Teorija polja i religija

moca77

Ističe se
Poruka
2.006
Teorija polja :

Možda vam je poznata kvantna "teorija polja". Psihoterapeuti nacela te fizicke teorije primenjuju na emocije sto će reći da su sve ljudske emocije povezane i da su na taj način i ljudi povezani. U najkracim crtama, na psihoterapeutskim seansama postoje osobe volonteri koji ulaze u ulogu roditelja klijenta (pacijenata). Oni se informisu o porodicnim problemima klijenta i preuzimaju ulogu roditelja i samim tim autenticno govore kako se osecaju sto kodklijenta često izaziva cudjenje ili suze. Sustina je da se volonteri uvek isto osecaju u datoj situaciji kao sto su se i roditelji klijenta osecali, upravo zato što su osecanja ljudi povezana. Ljudska empatija je slicna kao sto su i energije polja povezana. Kada dakle ljude stavimo u istu situaciju oni imaju kapacitet da osecaju isto. Nakon kraceg ispitivanja klijentove problematike, roditeljske emocije se prosto spustaju na osobe koje ih predstavljaju (volonteri ili drugi klijenti u grupnoj terapiji). Cilj je da klijent postane svestan nekih stvari kojih ranije nije bio svestan. Klijent shvata zbog čega se roditelji ponasaju tako što se ponasaju, dolazi do razumevanja, zategnutost u odnosima i mrznja porosto nestaju sto omogućava nesmetan protok energije.

Naveden psihoterapeutski pravac se zove poredak ljubavi ili porodicna konstalacija koji se primenjuje i u drugim psihoterapeutskim pravcima i moze leciti vecinu problema kod klijenta, kao sto je mrznja, neuspeh, nerazumevanje, problemi u braku, na poslu, i sl.

Religija:

Pitanje glasi ako covek može da leci mrznju i zlobu drugog coveka, zašto onda Bog ne može? Zašto Bog mora ubiti tog coveka i u fizickom i u duhovnom smislu bez obzira na sve ostale kvalitete i osobine koji taj covek poseduje i mnoge druge kvalitete koji bi se oslobodile nestankom mrznje?

Poznato je da religije uce o paklu, vecnoj smrti ili vecnom mucenju u ognjenom jezeru. Po meni to što religije pripisuju Bogu nisu Bozije osobine nego upravo osobine nekog coveka koji nije osetio roditeljsku ljubav. Po mom misljenu zaista je nepotrebno da Bog ubije ( ili ga baci u pakao) coveka koji nosi mrznju ako već može da ga izleci, šta mislite? Ako slučajno u nekim ekstremnim slučajevima Bog ne može transformisati ili barem umanji mrznju i ostale poremecaje kod nekog coveka, postoje druge opcije, recimo karantin gde ne može ugrozavati druge a gde bi imao sve sto mu je potrebno za pristojan zivot.
 
teorija polja

Nedavno sam se igrala te igre. Iskustvo je fantastično. Prijatelj je bio strah koji oseća, vezano za
jednu konkretnu temu, i govorio je iz tog straha, a ja sam bila on.
Godinama ga doživljavam kao tromog, sporog, smorenog, teškorazmišljajućeg bića i pitala sam
kako bih mogla čitavih pet minuta da se uživim u takvu ulogu. Međutim, nije bilo nikakvog uživljavanja
u ulogu. Nekako samo od sebe, ja sam počela da se osećam kao on i govorim kao on.
I zapravo sam se osećala kao milion dolara. I bi mi žao što sam morala da se vratim u sebe
zapetljanu. :lol:

religija

Naopako sklopljena slika o Bogu. Mrzi me i da komentarišem.
 
Kako ces spajati babe i zabe....?
Dok su zabe i zabe, ili babe i babe, ajd...jedna krekece, obe krekecu, jedna skripi, druga skripi...
Teorija polja empatije je malo defektna a to bi ti rekao svaki pravnik...
Medjutim, tu su i psihijatri a oni bi ti rekli da je paranoja zarazna...
Svi psihoporemecaji su zarazni, to je zakljucak i ove teorije empatije...a mozda i jesu, ako ne podignes zid individualnog identiteta...

