Duboki peat

Snow_Queen1

Aktivan član
Poruka
1.168
Da li ste upoznati sa ovom tehnikom?
Šta mislite o njoj?
Vaša iskustva.

Duboki peat je tehnika spajanja emotivnih dualiteta, npr straha i ljubavi, očaja i sreće, nemira i mira itd.
Veoma je slična aksiotici hrišćanske dualnosti. Sastoji se u tome da na život treba gledati sa pomirenjem i prihvatanjem. Da se ne mogu ni pozitivne emocije doživjeti u njihovoj punoj snazi ako na isti način ne prihvatimo i negativne. Da je naše biće poligon za smjenu tih pluseva i minusa...

Tehnika je plod dugotrajnog rada ruskog psihologa Slavinskog. Zamjenjuje godine psihoterapije. Traje oko sat vremena. Postoje ljudi obuceni da je rade. Kosta 50€.

Moja drugarica je zavrsila obuku, ima sertifikat i radi mi DP kad iskrsne neki problem. Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo.

Pozdravljam vas sve!
 
Živorad Mihajlović postade rus? :lol: Čistokrvna srbenda, bre. Šumadinac.

Al to kao bolje zvuči. Ruski psiholog. Ko će srbendi verovati.
Mi imamo samo Teslu, Milankovića i tako neke šabane...
 
On je zapravo u prošlom životu bio Rus. :lol: Sad je napredovao.

Interesantne su mu tehnike, zaista. Mada se učenici slabo snalaze, jer on tom brzinom
usavršava i stvara novo, da ga je teško pratiti.

Intenziv bi u osnovne škole trebali da uvedu. I to u niže razrede. Da se deca prvo sa
sobom sretnu, pa će posle toga znati i šta dalje da uče. Tom tehnikom se ne postiže
trajno stanje, ali je dovoljno makar proviriti na tren.
 
;)Otkriće tople vode...
A pazi:kaže da kod njega uče ruski psihijatri! A odmah posle toga kako su Rusija i Ukrajina najbolja tržišta!:hahaha:

Međutim,terapija je ok!:ok:
Jer tu se radi o bihevioralnoj kognitivnoj terapiji...Upoznavanje pacijenta sa dijapazonom njegovog reagovanja...
Ništa protiv,mada da daje certifikate...:roll:
 
Još jedan mag koji za sitne pare i nekoliko puta po nekoliko minuta
rešava sve psihološke probleme, uključujući najteže fobije?
I hvali se svojim uspesima na svetskom tržištu?

Treba samo odučiti da li ćemo uložiti novac u njegovu moć,
ili u čudotvorni lek protiv raka, ćelavosti...

Vi kako hoćete, a ja hitam na tretman. :zcepanje:
 
Poslednja izmena:
Nemoj ni slučajno. Možeš se sa sobom sresti, a to je mnogo opasno. :sad2:

Bolje čuvaj pare za frizuru.

- - - - - - - - - -

;)Otkriće tople vode...
A pazi:kaže da kod njega uče ruski psihijatri! A odmah posle toga kako su Rusija i Ukrajina najbolja tržišta!:hahaha:

Međutim,terapija je ok!:ok:
Jer tu se radi o bihevioralnoj kognitivnoj terapiji...Upoznavanje pacijenta sa dijapazonom njegovog reagovanja...
Ništa protiv,mada da daje certifikate...:roll:
Što, šta fali sertifikatima? Daj da nabavimo po jedan, pa da lečimo ovaj zabludeli forumaški svet.
Ja ću da otklanjam tramume dečacima, a ti devojčicama... :zper:

A ako ih i pokvarimo, niko neće ni da primeti. :mrgreen:
 
Da li ste upoznati sa ovom tehnikom?
Šta mislite o njoj?
Vaša iskustva.

Duboki peat je tehnika spajanja emotivnih dualiteta, npr straha i ljubavi, očaja i sreće, nemira i mira itd.
Veoma je slična aksiotici hrišćanske dualnosti. Sastoji se u tome da na život treba gledati sa pomirenjem i prihvatanjem. Da se ne mogu ni pozitivne emocije doživjeti u njihovoj punoj snazi ako na isti način ne prihvatimo i negativne. Da je naše biće poligon za smjenu tih pluseva i minusa...

