parovi farma vb zadruga...

hakim bej

Elita
Poruka
16.477
Stanovnici rijalitija su pažljivo birani sa moralnog i kulturnog dna društva.
I oni se ponašaju onako kako jedino umeju: svađaju se, pljuju, tuku...
Društvo se postepeno identifikuje sa njima, ljudi sa dna brzo postaju junaci (jer ih gledaoci upoređuju sa drugim ljudima sa dna).
Tako se kvari društvo.
Oproban recept.

Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talog,
i u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glumce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?
 
Razmisljam jesu li ljudi stvarno toliko nisko pali i da nemaju svoj zivot pa gledaju druge koji su zatvoreni u cetiri zida... Ajde da kazes da ce videti ili cuti nesto pametno, nego daleko od toga
I posle o tome diskutuju medjusobno.

Ja to ne bih nazvao zivotom, samo kradu Bogu dane...

Kad bi znali koliko se vreme moze pametnije utrositi, ne da ne bi upalili to djubre ikad vise, nego ne bi ni tv upalili
Ok, razumem da neki penzioneri ne znaju sta ce, pa ih i razumem donekle, nego sto i omladina to gleda. Gde je zelja za edukacijom, kvalitetno ispunjenim vremenom, gde je ambicioznost?
 
Poslednja izmena:
I kada gledas dobar umetnicki film gledas tudje zivote.
Ali je dijaloge pisao neko talentovan, bolji od proseka, mudar i vest.

Kada bi elita usla u rijaliti, slusali bismo dijaloge pametnijih od nas.
Kao Sekspir u pozoristu, samo jos bolje, spontano.
 
nego sto i omladina to gleda. Gde je zelja za edukacijom, kvalitetno ispunjenim vremenom, gde je ambicioznost?

Ne gledam npr. .Dzabe ne gledam ako neko gleda,pusti ton.Ne mogu da udjem u tu prostoriju,ne mogu nista da uradim.
Za te stvari treba para koje ne postoje.Znas kakva je situacija u realnom svetu.Vreme stoji sto se toga tice vec dugo.
Na zalost zavedeni deo mladih vidi kes na kraju koji se u nasoj zemlji ne moze zaraditi ako si obican covek.
Inace hleba i igara.Ljudi se tako drze smireni,Televizija je sredstvo kontrole.Znas ono "iskljuci taj program dok ne isperu ti mozak".To mogu ja,mozes ti ali dobrom delu ljudi treba nesto da bi bili mirni.Nema se para a gledanje realitija ne trazi pare.Eto to je sve.
Zamisli da smo neko drustvo gde vecina ima dovoljno finansija.Svako bi se posvecivao sebi,manjina bi pratila tudje zivote.
 
I ja isto bukvalno ne podnosim. Bezim iz prostorije kad to neko gleda.
Ako neko od mojih pusti to, a u tom trenutku se desi da jedem, ili da zbog necega moram da budem u dnevnoj sobi, obavezno stavljam slusalice i pustam muziku kako ne bih slusao te gluposti. I koliko god da ubedjujes ljude u besmislenost takvih emisija, nema efekta.
 
I kada gledas dobar umetnicki film gledas tudje zivote.
Ali je dijaloge pisao neko talentovan, bolji od proseka, mudar i vest.

Kada bi elita usla u rijaliti, slusali bismo dijaloge pametnijih od nas.
Kao Sekspir u pozoristu, samo jos bolje, spontano.

Izvini ali pitaj ljude koji su gledali isti film kao i ti.....Ako je kao moj slucaj, ostali nisu videli ni pola filma...
Tako da, ne bih ja previse ocekivao....

Ovaj svet je animalno postavljen, sto znaci da ce vecina tako i razmisljati.
A to znaci sledece.....ako nesto stoji ispred njega a ne uvecava mu moc sile i snage koju ima o sebi, on ce se tome rugati ili zanemarivati.
Ako on moze da namece silu i moc , onda ce to uciniti i glumatati da cini u nameri dobroj...
Ako ti stanes ispred njega i umanjujes mu osecaj sile i moci koji ima o sebi, onda si ZLO.
A sve ono iz prethodne tacke kad on namece i kinji ostale, ne predstavlja zlo..

