Zakon privlacenja i vasa iskustva

Kako osvestiti nesvesni motiv?


Ono što je našem oku nevidljivo, ipak je vidljivo našem Biću, a to je osjećanje.
Dakle, slike koje projektujemo kao svoje 'pozitivno mišljenje' u sebi nemaju vrijednost osjećanja, one su film na filmskom platnu.
A kao što se sa glavnim glumcem filma moramo poistovijetiti kako bismo doživjeli njegova osjećanja svojim-stvarnim,
tako se moramo poistovijetiti i sa projekcijom pozitivnog mišljenja, sa slikama kao da smo istinski i sad u njima, kako bi ih doživjeli stvarnim.
Stvarnost se doživljava kroz osjećanje. Dakle, osjećanje je istinski verifikator naše projekcije. Ono nam pokazuje šta nam je istinski važno, šta istinski želimo.
To što nam je istinski važno u sebe uvlači naše cjelovito Biće, uvlači njegovu volju i pažnju u sebe.

Stoga, ako projektujemo slike uspjeha, slike imanja gomile novaca recimo a ne unesemo se svim svojim Bićem u te slike, to nećemo niti osjetiti istinitim doživljajem.
Ostat' će to samo prazne vizijie, iluzije, neostvarive maštarije. Ostvaruje se ono u čemu smo svojim Bićem (našom voljom i pažnjom) pri momentima vizualizacije prisutni.
Motiv koji nad nama nesvjesno vlada je stoga nevidljivo ubjeđenje koje za nas nesvjesno proizvodi osjećanje koje paralelno teče ispod naše projektujuće vizije.
Kako možemo znati šta to teče ispod slike?
Oslušnimo, preispitajmo se šta to osjećamo dok vizualiziramo?
Osjećanje će nam pokazati gdje je fokus naše volje.

...
Ako smo iskreni prema sebi lako ćemo primijetiti kakav je naš odnos prema onome što činimo, dakle prema vizualizaciji.
Taj odnos se ogleda u osjećanju koje svojom vibracijom pokazuje da li je nevidljivi motiv izjednačen sa našom svjesnom namjerom i akcijom ili je pak u totalnoj disharmoniji sa njom.
Ako je u disharmoniji pojavit' će se osjećanje sumnje u pozitivan ishod ili pak nevjerica.

Tada se trebamo zaustaviti i analizirati naše stavove, ne samo prema vizualizaciji već i prema objektu naše želje (u ovom slučaju pretpostavimo da nam je cilj vizualizacije ostvariti imanje novca).
Moramo biti totalno iskreni pa ispisati recimo sve svoje stavove o novcu i ljudima koji imaju novac, sve svoje sudove i kritike.
Moramo sebi osvijetliti sve ono što nam padne na pamet bez uljepšavanja i pokušaja maskiranja svojih stavova.

Motiv će nam se otkriti. Uvijek je to mentalni sklop Ne-imanja koji sobom ubjeđuje naše Biće zašto je bolje ne imati nego li imati.
Dakle, operišemo li mentalnim sklopon neimanja koji jednostavno ne prihvata, gadi se, brani se, i kritikuje svaki pokušaj imanja, to će biti i nesvjesni motiv koji će odrediti ishod vizualizacije.
To već sada jeste istinski motiv koji nas je doveo u stanje NEIMANJA.
Tako, kad vizualizujemo imanje, naš nesvjesni motiv stupa u akciju i sobom zaroblajva našu volju stvarajući sva moguća opravdanja za 'neimanje'.
Mi ga nesvjesno biramo jer jedino tako ćemo opravdati razloge za neimanje i prihvatiti naše racionalizovanje kao da je to jedina STVARNOST koju trebamo ostvariti.
Odatle ćemo osuđivati sve naše svjesne pokušaje vizuaizacije i ne znajući to. Rezultat će uvijek biti neuspjeh.

Dakle, nesvjesni motiv će nam se jasno pokazati jedino kada sebi iskreno predočimo sve svoje stavove prema onome što po primjeni znanja ovog Principa (po 'zakonu' privljačenja) želimo 'privući' u svoju realnost.
To je jedini način da taj Princip privuče ono što svjesnim razumom i mislimo da želimo.

