Bhagavad-gita 11:20

Zoran Jov

Elita
Poruka
16.194
Čemu nas uči Bhagavad-gita 11:20? Tome da nismo sami u svemiru.

Da vidimo...


dyav a-prthivyor idam antaram hi
vyaptam tvayaikena disas ca sarvah
drstvadbhutam rupam ugram tavedam
loka-trayam pravyathitam mahatman


Iako si jedan, širiš se nebom i planetama, i čitavim prostorom između njih. O veliki, videvši ovaj čudesan i zastrašujući oblik, svi planetarni sistemi su uznemireni.

Bhagavad-gita 11:20


U ovom stihu su značajne reči “dyav a-prthivyoh” - “prostor između neba i zemlje” - kao i “loka-trayam” - “tri sveta” - jer pokazuju da božanski kosmički oblik nije video samo Arjuna, već i drugi, u drugim planetarnim sistemima. Arjunina vizija kosmičkog oblika nije bila san. Svi koje je Krishna obdario božanskim vidom su videli taj kosmički oblik na bojnom polju Kuruksetra.

Gospodin Krishna daje Arjuni duhovne oči, razotkriva svoj zadivljujući beskrajni oblik kosmičkog univerzuma, i tako dokazuje svoju božansku prirodu. Krishna objašnjava da je njegov prekrasni oblik, koji nalikuje obliku ljudskog bića, izvorni oblik boga. Taj oblik se može opaziti samo čistim i predanim služenjem.

Namaste.
 
Ni Krišna,ni Elohim,ni Zevs,Ni Jupiter,ni Odin ni ikoji sličan se već milenijumima ne pojavljuju među ljudima ili pred ljudima...
Ili su mrtvi ili se plaše modernih ljudi (i naših oružja!) ili su samo plod mašte i želja naših dalekih predaka...
Ili su samo duhovne poruke s udaljenih svetova (nešto kao mobilna telefonija samo daleko savršenije!) ili ko zna šta peto,šesto ili deseto!
Nema nam ni Hrista,ni apokalipse ni ičehg sličnog!
Svi junaci nikom ponikoše...:mrgreen:
Jadni su ti bogovi koji se kriju...
To da su nekad bili neke drmađije je ok,ali danas,kao što vidimo-jednostavno nisu! Ko danas drma svetom? Ma ko stigne!
Malo Tramp,malo Putin,a zatrese tu i tamo onaj Kim...Odin i ekipa su za njih male mace!:lol:
 
Kakve mašte (ili "maste")? Bez ikakvih smajlija...

Ne razumem se bas u Bhagavad-gita a primitivniji ljudi cesto imaju zelju da ismevaju ili barem karikiraju ono sto ne razumeju no sve je to prirodno ;) A sto se tice mašte pa moram priznati da me religije malo asociraju na grcku mitologiju koja je inspiraciju pronalazila u vedrom nocnom nebu obasutom Zvezdama.
 
Ni Krišna,ni Elohim,ni Zevs,Ni Jupiter,ni Odin ni ikoji sličan se već milenijumima ne pojavljuju među ljudima ili pred ljudima...
Ili su mrtvi ili se plaše modernih ljudi (i naših oružja!) ili su samo plod mašte i želja naših dalekih predaka...
Ili su samo duhovne poruke s udaljenih svetova (nešto kao mobilna telefonija samo daleko savršenije!) ili ko zna šta peto,šesto ili deseto!
Nema nam ni Hrista,ni apokalipse ni ičehg sličnog!
Svi junaci nikom ponikoše...:mrgreen:
Jadni su ti bogovi koji se kriju...
To da su nekad bili neke drmađije je ok,ali danas,kao što vidimo-jednostavno nisu! Ko danas drma svetom? Ma ko stigne!
Malo Tramp,malo Putin,a zatrese tu i tamo onaj Kim...Odin i ekipa su za njih male mace!:lol:

Može se i tako reći...

- - - - - - - - - -

Ne razumem se bas u Bhagavad-gita a primitivniji ljudi cesto imaju zelju da ismevaju ili barem karikiraju ono sto ne razumeju no sve je to prirodno ;) A sto se tice mašte pa moram priznati da me religije malo asociraju na grcku mitologiju koja je inspiraciju pronalazila u vedrom nocnom nebu obasutom Zvezdama.

Ovi što veruju da je Zemlja centar svemira i nisu pročitali ništa osim Biblije se baš podsmevaju. Ali čak ni to ne umeju...
 
Ne bi trebali da mi se tako bahato brisu i menjaju upisi!? Ja sam vrsni astroteolog etimolog u svom zemaljskom oblicju, i zahtevam postovanje moje volje.
Lepo sam pitao sve, teologe, astronome o Perihelu, Momentu kada je sunce najblize zemlji u Januaru, da bi Zoran astronom ili ostali izracunali datum koji se mozda poklapa sa mojim rodjenjem, i time proglasio sebe za mesiju, reinkarnaciju Krisne, Hrista, Sunca, Njutna, i utvrdio pravi novi datum slavlja Bozica?! Proces koji ne bi smeli da ometate u interesu svetskog mira, dobra i istine. Zamagljenog uma u trenutku duhovnog opadanja, ne prepoznate sunce bozje medju vama. :neutral:

A tu Bagavaga knjigu i samog Boga sam izjednacio sa sazvezdjem Vage i jos tri slova plus..?! ,a samo usled zelje za svetovnom spoznajom istine.. postoji li etimoloska veza ili sveta tajna koja potvrdjuje ovo sto su neki ljudi ili entiteti pominjali na drugim mestima weba ili neba, o nekom (ajd za vas moralne puritanske patrijahalce da kazem) na prostackom jezickom poredjenju sa svetim polnim organima geneze svemira, vage i gite.

