара.
 

Back
Top