Koča Popović: Milošević je bio običan bank. pacov, zbog njega će biti krvi do kolena

Milos 13

Iskusan
Poruka
6.074
Intervju objavljen marta 1989. godine.

"Vi znate da sam ja rođeni Beograđanin, ali nisam velikosrbin. Ja sam kosmopolita. Kad se 1971. nije moglo pisati Jugosloven, ja sam u rubrici nacionalnost napisao: Srbin po rođenju. Ovo što se sada dešava u Srbiji nije mi nimalo simpatično. To je jedan uzak, veoma opasan nacionalistički program. Milošević je običan bankarski pacov, zbog njega će biti krvi do kolena".

"Bašibozluk, bagra i brabonjci ustali da obnove Dušanovo carstvo. Srbi su samo protiv onoga ko bi hteo da ih makar malo opameti, a oduševljeno kliču svakome ko ih još više zaglupljuje, unazađuje i unesrećuje. Žalosno je što su Srbi u civilizacijskom i kulturnom pogledu ostali na nivou na kome su bili pre sto godina. Oni nisu u sukobu sa svetom, već sa samima sobom, vraćajući se na šajkaču i opanak iz kojih su jedva izašli. Bio sam i ostao Srbin, ali nisam bolesna zadribanda i Srbenda. Takvi su izdali i osramotili srpski narod i narugali se njegovoj stvarnoj istoriji."

8DWktkqTURBXy8yNjc5ZTY0OWIxM2E1MzZlYWFiZTkyZDg0ZTNmNDAzZS5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


https://www.blic.rs/vesti/drustvo/intervju-sa-kocom-popovicem-iz-1989-milosevic-je-bio-obican-bankarski-pacov-zbog/8cgwmrh

Nije mnogo ni pogresio u svojim ocenama. Ipak je on komuniste najbolje poznavao...
 
Коча Поповић је био аутошовиниста каквих је на претек међу испрдцима титоизма.

Добро је рекао: "Србин по рођењу" - и ништа више.

Уосталом, какав је и могао бити један 'Србин' (по рођењу) који у комунисти и Југословену Милошевићу видео "великосрбина".
 
Poslednja izmena:
Коча Поповић је био аутошовиниста каквих је на претек међу испрдцима титоизма.

Добро је рекао: "Србин по рођењу" - и ништа више.

- Nečija jednonacionalna “istina”, samim tim što je takva, ne može biti istina. Ona suzbija razboritost slobodnih građana.

Za Milosevica :rtfm:
 
И продавали српској војсци картонске цокуле у којима Французи сахрањују упокојене по цени војничких кожних цокула.
Није ни чудо што је 'коспомолита'. То у преводу с гласи: 'анационално ђубре које би се зарад личног профита подједнако напило крви и свом и туђем народу'.
 
Poslednja izmena:
Управо зато им је и пребацивао. Он се и међу тим црвеним пацовима истиче као посебно пацолик.

Мој покојни деда као предратни београдски трговац га је описивао ВРЛО НЕГАТИВНО...

 
Svaka mu čast.
Jedan od malobrojnih ljudi u ovom narodu čije se sveukupno delovanje zasnivalo na časti i dostojanstvu.
Bio gospodin kao student na Sorboni,
bio gospodin vojskovođa,
gospodin general, koji je osim ratnih zasluga imao i obrazovanje,
gospodin vrhunski diplomata,
koji je znao strane jezike.
Drugačije bi stranim diplomatama objašnjavao istoriju i značaj Kalemegdana...
----------------------------------------
Kad je pročitao Broza i shvatio kuda vodi zemlju,
a da nema moć da ga u tome spreči, povukao se iz politike.
Časno i dostojanstveno.
 
Milosevic je bio djubre i izdajnik veci od Vuka Brankovica.
То, онако, из угла једног Хрвата? Бранковић није био издајник, а овде уопште и не говоримо о Милошевићу.

- - - - - - - - - -

Мој покојни деда као предратни београдски трговац га је описивао ВРЛО НЕГАТИВНО...
Нисам још чуо никога коме се може веровати ко га је описао позитивно.
 
То, онако, из угла једног Хрвата?

Ja to iz ugla nekoga kome je zao sto je Srbija ratovala i izgubila rat, izgubila Krajinu, deo Bosne, izgubila Kosovo, izgubila slavnu istoriju.....

Sve zbog hajvana i americkog agenta Milosevica i njegove pogubne politike koju je vodio....
 
Ja to iz ugla nekoga kome je zao sto je Srbija ratovala i izgubila rat, izgubila Krajinu, deo Bosne, izgubila Kosovo, izgubila slavnu istoriju.....

Sve zbog hajvana i americkog agenta Milosevica i njegove pogubne politike koju je vodio....
Крајина и Босна су биле део Србије? Дај, не бламирај се више.
 
Milosevic je upropastio Srbiju i Srbe,to je cinjenica.

da se Milosevic nije pojavio i da je ostao Koca i Kocini Srbija bi se jos 1991 raspala na tri dela.

Koca jeste bio vrhunski intelektualac, ali nazalost sluzio je Brozu. Sve mu dzaba, potomstvo ce pljuvati komuniste. Jos malo se drze na ovom svetu, a posle gotovo. Bice u rangu nacista i ustasa.
 
Поповић је као црвени бандит задњи који икоме може да пребацује да су пацови, па тако ни својим црвеним колегама.

Jel otimo od naroda Srpskog .... ups bese iz bogate porodice , nije imao potrebe :lol:

Aj sad nadji mu manu ali preskoci Milosevica ili Djindjica :rotf:
 
da se Milosevic nije pojavio i da je ostao Koca i Kocini Srbija bi se jos 1991 raspala na tri dela.

Koca jeste bio vrhunski intelektualac, ali nazalost sluzio je Brozu. Sve mu dzaba, potomstvo ce pljuvati komuniste. Jos malo se drze na ovom svetu, a posle gotovo. Bice u rangu nacista i ustasa.

To ti tako mislis.....A svi imaju svoje misljenje kao i dupe....
 

Back
Top