kucni red

cvetic

Aktivan član
Poruka
1.973
Da li postujete kucni red?A vase komsije?Kako resavate probleme tipa:komsija iznad svako vece odvrne muziku "do daske" i boli ga uvo za vase molbe da prestane;ili:komsinica sa treceg je opet(!) unosila cvece pa je vasa terasa puna zemlje;ili:zivite u prizemlju pa se neko redovno svadja tik pored vaseg prozora?
U zgradi u kojoj zivim izgleda da niko cuo nije za kucni red,a vreme od dva do pet je udarno za renoviranje stana...
 
Pa to je bas lepo - i mene su moji naucili jos kao dete da pre nego sto imam zurku ili rodjendan i drustvo, ako se ostaje posle 10 uvece napisem komsijama izvinjenje za buku i stavim na oglasnu tablu. A na nasem spratu i stanu ispod, da odem kod komsija na vrata i izvinim se unapred za eventualnu buku (mada nikad nismo bahanalisali).

Kod mene u zgradi je bilo mirno do pre par godina kada su stan u vesernici iznajmili neki klinci (dvadesetak godina), ocito mali sitni mafijasi. Jedne noci bila je citava tarapana (oko 5 ujutro zapravo jer su navodno dovukli tu neku devojku i pokusali da je siluju a ona je iskakala kroz prozor na krov zgrade a oni je jurili, pa dolazila milicija - mislim, tek da se zna kakvi su to momci, to hocu da kazem. E od tad se sve bilo promenili - zurke svaku drugu trecu noc, zvucnici odvrnuti do nivoa glasnoce 'DA LI STE POLUDELI?!?!?!" i turbo-folk po mozgu. Posebno je zanimljivo kad otvore vrata od svog stana jer im je zaboga vrucina i zagusljivo (pa kad ih bude po 50 u stanu!). I tako je to trajalo par meseci dok mi nije puko film pa sam jedne noci zvala patrolu da dodje zbog narusavanja javnog reda i mira u 4 ujutro. I stvarno su dosli po pozivu, za 10 minuta, samo je odjednom strala muzika i zavladala mrtva tisina! Sta su im rekli ili radili ne znam, ali momci su se nedugo zatim 'odselili' (voljno ili nevoljno). Od tad je opet zavladao mir.....
 
U mojoj zgradi ima trinaest stanova,a stalno je neka trka,jurnjava,muzika isl.Evo,do skoro sam mislila da komsija sprat iznad pravi buku(stalno se cuje muzika(em glasna em najcrnji narodnjaci em uredjaj pokvaren!),a zapravo je onaj dva sprata iznad!Pokusavala sam da uljudno resim stvar ljubazno ih zamolivsi da stisaju muziku,i stisali su ali samo te veceri. Kod druge komsinice sam isla sa sve detetom u narucju,jer je trestala muzika u tri popodne.I,tako ja sama sebi izgledam kao najveca napast,mucim jadne ljude(cak sam i lepila plakate po hodniku),a izgleda da sve njih bas briga.Par puta sam zaista htela da pozovem miliciju,ali uvek mi nekako neprijatno...
Inace sam do skoro zivela u kuci,ali su me roditelji naucili da vodim racuna i ne maltretiram komsiluk.
Samo mi nije jasno odakle ovoliko neotesanih ljudi na jednom mestu.Jedva da ima par porodica koje se normalno i pristojno ponasaju.
 
To je valjda zato sto je urbana kultura postala samo - mit.... :(
Prostakluk i nevaspitanje u svim segmentima - to je ono sto nas 'krasi' kao naciju, po tome smo definisani i prepoznatljivi, i uvek me je malo sramota zbog toga kad negde 'napolju' moram da kazem da sam iz Srbije.
 
cvetic:
Inace sam do skoro zivela u kuci,ali su me roditelji naucili da vodim racuna i ne maltretiram komsiluk..
ne, nisu te oni učili da ne maltretiraš komšiluk,već si živeći u kuću naučila da ima još neko tu kome možda smeta lupanje vratima,glasna muzika,i klomparanje po parketu...pa si taj obzir ponela sa sobom u stan:p znam ja sam u toj situaciji, i kada se požalim na buku...dobijem odgovor...e, da si ranije živela u zgradi, ne bi ti palo na pamet da se sada žališ:p inače živim u kući, sa tri sprata,tri stana:p
deci ne dam da skaču komšinici po glavi:p
cvetic:
Samo mi nije jasno odakle ovoliko neotesanih ljudi na jednom mestu.Jedva da ima par porodica koje se normalno i pristojno ponasaju.
cakana, pa sišli sa planine, nisu do skor znali čemu služi wc šolja...cccc ala si ti neobaveštena:p
 