Sto samo pokazuje da je u tom odredjenom pojedincu pogresna logika ljudskosti...koju cesto roditelji usade..
Ne bi trebalo da se pomaze u hendikepu nego u prednosti...
Ali onda bi pukao kapitalizam jer bi najvredniji bili i najuticajniji i najbogatiji na kraju...
A vecina je lenjih...
Tako da ta psihoterapeutska tehnika ustvari godi lenjima i podrzava lenjost kod coveka...
 
Teorija polja :

Možda vam je poznata kvantna "teorija polja". Psihoterapeuti nacela te fizicke teorije primenjuju na emocije sto će reći da su sve ljudske emocije povezane i da su na taj način i ljudi povezani. U najkracim crtama, na psihoterapeutskim seansama postoje osobe volonteri koji ulaze u ulogu roditelja klijenta (pacijenata). Oni se informisu o porodicnim problemima klijenta i preuzimaju ulogu roditelja i samim tim autenticno govore kako se osecaju sto kodklijenta često izaziva cudjenje ili suze. Sustina je da se volonteri uvek isto osecaju u datoj situaciji kao sto su se i roditelji klijenta osecali, upravo zato što su osecanja ljudi povezana. Ljudska empatija je slicna kao sto su i energije polja povezana. Kada dakle ljude stavimo u istu situaciju oni imaju kapacitet da osecaju isto. Nakon kraceg ispitivanja klijentove problematike, roditeljske emocije se prosto spustaju na osobe koje ih predstavljaju (volonteri ili drugi klijenti u grupnoj terapiji). Cilj je da klijent postane svestan nekih stvari kojih ranije nije bio svestan. Klijent shvata zbog čega se roditelji ponasaju tako što se ponasaju, dolazi do razumevanja, zategnutost u odnosima i mrznja porosto nestaju sto omogućava nesmetan protok energije.

Naveden psihoterapeutski pravac se zove poredak ljubavi ili porodicna konstalacija koji se primenjuje i u drugim psihoterapeutskim pravcima i moze leciti vecinu problema kod klijenta, kao sto je mrznja, neuspeh, nerazumevanje, problemi u braku, na poslu, i sl.

Religija:

Pitanje glasi ako covek može da leci mrznju i zlobu drugog coveka,
zašto onda Bog ne može? Zašto Bog mora ubiti tog coveka i u fizickom i u duhovnom smislu bez obzira na sve ostale kvalitete i osobine koji taj covek poseduje i mnoge druge kvalitete koji bi se oslobodile nestankom mrznje?

Poznato je da religije uce o paklu, vecnoj smrti ili vecnom mucenju u ognjenom jezeru. Po meni to što religije pripisuju Bogu nisu Bozije osobine nego upravo osobine nekog coveka koji nije osetio roditeljsku ljubav. Po mom misljenu zaista je nepotrebno da Bog ubije ( ili ga baci u pakao) coveka koji nosi mrznju ako već može da ga izleci, šta mislite? Ako slučajno u nekim ekstremnim slučajevima Bog ne može transformisati ili barem umanji mrznju i ostale poremecaje kod nekog coveka, postoje druge opcije, recimo karantin gde ne može ugrozavati druge a gde bi imao sve sto mu je potrebno za pristojan zivot.

ne može
vuk dlaku menja ali ćud nikako
a to što se neki zanose da mogu .... zato se i dešavaju neka ubistva koja su mogla da se spreče da se ozbiljno shvatilo da se mržnja i ludost teško kontrolišu.

Mržnja koja se iskontroliše je ona koja i nije baš pustila neko korenje.
 
teorija polja

Nedavno sam se igrala te igre. Iskustvo je fantastično. Prijatelj je bio strah koji oseća, vezano za
jednu konkretnu temu, i govorio je iz tog straha, a ja sam bila on.
Godinama ga doživljavam kao tromog, sporog, smorenog, teškorazmišljajućeg bića i pitala sam
kako bih mogla čitavih pet minuta da se uživim u takvu ulogu. Međutim, nije bilo nikakvog uživljavanja
u ulogu. Nekako samo od sebe, ja sam počela da se osećam kao on i govorim kao on.
I zapravo sam se osećala kao milion dolara. I bi mi žao što sam morala da se vratim u sebe
zapetljanu. :lol:

religija

Naopako sklopljena slika o Bogu. Mrzi me i da komentarišem.

