Terry Pratchett

Moji licni favoriti su iz serijala o Strazi, ali dopale su mi se i one o Nah Mah Figlima (iako su zvanicno decije). Naravno i Smrtko, koga ne propustam (licni favorti mi je Hog Father). Moj muz, opet, najvole Rinsvida, dok mi je sestra zaljubljena u Baku Vetervaks i vestice...
Sto se serijala sa Strazom tice, jedna od omiljenih mi je bila Capre Jugulum ali dopala mi se i ona poslednja sa Vimsom, "Nighta Watch" kada se vraca u proslost i obucava samog sebe. Potpuno je blesava...:D
Mada je moj omiljeni lik medju strazarima, naravno, Nobi. :)
A volim i Detruisa sa nejgovim "upozoravajucim hicem":klap:
Je li jos neko procitao "The Truth"?
Dopala su mi se i "Predskazanja", narocito deo - "Ucite se momci"
 
ggolub
Re: Terry Pratchett
Hajde da oživimo malo ovu temu...
Dobio sam pre par dana dva DVD-a od ortaka. Na njima su filmovi o disksvetu, prvi je "Boja magije", ostale nisam još video.
Nisam pojma imao da su uopšte i snimljeni...
Još više sam se iznenadio kad sam video ko sve igra...


Sky je snimio pre par godina hog Fathera, a ove godine za Uskrs su pustili Boju Magije i Svetlost Cudesnog kao dvodelni film.
meni je najbolja fora sto se majstor licno pojavljuje na pocetku prvog i na kraju drugog u istoj onoj pozi u kojoj je na koricama svojih knjiga.:klap::klap::klap::klap::klap:
potpuno u njegovom fazonu:worth:
 
Jeste. postoje i intervju i njegov govor povodom toga na Sky. Oboleo je i resio da progovori o tome jer smatra da on kao poznata licnost moze mnogo vise da pomogne govoreci za one koji, kako kaze, "Nemaju glasa".:rtfm:
Naravno, svojim govorom je napravio haos jet je isprozivao vlasti i to sto u UK ljudi ispod 65 nemaju pravo na lecenje (besplatno) od Alchajmera, kao i cinjenicu da se 10 puta vise love trosi na istrazivanje raka...
Onda su se neki nasli uvredjeni, pa se rasplamsala rasprava, ali mislim da mu je bas to i bila namera.:klap::klap::klap:
 
Poslednja knjiga koja je prevedena i objavljena od Lagune je Deda Pras.
I ja sam ponosni vlasnik svih tih knjiga. :D

Doduše,film po ovoj knjizi je snimljen odavno ali nije ni prineti knjizi, eventualno da je Terry bio režiser :)
 
"Ankh-Morpork had dallied with many forms of government and had ended up with that form of democracy known as One Man, One Vote. The Patrician was the Man; he had the Vote."


"He did of course sometimes have people horribly tortured to death, but this was considered to be perfectly acceptable behaviour for a civic ruler and generally approved of by the overhelming majority of citizens. [footnote: The overhelming majority of citizens being defined in this case as everyone not currently hanging upside down over a scorpion pit]"


"A number of religions in Ankh-Morpork still practiced human sacrifice, except that they didn't really need to practice any more because they had got so good at it."


"There were no public health laws in Ankh-Morpork. It would be like installing smoke detectors in Hell."


"Just because someone's a member of an ethnic minority doesn't mean they're not a nasty small-minded little jerk."


"That seems to point up a significant difference between Europeans and Americans. A European says: "I can't understand this, what's wrong with me?" An American says: "I can't understand this, what's wrong with him?"


i, naravno:


"I meant," said Iplsore bitterly, "what is there in this world that makes living worthwhile?" Death thought about it. "CATS," he said eventually, "CATS ARE NICE."


;)
 
e, ae neko da mi preporuci sta sledece od Praceta da kupim. Svidele su mi se Kosac, Zanimljiva Vremena, i Dobra Pretskazanja. Od Erika sam zbog necega odustao, smorio me je pocetak valjda, Mali Bogovi su mi blah mada ima nesto dobrih fora, a i Pokretne Slike su mi bile ok knjiga mada je popljuvana do max. r. i da, imam negde piramide, el vredi to citati? mislim da mi je i kod njih pocetak bio blah pa sam ostavio za kasnije.
 
Poslednja izmena:
.. smrtko ..?
.. majkumu .. koji je to prevod ..?
.. sad ne znam misliš li na .. smrt .. ili na morta ..
.. da .. mort i kosač su sjajne ..
.. meni je smrt .. pored rinsvinda .. omiljen ..

.. dobra predskazanja su odlična .. to je radio s gejmenom ..

.. u početku mi se nije dopadao .. previše mi je vukao na adamsa .. kopira mu stil .. gradi priču slično .. humor se bazira na sličnim stvarima ..

.. ali .. kad sam pročitala više .. bio mi je ok ..
.. dobro .. prihvatio je stil koji mu se dopao .. ali su priče njegove .. filozofija je njegova ..

..

.. porediti ga s dostojevskim ili andrićem je odraz nepoznavanja književnih žanrova ..
.. to bi bilo kao .. porediti balaševića s pavarotijem ..
 

Back
Top