Pisala sam i tražila savet na Forumu(Kako preživeti u zgradi). Bilo je par zanimljivih odgovora-pa pročitaj.Nažalost,još se ništa nije promenilo u mom slučaju. Mi koji vodimo računa o drugima smo u manjini.Oni koji ,,gaze đonom,, preovlađuju. I u zgradama i na ulici i u državi. I sve ih je više.
Nekada odem od kuće i šetam, nekada od muke plačem(jer sam umorna,a ne mogu da se odmorim u rođenoj kući od udaraca lopte iz stana iznad),nekada grdim ukućane jer sam besna ,a ne mogu da se savladam....
Mislim da tonemo sve dublje i dublje. I dok se ne budu rešile prvo ovakve stvari,možda sitne,a za nekog i smešne,nema nama pomoći.
 
Уф, такви ме излуђују!
Ја веома поштујем и дневни и ноћни ред, никад нисам никоме ометала нити мир нити сан, али нажалост, живим у заједничком дворишту а ту су вам највећа "циганска посла"! Бар колико знам.
Дакле, лети су уобичајене туче, свађе, драња, па мирења, кафеисања, па опет поново!
Имамо једног пијанца (петочлана породица) који је молер и воли да "турира" бушилицом у 2 сата ујутру (било је лето, вручина до бола, млађи син беба, отворен прозор) а он на 5,6 метара од прозора. Ужас! Увек ради како му се прохте и прави највише баханалија!
Остали су необразовани, неваспитани, па се довикују по дворишту, дерњају, рондају шерпама и лонцима на дворишној чесми (пазите, имају они судопере, него ето, чисто да "виде" и да буду "виђени").
А ја све нешто пазим, ипак има деце ту, а и тако сам васпитана. Иначе сам увек живела у стану у приземљу.
 
Mozda ne spada u kucni red ali mene nervira sto uprkos interfonu po zgradi moze da vrslja ko hoce jer neko stalno kvari mehanizam na ulaznim vratima da se ljudi Boze moj ne bi mucili i otkljucavali svaki put kad ulaze. :roll: Da ne zaboravim i obicaj nekih stanara da kese sa djubretom iznesu ispred vrata stana...
 
moja zgrada je prepuna bivsih i sadasnjih supovaca, tako da su ljudi odreda vrlo korektni.... osim jednog macana ispod mene - otprilike 50 godina covek, sa zenom i "detetom" (od oko 26-7); ta porodica ustaje iza 12.00, ne znam kad lezu, g-dja se kretala po stanu u nanulama, kako izgleda, a NADASVE su voleli cirilicu do daske i ratne filmove u neka nedoba (za mene je nedoba 3-4 ujutru). oni ispod njih su dobijali rogove.....

elem, posle prvih nekoliko cimanja u to gluvo doba, ja sam mudro zakljucila da ce mozda covek voleti recimo.... ramstajn, kao i da ce svakako da se obraduje saznanju da imam surround; promisao me nije prevarila: ispalo je da voli i orfa, i vagnera, a da ga enter sandman dovodi do ekstaze - uvek je nastajalo odusevljeno lupanje kojecime u moj pod, njihov plafon, i radijatorske cevi....

uobicajila sam da u doba mog ustajanja (05.30) tiho slusam yello (subwoofer je, naravno, na podu :keeez), sto je najzad izazvalo komsu da dodje i da se PRODERE kako mi je glasna muzika :). ja sam ga uvela unutra, da cuje da se sasvim lepo moze govoriti normalnim tonom u stanu, na sta je on dreknuo da ONAJ DOLE zvucnik "trese armaturu", na sta sam ja ljubazno rekla da sedne dok ne skuvam kafu, da slobodno pozove policiju, i da ih on i saceka, jer ja zaista sad moram jos ovo-i-ovo da otkucam, a nek' im on objasni sta je hteo. naravno, usput ce, sedeci tu, svakako svedociti da muzika nije smanjivana, niti sta slicno, svasta, ozbiljni smo ljudi...osim toga, meni smeta u mojim UMETNICKIM radovima njegova muzika, ometa mi inspiraciju i sve, pa mi ne moze zameriti sto moram malko da je "prepokrijem" necim sto uzvisuje dushu, kao vagner, recimo...LOL.
okrenuo se i otisao, pa je nekoliko dana bio mir....