Dvostruki arsini su uvek kod ljudi, a manje od 1% ili 0,01% ce biti tacnije, su u nekoj koliko tolikoj mogucnosti vaspitanjem i percepcijom i voljom da ne plivaju u dvostrukim arsinima...

------------------------------------------
Tako da kad bi spojio na jednom prostoru nekog mudricu i alapace, alapace se bore za prostor vikom, svadjom i poturanjima, a intelektualac bi bio izbacen jer ne pravi dijaloge (uslov svih rijalitija je da akter reaguje, da pravi konflikte, da vodi dijaloge)...
 
Stanovnici rijalitija su pažljivo birani sa moralnog i kulturnog dna društva.
I oni se ponašaju onako kako jedino umeju: svađaju se, pljuju, tuku...
Društvo se postepeno identifikuje sa njima, ljudi sa dna brzo postaju junaci (jer ih gledaoci upoređuju sa drugim ljudima sa dna).
Tako se kvari društvo.
Oproban recept.

Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talog,
i u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glumce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?

Korisno jeste, ali gledanost bi pala za 90 %
A, kao što je poznato, gledanost donosi profit !
A, rijaliti su osmišljeni radi zgrtanja profita....
 
I ja isto bukvalno ne podnosim. Bezim iz prostorije kad to neko gleda.
Ako neko od mojih pusti to, a u tom trenutku se desi da jedem, ili da zbog necega moram da budem u dnevnoj sobi, obavezno stavljam slusalice i pustam muziku kako ne bih slusao te gluposti. I koliko god da ubedjujes ljude u besmislenost takvih emisija, nema efekta.

Zasto bezis kad te ne tangira?
Znaci da te nekako tangira, a ti moras spoznati kako te tangira...

Ja bezim samo kad ima scena nasilja i svadje, a zasto, zato sto imam refleks da podizem adrenalin i spremam se za tucu, pa onda gledanje deluje na mene hormonski i fizicki.
Isto radim i kad u realu neko cacka mecku , jer ako mogu , zaobici cu, ili cu merkati poziciju kako da resim mirno , inace nastupa sukob...

- - - - - - - - - -

Korisno jeste, ali gledanost bi pala za 90 %
A, kao što je poznato, gledanost donosi profit !
A, rijaliti su osmišljeni radi zgrtanja profita....

Sta vam je, ne bi bilo korisno nikako...
Prvo , oni koji se uce kako da se ponasaju , ne bi imali od koga da uce kako da se ponasaju...
Pa bi bio povecan broj novih narkomana...jer bi se to odmah prestrojilo na tu trasu...
Mnogo ljudi je sislo sa planine, cak i da su rodjeni u BG...
Njih spasava to sto su usred BG , pa hteli ne hteli pokupe ponesto da se ne vidi da su sisli sa planine..
Kad kazem to , hocu da kazem ne da su seljacine, ne, to.... nego da blage veze nemaju kako da se ponasaju..jednostavno imaju samo zapisan kod za jedi , pij, plasi se i radi nesto sebi za korist, sta ukapiras...

Pa ovo je Srbija, nije Svajcarska, pa da radite sa IQ 90 prosek ili sa IQ 110 prosek....
Vecina gradjana Srbije ima debelo ispod 90IQ, moze se slobodno racunati na 70IQ, a to je na granici izmedju debila i normalne osobe...
 
Platon nam je u svom delu Gozba priblizio rijaliti u staroj Grckoj.
Na gozbu su pozvani svi vidjeni i mudri ljudi regije. Gost koji je zivot provodio bos, u znak postovanja gozbe i domacina kupuje i obuva sandale.
Na gozbi svako daje najbolje od sebe. Iako pod vinom, izgovorena mudrost je ono po cemu se gozba pamti i prepricava.