Tehnika je plod dugotrajnog rada ruskog psihologa Slavinskog. Zamjenjuje godine psihoterapije. Traje oko sat vremena. Postoje ljudi obuceni da je rade. Kosta 50€.

Moja drugarica je zavrsila obuku, ima sertifikat i radi mi DP kad iskrsne neki problem. Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo.

Pozdravljam vas sve!

umreću na licu mesta :zcepanje::zcepanje::rotf:

- - - - - - - - - -

on je rus, kao što sam ja afrikanka :mrgreen:
 
Da li ste upoznati sa ovom tehnikom?
Šta mislite o njoj?
Vaša iskustva.

Duboki peat je tehnika spajanja emotivnih dualiteta, npr straha i ljubavi, očaja i sreće, nemira i mira itd.
Veoma je slična aksiotici hrišćanske dualnosti. Sastoji se u tome da na život treba gledati sa pomirenjem i prihvatanjem. Da se ne mogu ni pozitivne emocije doživjeti u njihovoj punoj snazi ako na isti način ne prihvatimo i negativne. Da je naše biće poligon za smjenu tih pluseva i minusa...

Tehnika je plod dugotrajnog rada ruskog psihologa Slavinskog. Zamjenjuje godine psihoterapije. Traje oko sat vremena. Postoje ljudi obuceni da je rade. Kosta 50€.

Moja drugarica je zavrsila obuku, ima sertifikat i radi mi DP kad iskrsne neki problem. Jedno jako lijepo, korisno i neobicno iskustvo.

Pozdravljam vas sve!

Mislim da sam na netu gledala neku seansu sa tom tehnikom. Iako je ideja delovala skroz pitko, praktično mi je bilo jako zamorno ono i da slušam. Polazi se od problema koji se želi rešiti, a onda se nastavlja nepregledni niz misli i osećanja koji se nadovezuju i koje treba osvestiti i prihvatiti. Posle nekog vremena, i to kratkog, gubi se svrha i samo te izmori i tera da lažeš da ti je preostao još neki osećaj.

Sama ideja ima dobrih tačaka, prihvatanje umesto potiskivanja, kad dozvoliš neki negativni naboj on sam od sebe gubi snagu, izvesna distanca od svake emocije i nepoistovećivanje sa njom..., ali da je neko instant rešenje putem seansi to teško.
 
Slavinski koketira sa okultnim i satanizmom, a koristi psihologiju da bi stvorio neke pseudopsihoterapije koje su sve bazirane na religiji i dogmama a ne nauci.

Zato je to veeeoma opasno, jer se iza svega toga krije vrbovanje ljudi u new age sekte. Nesto slicno radi i Sladjana Velkov u medicini.

Pridobijaju tako lekari, psiholozi i sl autoriteti ljude koji imaju problema a onda ih na finjaka indoktriniraju, prvo kao pomaze sve super, i dok se okrenes, ne znas vise gde se nalazis, mozak ti je ispran i ti si u kultu ili u sekti.

Kod pravih znalaca, Slavinskog bije glas da je okultista. Kakav crni :"duboki peat". Jos jedan psiholoski sarlatan.

Pazite se ljudi, opasnost vreba sa svih strana, eto cak i od diplomiranih autoriteta.
 
Ljušti se sloj po sloj emocija dok se ne dođe do srži. Čak oni koriste izraz ,,kao da ljuštiš luk". Ukoliko umiješ da se predaš u ruke nekom u kog vjeruješ, (tehnici u koju vjeruješ) - može da bude jako korisno. Iz ličnog iskustva govorim.

- - - - - - - - - -

Slavinski koketira sa okultnim i satanizmom.

Kod pravih znalaca, Slavinskog bije glas da je okultista. Kakav crni :"duboki peat". Jos jedan psiholoski sarlatan.

Pazite se ljudi, opasnost vreba sa svih strana, eto cak i od diplomiranih autoriteta.


Odakle ti to?
 
Ljušti se sloj po sloj emocija dok se ne dođe do srži. Čak oni koriste izraz ,,kao da ljuštiš luk". Ukoliko umiješ da se predaš u ruke nekom u kog vjeruješ, (tehnici u koju vjeruješ) - može da bude jako korisno. Iz ličnog iskustva govorim.

