Pitao bih u vezi Facebooka (nesto)...

imamo_situaciju

Zainteresovan član
Poruka
133
E nisam vjerovao da cu ikad zapoceti temu koja sadrzi termin "Facebook" ali eto. Nakanih se da napravim ta go**a. Lazni profil, i taj je previse s obzirom o kakvom se zlu radi. Cisto da mogu prici nekom sadrzaju, prokomentarisati nesto. Sta se desava, neko me prijavio Facebooku da provjeri moj profil (koji nema ni sliku ni prijatelje ni ljudsko ime i prezime ni nista) da li je pravi ili lazni tj. da posaljem fotografiju licnog dokumenta (prije bih otisao na giljotinu). E sad imam par pitanja.

Prvo (******* osvetoljubiv sam) kako da prijavim neke korisnike, na koje sumnjam Facebooku. Kako se to radi? Da i ja njih prijavim da provjere njihove profile i licne dokumente, jer generalno o koriscenju Facebooka pojma nemam?

Drugo da li moze nekako da se izbjegne citava stvar, ja sam ubacio fotografiju nekog automobila, i sad ce to biti ok koji dan, dok ne razmotre moj "licni dokument" : ) ali ubuduce da li ima neka fora da ne saljem licnu kartu a da mi ne prave problem?

Trece Zasto mi se neobjavljuju komentari koje preko Facebook profila ostavljam na jednom portalu..?

Cetvrto Da li Facebook brise neke komentare, ako im se javi da sadrzaj tih komentara nije OK, npr komentar na nekom clanku, da se siri neka mrznja ili slicno?

Eto tako...
 
Poslednja izmena:
Lazni profil mi je bitan, jer ne zelim pravi. Heh. Mrzim Facebook blago receno, i ovaj lazni je kao sto sam napisao previse, jer znam za sta svjetskim centrima moci sluzi Facebook. A da ostavljam ime prezime, odakle sam, sta radim, sta sam zavrsio, sta doruckujem i veceram, toga filma nece gledati...Niti to treba oni da znaju niti bilo ko na internetu.
 
Ja sam postavio korektna pitanja,a ne znam otkud povod za vasa filozofiranja...Losa percepcija i sistem vrijednosti. Ja znam da su za vas koji imate facebook 10 godina na kojem provodite 10h dnevno ovo retardirana pitanja (negiracete, znam). Meni je F'book novost i nemam pojma o njemu jbg...
 
Poslednja izmena:
E nisam vjerovao da cu ikad zapoceti temu koja sadrzi termin "Facebook" ali eto. Nakanih se da napravim ta go**a. Lazni profil, i taj je previse s obzirom o kakvom se zlu radi. Cisto da mogu prici nekom sadrzaju, prokomentarisati nesto. Sta se desava, neko me prijavio Facebooku da provjeri moj profil (koji nema ni sliku ni prijatelje ni ljudsko ime i prezime ni nista) da li je pravi ili lazni tj. da posaljem fotografiju licnog dokumenta (prije bih otisao na giljotinu). E sad imam par pitanja.

Prvo (******* osvetoljubiv sam) kako da prijavim neke korisnike, na koje sumnjam Facebooku. Kako se to radi? Da i ja njih prijavim da provjere njihove profile i licne dokumente, jer generalno o koriscenju Facebooka pojma nemam?

Drugo da li moze nekako da se izbjegne citava stvar, ja sam ubacio fotografiju nekog automobila, i sad ce to biti ok koji dan, dok ne razmotre moj "licni dokument" : ) ali ubuduce da li ima neka fora da ne saljem licnu kartu a da mi ne prave problem?

Trece Zasto mi se neobjavljuju komentari koje preko Facebook profila ostavljam na jednom portalu..?

Cetvrto Da li Facebook brise neke komentare, ako im se javi da sadrzaj tih komentara nije OK, npr komentar na nekom clanku, da se siri neka mrznja ili slicno?