Ne mislim da treba mesati dno sa kremom, bilo bi izujedanih za usivanje.
A publika? Ona voli da bude vodjena. Uz nagradnu igru, recimo tv pretplatu godinu dana, rado bi se ukljucili u novi rijaliti. U gozbu.
Oni neselektivno prihvataju sve sto stave pred njih. Ne pruzaju otpor. Nedeljno procitaju 150 strana sitno kucanog teksta, ali ne Servantesa i Selimovica, zato sto to niko nije stavio pred njih,
Vilama im donose blic alo kurir, i oni to gitaju samo zato sto je lakse. Dakle, nije problem u citanju, citaju oni, nego u ponudi.
Ne gledaju i ne slusaju pametne umove jer ih niko ne nudi. U ponudi su samo dzeparosi i droce.
Televizija je potcenila gradjane, zlobnici ce reci sa necasnom namerom.
 
Zasto bezis kad te ne tangira?
Znaci da te nekako tangira, a ti moras spoznati kako te tangira...

Jednostavno je iritantno... Kad god sam naleteo na to, neko vice, svadja se, psovke samo lete...
Bukvalno se instant iznerviram cim ih cujem, iznervira me sama cinjenica da se to uopste prikazuje, i to sto im placaju za to poprilicnu svotu novca da odu tamo i da izigravaju budale (mada verujem da ne moraju mnogo da se trude, deluje kao da im to dobro ide prirodno)

Da se bilo sta pitam, ukinuo bih sve emisije tog tipa, pa neka se narod buni koliko hoce

Klasicno ispiranje mozga, zaglupljivanje naroda
 
Poslednja izmena:
Platon nam je u svom delu Gozba priblizio rijaliti u staroj Grckoj.
Na gozbu su pozvani svi vidjeni i mudri ljudi regije. Gost koji je zivot provodio bos, u znak postovanja gozbe i domacina kupuje i obuva sandale.
Na gozbi svako daje najbolje od sebe. Iako pod vinom, izgovorena mudrost je ono po cemu se gozba pamti i prepricava.

Ne mislim da treba mesati dno sa kremom, bilo bi izujedanih za usivanje.
A publika? Ona voli da bude vodjena. Uz nagradnu igru, recimo tv pretplatu godinu dana, rado bi se ukljucili u novi rijaliti. U gozbu.
Oni neselektivno prihvataju sve sto stave pred njih. Ne pruzaju otpor. Nedeljno procitaju 150 strana sitno kucanog teksta, ali ne Servantesa i Selimovica, zato sto to niko nije stavio pred njih,
Vilama im donose blic alo kurir, i oni to gitaju samo zato sto je lakse. Dakle, nije problem u citanju, citaju oni, nego u ponudi.
Ne gledaju i ne slusaju pametne umove jer ih niko ne nudi. U ponudi su samo dzeparosi i droce.
Televizija je potcenila gradjane, zlobnici ce reci sa necasnom namerom.

Da li zbog pospanosti ili nepostojanja percepcije, ali ovde pravis puno omaski...
Fenomen ucesca je jako bitan...
Gledaliste ne ucestvuje i zato ima potpuno pomerene zahteve za onim sto zele da vide...
A da ucestvuju, kao sto predstavljas u Gozbi, e onda bi sve to drugacije izgledalo, jer bi odjednom persona publica bila njihovo znojenje a ne njihovo poigravanje sa tudjim persona publica...

Kafenisanje, koje je naoko slicno tvojoj Gozbi, ipak ne dovodi do toga sto navodis , tj da se najpametnije cuje od svakog sagovornika, vec naprotiv pobedjuje onaj najgluplji jer je motiv da se svi sloze i da svima bude lepo, pri cemu temu namece najpricljivija ili najubedljivija osoba u kafenisanju...

Dakle ili je Gozba izmisljena, ili je na Gozbu bio pozvan samo onaj ko zadovoljava minimalne kriterijume potrebne za ispoljavanje, a plus bio ucenjen na neki nacin da odrzava radnu atmosferu na takvoj Gozbi...

Pravljenje nekog manipulativnog realitija je moguc, nije da nije...
Ali vise para donosi svako tupavljenje, a oportunizam je primarna ideja ovog drustva...
A i ne isplati se po viziji naseg puta u buducnost da imamo vise pametnijih , nego nam trebaju oni kojima curi bala dok pricaju , a trose isto kao i oni koji bi mogli da prave probleme , manje su vezani za jednostavne i slabo placene poslove i tesko ih je zadrzati...

