Sta konkretno fali Srbiji?

Srbija ima viška...ološa...
Višak je ,recimo,Dedinje koje bi trebalo ograditi bodljikavom žicom,ali ima u svim gradovima ološa zrelih za doživotni kućni pritvor!
Srbiji fali poštenje-to se negde zagubilo,čak se i obićan narod prokurvao za siću!
Ne znam ,bogami,kako se to leči...
Diktaturom?
Jesmo li zreli za jednu ozbiljnu diktaturu ili nikad nismo bili zreli za demokratiju?
 
Da Srbija nije izrazila svoj pravi potencijal, svi se mozemo sloziti. Ali se u Srbiji jos niko nije slozio oko toga sta je to sta konkretno fali, svi se mogu sloziti da postoji bar 10ak stvari i da je dosta njih slicnog misljenja, ali je druga prica kada govorimo o tome sta je najbitnije.
Sta je po vama najveci problem Srbije u danasnjem vremenu? I da li se to moze ispraviti?

Problem je u mentalitetu i sisitemu koji konstantno stimuliše te negativne crte našeg mentaliteta.
 
Pa dobro reci šta je problem? Samo kritikujes druge daj reci ti da te malo mi kritikujemo.

Pogrešno hoćete da kritikujete jer ja ne živim u Srbiji i to više decenija.Mogu samo da kažem o ovome šta se radi ovde i ja bi reko da
to ovi dobro rade makar se to nekom nebi sviđalo u Srbiji.Nabrojaću neki primer što smatram da nije komplikovan i da bi Srbija to bez
problema mogla da napravi.Jedan od primera je da popiše svoje građane po svetu i da zna da postoje.Mogla bi i da pokupi pare to jest
takozvani porez na glavu.Sledeće je da školovanje bude OBAVEZNO i BESPLATNO kako bi se našla kvalifikovana snaga a samim tim
pojavili bi se kvalitetni proizvodi i usluge u Srbiji,a kako je radna snaga jevtinija u Srbiji nego ovde para bi bilo ko pleve.Krenimo samo
o besplatnom školovanju koliko Vas bi se složilo sa tim?
 
Pogrešno hoćete da kritikujete jer ja ne živim u Srbiji i to više decenija.Mogu samo da kažem o ovome šta se radi ovde i ja bi reko da
to ovi dobro rade makar se to nekom nebi sviđalo u Srbiji.Nabrojaću neki primer što smatram da nije komplikovan i da bi Srbija to bez
problema mogla da napravi.Jedan od primera je da popiše svoje građane po svetu i da zna da postoje.Mogla bi i da pokupi pare to jest
takozvani porez na glavu.Sledeće je da školovanje bude OBAVEZNO i BESPLATNO kako bi se našla kvalifikovana snaga a samim tim
pojavili bi se kvalitetni proizvodi i usluge u Srbiji,a kako je radna snaga jevtinija u Srbiji nego ovde para bi bilo ko pleve.Krenimo samo
o besplatnom školovanju koliko Vas bi se složilo sa tim?

Ne daju to popovi Franki, njima ne treba pametno stado, ono hoce da se rita i tesko se muze.....

Njima trebaju jadni, pobedjeni, i osiromaseni, takve je najlakse MANIPULISATI....
 
Ne daju to popovi Franki, njima ne treba pametno stado, ono hoce da se rita i tesko se muze.....

Njima trebaju jadni, pobedjeni, i osiromaseni, takve je najlakse MANIPULISATI....

Ja nebi puno o popovima samo ovo šta rade ovdi.Recimo ovi dozvoljavaju popravku crkvi ali slabo podržavaju iztgradnju novih.
U Srbiji izgleda niču kao pečurke.Ja bi pre podigo nove univerzitete,dozvolio da i stranci studiraju,doktorske studije da su
dobre,medecina na vrhuncu i eto para ko pleve.
 
Ja nebi puno o popovima samo ovo šta rade ovdi.Recimo ovi dozvoljavaju popravku crkvi ali slabo podržavaju iztgradnju novih.
U Srbiji izgleda niču kao pečurke.Ja bi pre podigo nove univerzitete,dozvolio da i stranci studiraju,doktorske studije da su
dobre,medecina na vrhuncu i eto para ko pleve.

U Srbiji je zadnjih decenija najvazniji posao izgradnja novih crkava i hramova.....

Kada su popovi podrzali javno i agitovali da se grade, fabrike, fakulteti, turisticki ili sportski kompleksi ...? Nikada....
 
Kuba nije bogata zemlja ali zna se red i narod je srecan. Srbija I komplet Balkan je ko prati istoriju uvek bila siromasnija od zapada. Mi nikada necemo stici zapad sto se tice bogastva. Najgore sto u ovom trenutku po Srbiju je sto se poseljacila... Nikad kica sunda nije bilo vise. Grand Pink Hepy parovi farme zadruge. Seljkaluk zesci. Moral nula. Bog zna u sta ce izrasti danasnja deca gledajuci iste programme. Postacemo nacija Soraji Stanija Gastoza i ostali olosa. Zeljko Mitrovic je vise stete ucinio nego nato bombardovanje. Idemo u propast.
 
Ne znaš ništa,lupaš ko maksim.

A ti si klon postojeceg korisnika. :aha2:

- - - - - - - - - -

Kuba nije bogata zemlja ali zna se red i narod je srecan. Srbija I komplet Balkan je ko prati istoriju uvek bila siromasnija od zapada. Mi nikada necemo stici zapad sto se tice bogastva. Najgore sto u ovom trenutku po Srbiju je sto se poseljacila... Nikad kica sunda nije bilo vise. Grand Pink Hepy parovi farme zadruge. Seljkaluk zesci. Moral nula. Bog zna u sta ce izrasti danasnja deca gledajuci iste programme. Postacemo nacija Soraji Stanija Gastoza i ostali olosa. Zeljko Mitrovic je vise stete ucinio nego nato bombardovanje. Idemo u propast.

:mrgreen:
 
Pogrešno hoćete da kritikujete jer ja ne živim u Srbiji i to više decenija.Mogu samo da kažem o ovome šta se radi ovde i ja bi reko da
to ovi dobro rade makar se to nekom nebi sviđalo u Srbiji.Nabrojaću neki primer što smatram da nije komplikovan i da bi Srbija to bez
problema mogla da napravi.Jedan od primera je da popiše svoje građane po svetu i da zna da postoje.Mogla bi i da pokupi pare to jest
takozvani porez na glavu.Sledeće je da školovanje bude OBAVEZNO i BESPLATNO kako bi se našla kvalifikovana snaga a samim tim
pojavili bi se kvalitetni proizvodi i usluge u Srbiji,a kako je radna snaga jevtinija u Srbiji nego ovde para bi bilo ko pleve.Krenimo samo
o besplatnom školovanju koliko Vas bi se složilo sa tim?

Vidi se da ne živiš u Srbiji. Školovanje je besplatno i obavezno samo što malad čovek kad završi školu o trošku države ode u inostranstvo i tamo ostane. Što se tiče popisa ljudi koji žive u inostranstvu mislim da postoji bar za one što su legalno tamo.
 

Back
Top