Eto tako...

Odavno nemam nalog na fejsu,a kada sam ga imao,niko mi nije trazio licnu kartu.Treba ti Email i user name i ako hoces stavis svoju sliku,to da bi te prpoznali tvoji rodjaci i prijatelji,ako neces mozes staviti bilo koju.I mozes navesti mesto odakle si vise nista netreba.To sto si ti hteo sa nekim laznim profilom,pa imaju i oni moderatore koji prate tvoje postove i ako se ne poklapa sa tvojom Email adresom,sigurno ce te blokirati.Znaci nemoras dati sve podatke o sebi,samo Email i username da bi otvorio nalog,ali to moro biti tacno,jer lazne otkrivaju i brzo ti stave zabranu da nemozes s nikim da se dopisujes i na kraju ti stave i ban,da ni ti ne mozes dobijati poruke,a nalog ostaje sve gok se sam ne odjavis.
 
Odavno nemam nalog na fejsu,a kada sam ga imao,niko mi nije trazio licnu kartu.Treba ti Email i user name i ako hoces stavis svoju sliku,to da bi te prpoznali tvoji rodjaci i prijatelji,ako neces mozes staviti bilo koju.I mozes navesti mesto odakle si vise nista netreba.To sto si ti hteo sa nekim laznim profilom,pa imaju i oni moderatore koji prate tvoje postove i ako se ne poklapa sa tvojom Email adresom,sigurno ce te blokirati.Znaci nemoras dati sve podatke o sebi,samo Email i username da bi otvorio nalog,ali to moro biti tacno,jer lazne otkrivaju i brzo ti stave zabranu da nemozes s nikim da se dopisujes i na kraju ti stave i ban,da ni ti ne mozes dobijati poruke,a nalog ostaje sve gok se sam ne odjavis.


Ovde je druga stvar.
Kada neko prijavi neki nalog iz bilo kog razloga : lažno predstavljanje, recimo,
Facebook zaista traži kopiju lične karte, vozačke dozvole, pasoš, bilo kakav dokument,
u suprotnom se gasi nalog.
 
Da, bas sam bio prijavljen, jer taj nalog postoji od prosle godine, odavno, medjutim skoro nista nisam postovao, bio clan nekoliko grupa, ali nisam skoro uopste koristio taj Facebook.

Medjutim uletim unazad 2-3 dana na neki sajt, na kom se postavljaju komentari preko Facebooka, isprozivam neke ultranacionaliste i jednostavno me neko od njih istog momenta prijavi. Dakle Facebook moderatori ne otrkivaju lazne profile (kojih je ko zna koliko) tek tako, nego sam prijavljen. Jer moj profil nije na neko ime..."Marko Markovic" nego bezveze nesto bla bla bla bla. A mozda me neko prijavio i zbog toga sto sam pisao, kao sto sam gore postavio pitanje..da li maltretiraju korisnike zbog nekog "govora mrznje" (kojeg po meni nije bilo).
Zasto sam zelio ja njih da prijavim na istu foru, jer ih je bilo 10ak pa mi ne bi bilo tesko, ako je vec neko od njih uticao da moj ugase, eto bar nek se oni pomuce da salju fotku svoje licne...mrzim ljude koji vole Hitlera *******...

I sad ovo stoji 2 dana

"Unfortunately, you won't be able to access your account while we're reviewing these additional documents. We appreciate your patience, and we'll get back to you as soon as we can."

To je to znaci, ugasili. Poslao sam im sliku nekakvog...krompira...Nije lud taj Cukerberg, ali isto cu mu zatvoriti tu trafiku...
 
Poslednja izmena:
Nema nikakve fore, moraš da dostaviš ono što traže inače ide "trajni ban" :lol:
A što ti je toliko bitan lažni profil ?

Zaboravi na osvetoljubivost i poradi malo na sebi...

