Kako obicnu fotografiju pretvoriti u 3D

Negde sam cuo da postoji mogucnost, neznam koliko je to tacno a i moje poznavanje 3D tehnike nije dovoljno da bih mogao elokventno da komentarisem,da postoji program koji fotografiju pretvara u negativ ,koji se kasnije boji sa nekoliko osnovnih boja.
E sad, svaka boje ima svoju "dubinu".Rad jeste tezak i "pipav" i osim toga dugo traje.
Pretpostavljam da je malo ko imao takva iskustva od prisutnih jer logicno se postavlja pitanje kome to zapravo treba .E pa meni treba za jedan vrlo konkretan projekat.
Ukoliko ovde ima nekoga sa iskustvom koje bi bilo korisno moguca je i trajnija saradnja.
 
nisi razumeo. Nije mislio 3d kao od kvadrata napravis kocku.
Imas onu foru sa crvenom i zelenom bojom i uz pomoc specijalnih naocara da imas osecaj trodimenzionalnosti.
Tako sam svojevremano gledao prvi film u 3d tehnici (ajkula 3d)
uostalom i ti uradi ono sta sam njemu preporucio za google i procitaj malo o tome.
 
2tab503

gledao sam dosta tih filmova sa takozvanim 3D cvikerima i nikad nisam uspeo da primetim ni jedan 3D efekat.
Panorama je program za nesto sasvim drugo ni on ne pravi 3D objekte nego slaka vise slika u jednu.
Doduse ima jedan program koji ce od recimo nacrtanog obicnog srca u crnoj boji da napravi sliku koja ce to srce da pretvori kao da je u 3D ali to je i dalje 2D slika.
Sad cu da vidim kako se zove taj program.
 
Tamo_jedan:
Izvinjavam se forumasima zbog greske koju sam napravio i time ih naveo na pogresan put.Dakle ne radi se o 3D efektu ,nego o 2,5 D kako sam procitao.Pitanje glasi kako obicna fotografija da dobije "Ispupcenja" a ne total 3D format.
ddjokic:
photoshop ima filter emboss, mozda je to ono sto trazis
Pa da... Imaš nekoliko filtera u Photoshopu koji ti mogu dati željene efekte ispupčenja. Malo eksperimentiši.
 
MOZE u Photoshopu da se uradi 3D efekat ali ce ti trebati i 3D cvikeri bez toga neces moci
Sada sam se setio moraces lsiku prvo da uvuces u 3D studio i tamo nesto uradis ali sta ne znam tacno onda vuces sliku u Photo shop i sredis sa cvikerima. Reklao sam ti a na tebi je da procackas ako me ne bude mrzelo pokusacu da pronadjem plakat koji je tako radjen
 
Ima i tu jedan zajeb uzmi bas cvikere koje si dobio uz film Ajkula jer nije ista plastika ako pokusas da zbudjis sam 'stakla" mora biti isti spektar boja. PROVERENO jer su mislili da ce samo uraditi plakatt u 3D i uraditi cvikere bilo kakve a na kraju se ispostavilo da moraju biti samo odredjenog spektra boje, drugi pokusaj je bio da se uradi sa vec dobijenim cvikerima jer su napravljene oko 5000 komada, za plakat i tu je pokusaj nazalost propao.
Tako da pazis ako budes radio
 
Tamo_jedan:
Slika koja se obradi kasnije ide na cnc masinu koja od iste pravi duborez.Da li obrada koju predlazes zaista ima ispupcenja-dubinu ili je to samo opticki privid na monitoru?
Si ti normalan???
Pa to se ne radi pomocu programa za obradu forografije.
Za to ti treba neki cad/cam program koji ima mogucnost pravljena nc koda za masinu alatku na osnovu crteza.
Premda nije mi jasno kako mislis da pravis duborez na cnc masini kad je to numericki upravljan strug koji vrti obradak. Ti duborez mozes da pravis na nekoj NUMI uz pomoc glodala..
Ok ispravljam se mozes da pravis noge za stolice :)
 
Vladimir Pasic:
Da postoji CAD/CAM alat koji lijepi sliku preko digitalnog modela.
program se zove LASTA ,mislim da ga je napravio nas covjeg,a sluzi za modeliranje i prikaz terena.Koriste ga inzinjerske strukture za projektovanje cesta,vodovoda itd.....
MIslim da se nismo razumeli.Pitanje je kako od obicne fotografije npr. necijeg portreta,dobiti 2,5 d format.Dakle kako ,tj u kom je programmu najuspesnije obraditi je tako ,da fotografija dobije reljefna ispupcenja?
 
Tamo_jedan:
MIslim da se nismo razumeli.Pitanje je kako od obicne fotografije npr. necijeg portreta,dobiti 2,5 d format.Dakle kako ,tj u kom je programmu najuspesnije obraditi je tako ,da fotografija dobije reljefna ispupcenja?

Odgovor je isti takodjer preko 3D modela glave se moze bukvalno nategniti slika(fotografija) pa se dobije trodimenzionalni portret.A sve to se radi iz CAD/CAM alata ili 3D MAX ili Maje....
 
ali i kad uradi to opet mu treba specijalizovan program koji ce napraviti nc-cnc kod na osnovu slike.

2.5 d je nesto sto u 2d okruzenju daje osecaj 3d prostora. Primer su stari FPS-ovi kao doom2 ili dukenukem. To su igre koje su dvodimenzionalne ali na osnovu prostora se dobija osecaj trodimenzionalnosti koji u sustini ne postoji. (znaci 2d sprajtovi simulisu 3d prostor)
Tacno je da se 2.5d prostor koristi u masinstvu (jer se lakse generisu kodovi) ali i kad imas takvu sliku MORAS da imas program koji ce generisati kod za cnc masinu.
I kao sto rekoh. Za pravljenje 2.5 fotografije ti trebaju cad/cam paketi koji su sposobni da to odrade jer upravo za to tebi treba.
 

Back
Top