Pošto je nesvjesni motiv jači motiv i stoga ne zahtijeva od nas da konstantno mislimo šta želimo, onda je stvarni cilj vizualizacije zamijeniti taj negativni nesvjesni motiv onim pozitivnim koji će onda postati upravljač volje bez naše dalje svjesne intervencije. Dakle, kao što su se u našem podsvjesnm razumu ustoličili negativni stavovi i od njih postala ubjeđenja koja sobom filtiraju svaku misao, svaku namjeru, tako i naši pozitivni stavovim naše pozitivne misli, koje želimo ostvariti moramo svjesno ustoličiti i od njih načiniti ubjeđenja koja će obavljati željeni, radije nego li neželjeni efekat.
 
Kako da sve to spojim? Kako da istovremeno vidim i onu koja nešto hoće i onu koja
to isto neće i onu koja je zabrinuta da li je to za nju dobro i onu koju je za sve to baš briga?

Kada mi je pažnja na jednom, drugo sklizne u nesvesno. Nije ukupna, sveobuhvatna.
Slušajući šta ja pričam i slušajući druge šta govore, nailazim na opštu zbrku oprečnih
osećanja, želja, misli.

Ti ideš od toga da Ti uvek Jesi. I možda i jesi, odakle ja to znam.
Ali obraćaš se ljudima koji su retko do nikad prisutni u svom životu. I objašnjavaš im
nekako iz svog ugla gledajući, odakle je sve daleko jednostavnije, drugačije.
 
Hvala na odlicnom objasnjenju. Ne moze se uporediti sa novodobnom mambo dzambo retorikom raznih samozvanih motivatora, koji zakon privlacnosti ne predstavljaju u celosti.
I naravno pitanje...kako se ophoditi prema osobama koje cine ono sto su i ranije cinile, izbegavajuci odgovornost cinjenja svesnog izbora i ciji izbori nisu u skladu sa univerzalnim principima, ne proizlaze iz ljubavi?
 
Hvala na odlicnom objasnjenju. Ne moze se uporediti sa novodobnom mambo dzambo retorikom raznih samozvanih motivatora, koji zakon privlacnosti ne predstavljaju u celosti.
I naravno pitanje...kako se ophoditi prema osobama koje cine ono sto su i ranije cinile, izbegavajuci odgovornost cinjenja svesnog izbora i ciji izbori nisu u skladu sa univerzalnim principima, ne proizlaze iz ljubavi?

zašto se pitaš

- - - - - - - - - -

likvidirati možda
 
Hvala na odlicnom objasnjenju. Ne moze se uporediti sa novodobnom mambo dzambo retorikom raznih samozvanih motivatora, koji zakon privlacnosti ne predstavljaju u celosti.
I naravno pitanje...kako se ophoditi prema osobama koje cine ono sto su i ranije cinile, izbegavajuci odgovornost cinjenja svesnog izbora i ciji izbori nisu u skladu sa univerzalnim principima, ne proizlaze iz ljubavi?

Treba ih pustiti da čine što im nivo Svjesnosti odobrava. Pri tom u slobodi duha činiti ono što nam Savjest nalaže i ne dozvoliti sebi da ih nužno izaberemo kao prijetnju sopstvenom duhovnom i svjetovnom miru.
Njihove pojave i ponašanje u našoj stvarnosti trebamo prihvatiti kao test sopstvene osviješćenosti.
 
Kako da sve to spojim? Kako da istovremeno vidim i onu koja nešto hoće i onu koja
to isto neće i onu koja je zabrinuta da li je to za nju dobro i onu koju je za sve to baš briga?

Kada mi je pažnja na jednom, drugo sklizne u nesvesno. Nije ukupna, sveobuhvatna.
Slušajući šta ja pričam i slušajući druge šta govore, nailazim na opštu zbrku oprečnih
osećanja, želja, misli.

Ti ideš od toga da Ti uvek Jesi. I možda i jesi, odakle ja to znam.
Ali obraćaš se ljudima koji su retko do nikad prisutni u svom životu. I objašnjavaš im
nekako iz svog ugla gledajući, odakle je sve daleko jednostavnije, drugačije.