Da, tu ima jedan "misticni" deo, to jest deo koji jos nije objasnjen. Ima slucajeva gde se jednom volonteru potpuno oduzela noga na terapiji jer je predstavljao jednog pertka koji je izgubio nogu u ratu. Na drugoj seansi se recimo mrdao luster jer je terapija bila vezana za zrtve jednog zemljotrese i sl.

- - - - - - - - - -

Kako ces spajati babe i zabe....?
Dok su zabe i zabe, ili babe i babe, ajd...jedna krekece, obe krekecu, jedna skripi, druga skripi...
Teorija polja empatije je malo defektna a to bi ti rekao svaki pravnik...
Medjutim, tu su i psihijatri a oni bi ti rekli da je paranoja zarazna...
Svi psihoporemecaji su zarazni, to je zakljucak i ove teorije empatije...a mozda i jesu, ako ne podignes zid individualnog identiteta...

Sto samo pokazuje da je u tom odredjenom pojedincu pogresna logika ljudskosti...koju cesto roditelji usade..
Ne bi trebalo da se pomaze u hendikepu nego u prednosti...
Ali onda bi pukao kapitalizam jer bi najvredniji bili i najuticajniji i najbogatiji na kraju...
A vecina je lenjih...
Tako da ta psihoterapeutska tehnika ustvari godi lenjima i podrzava lenjost kod coveka...

Malo preuranjen zakljucak. Prvo teorija polja se uspesno primenjuje na mnoge oblasti tako da ne mozes reci da se radi o babama i zabama. Drugo empatija nije poremecaj.
 
ne može
vuk dlaku menja ali ćud nikako
a to što se neki zanose da mogu .... zato se i dešavaju neka ubistva koja su mogla da se spreče da se ozbiljno shvatilo da se mržnja i ludost teško kontrolišu.

Mržnja koja se iskontroliše je ona koja i nije baš pustila neko korenje.

Mrznja je individualna stvar. Uz pomoc psihoterapije se mogu leciti tezi oblici mrznje a nekada ni laksi ne mogu jer osoba u trenutnoj pozici u kojoj se nalazi to prosto ne zeli.
Otkriveno je da u najvecem broju slucajeva mrznja koju nosimo nije nasa nego potice od nasih predaka a prenosi se na potomstvo preko lojalnosti. Cak i ako sin ne voli oca on ce preko podsvesne nevine lojalnosti na sebe poneti oceve probleme, poremecaje ili cak oceva osecanja kao sto je recimo u nasem slucaju mrznja. Ta mrznja koja nije nasa se najlakse skida preko metoda kao sto je poredak ljubavi ili porodicna konstalacija.
 
Da, tu ima jedan "misticni" deo, to jest deo koji jos nije objasnjen. Ima slucajeva gde se jednom volonteru potpuno oduzela noga na terapiji jer je predstavljao jednog pertka koji je izgubio nogu u ratu. Na drugoj seansi se recimo mrdao luster jer je terapija bila vezana za zrtve jednog zemljotrese i sl.

E, a jednom je lik izašao da bi bio nečiji deda. Ispriča čovek da je otac imao
brata i sestru i kada su počeli ''deda'' zagrmi
''Gde mi je četvrto?''
Objasne mu da je imao troje dece, al on sve glasnije viče. Na kraju je počeo
i da psuje. Taman su rešili da ga zamene nekim ko je normalan, kad se dedino
unuče ipak priseti da je imao još jednu tetku koja je umrla kao dete.

I uopšte, sa ''dedom'' je veoma zanimljivo i raditi i družiti se, jer oseća ljude.
Nekada ne može racionalno da objasni odakle to dolazi, ali pomogne.
 