- - - - - - - - - -

Jednostavno je iritantno... Kad god sam naleteo na to, neko vice, svadja se, psovke samo lete...
Bukvalno se instant iznerviram cim ih cujem, iznervira me sama cinjenica da se to uopste prikazuje, i to sto im placaju za to poprilicnu svotu novca da odu tamo i da izigravaju budale (mada verujem da ne moraju mnogo da se trude, deluje kao da im to dobro ide prirodno)

Da se bilo sta pitam, ukinuo bih sve emisije tog tipa, pa neka se narod buni koliko hoce

Klasicno ispiranje mozga, zaglupljivanje naroda

Pa ne bi se narod bunio ni sad....
Narod guta sta naleti....mrko , zeleno , skoro da je svejedno...
 
Ne znam sta da kazem ovo je kompleksna tema ... Voleo bih nesto da napisem jer me tera na razmisljanje ali nisam dovoljno pametan .. S jedne strane sam za to da se totalno UKINU za sva vremena svi rijaliti programi u Srbiji a onda malo malo pa uhvatim sebe kako gledam Parove .. jbg volim Gastoza sta cu a i ne treba da se naprezem npr. kad gledam neki film to me umara a ovako pustim ove da tandrcu i sta da ti kazem . .

Ali da .. ti ljudi tamo nisu ni sportisti ni pevaci ni glumci ni intelektualci .. i naravno da im nije mesto na nacionalnoj frekvenciji ... ali doslo je takvo vreme da svako moze da se pojavi na TV dovoljno je da nesto odvalis na internetu i odma te zovu u rijaliti da postanes nova mimi oro ili sandra meduza
 
Poslednja izmena:
Stanovnici rijalitija su pažljivo birani sa moralnog i kulturnog dna društva.
I oni se ponašaju onako kako jedino umeju: svađaju se, pljuju, tuku...
Društvo se postepeno identifikuje sa njima, ljudi sa dna brzo postaju junaci (jer ih gledaoci upoređuju sa drugim ljudima sa dna).
Tako se kvari društvo.
Oproban recept.

Šta bi se dogodilo kada bi organizatori izbacili ološ i talog,
i u rijaliti uveli pametne ljude, intelektualce, književnike, filozofe, glumce...?

Da li bi takav rijaliti bio zanimljiviji za gledanje,
i ako bi, da li bi se svest gledalaca promenila na bolje?

Da li bismo postali bolje društvo kada bismo, umesto prostitutki i prevaranata, gledali intelektualni krem društva?

Pa to je nemoguce - paradoks. Jer, da okupis dva ili vise naucnika/filozofa/strucnjaka/umetnika/ ti moras da ih okupis oko odredjene, njima zajednicke teme.
A farma/vb/parovi su budalastine, tu nema teme koja bi okupila te ljude, sama tema oko koje se vrte te rijaliti gluposti ne moze ni da se opise, to je nesto na sta se svakom normalnom coveku prevrce zeludac.

Uostalom, u svakoj naucnoj emisiji (a nije bas da ih nema), okupe se neki strucnjaci/naucnici i pricaju o nekoj temi, ali gledanost tih naucnih emisija je hiljadama puta manja od gledanosti rijalitija.
Isto je i sa umetnoscu: pustis Tarakovskog, ne bi ga gledalo 2% ljudi, pustis Tesnu Kozu po 10000-ti put: gledanost rekordna!
Takva je raja.
 
Zalud ti trud beže...
Vidi,to će biti kad Marić u svoju Čirilicu bude zvao Kesića,Ramba i recimo Kusturicu pa neku političku temu da dekonstruišu...
Nije Marić glup,ali nije ni mensovac kao ovi...:sad2:
Poslednji put kad je Basara bio na Pinku,napušio Mitrovića dupeuvlakača lukavog i kako onda da ga ovaj zove?:mrgreen:

Dobra ti ideja i kao i većinu dobrih ideja-već je neko pre tebe imao i razmatrao...Eno,Kovačevićka održi rialiti,međutim,s veoma pametnima
scenario zna da "pobegne" i onda batrganje...
Zamisli nas dvojicu da Kovačevićka zove da dekonstruišemo Kosovske mitove!
 