Lazni profil mi je bitan, jer ne zelim pravi. Heh. Mrzim Facebook blago receno, i ovaj lazni je kao sto sam napisao previse, jer znam za sta svjetskim centrima moci sluzi Facebook. A da ostavljam ime prezime, odakle sam, sta radim, sta sam zavrsio, sta doruckujem i veceram, toga filma nece gledati...Niti to treba oni da znaju niti bilo ko na internetu.

Ako imas vise od 14 godina, a tako se ponasas, onda si u grdnom problemu :mrgreen:

Ovde je druga stvar.
Kada neko prijavi neki nalog iz bilo kog razloga : lažno predstavljanje, recimo,
Facebook zaista traži kopiju lične karte, vozačke dozvole, pasoš, bilo kakav dokument,
u suprotnom se gasi nalog.

Tačno, ali ne moraš da saljes sliku gde se vide svi podaci, stavi neki papir preko adrese, JMBG , broja LK i ako hoćeš sakrije i datum rođenja, uostalom oni su to i rekli, da pošalje s samo da vide tvoju sliku + tvoje ime i OK
 
Tačno, ali ne moraš da saljes sliku gde se vide svi podaci, stavi neki papir preko adrese, JMBG , broja LK i ako hoćeš sakrije i datum rođenja, uostalom oni su to i rekli, da pošalje s samo da vide tvoju sliku + tvoje ime i OK

Ma netreba nikakav drugi podatak,nego sam Emali i Username ili nadimak i sliku,ako hoce da ga drugari i familija proznaju sto pre da sa njima udje u kontakt,ako neko nece da kontaktira ima komanda da ga blokira i gotovo.Sa laznim nalogom je dosta ljudi banovano.mada ima ljudi sa vise laznih adresa,a prolaze,ali ne vredjaju nikoga i niko ih ni ne proverava.samo ako pravis problema na Fejsu,bices kaznjen.
 
Ne treba nista prilikom otvaranja naloga, ali nakon prijave, ako zelis da ti ne ugase nalog moraces da im pokazes dokaze da si to stvarno ti.
Znam situaciju gde se covek kitio tudjim slikama, postavljao fotografije maloletne dece i to tudje...prijavljen je, nije dokazao da je to on, svi su prijavili da je lazni profil i da slike nisu njegove, i obrisan je trajno.

Najjace je razmisljanje: necu da me svetski mocnici prate! :D :D
Da, jer ako nemas fb nalog onda te ne prate, uopste preko smart fona ne ides preko google naloga, koji aktiviras preko google maila, i uopste nemaju uvid u pristupanje internetu svake ip adrese racunara, uopste nemas cipovan pasos, cipovanu licnu kartu... Zato kad se s puta vratis kuci, google ti gospodski ponudi da ocenis destinaciju na kojoj si bio.
Sada se svi nalozi povezuju, svi mailovi, fb, instagram, twiter, forumi... cim probas da napravis negde novi nalog, sistem te pita jel hoces da se koristis nekim imenom ili mailom koji koristis na nekoj od tih mreza. Bas zbog toga je i muka napraviti sada novi email ako vec imas neki, ili napraviti lazni profil na fb npr. ako vec jedan imas.
To je jedna velika istina, svi znaju gde i sta si, u svakom trenutku. Zabluda je misliti da danas ces se sakriti ako ne otvoris nalog na drustvenoj mrezi.
Jos veca istina je da ih tacno zabole za svaku jedinku gde je i sta... te infromacije se koriste u slucaju nekih vecih sr.nja, terorizma, organizovanog kriminala itd.
 
"Kad god neko u temi piše histerično o praćenju ili špijuniranju.Ja automatski mislim da je pedofil ili diler ili neka treća vrsta smeća. "



Kad god neko nekulturno,drsko,histericno pise da mi koji histericno pisemo o pracenju,uhodjenju,nadgledanju,krsenju ljudskih prava u vidu krsenja privatnosti i slobode,ja pomislim da je pedofil,diler,mason,opstenoebrazovan,ili neka sedma vrsta smeca...
 