Poslednja izmena:
Kako ces spajati babe i zabe....?
Dok su zabe i zabe, ili babe i babe, ajd...jedna krekece, obe krekecu, jedna skripi, druga skripi...
Teorija polja empatije je malo defektna a to bi ti rekao svaki pravnik...
Medjutim, tu su i psihijatri a oni bi ti rekli da je paranoja zarazna...
Svi psihoporemecaji su zarazni, to je zakljucak i ove teorije empatije...a mozda i jesu, ako ne podignes zid individualnog identiteta...

Sto samo pokazuje da je u tom odredjenom pojedincu pogresna logika ljudskosti...koju cesto roditelji usade..
Ne bi trebalo da se pomaze u hendikepu nego u prednosti...
Ali onda bi pukao kapitalizam jer bi najvredniji bili i najuticajniji i najbogatiji na kraju...
A vecina je lenjih...
Tako da ta psihoterapeutska tehnika ustvari godi lenjima i podrzava lenjost kod coveka...

Bravo.
A ljudskost ti vraca samo Bog ako mu se covek vrati.
Sve izvan toga ga samo srozava.
Jedino sto sva ta srozavanja coveka, imaju lepa imena i nazive.
 
Da, tu ima jedan "misticni" deo, to jest deo koji jos nije objasnjen. Ima slucajeva gde se jednom volonteru potpuno oduzela noga na terapiji jer je predstavljao jednog pertka koji je izgubio nogu u ratu. Na drugoj seansi se recimo mrdao luster jer je terapija bila vezana za zrtve jednog zemljotrese i sl.

- - - - - - - - - -



Malo preuranjen zakljucak. Prvo teorija polja se uspesno primenjuje na mnoge oblasti tako da ne mozes reci da se radi o babama i zabama. Drugo empatija nije poremecaj.

Aaa, pa izvinjavam se.
Nisam ja razumeo da imam posla sa paranormalnjacima...
Ja sam mislio da hocete kroz terapiju pozorista da izazovete malo vise svesti o okruzenju kroz igranje tih igara, i onda covek malo koriguje svoje ponasanje, a zaboravio sam u kojoj psihoterapeutskoj tehnici se koristi tehnika pozorista...
Verovatno bihejv, ali nisam siguran..

Ali ako hocete te stvari koje ste opisali, a tu necu da se mesam.
Tu slobodno sve moze, sta god coveku padne na um, on moze da pretvori u somatsko...
E sad kako spojiti mistiku Mreze, to bi bilo to sto vi pricate sa religijom, a da ne ode na jogini molitvu za dobro u svetu...

Pa koliko vas je voljno da izgleda manje umno sposobno od nekog ko ne zaradjuje puno , ne prica puno , izgleda kao cudak svima, a kad nesto naredi , tj komanduje, to bude nejasno svima?

Posto ako niste spremni da izgledate gluplji od drugih, onda sta ste spremni?
Spremni ste da bi ispali pametniji i uspesniji da pocinite onoliko zla koliko je potrebno da bi se u poretku oko sebi prikazali kao pametni i uspesni.
 
Tehnika pozorišta se koristi u svakodnevnom životu. Svako glumi nekakvog sebe,
najboljeg koga je uspeo da izmisli. Ili kako se to moderno zove - izgradi.
Ova reč nekako ukazuje na to da smo nešto važno uradili.. :lol:
 
U predstavi Delirijum tremens u Bdp-u, prikazana je jedna od tehnika psihodrame.
Pozorište u pozorištu. I do kraja nisam uspela da ulovim momenat u kome Irfan
Mensur glumi. A ostali glumci se jedva izboriše.
 
E, a jednom je lik izašao da bi bio nečiji deda. Ispriča čovek da je otac imao
brata i sestru i kada su počeli ''deda'' zagrmi
''Gde mi je četvrto?''
Objasne mu da je imao troje dece, al on sve glasnije viče. Na kraju je počeo
i da psuje. Taman su rešili da ga zamene nekim ko je normalan, kad se dedino
unuče ipak priseti da je imao još jednu tetku koja je umrla kao dete.

I uopšte, sa ''dedom'' je veoma zanimljivo i raditi i družiti se, jer oseća ljude.
Nekada ne može racionalno da objasni odakle to dolazi, ali pomogne.