Zasto patite za medijskom paznjom?
To je ista ona pozicija uticaja na blentavi narod kao sto je neguje i ovakav medijski prostor kakvog imamo....Cobani jedni, cobani i drugi...ali mislite da bi bili bolji cobani...
Deciji snovi...dal o popularnosti ili o svetu koji je pun kopija najblizeg okruzenja...

Recenim se nista ne menja....
Menja se tako sto se uliva moc onima koje zelite iznad vas, a vecina ne zeli nikog iznad sebe, i tu je problem....svi drze sebe na vrhu , a onda su na vrhu oni koji su masteri ovakvog sistema...
 
Људи вероватно мисле да су богови са посебном мисијом када се баве деконструкцијом митова.

Сва срећа па су ти контраиницијацијски послови у паду.

Процес стварања светске суперкласе захтева и обрнут процесогледала - стварања суперруље

Зауставити деградацију и даље пропадање суперруље захтева заустављање суперкласе.

Да би се она зауставила треба је простудирати:

- - -

Ovo su Gejtsve omiljenje činjenice iz te knjige:

1. Imate 37 puta manje šanse da budete ubijeni gromom nego na prelazu vekova. Ne zato što je danas manje gromova, nego zbog toga što imamo bolje vremenske prognoze, bolju edukaciju i više ljudi živi u gradu.

2.

3...

- - -

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2018&mm=02&dd=04&nav_id=1354678
 
Poslednja izmena:
Neukoj i priprostoj raji tv je jedini učitelj i vaspitač.
Da je državi stalo da osim poslušnih ima i obrazovane podanike,
hranila bi ih boljom duševnom hranom.
Skinula bi sve rijalitije sa svih programa i kroz nekoliko generacija dobila
pristojne građane.
Do tada, izbor će i dalje praviti oni kojima je stalo do profita, a ne do nas.
Nama ostaje jedino klik na off, ako to nismo već odavno učinili.

Postoje mnogobrojni tv kanali koji su prozor u znanje i svet,
a ne ključaonica kroz koju se viri u nečiju prljavu jazbinu. :)
 
svet je otiso u ***** i nazad nema,davne 87e predvidjeno

- - - - - - - - - -

Ne znam sta da kazem ovo je kompleksna tema ... Voleo bih nesto da napisem jer me tera na razmisljanje ali nisam dovoljno pametan .. S jedne strane sam za to da se totalno UKINU za sva vremena svi rijaliti programi u Srbiji a onda malo malo pa uhvatim sebe kako gledam Parove .. jbg volim Gastoza sta cu a i ne treba da se naprezem npr. kad gledam neki film to me umara a ovako pustim ove da tandrcu i sta da ti kazem . .

Ali da .. ti ljudi tamo nisu ni sportisti ni pevaci ni glumci ni intelektualci .. i naravno da im nije mesto na nacionalnoj frekvenciji ... ali doslo je takvo vreme da svako moze da se pojavi na TV dovoljno je da nesto odvalis na internetu i odma te zovu u rijaliti da postanes nova mimi oro ili sandra meduza
neka ljubav potraje<3
 
Хајд' за "добро јутро" прво да вам откријем,
јесте ли свесни да управо учествујете у ријалитију званом "Форум Крстарице" ?!

Смета вам псовање и слична конфликтна понашања ?

Па овде се управо најцењенији учесници - највише спрдају
са озбиљношћу, памећу, и било чиме што личи на производ разума !
Јесте ли приметили то ?

Или у свом оку ни балван не видите ???

Имате среће што постојим један ја,
све ћу да вам објасним !

За почетак оволико. :kpozdrav:
 
ja nisam dosao ovde zbog ucesnika krstarice niti me dan danas zanimaju,dosao sam zbog tema i takve forme foruma informativnog karaktera,e sad sto je svet postao nolajferski pa im je ovo jedini nacin da s nekim ostvare socijalni kontakt ode sve u 3 lepe
 

Back
Top