Poslednja izmena od moderatora:
"Mocnici" nas svakako prate i kontrolis nazalost sve uglove nasih zivota. Ja ne volim F'book iz milion razloga,zaista milion,o svrsi Fejsbuka u vidu zavjera i kontrole ljudi necu pisati,jer mogu stranice i stranice da pisem o tome.O konceptu,psiholoskoj ulozi koncepta fejsbuka necu pisati,jer se stranice mogu napisati i mnogo pametniji ljudi od mene,sociolozi,psiholozi...Koncept prezentovanja svog zivota javnosti,filozofija fotografija,filozofija selfila,filozofija lajkovanja...o tome kao sinonimu dekadentnosti je sve vec receno ko ima bar 2 grama mozga. O prodaji nase privatnosti.Asocijalnost drustvenih mreza. Moze se pisati na milion tema.

Medjutim Facebook je stavljanje sebe na tacni,svakako nas kontrolisu,licne karte pasosi,istina je,ali Face je sinonim kontrole,tu ti sam sebe predajes,kompletan zivot. Ne samo predajes sebe,nego prodaju tebe! Zaradjuju na tebi. Sto se tice e-mail,godinama se trazi broj telefona pri registrovanju,srecom i google i hotmail i yahoo imam odavno,inace im ne bih nikad dao broj mobilnog telefona. Sto je rekao Dejvid Ajk "Onaj ko se ne prilagodi,umrijece". Ili cemo prihvatiti pravila igre ili cemo biti izopsteni.

"Jos veca istina da ih zabole gdje je i sta..." Zabolje ih za mene i tebe obicne smrtnike,ali da se angazujes oko necega sto ne ide raznim lobijima na ruku,da pricas neku skrivenu stranu istine na Faceu,da to ljudi pocnu da prate,da se slazu,da pocnes sve svoje akcije i djelovanja da stavljas na taj Face profil,ti si automatski pod prismotrom CIAe 24h. Dakle ne djelimicno,vec 24h. Ne CIAe,nego sluzbe u drzavi u kojoj zivis. Ovo sto si ti napisao zvuci kao kad televizija pita drzaljane Amerike ili Francuske ili neke druge drzave "Sta mislite o tome sto drzava kontrolise sve vase mailove,profile,SMSove i kompletnu komunikaciju?" A gradjanin odgovori, "To je preventiva protiv terorizma,nemam nista protiv da krse moju privatnost,slobodu i intimu" : )))
Ne treba nista prilikom otvaranja naloga, ali nakon prijave, ako zelis da ti ne ugase nalog moraces da im pokazes dokaze da si to stvarno ti.
Znam situaciju gde se covek kitio tudjim slikama, postavljao fotografije maloletne dece i to tudje...prijavljen je, nije dokazao da je to on, svi su prijavili da je lazni profil i da slike nisu njegove, i obrisan je trajno.

Najjace je razmisljanje: necu da me svetski mocnici prate! :D :D
Da, jer ako nemas fb nalog onda te ne prate, uopste preko smart fona ne ides preko google naloga, koji aktiviras preko google maila, i uopste nemaju uvid u pristupanje internetu svake ip adrese racunara, uopste nemas cipovan pasos, cipovanu licnu kartu... Zato kad se s puta vratis kuci, google ti gospodski ponudi da ocenis destinaciju na kojoj si bio.
Sada se svi nalozi povezuju, svi mailovi, fb, instagram, twiter, forumi... cim probas da napravis negde novi nalog, sistem te pita jel hoces da se koristis nekim imenom ili mailom koji koristis na nekoj od tih mreza. Bas zbog toga je i muka napraviti sada novi email ako vec imas neki, ili napraviti lazni profil na fb npr. ako vec jedan imas.
To je jedna velika istina, svi znaju gde i sta si, u svakom trenutku. Zabluda je misliti da danas ces se sakriti ako ne otvoris nalog na drustvenoj mrezi.
Jos veca istina je da ih tacno zabole za svaku jedinku gde je i sta... te infromacije se koriste u slucaju nekih vecih sr.nja, terorizma, organizovanog kriminala itd.
 