To je veliki energetski problem koga ljudi uglavnom nisu svesni. Dete koje umre, beba koje umre, dete u stomku koje umre, abortus i osobe u situaciji hendikepa. Ima mnogo slucajeva gde osoba nikako ne uspeva u zivotu zbog podsvesne lojalnosti prema svom nerodjenom, umrlom ili hendikepiranom bratu ili sestri. To je zato sto se osoba oseca krivom zato sto je ona ostala u zivotu a njegov brat ili sestra nije. Naravno sve se to desava na podsvesnom nivou. Ono sto je interesantno je to sto covek i ne mora da zna da je imao nekog brata ili sestru koga je majka pobacila a da opet ima problema u zivotu zbog toga. Svi ti navedeni energetski cvorovi se odmrsuju na konstalacijama.
 
"Sija ili vrat" pa moze se i tako reci ali psihoterapija je slicna religiji kao sto je inace sve sto postoji povezano.

Religija recimo non-stop govori o grehu dok psihologija uopste ne koristi taj termin.
Religija nas navodi na kajanje ili pokajanje dok nam psihoterapeuti savetuju da se ne kajemo.
Religija nas uci da je jedan od najvecih grehova nestrpljenje jer se suproti sa Bozijim planovima dok psiholozi nestrpljenje posmatraju kao motor koji nas moze pokrenuti na akciju.
Religija nas uci do volimo Boga i druge dok nas psihoterapeuti usmeravaju da prvo zavolimo sebe.

Ja nekako mislim da je religija pre par hiljada godina bila dosta slicnija danasnjoj psihoterapiji ali da je religiju covek vremenom izmanipulisao zbog lakse kontrole mase.
 
Tehnika pozorišta se koristi u svakodnevnom životu. Svako glumi nekakvog sebe,
najboljeg koga je uspeo da izmisli. Ili kako se to moderno zove - izgradi.
Ova reč nekako ukazuje na to da smo nešto važno uradili.. :lol:

:)

Modernim zargonom :) pojedini "umetnici i umetnice" kazu "Da imaju ili da rade na nekom novom Projektu" , a ako bi izvoleli da budu jos moderniji i "ucevniji" , oni tu rec izgovaraju na nekom "oksfodskom i uskislom" tipa "prodzekt" ...:)
 
Tehnika pozorišta se koristi u svakodnevnom životu. Svako glumi nekakvog sebe,
najboljeg koga je uspeo da izmisli. Ili kako se to moderno zove - izgradi.
Ova reč nekako ukazuje na to da smo nešto važno uradili.. :lol:

Život je predstava (svet kao predstava-Šopenhauer) sve dok se ne popneš na kakvo brdo,sedneš na panj i počneš da gledaš krajolik...
Gde sam to ja-zapitaš se i lepo vidiš planetu pod svojim nogama...
Ne znam da li imate takvo iskustvo,ali je veoma važno i živopisno!
Jer ta planeta pod nogama ima istu osobinu kao i vi-postoji!
 
Život je predstava (svet kao predstava-Šopenhauer) sve dok se ne popneš na kakvo brdo,sedneš na panj i počneš da gledaš krajolik...
Gde sam to ja-zapitaš se i lepo vidiš planetu pod svojim nogama...
Ne znam da li imate takvo iskustvo,ali je veoma važno i živopisno!
Jer ta planeta pod nogama ima istu osobinu kao i vi-postoji!

Divno iskustvo.

A onda se zapitaš ''ma jel ovu planetu neko pitao dal hoće da postoji ili je samo
tresnuo tu da se pod mojim nogama muči?''

i divno iskustvo nestane.. :lol:
 
Teorija polja :

