SLOM AMERIČKE BERZE Najgori pad u jednom danu u istoriji

Vlad88

Domaćin
Poruka
4.782
Srbende se samo raduju propasti Amerike hehe i ispijaju 10 kafu i puse 50 cigaru na radnom mestu sa kojeg ce da lete brzo.

...на породично имање где ће да живе од тог имања.

А где ће и шта ће мудријаши пружаоци услуга из области празне сламе?

Ко ће да купује Мерцедесе и БМВ кад нагрну Махиндре и Тате у по цене?

....и нико се нормалан не радује пропасти Америке, него пропасти паразитског система који разједа и Америку и цео свет.
 
Poslednja izmena:
Србија ради све што треба , ал је питање шта ће да раде они који су навикли на стандард?

naravno

udvostrucen drzavni dug, udvostruceno bezanje dece iz zemlje, udvostrucen uvoz migranata iz septickih jama

slazem se kolega, vi ste u pravu

- - - - - - - - - -

Srbende se samo raduju propasti Amerike hehe i ispijaju 10 kafu i puse 50 cigaru na radnom mestu sa kojeg ce da lete brzo.

nisu to Srbende. to su klosari.

- - - - - - - - - -

...на породично имање где ће да живе од тог имања.

А где ће и шта ће мудријаши пружаоци услуга из области празне сламе?

Ко ће да купује Мерцедесе и БМВ кад нагрну Махиндре и Тате у по цене?

....и нико се нормалан не радује пропасти Америке, него пропасти паразитског система који разједа и Америку и цео свет.

po ovome, zakljucujem da su za tebe neka mazga i taljige, dostignuce

lepo je sto se radujes povratku iz grada na selo, jer izgleda da ti je tamo mesto
 
naravno

udvostrucen drzavni dug, udvostruceno bezanje dece iz zemlje, udvostrucen uvoz migranata iz septickih jama

slazem se kolega, vi ste u pravu

- - - - - - - - - -



nisu to Srbende. to su klosari.
1Дуг у доларима је птичкин дим.
2 Деца ће да се врну а мусави ће да раде у рудницима
3 потпуно сагласан
4 потпуно сагласан.
 
po ovome, zakljucujem da su za tebe neka mazga i taljige, dostignuce

lepo je sto se radujes povratku iz grada na selo, jer izgleda da ti je tamo mesto

Погрешно закључујеш.
Већ живим у селу у ком је порез на квадрат четвороструко мањи, а у граду сам за 10 минута.
Примићу те да ми музеш овце и тимариш магаре ако обећаш да ћеш да будеш савестан надничар.
 
Poslednja izmena:
Погрешно закључујеш.
Већ живим у селу у ком је порез на квадрат четвороструко мањи, а у граду сам за 10 минута.
Примићу те да ми музеш овце и тимариш магаре ако обећаш да ћеш да будеш савестан надничар.

eto vidis, vec si tamo gde ti mesto

levo od dnevne sobe stala za magarce i ovce

a desno obor za svinje



insallah
 
eto vidis, vec si tamo gde ti mesto

levo od dnevne sobe stala za magarce i ovce

a desno obor za svinje



insallah

...јесте, ту лево ће да ти буде смештај а радићеш и лево и десно.
….наравно ако си спреман на тимски рад и пожртвованост...
 
Poslednja izmena:
Ljute se srbi danasnji sto je zabranjeno drzati svinje u centru grada i kokoske i zeceve na terasi
Ima par ilegalaca koji podignu drveni sanduk pa tu goje krmka za svinjokolj, a da ne vide komsije i da se ne vidi sa ulice..

- - - - - - - - - -

Beograd, Sabac, Novi sad...

Lupetaš zato što mrziš Srbe jer su te maltretirali kad si bio mali ili te neko plaća po ukucanom postu?

Stoku više retko ko i u selima ima računicu da drži, a kamo li da će da se aka sa balegom u gradu.
 
Bela kuća je sinoć, povodom vesti da je industrijski indeks Dau Džons na njujorškoj berzi u ponedeljak imao najveći dnevni pad od svetske finansijske krize 2008. godine, reagovala ocenom portparolke predsednika SAD Donalda Trampa da "dolazi do kratkoročnih kolebanja tržišta". ....
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Ma nije to ništa :think: ... mali potres pre cunamija :whistling:
 
Da sam dobio dinar za svaki put kada sam procitao reci propast iil slom u naslovu, bio bih milijunas.

moja Firma (u kojoj radim) za svaku godinu zacrta RAST CISTOG PROFITA OD 15 POSTO................u godini kada taj rast bude 12 posto, POSLODAVAC PROGLASAVA DA JE U GUBITCIMA.................iako to nisu oni gubitci kad si u minusu, vec umesto 20 miliona, ostvaris dobit od 17 miliona.

"Kapitalizam" (iako danas nema veze sa svojim znacenjem) je sam po sebi potpuno nelogican sistem, zasnovan na imaginarnim "cinjenicama", psihologiji, virtualitetu..............
Naprimer, jedan od bogatih biznismena u americi, obelodanio je iznos svog bogatstva....10 milijardi dolara..........i smatra se veoma uspesnim...........tek na kraju komentara pojavljuje se cinjenica da od njega drzava i poverioci potrazuju 11 milijardi dolara................i na kraju , od jednog od najbogatijih biznismena na svetu imamo jednog od nasiromasnijih i najzaduzenijih osoba na planeti..................ja sam "bogatiji" od njega jer ja dugijem par hiljada dolara a on CELU MILIJARDU.

mogu zamisliti koliko duguje Rokfeler, Bil Gejts.............Miskovic............
 