Prosto pitanje... cemu onda potreba da budes na fb? Sta, ne volis da te spijuniraju ali bi voleo da ti malo spijuniras nekog drugog? Da malo se bavis botovskim poslom, iza laznog naloga sa kojima nema odgovornosti? Da gledas slike nekih zenski, uznemiravas ih komentarima i porukama, ali po mogucnstvu da one ne znaju ko si.
Pravi gospodski, hrabri potez!
Zasto zleis da budes deo necega sto smatras najvecim zlom?
 
Prijavili te za prozivanje i plus su naveli da si laznjak, i sad dok ne dostavis svoje prave dokumente nece da ti vrate nalog. Ali nemoj to da radis s obzirom da si Facebook mrzac. Zasto jednostavno ne napravis nov nalog, nego se cimas oko ovog laznjaka sto su ti suspendovali?
 
Prosto pitanje... cemu onda potreba da budes na fb? Sta, ne volis da te spijuniraju ali bi voleo da ti malo spijuniras nekog drugog? Da malo se bavis botovskim poslom, iza laznog naloga sa kojima nema odgovornosti? Da gledas slike nekih zenski, uznemiravas ih komentarima i porukama, ali po mogucnstvu da one ne znaju ko si.
Pravi gospodski, hrabri potez!
Zasto zleis da budes deo necega sto smatras najvecim zlom?

Mhm. Prvo mi je jedna gore osoba napisala da imam 10 godina,indirektno. Pa druga da sam 100% narkoman. Pa sad da sam manijak i bot. Sve to zbog jednog laznog naloga. Svaka vam cast. Hvala. Treba li svima da vam se pravdam?

Pazi,Facebook jeste zlo,i ne kazem da nisam bar malo nedosljedan u tome sto sam napravio lazni nalog.Ali malo.Jer ne bih bas nikad pravio nalog u kojem cu prezentovati sav svoj zivot,sve svoje aktivnosti,interesovanja,stavove,razmisljanja,sta sam jeo,pio,gdje sam bio sinoc,sa kim,ko mi je djevojka i koji je moj status.Jesam li ozenjen ili ne.Profil koji ce zahtijevati da saljem fotku licne karte.To nikad. Ne jer sam terorista i serijski ubica,nego jer je to sinonim retardacije i sinonim kontrole centara moci nas ljudi,narodnih masa. Znaci ili cu moci ovakav kakav sam imao,kao da sam registrovan na nekom forumu,ili nista. A napisao sam da je i takav imati previse. Ali uzalud se pise ljudima poput tebe...

Cemu moja potreba za laznim nalogom? Da mogu uci na par nekih grupa i par profila. Eto to je to. I to nije spijuniranje,neko ko prezentuje svoj zivot javno,nije spijuniranje,vec isto kao kad te neko pusti u kucu. Da ocu da uznemiravam zenske,valjda bih napisao neko lazno i prezime,stavio neku laznu fotku,ili fotke,natrpao neki sadrzaj. Ja nisam imao nista od toga,ni ljudsko ime i prezime. Imao sam jednu komunikaciju javnu vezanu za kritiku jednog igranog filma, jednu komunikaciju za udmoljavanje jedne zivotinje koja je trebala vlasnika,trazio sam udomitelja i sad jednu politicku polemiku,posle koje mi je trazen dokument i zatvoren nalog. Do ovog zadnjeg sve je bilo ok. I znam da sam prijavljen.

Kapiram ja da ima dosta manijaka, milion profila laznih zenskih sam zapazio,milion,iza kojih stoje muskarci 100%. Ali nismo svi takvi. Optuzujes me za nesto a ne znas nista o meni. Imbecilno.
 

Back
Top