posle toga je krenuo opet, i ja krenula opet, ali me je sledeci put zaustavio van zgrade: ja sam mu isto tako ljubazno rekla da me zaista mrzi da sada raspravljam o muzickim ukusima, al' kad smo se vec sreli, da mu kazem da nije dobro da ostavlja kola tu na parkingu, moze da ih samo nadje na klocnama jedno jutro..... stao je kao ukopan, malko promislio, i otisao bez reci... odonda je raj na zemlji :).

mislim, prosvetljenje je cudo....LOL.

P.S. skinuti tockove sa kola je vrlo lako, samo ako nadjete prave klocne 8-)
 
WithdrawnWater:
HAHAHAHAHHAHHAHHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAH yebt, ti si totalno LUDA, majke mi, i sta su ti to 'klocne' zivota ti?!?! ;):):)

jock, ja samo ne shvatam ozbiljno ovakve stvari, dapace - razgaljuje me grdno, boga mi :).
klocna je kao...mali panj, recimo, samo je danas tesko naci PRAVE :).

a samo da znas kako lepo svira 5+1..... LOL.
 
ee...ima kućni red u ulazu...ne videh da ga neko gleda, ali - nema ni problema .... čudno :?
Valjda deca svih tih vojnih lica u zgradi..znaju šta je RED; RAD & DISCIPLINA :P
a može biti i da je zgrada kvalitetno odrađena


however, ako vam je to neka pomoć, u BEOKOM servisu (prekoputa Vukovog spomenika) možete podići svoj primerak kućnog reda (tj mora preds.saveta stanara ) - lepo piše, bar imaš na nešto da se pozoveš
Tačno se sećam / u zgradi u kojoj sam odrasla / da je halabuka i nastala onog momenta kad je nestao taj uramljeni izvod gradske uredbe :?
 
mene su mucili u zgradi zbog klavira a ja bila na 8. spratu a komsija, takodje pijanista na 10...pa je za mene zivkala jedna sa 5. stalno a za njega komsije prekoputa jer je on uvek vezbao sa otvorenim prozorom...
ali tip je jednom ladno poslao miliciju kod mene praveci se skroz blesav u fazonu Jel vam ja delujem ko neko ko svira klavir, eno je na 8-om, idite tamo...:)
ja bas i nisam postovala kucni red od 2-5 a on je obozavao da svira ponoc :)
a onda me ta komsinica zvala i rekla Gospodjice, ovo je Beograd, ne mozete tako pa sam joj odgovorila da se preseli u Krnjacu jer tamo niko ne svira grozni klavir :)
 
pa nem pojma...shto sam stariji to ga vishe poshtujem...jedino zhvrljanje po zidu ne zarezujem...muziq mora da pazim kad pushtam...vrata pored mene dvoje klinaca...10 i 8god...s druge strane 7 i 9god...pa nema smisla zbog dece da ja shenluchim u neko nedoba...zhivot u zgradama je tako nehuman da je to smeshno...pazi ti kad strpash na tako malen prostor i budale i intelektualce i ludake i poshtene i proste i gospodu i ove i one...sad naravno da civilizacija to ne mozhe izbetji...ali zaista mislim da je to vrhinac nehumanosti...
 
anakine, iznad mene je klavir, a u kući klarinet :lol:
A čujem taj klavir samo kad je tišina ( i sasvim je cool, već je na Akademiji), što je par puta godišnje, mislim prvo što uradim je da pustim mjuzu ujutro...
ali to je tako FINA buka, ja ne bih imala srca da se bunim - jbt, dete vežba sviranje, pa to je sasvim ok! Bunila bih se da mi pušta Cecu, naravno.
Mislim da j z grada kvalitetna..ništa ne čujem sem ponekad klavir sa sprata, nikakve zvukove van stana...
e, čujem ove što odnose smeće :P
onii maju neku ŠKLOPOCIJU što drnda i zvrnda, ne veruješ, i mrtve porbudi (uvek dođu oko ponoći! ) :P
 
U zgradi (u jednom manjem gradu) u kojoj sam provela svojih nezaboravnih i fantasticnih 19 god ( do polaska na fax ) je postojao kucni red :arrow: slusala se samo dobra muzika :razz:
Zgrada je uradjena dosta dobro i kvalitetno , tako da se retko sta moze cuti.
 