Ja idem od toga da "svi" uvijek jesmo, Uvijek smo dakle Jedno te isto Biće koje jedino apsolutno postoji i koje za sebe stvara različita iskustva svojih potencijala.
U nekim iskustvima to Biće je svjesno sebe u drugim manje ili pak nikako.
Poenta je dakle osvijestiti Biće-Sebe u iskustvu.
Odatle onda sve ide znatno jasnije i lakše.

Ako osvijestimo Kreatora u kreaciji onda nam je jasno odakle kreacija.
 
Da naravno da uvek jesmo. Ali ako nismo svesni toga, onda to zovem ''nismo prisutni''.
Osvestim sebe jednom godišnje, tri puta godišnje, tri puta mesečno, pa zatim par puta
nedeljno. I to je još uvek jako daleko od toga da sam uvek tu.

U tom iskustvu ''ja sam'' nema vremena. Vratiš se i kažeš, aha, evo me tu sam oduvek,
svuda sam i nigde zapravo nisam ni išao. Sve je u savršenom redu.
A onda ti dete zatraži novac za ratu za ekskurziju i treba otići na pijacu i napraviti ručak,
prošetati ljubimca i bla, bla...
Rojevi misli, emocija, događaja i onda se negde pred kraj nedelje setiš sebe ponovo.
Ili još gore, negde pred kraj godine.. :confused: I bre.. pa kako sam uopšte mogla da
zaboravim...

Dakle ovako. Iz situacije gde nisam razumela ni čega bih trebala da se setim, ali sam
sa puno entuzijazma i vere radila i eto setila se. Sada sam u situaciji kada se pitam
kako da prestanem da se zaboravljam?
 
znaš šta ja mislim, jedan put je pamćenje sebe, drugi put zaboravljanje sebe.
pa ti vidi koji je put za tebe.
ja se ne trudim više nešto da izbezumljujuće pamtim "sebe".

“Covek se u jogi bori – to je staza ratnika. Na stazi tantre,borba uopste nije potrebna. Pre je potrebno prepustanje,ali svesno. Joga je svesno gusenje zelje,a tantra je svesno prepustanje zelji. Tantra kaze:ma kakvi da ste,transcedentnost vam se ne suprotstavlja. To je rast : mozete se razviti da budete transcedentnost. Izmedju vas I stvarnosti nema razlike. Vi ste deo nje. Zato borba,sukob,suprotnost prirodi nisu potrebni. Treba da koristite prirodu,treba da koristite ono sto jeste da biste dosli iza.

U jogi je potrebna borba sa sobom da biste dosli iza. U jogi, svet I moksha (oslobodjenje)-vi kao ono sto jeste I ono sto mozete biti,dve su suprotstavljene stvari. Potisnite,borite se,ponistite ono sto ste da biste bili ono sto mozete biti. U jogi je odlazak “iza” smrt. Morate umreti da bi se vase pravo bice rodilo. U ocima tantre,joga je duboko samoubistvo:morate ubiti prirodnog sebe-svoje telo,svoje instinkte,svoje zelje,sve. Tantra kaze: prihvatite sebe onakve kakvi jeste. To je duboko prihvatanje. Ne stvarajte prazninu izmedju sebe I stvarnosti,izmedju sveta I nirvane. Ne stvarajte nikakvu prazninu!
Tantra kaze:budite svesni zelja. Ne stvarajte borbu.Krecite se medju zeljama potpuno svesni. I kada se tako krecete potpuno svesno,preobrazavate ih. U njima ste I niste u njima. Prolazite kroz njih ali ostajete nedodirnuti.
Joga je negacija ,tantra je potvrda. Joga razmislja u okvirima dvojstva:zato je tu I rec “joga”. Ona znaci staviti dve stvari u jedno,ujediniti dve stvari. Ali dve stvari su tu,dvojstvo je tu. Tantra kaze da nema dvojstva.