- - - - - - - - - -




Odakle ti to?

Iz vise izvora saznao i od vise osoba. Opste je poznato da Slavinski koketira sa okultnim. Opasan je. Veoma. Bas zato sto je iz ugla autoriteta i sto je psiholog - neko ko je strucnjak za psihicki zivot coveka.

Sta, vi ste mislili da u sektama nema psihologa, lekara i sl? Pa sta mislite ko smislja demagogiju, vrbovanja i modus operandi? Pa psiholozi. Nemoralni psiholozi.
 
Ljušti se sloj po sloj emocija dok se ne dođe do srži. Čak oni koriste izraz ,,kao da ljuštiš luk". Ukoliko umiješ da se predaš u ruke nekom u kog vjeruješ, (tehnici u koju vjeruješ) - može da bude jako korisno. Iz ličnog iskustva govorim.

- - - - - - - - - -




Odakle ti to?

Mene u startu odbija nešto što nudi rešenje nakon par minuta seanse. Nosiš celog života neku traumu i nakon par minita, puf! Sve je opet super.
Čude me ozbiljni psiholozi koji su prihvatili te principe i zastupaju ih vrlo ozbiljno. Kao deo terapije i za osvešćivanje nekih unutrašnjih mehanizama, to je u redu. I to kod ljudi kod kojih nesvesni sadržaji nisu već nabujali i preuzeli kontrolu. Tad deluje kao tumaranje u mraku.
 
Iz vise izvora saznao i od vise osoba. Opste je poznato da Slavinski koketira sa okultnim. Opasan je. Veoma. Bas zato sto je iz ugla autoriteta i sto je psiholog - neko ko je strucnjak za psihicki zivot coveka.

Sta, vi ste mislili da u sektama nema psihologa, lekara i sl? Pa sta mislite ko smislja demagogiju, vrbovanja i modus operandi? Pa psiholozi. Nemoralni psiholozi.

Koliko osoba i šta su te osobe bile sposobne da shvate?

Slavinski osmisli tehniku, isproba, zatim je prenese učenicima, objavi knjigu i tera dalje.
Ni mrvu jednu ne sačuva samo za sebe, da bi sebe učinio važnim ili nekome neophodnim.
Učenici njegovi isto tako, mogu tehnikom da ti pomogunu, a mogu i da ti je prodaju za
neke sitne novce, pa radi sam. Ni oni ti dakle nisu neophodni.

Sekte imaju piramidalnu strukturu, gde je na vrhu jedan jedini obožavani čija se reč
slepo sluša, pa su tik ispod njega najodaniji sledbenici koji ga čuvaju, i tako redom..
 
Jao, i mene me plaš i da mi neko tek tako oduzme traumu koju brižljivo čuvam decenijama.
Čemu onda sav moj trud da je ne pustim.. :lol:

Čarobni štapići! Kako prošlo, tako se vratilo...

- - - - - - - - - -

Koliko osoba i šta su te osobe bile sposobne da shvate?

Slavinski osmisli tehniku, isproba, zatim je prenese učenicima, objavi knjigu i tera dalje.
Ni mrvu jednu ne sačuva samo za sebe, da bi sebe učinio važnim ili nekome neophodnim.
Učenici njegovi isto tako, mogu tehnikom da ti pomogunu, a mogu i da ti je prodaju za
neke sitne novce, pa radi sam. Ni oni ti dakle nisu neophodni.

Sekte imaju piramidalnu strukturu, gde je na vrhu jedan jedini obožavani čija se reč
slepo sluša, pa su tik ispod njega najodaniji sledbenici koji ga čuvaju, i tako redom..

To je dobra zarada. Koliko koštaju ti seminari, obuke, sertifikati..
Za sekte baš ne znam, ali za brzu zaradu, to mogu da zamislim...
 
To je dobra zarada. Koliko koštaju ti seminari, obuke, sertifikati..
Za sekte baš ne znam, ali za brzu zaradu, to mogu da zamislim...

