"Ne idite u Srbiju, tamo vas mogu ubiti za 10 evra"

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.049
"Ne idite u Srbiju, tamo vas mogu ubiti za 10 evra"

Na profilu "Nacionalne geografije" na Instagramu pre dva dana objavljen je video-snimak koji je nastao pokraj jednog sela u Somboru. Video-snimak, koji prikazuje staru, trošnu kuću oko koje divlja sneg, dvojicu muškaraca koji beže od zime i ženu s detetom, pogledalo je milion i po ljudi.

Iako mnogima nije bilo jasno o čemu se radi u video-materijalu, ispod snimka je brzo počeo da se pojavljuje niz uvredljivih i pomalo bizarnih komentara na račun Srbije. Mnogima je pejzaž bio vrlo zanimljiv, nekima se čak i dopao „rustični“ izgled kuće, a treći su pisali da ne razumeju poentu snimka. Tu je počela žustra rasprava.

“Ja sam bio prošle godine. Tamo te mogu ubiti za 10 evra. Beograd je ok, kao i Novi Sad. Ali, treba se držati u centru i zaobilaziti noćne klubove“, glasio je jedan komentar.

“National Geographic pokazuje kako se u Srbiji tretiraju izbeglice, smeštaju ih u hladna skladišta, stare kuće i ophode se prema njima kao prema životinjama. Jer za Srbe nisi čovek ako nisi Srbin“, bio je drugi komentar, koji prenosi „Jutarnji“.

Tek je taj komentar izazvao burne reakcije. Inače, stranica National Geographic je tagovala fotografa Muhameda Muheisena koji je Pulicerom nagrađivani novinar i osnivač međunarodne organizacije koja pomaže izbeglicama. Fokus njegovog rada su izbeglice i on već više od deset godina dokumentuje njihove potresne priče širom sveta.

Mržnji komentatora tu nije bio kraj. Komentari o „Srbima kriminalcima“ koji „decu teraju na sneg bez jakne“ su se nastavili.

A bilo je tu i naših ljudi:

“Ovo kao da je kuća koju vrlo dobro znam u romskom naselju u Bačkom Monostoru. Nekada je tamo živela žena sa klincima, ali su napustili ovaj objekat. Ne znam šta hoće autor snimka. Odabrao je najgoru kuću za snimanje.“

“Legenda kaže da su se sve izbeglice uselile u Srbiju i da ih NG ne može više nigde u svetu naći. Jezivo ili sramota za NG da ovako predstavlja Srbiju. Srbija je mnogo više od ovoga, prelepa zemlja s ljubaznim ljudima i najboljom hranom.“

“Zašto prikazujete samo ovakve snimke Srbije? Ispada da po vama Srbija ništa više interesantno nema da pokaže, što zaista nije tačno. Neko ko nikada nije bio ovde, a prati vas, verovatno misli da je u Srbiji jad i beda. Molim vas pokažite malo prave lepote“, zamolio je jedan komentator.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=06&nav_id=1355579

Bas nas ocrnise nepotrebno...
 
Одлична Вест!

Санкције,Блокада- тада се окренеш сам себи и видиш уствари колико вредиш.
А вредиш ПУНО!

Видиш да рафове по продавницама можеш опуштено да пуниш домаћим производима уместо страног смећа коме истекао рок трајања.
Видиш да ти је образовање,школство на далеко вишем нивоу него усрана Болоња.
Укинуће се стране банке,осниваћемо наше( уз то и све мењачнице,раднике по мењачницама,кладионицама-на радне акције)
Сви ћемо да будемо НАЦИОНАЛИСТИ поносни-нема више нво-а,геј парада,1260 агенција за све и свашта

има ту још сијасет ствари...

Русија је сама себе унапредила за ове 2 године еу-санкција.
Корачајмо тим путем.
 
Stefanovic, resorni ministar, unutrasnji poslovi

U narednoj godini povećaćemo opremljenost, obučenost i materijalnu zaštićenost policajaca. Učinićemo sve da osnažimo njihov standard i da građani Srbije budu potpuno bezbedni i sigurni u svakom gradu i opštini naše zemlje



ubistva samo za 5 i 6 februar

UŽAS KOD SOMBORA Mladić u svlačionici kod stadiona nožem izbo devojku!

SAČEKUŠA NA VOŽDOVCU Ubijen telohranitelj Slobodana Šaranovića (FOTO, VIDEO)

Muškarac Branimir LJumović (79) ubijen je u svom stanu u Resavskoj ulici u Beogradu.