Ako postoji dvojstvo,ne moze se ujediniti. I ma koliko se trudili,ostace dvoje:ma koliko ih spajali,ostace dvoje. Borba ce se nastaviti I dvojstvo ce ostati. Ako su svet I bozanstvo dvoje,ne mogu se spojiti. Ako zaista nisu dvoje I samo se cini da su dvoje,samo onda mogu biti jedno. Ako su telo I dusa dvoje,ne mogu se spojiti. Ako ste vi I Bog dvoje nema mogucnosti da se spojite. Ostacete dvoje.
Tantra kaze da nema dvojstva : to je privid. Zasto onda pomagati prividu da jaca? Tantra kaze:zasto pomoci tom prividu dvojstva da raste? Resite to odmah! Budite jedno! Jedno postajete kroz prihvatanje,ne kroz borbu. Prihvatite svet,prihvatite telo,prihvatite sve sto je ukljuceno u taj process. Ne stvarajte neko drugo srediste u sebi jer za Tantru to drugo srediste nije nista drugo nego EGO.Zapamtite to!Ne stvarajte ego,budite samo svesni onoga sto jeste. Ako se borite,ego ce biti tu. Zato je tesko pronaci jogija koji nije egoista. Tesko je ! A jogiji mogu da nastave sa tvrdnjama da nemaju ego,ali oni ne mogu biti bez ega. Sam njihov process stvara ego. Borba je taj proces. Ako se borite ,morate stvoriti ego. I sto se vise borite,ego ce biti jaci. I ako pobedite u borbi,steci cete vrhunski ego.
….Mozete izabrati Jogu,mozete izabrati tantru. Postoje dve vrste osoba : osnovno,muske I zenske-ne bioloski ,vec psiholoski. Oni koji su u osnovi psiholoski muskarci-grubi,agresivni,ekstrovertni-biraju jogu za put.
Za one koji su u osnovi zene – osecajni,pasivni,nezni - Tantra je njihov pravi put.” OSHO
 
Cao svima.
Nakon 2 mjeseca treniranja svog uma pocele su jako pozitivne i lijepe stvari da mi se dogadjaju, ali to je samo početak.
Uvidjevši da to nije tamo neka šuplja priča odlučio sam da širim svijest masama.
Tako da sam napravio instagram stranicu zakon_privlačenja44
Stranica je nastala sa jednim ciljem a to je širenje svijesti kod ljudi.
Cjeli zivot od škole pa nadalje uče nas da pogrešno razmišljamo iz prostih razloga da ne bismo ostaviri naš puni potencijal.
Mozda me neki shvate pogresno, pomisle da nisam pri cistoj svijesti, ali mene to ne dotiče tako da nastavljam.
Moj cilj je da ljudi uvide koliko zapravo mogu, ne da sami sebe ponizavaju i idu pogresnim putem.
Svi mi smo dostojni toga da budemo najbolja verzija sebe i da ispnimo nase ciljeve.
Ko hoce neka zaprati grupu tako da imamo neki početak.
Kada dostignem odredjeni broj pratioca pocinjem sa youtube kanalom kako bih što opširnije mogao da pričam, ne samo o zakonu privlačenja nego i ostalim jako bitnim zakonima univerzuma.
Hvala!
 
jes i ti skorpija :lol:

- - - - - - - - - -

Da naravno da uvek jesmo. Ali ako nismo svesni toga, onda to zovem ''nismo prisutni''.
Osvestim sebe jednom godišnje, tri puta godišnje, tri puta mesečno, pa zatim par puta
nedeljno. I to je još uvek jako daleko od toga da sam uvek tu.

U tom iskustvu ''ja sam'' nema vremena. Vratiš se i kažeš, aha, evo me tu sam oduvek,
svuda sam i nigde zapravo nisam ni išao. Sve je u savršenom redu.
A onda ti dete zatraži novac za ratu za ekskurziju i treba otići na pijacu i napraviti ručak,
prošetati ljubimca i bla, bla...
Rojevi misli, emocija, događaja i onda se negde pred kraj nedelje setiš sebe ponovo.
Ili još gore, negde pred kraj godine.. :confused: I bre.. pa kako sam uopšte mogla da
zaboravim...