... Strmoglavi pad koji su televizije direktno prenosile, privlačio je pažnju prolaznika u Njujorku, javlja AFP.

Nakon manjeg oporavka pred kraj dana, Dau Džon je na kraju pao za 4,60 posto.

Tehnološki indeks Nasdak pao je 3,78 odsto, a S&P 500 koji čini petsto najvećih kompanija izlistanih na berzi u Sjedinjenim Državama, 4,10 odsto.

Ova korekcija se događa na dan kada Džerom Pauel preuzima dužnost guvernera američke centralne banke koju je dosad obavljala Dženet Jelen, jedina žena na toj dužnosti. Ali mnogi promatrači su je odavno očekivali.

Bela kuća je u izjavi za mrežu CNBC rekla da je "uvek zabrinuta kada vrednost tržišta pada".

Ali portparol je, govoreći nešto kasnije o "kratkoročnoj fluktuaciji tržišta", napomenuo da je američka privreda i dalje "veoma snažna" i "ide u dobrom smeru". ...
http://rs.n1info.com/a362340/Biznis/Pad-Dau-Dzons-indeksa.html
-----------------------------------------------------------------------------------------

Jaki su ameri ...
 
moja Firma (u kojoj radim) za svaku godinu zacrta RAST CISTOG PROFITA OD 15 POSTO................u godini kada taj rast bude 12 posto, POSLODAVAC PROGLASAVA DA JE U GUBITCIMA.................iako to nisu oni gubitci kad si u minusu, vec umesto 20 miliona, ostvaris dobit od 17 miliona.

"Kapitalizam" (iako danas nema veze sa svojim znacenjem) je sam po sebi potpuno nelogican sistem, zasnovan na imaginarnim "cinjenicama", psihologiji, virtualitetu..............
Naprimer, jedan od bogatih biznismena u americi, obelodanio je iznos svog bogatstva....10 milijardi dolara..........i smatra se veoma uspesnim...........tek na kraju komentara pojavljuje se cinjenica da od njega drzava i poverioci potrazuju 11 milijardi dolara................i na kraju , od jednog od najbogatijih biznismena na svetu imamo jednog od nasiromasnijih i najzaduzenijih osoba na planeti..................ja sam "bogatiji" od njega jer ja dugijem par hiljada dolara a on CELU MILIJARDU.

mogu zamisliti koliko duguje Rokfeler, Bil Gejts.............Miskovic............

Milune, brate moj napaćeni.

Dođi amo, ili otiđi tamo, da okusiš pogan kapitalizma iz prve ruke.
 
Autor/izvor: SEEbiz / H
Datum objave: 06.02.2018. - 08:51:20
TOKIO – Na azijskim su burzama u utorak cijene dionica oštro pale, nakon što su dan prije na Wall Streetu zabilježeni najveći dnevni gubici od 2011. godine, jer se ulagači plaše jačanja inflacije i stezanja monetarne politike središnjih banaka.

MSCI indeks azijsko-pacifičkih dionica, bez japanskih, bio je oko 7,30 sati u minusu 3,5 posto, što je njegov najveći dnevni pad u više od godinu i pol dana.
Pritom je na Tokijskoj burzi Nikkei indeks potonuo više od 5,5 posto, dok su cijene dionica u Šangaju, Singapuru, Južnoj Koreji, Australiji i Hong Kongu pale između 1,6 i 4,3 posto. ...
------------------------------------------------------------------------------------------
Zna li neko o čemu se ovde radi?
 
...на породично имање где ће да живе од тог имања.

А где ће и шта ће мудријаши пружаоци услуга из области празне сламе?

Ко ће да купује Мерцедесе и БМВ кад нагрну Махиндре и Тате у по цене?

....и нико се нормалан не радује пропасти Америке, него пропасти паразитског система који разједа и Америку и цео свет.

Америка и већина ЕУ земаља има резерве, али ако би био стварни, а не привремени слом, овде у Србији паразити и ленчуге бу поцркале од глади.

То ће бити добро, елиминација екстремне: цивилштине, олигархије и сиротиње !

- - - - - - - - - -

...Zna li neko o čemu se ovde radi?

Мит о прогресу, његовом расту и ждерачкој економији је неодржив !

Изгледа да живот није само ждрање.
 
Америка и већина ЕУ земаља има резерве, али ако би био стварни, а не привремени слом, овде у Србији паразити и ленчуге бу поцркале од глади.

То ће бити добро, елиминација екстремне: цивилштине, олигархије и сиротиње !

- - - - - - - - - -



Мит о прогресу, његовом расту и ждерачкој економији је неодржив !

Изгледа да живот није само ждрање.
Otišle pare u Aziju.
Sad će zapadna civilizacija da okusi sopstveni recept al u ulozi koju su do sad igrali drugi.
Ponovo, nije to nešto čemu se raduje ili očajava, nego surova realnost koja se mora prihvatiti i opstati u novim okolnostima.

Otprilike, znači da će zapadnjaci da žive standardom kakvim smo živeli mi u prethodnom periodu, a mi koji smo navikli na ono što njih tek čeka bićemo im primer i uzor.

Kao što smo mi morali da se prilagodimo cenama energenata tako će i oni morati da se prilagode ceni rada koju diktiraju nove okolnosti.
 

Back
Top