Ja sam se upravo pre par dana PRESELILA u drugi kraj samo zbog komsija iznad!!!! Verovali ili ne. Ali, prvo sam se raspitala kakva je izolacija u novom stanu... Hvala bogu za sada nemam problema. A ono tamo je bilo straaaasno. To je kao vojna zgrada a sve skotovi, slusa se turbo folk u svako doba dana i noci, mamica sa klompama sparta po stanu, mladji sin ima histericne napade a tata stolar... A kad im kazes da smanje buku, oni kazu Pa mi nista ne radimo. E to ti je kad su ljudi operisani od kulture. Kad sam shvatila da je to u stvari njima bilo NORMALNO, odmah sam se preselila. Eto tako...
 
Ovi iznad mene prave haos, setaju u klompama, klinci igraju fudbal u stanu jer je hladno vreme pa ne mogu da se igraju napolju (kako mi je objasnila keva te dece koja je mladja od mene i to na čistom bosanskom "jesam ja kriva što kiša pada danima pa đeca ne mogu napolje?" ja :shock: , drndaju neki kamin sad zimi na koji se greju a kod mene samo odzvanja, koliko su krivi toliko i nisu jer je ygrada od loseg materijala, cujem ih da kad pustaju vodu u wc-u, kad se neko jako nakaslje. Ebiga i mi bismo odselili da imamo više kinte ili da možemo uzeti neki normalan kredit, ovako ćuti i trpi primitivce koji ne da poštuju kućni red nego nisu nikad ni čuli za isti.
 
e, ma ima izolacija zvučna, ujedno je i toplotna, od plute, lepo izgleda možeš da je pretvoriš i obojiš u šta hoćeš - i nije skupa
mi to planiramo za spavaću
icon_redface.gif
 
baki 75:
Ovi iznad mene prave haos, setaju u klompama, klinci igraju fudbal u stanu jer je hladno vreme pa ne mogu da se igraju napolju (kako mi je objasnila keva te dece koja je mladja od mene i to na čistom bosanskom "jesam ja kriva što kiša pada danima pa đeca ne mogu napolje?" ja :shock: , drndaju neki kamin sad zimi na koji se greju a kod mene samo odzvanja, koliko su krivi toliko i nisu jer je ygrada od loseg materijala, cujem ih da kad pustaju vodu u wc-u, kad se neko jako nakaslje. Ebiga i mi bismo odselili da imamo više kinte ili da možemo uzeti neki normalan kredit, ovako ćuti i trpi primitivce koji ne da poštuju kućni red nego nisu nikad ni čuli za isti.

Ma ja sam podstanar, i prvi put u zivotu to mi je bila prednost! Kakav paradoks...
 
Upravo mi padose na pamet neke "zanimljivosti" sa komsijama...Koliko god se cudila,uvek se zavalim od smeha kad se setim.
Elem,budim se ja jednog subotnjeg jutra i cujem:tup,tup,tup...i tako u nedogled,kao da mi neko po mozgu lupa.Po_pi_zdim,ustanem,izadjem na terasu-a ono : komsija potkiva konja!!! :shock: Covek lepo preuredio garazu ispred zgrade,sproveo struju iz stana i svake subote samo pichi!
A kod mog brata komsija svake godine kolje svinju ispred zgrade,pravi cvarke,kavurmu i sve po redu..
Majko mila,gde mi zivimo.
 
cvetic:
Upravo mi padose na pamet neke "zanimljivosti" sa komsijama...Koliko god se cudila,uvek se zavalim od smeha kad se setim.
Elem,budim se ja jednog subotnjeg jutra i cujem:tup,tup,tup...i tako u nedogled,kao da mi neko po mozgu lupa.Po_pi_zdim,ustanem,izadjem na terasu-a ono : komsija potkiva konja!!! :shock: Covek lepo preuredio garazu ispred zgrade,sproveo struju iz stana i svake subote samo pichi!
A kod mog brata komsija svake godine kolje svinju ispred zgrade,pravi cvarke,kavurmu i sve po redu..
Majko mila,gde mi zivimo.
A sad ozbiljno. Gde ti zivis u kom delu grada?
 

Back
Top