DRAMA U NOVOM SADU Mladi diler upucan u kolima ispred zgrade, prolaznici ga čuli kako zapomaže

UBISTVO ISPRED KAFANE Nije hteo da plati račun od 2.000 dinara, krenuo da tuče gazdu, a onda ubio čoveka koji ga je branio






na nasu veliku zalost
ima i istine u toj reportazi / dokumentarcu
 

1981.

Pobeci negde, daleko, sto dalje
gde ne trebaju pilule za spavanje
pobeci negde, ne umem da plivam
dajte mi pojas za spasavanje

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
ja necu da ostanem u gradu

Nevinih preko cetrnaest nema
i tesko disem uvece kad legnem
u meni samoubica drema
ja moram brzo da pobegnem

Gaze mi po zuljevima nervozni i brzi
guraju mi laktove u zube
svejedno mi je ko me voli, ko me mrzi
svejedno mi je da l' me pljuju, da l' me ljube

Taksisti gaze golubove
konobari otimaju, kradu
majmuni siluju po ulazima
necu da ostanem u gradu
 
Иначе, другари, Гардијан редовно објављује фотографије избеглица као једино вредно сликања у Србији. Беда, зима, избезумљене фаце, ђубре за потпалу.

Фотограф обично није ал-Курци ибн-Чамуги бин-Антисрби него неки локалац. Дарко Војиновић, рецимо.
 
"Ne idite u Srbiju, tamo vas mogu ubiti za 10 evra"

Na profilu "Nacionalne geografije" na Instagramu pre dva dana objavljen je video-snimak koji je nastao pokraj jednog sela u Somboru. Video-snimak, koji prikazuje staru, trošnu kuću oko koje divlja sneg, dvojicu muškaraca koji beže od zime i ženu s detetom, pogledalo je milion i po ljudi.

Iako mnogima nije bilo jasno o čemu se radi u video-materijalu, ispod snimka je brzo počeo da se pojavljuje niz uvredljivih i pomalo bizarnih komentara na račun Srbije. Mnogima je pejzaž bio vrlo zanimljiv, nekima se čak i dopao „rustični“ izgled kuće, a treći su pisali da ne razumeju poentu snimka. Tu je počela žustra rasprava.

“Ja sam bio prošle godine. Tamo te mogu ubiti za 10 evra. Beograd je ok, kao i Novi Sad. Ali, treba se držati u centru i zaobilaziti noćne klubove“, glasio je jedan komentar.

“National Geographic pokazuje kako se u Srbiji tretiraju izbeglice, smeštaju ih u hladna skladišta, stare kuće i ophode se prema njima kao prema životinjama. Jer za Srbe nisi čovek ako nisi Srbin“, bio je drugi komentar, koji prenosi „Jutarnji“.

Tek je taj komentar izazvao burne reakcije. Inače, stranica National Geographic je tagovala fotografa Muhameda Muheisena koji je Pulicerom nagrađivani novinar i osnivač međunarodne organizacije koja pomaže izbeglicama. Fokus njegovog rada su izbeglice i on već više od deset godina dokumentuje njihove potresne priče širom sveta.

Mržnji komentatora tu nije bio kraj. Komentari o „Srbima kriminalcima“ koji „decu teraju na sneg bez jakne“ su se nastavili.

A bilo je tu i naših ljudi:

“Ovo kao da je kuća koju vrlo dobro znam u romskom naselju u Bačkom Monostoru. Nekada je tamo živela žena sa klincima, ali su napustili ovaj objekat. Ne znam šta hoće autor snimka. Odabrao je najgoru kuću za snimanje.“

“Legenda kaže da su se sve izbeglice uselile u Srbiju i da ih NG ne može više nigde u svetu naći. Jezivo ili sramota za NG da ovako predstavlja Srbiju. Srbija je mnogo više od ovoga, prelepa zemlja s ljubaznim ljudima i najboljom hranom.“

“Zašto prikazujete samo ovakve snimke Srbije? Ispada da po vama Srbija ništa više interesantno nema da pokaže, što zaista nije tačno. Neko ko nikada nije bio ovde, a prati vas, verovatno misli da je u Srbiji jad i beda. Molim vas pokažite malo prave lepote“, zamolio je jedan komentator.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=06&nav_id=1355579

Bas nas ocrnise nepotrebno...