Možda vam je poznata kvantna "teorija polja". Psihoterapeuti nacela te fizicke teorije primenjuju na emocije sto će reći da su sve ljudske emocije povezane i da su na taj način i ljudi povezani. U najkracim crtama, na psihoterapeutskim seansama postoje osobe volonteri koji ulaze u ulogu roditelja klijenta (pacijenata). Oni se informisu o porodicnim problemima klijenta i preuzimaju ulogu roditelja i samim tim autenticno govore kako se osecaju sto kodklijenta često izaziva cudjenje ili suze. Sustina je da se volonteri uvek isto osecaju u datoj situaciji kao sto su se i roditelji klijenta osecali, upravo zato što su osecanja ljudi povezana. Ljudska empatija je slicna kao sto su i energije polja povezana. Kada dakle ljude stavimo u istu situaciju oni imaju kapacitet da osecaju isto. Nakon kraceg ispitivanja klijentove problematike, roditeljske emocije se prosto spustaju na osobe koje ih predstavljaju (volonteri ili drugi klijenti u grupnoj terapiji). Cilj je da klijent postane svestan nekih stvari kojih ranije nije bio svestan. Klijent shvata zbog čega se roditelji ponasaju tako što se ponasaju, dolazi do razumevanja, zategnutost u odnosima i mrznja porosto nestaju sto omogućava nesmetan protok energije.

Naveden psihoterapeutski pravac se zove poredak ljubavi ili porodicna konstalacija koji se primenjuje i u drugim psihoterapeutskim pravcima i moze leciti vecinu problema kod klijenta, kao sto je mrznja, neuspeh, nerazumevanje, problemi u braku, na poslu, i sl.

Religija:

Pitanje glasi ako covek može da leci mrznju i zlobu drugog coveka, zašto onda Bog ne može? Zašto Bog mora ubiti tog coveka i u fizickom i u duhovnom smislu bez obzira na sve ostale kvalitete i osobine koji taj covek poseduje i mnoge druge kvalitete koji bi se oslobodile nestankom mrznje?

Poznato je da religije uce o paklu, vecnoj smrti ili vecnom mucenju u ognjenom jezeru. Po meni to što religije pripisuju Bogu nisu Bozije osobine nego upravo osobine nekog coveka koji nije osetio roditeljsku ljubav. Po mom misljenu zaista je nepotrebno da Bog ubije ( ili ga baci u pakao) coveka koji nosi mrznju ako već može da ga izleci, šta mislite? Ako slučajno u nekim ekstremnim slučajevima Bog ne može transformisati ili barem umanji mrznju i ostale poremecaje kod nekog coveka, postoje druge opcije, recimo karantin gde ne može ugrozavati druge a gde bi imao sve sto mu je potrebno za pristojan zivot.

Imitiranje dokazuje da mozak ne prepoznaje realnost nego se ponasa nauceno od prije.
 
ne može
vuk dlaku menja ali ćud nikako
a to što se neki zanose da mogu .... zato se i dešavaju neka ubistva koja su mogla da se spreče da se ozbiljno shvatilo da se mržnja i ludost teško kontrolišu.

Mržnja koja se iskontroliše je ona koja i nije baš pustila neko korenje.

Može i to itekako! I to medikamentima!
Dok izlečiš aniksioznost i mržnja nestane!
No ,čovek je dinamićno biće i menja raspoloženja i osećanja.
Zato je tu čika dotkol da mu da tableticu...:lol:

No ima ljudi kojima je amigdala "u kvaru" i ne funkcionišu emocije-to su one prokletinje nagrnute u politici-sociopate u psihopate!:(
Njima nema pomoći,a ni nama od njih! Samo za izbegavanje. Za njih si u pravu,na žalost...
 
Život je predstava (svet kao predstava-Šopenhauer) sve dok se ne popneš na kakvo brdo,sedneš na panj i počneš da gledaš krajolik...
Gde sam to ja-zapitaš se i lepo vidiš planetu pod svojim nogama...
Ne znam da li imate takvo iskustvo,ali je veoma važno i živopisno!
Jer ta planeta pod nogama ima istu osobinu kao i vi-postoji!

Postoji kao stvar po sebi ili po nama?:lol:
 
Život je predstava (svet kao predstava-Šopenhauer) sve dok se ne popneš na kakvo brdo,sedneš na panj i počneš da gledaš krajolik...
Gde sam to ja-zapitaš se i lepo vidiš planetu pod svojim nogama...
Ne znam da li imate takvo iskustvo,ali je veoma važno i živopisno!
Jer ta planeta pod nogama ima istu osobinu kao i vi-postoji!
I onda udari potres i sve se izmjeni u glavi.
 

Back
Top