Jer ako se zna da smo mi Srbi narod najstariji, logicno da naziv te knjige ima nase logicko ili sanskrit znacenje. Pa i sam gospod Bog, ne znaci nista realno i izraz verovatno nametnut u doba vavilonske zabune jezika, da bi odabrana Elita vladala. Stoga sam u dilemi da li je izraz Bog vezan za drvo Bor ili je V postalo B.
Ili mozda od Oum, primarnog zvuka svemira.

Ako pretpostavimo da postoji, nevidljivi kreator, ko je taj ko je uveo naziv takve svetosti koja samo sebe sme da nazove razlicitim imenom..
Da li je izraz Bog mozda potekao od Bahusa ili Bakonje Bika. Je li se iza svega krije neka puritanska inkvizicija jezuita, judeo vavilonskih bankara, ili je u pitanje borba patrijahalno vs matrijahalnog poretka... Satanizacija sakralnog zenskog genskog principa. Da li ja kad izgovorim ovu nerazumnu srpskom ljudskom umu rec Bog, isto kao i jehova, alah, itd. neprijatne vokalnom duhu izraze, treba da osetim zenski rodni princip... tipa moje stare Bake, ili Vage, baba jage ili muski aktivni tipa razjarenog Bika ili Mr Biga. Velikog, Vala, BaEla, Baala, Bela.

Da li je izraz vezan mozda za Boouuuu kao zastrasiteljski poklic u Boju. Ili pak ima veze sa Bojama. Hoce li plava I crvena masonska loza prestati da loze ljude kao koze sto prinose na zrtvenom oltaru, I saopstiti istinu, ako je I znaju.
Zato nemoj da mi se brisu ili edituju upisi od samozvanih autoriteta na osnovu predrasuda njihove Bot robot savrsenosti, ili nekog forumsko udbaskog dosijea gde pise da je Dremac trol, a mozda je i trol bog, kako znati?! ili je mozda razlog hobotnica grobotnica kompleks, koja me diskriminise na sportsko navijackoj osnovi... Ali I u toj sferi cu da donesem mac sudnji
Vec ako su roboti zavladali svetom, neka jasno kazu.. ako smeju. ili prosto prihvatite cinjenicu da nad botom ima bot program jaci od vas, ili ukapirajte da sam rodjenjem na perihel i sabat sinhronizovan sa Suncem gospodarem hristom krisnom horus bogom mnogih vas vernika I nevernika, te sasvim moguce ocekivani mesija, Jesus Christ, sin sun, Ra, rascanske vere, a svakako bog otac Saturn El, mi nije stran u svom zodijackom dejstvu na jarceve. Zato ne hulite na mene sunce svetlo, da vam ne bih poslao tminu, kisu I svetu dugu posle nje. Medjutim ako niste od verujucih u Sunce I Saturn, I Mesec. Opet mi se poklonite, jer sam vodja Druida vidara slobodnih zidara, koji slave Bor I 'Rast I Sveti Dub, veliki, ogromno, divovsko gigantski kilometarski koji se uspinje do nebeskog svoda I treba ga naci I sa verom uzverati u neko Bolje carstvo.
 
I ovaj isečak iz Bhagavad-gita-e govori o drugim svetovima...

ā-brahma-bhuvānal lokāh
punar āvartino ’rjuna
mām upetya tu kaunteya
punar yanma na vidyate


“Sve planete u materijalnom svetu, od najviše do najniže, mesta su patnje, na kojima se odvija uzastopno rađanje i umiranje. Ali onaj ko dostigne Moje prebivalište, o Kuntin sine, nikada se više ne vraća.”


Bhagavad-gita 8.16.
 
yas tv indriyani manasa niyamyarabhate 'rjuna
karmendriyaih karma-yogam asaktah sa visisyate


S druge strane, iskrena osoba koja pokušava vladati umom, vlada aktivnim čullima i koja bez vezanosti počne primenjivati karma-jogu (u svesnosti Krišne) je daleko bolja.


Bhagavad-gita 3:7


Umesto da postanemo pseudo-transcendentalist, da bismo živeli razvratno i čulno uživali, daleko je bolje da nastavimo sa svojim dužnostima i ostvarimo svrhu života, a to je da se oslobodimo materijalnog ropstva i uđemo u božje carstvo. Najviši svartha-gati, ili cilj samointeresa, je dostići Višnua. Čitav sistem varna i asrama je namenjen tome da nam pomogne kako bismo dostigli taj cilj života. Porodični čovek takođe može dostići to odredište regulisanim služenjem u svesnosti Krišne. Da bi dostigao samospoznaju, on može da živi reguliranim životom, kao što je propisano u sastrama, i nastaviti sa svojim dužnostima, bez vezanosti, i na taj način napredovati. Iskrena osoba koja sledi tu metodu je u daleko boljem položaju od varalice koja se bavi pseudo-spiritualizmom da bi prevario neuke ljude. Iskreni čistač ulice je daleko bolji od šarlatanskog meditanta, koji meditira samo da bi zaradio za život.
 

Back
Top