Koliko možeš da se obogatiš time što si meni prodao znanje koje ja mogu
posle da prodajem drugima
A koliko ako znanje čuvaš za sebe, tako da svi moraju uvek tebi da plate?
 
O tome se i radi. Ne moze znanje da cuva za sebe. Ne moze da ionako stignu svi na red kod njega. Uostalom njemu to i nije mnogo bitno - da zaradjuje od psihoterapije, to je samo instrument i vrh ledenog brega.

Covek je tezak okultista, i za "te sitne pare" ce prodavati ostalima te stvari, koje uopste nisu naucno dokazane. Ima 1000 glupiranja u okviru psihoterapija. Danas, svako ko osmisli neku glupost odmah je to "psihoterapija".

Sve bi bre to trebalo urediti naucnom metodologijom, proverama i da postoji zakon za to. Neka imamo 3-4 psihoterapije koje se koriste za LECENJE, ali neka rade, dokazano da rade, kao i bilo sta drugo iz medicine.
A ne da imamo milion gluposti a ljudi nikada sludjeniji, i idu tako "iz ovog metoda u onaj metod terapije" i gube vreme. I psihicku energiju. Taman izuloze sebe i preveliki napor i nista, hajde na novu terapiju pa ispocetka.

Slavinski je dokazani okultista. To mnogo ljudi zna.

On je u nekoj GNOSTICKOJ SEKTI, zanima se i za HERMETIZAM a to je sinonim za okultizam, dakle, covek uopste nije normalan i veoma je opasan.

Sta vi mislite kako izgledaju pravi sektasi, pravi satanisti i sl? Ono neki klinci pankeri sto kolju pilice i sve to tako kao u glupim stereotipnim holivudskim filmovima?

Ne, upravo sve suprotno - izgledaju kao Slavinski - "na prvi pogled normalni", harizmaticni (kao i vecina psihopata sto poseduju crtu harizme), edukovani, obrazovani, autoriteti u svojoj struci, ugladjeni itd.
I da vazna karakteristika - Nikada to ne bi pomislili za njih, ne samo kada vam neko kaze ovako kao ja, nego i kada bi u novinama procitali da je uhvacen i osudjen i sl.

Slicna fora vam je i sa pedofilima, pa se ljudi posle iscudjavaju - Juuuu da li je moguce, neee verujem. A oni mogu biti i pop koji ti dolazio u kucu, i tvoj najblizi rodjak i direktor skole, i ucitelj tvog deteta, i trener tenisa tvog deteta, i predsenik opstine, i tvoja komsinica koju znas ceo zivot, a "mnogo dobra osoba, medicinska sestra u hitnoj pomoci, 1000 zivota spasila".

Ne budite naivni ljudi, zivot nije ruzocasto nesto gde je sve fino i super i gde se svi prikazuju zaista onakvima kakvi jesu.

Slavinski se zanima i zaludjen je za ebeni hermetizam i ko zna u cemu je jos.
 
Poslednja izmena:
Ne znam šta da mislim. Grozim se naravno sekti, idem da guglam hermetizam...

Nije mi jasna samo logika: neko reče ,,kako nešto od (10 do 40) ,,par" minuta može zamijeniti godine terapije?". Pa lepo, u tome je i vrijednost tehnike, što štedi vrijeme i što je djelotvorna kao obična/regularna/naučno potkrijepljena višegodišnja terapija. Msm tako sam bar dosad mislila. :)

Meni je to pomagalo, a možda je samo moja vjera u tehniku pomogla. xexe
Bri zli, trebao si me držati u neinformisanosti! ;) Tako ti je kad čačkaš mečku! :D
 
Sve bi bre to trebalo urediti naucnom metodologijom, proverama i da postoji zakon za to. Neka imamo 3-4 psihoterapije koje se koriste za LECENJE, ali neka rade, dokazano da rade, kao i bilo sta drugo iz medicine.
A ne da imamo milion gluposti a ljudi nikada sludjeniji, i idu tako "iz ovog metoda u onaj metod terapije" i gube vreme. I psihicku energiju. Taman izuloze sebe i preveliki napor i nista, hajde na novu terapiju pa ispocetka. .
Naučnom metodologijom? Da li stvarno veruješ da takva stvar postoji?
 

Back
Top