Beograd i Novi Sad su ok samo treba zaobilaziti lokacije sa seljobersko dodjoškim pozerima i kompleksašima.
Oni ionako došli medj narod na dve noge.
Takvi nas predstavljaju i po inostranstvu u letovalištima pa stranci pomisle da smo komplet stoka.
Kako to - stoka a letuje?
Pa lepo - preko stranke i rodje na budžet
eto kako...

I oni su zbog toga ovde baje a svuda drugde ono što i jesu - najobičnija stoka
 
Istina živa!
Ovde na forumu, većina može da oprosti i Kosovo i Bosnu i Crnu Goru, ali nikad neće oprostiti rodjenih 10 evra
U Bosni je još gore, na Kosovu onako a u Crnu Goru oči vade...

Nego, koliko komšija mož da dobije na ostavinskoj? Beše ima i neku sestru?
Хамдијици остављам ленту са укрштеним кур*евима!
 
Хамдијици остављам ленту са укрштеним кур*евима!

:lol:

ama ne pominjem tebe kao tebe :lol:

- - - - - - - - - -

Иначе, другари, Гардијан редовно објављује фотографије избеглица као једино вредно сликања у Србији. Беда, зима, избезумљене фаце, ђубре за потпалу.

Фотограф обично није ал-Курци ибн-Чамуги бин-Антисрби него неки локалац. Дарко Војиновић, рецимо.

Čudo tebe nisu slikali pa na naslovnu stranu da metnu?
 
Види како је фино у Калеу, за ово је шупа на салашу премија

calais-migrants.jpg


new-jungle-LL-940x470.jpg
 
"Ne idite u Srbiju, tamo vas mogu ubiti za 10 evra"

Na profilu "Nacionalne geografije" na Instagramu pre dva dana objavljen je video-snimak koji je nastao pokraj jednog sela u Somboru. Video-snimak, koji prikazuje staru, trošnu kuću oko koje divlja sneg, dvojicu muškaraca koji beže od zime i ženu s detetom, pogledalo je milion i po ljudi.

Iako mnogima nije bilo jasno o čemu se radi u video-materijalu, ispod snimka je brzo počeo da se pojavljuje niz uvredljivih i pomalo bizarnih komentara na račun Srbije. Mnogima je pejzaž bio vrlo zanimljiv, nekima se čak i dopao „rustični“ izgled kuće, a treći su pisali da ne razumeju poentu snimka. Tu je počela žustra rasprava.

“Ja sam bio prošle godine. Tamo te mogu ubiti za 10 evra. Beograd je ok, kao i Novi Sad. Ali, treba se držati u centru i zaobilaziti noćne klubove“, glasio je jedan komentar.

“National Geographic pokazuje kako se u Srbiji tretiraju izbeglice, smeštaju ih u hladna skladišta, stare kuće i ophode se prema njima kao prema životinjama. Jer za Srbe nisi čovek ako nisi Srbin“, bio je drugi komentar, koji prenosi „Jutarnji“.

Tek je taj komentar izazvao burne reakcije. Inače, stranica National Geographic je tagovala fotografa Muhameda Muheisena koji je Pulicerom nagrađivani novinar i osnivač međunarodne organizacije koja pomaže izbeglicama. Fokus njegovog rada su izbeglice i on već više od deset godina dokumentuje njihove potresne priče širom sveta.

Mržnji komentatora tu nije bio kraj. Komentari o „Srbima kriminalcima“ koji „decu teraju na sneg bez jakne“ su se nastavili.

A bilo je tu i naših ljudi:

“Ovo kao da je kuća koju vrlo dobro znam u romskom naselju u Bačkom Monostoru. Nekada je tamo živela žena sa klincima, ali su napustili ovaj objekat. Ne znam šta hoće autor snimka. Odabrao je najgoru kuću za snimanje.“

“Legenda kaže da su se sve izbeglice uselile u Srbiju i da ih NG ne može više nigde u svetu naći. Jezivo ili sramota za NG da ovako predstavlja Srbiju. Srbija je mnogo više od ovoga, prelepa zemlja s ljubaznim ljudima i najboljom hranom.“

“Zašto prikazujete samo ovakve snimke Srbije? Ispada da po vama Srbija ništa više interesantno nema da pokaže, što zaista nije tačno. Neko ko nikada nije bio ovde, a prati vas, verovatno misli da je u Srbiji jad i beda. Molim vas pokažite malo prave lepote“, zamolio je jedan komentator.

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=06&nav_id=1355579

Bas nas ocrnise nepotrebno...

И то кажу американци који су од задњих 250 ратова започели бар 200. Чемериканци и ваше цро цвијеће само немојте ви о поштењу...
 

Back
Top