Dakle ovako. Iz situacije gde nisam razumela ni čega bih trebala da se setim, ali sam
sa puno entuzijazma i vere radila i eto setila se. Sada sam u situaciji kada se pitam
kako da prestanem da se zaboravljam?

ne mozes jer si budista...
 
Nešto me kopka Diznijeva verzija Aladinove čarobne lampe

Duh iz lampe ispunjava želje onome u čijem je vlasništvu lampa.
Aladin je poseban po tome što je kao treću želju poželeo da Duh bude slobodan.

Želje smišljaju ličnosti ili ego, a duh koji je njima zarobljen ispunjava ama baš
sve želje. I one dobre i one naopake. Uopšte se ne buni. Kako misliš, tako ti i bude.

A šta biva kada je duh slobodan? :think:
 
Nešto me kopka Diznijeva verzija Aladinove čarobne lampe

Duh iz lampe ispunjava želje onome u čijem je vlasništvu lampa.
Aladin je poseban po tome što je kao treću želju poželeo da Duh bude slobodan.

Želje smišljaju ličnosti ili ego, a duh koji je njima zarobljen ispunjava ama baš
sve želje. I one dobre i one naopake. Uopšte se ne buni. Kako misliš, tako ti i bude.

A šta biva kada je duh slobodan? :think:
reci cu ti recima bivse... marice tj ane... pitala me jednom jer je bila bas poveca razlika u godinama, kaze da li ti osecas nekad generacijsku razliku medju nama? i meni pukne ko na dlanu da sam uvek bio u drustvu onih koji su bili mladi duhom i ono sto je bitnije, neopterecujucim duhom... vrsnjaci su se ponasali ko schizo babe pricali o glupostima tipa ko je uz gimnaxije dobio dete ko se razveo gde izlaze od cega su bolesni a ja ih belo gledam ko u zid za streljanje... slobodan duh je upravo to,sposobnost da budes sa nekim i da vas ne dele banalne razlike... ali to mora biti obostrano jer kada je jedan takav a drugi nije, jedan pati a drugi ga ich ne razume... zivot je skup kontrasta ponrkad u takvom savrsenom skladu da se zapitas da li je to sreca ili jos gore, sto mi ovo dajes kad znas da ces mi oduzeti... odgovor na tvoje pitanje je da je slobodan duh osudjen na nezamislivu srecu i patnju.
 
Postovani forumasi!

Sigurno ste cesto culi: Kakve su ti misli ,takav ti je zivot;ono sto najvise mrzim,to me stiglo;svako je kovac svoje srece;pazi sta zelis,mozda ti se ispuni isl.
Ili da vas nazove neko na koga mislite citav dan,a ne uspijevate da ga nazovete!

Mi smo to cesto culi,ali nismo razmisljali o sustini tih misli.

Sasvim mi je jasno da zavisi od nas samih kako cemo posmatrati casu sa vodom(za mene je uvijek napola puna),kako cemo izaci na kraj sa teskocama u zivotu,da li smo kukavice ili borci itd.
Skoro naletih na netu o zakonu privlacenja.Jako mi je to bilo interesantno i mislim da u tome ima bar nesto istine.Ne znam da li je neko isprobao tehniku i da li ona funkcionise?
U smislu da se pojavi nova ljubav u vasem zivotu,bolje radno mjesto,novi prijatelji? Postoje oni koji misle da su to obicne budalastine.
,ja ocPosto sam u horoskopu skorpija,a ova godina je odlicna za sve skorpioneekujem da se dese cuda u mom zivotu!
:heart: :p
Koliko zaista mozemo mislima da uticemo na nas zivot,da ga pokrenemo na bolje? Voljela bih da sa mnom podijelite vasa iskustva.
O toj temi sam porucila 2 knjige sa Amazona koje su bile bestseleri,pa cu da virnem.

Da li vjerujete u zakon privlacenja? :bye:

ne znam za ostale skorpije, ali je meni ova godina krenula totalno naopako, i 100 % osim neke bolescure, nevolje, itd, sigurno nista zeljeno i lijepo necu privuci:(
 

Back
Top