Dva racunara+internet
Prikazujem rezultate 1 do 4 od 4

Tema: Dva racunara+internet

|\|e|\|ad
    Guest

Podrazumevano Dva racunara+internet

Mozda sam omashio mesto za topic ali se nadam da ce mi neko ipak pomoci.Naime,posedujem od skoro dva racunara koja su umrezena i zanima kako i sta treba da se uradi da oba racunara dele jednu internet vezu tj da oba u isto vreme budu na netu.Ako neko ima volje da iskucka proceduru...Unapred jako zahvalan.

Zainteresovan član
    Učlanjen
    23.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Podrazumevano

Ako imas Windows XP na oba racunara, jednostavno je. Radunaru na kome je modem, podesi TCP/IP adresu da bude 192.168.0.1, Subnet Mask: 255.255.255.0 i ukljuci Internet Connection Sharing u Dial-up Properties.

Drugi racunar podesi da mu se IP broj dodeljuje automatski (Obtain IP address automaticly) i internet radi.

Ukoliko nemas Windows XP na racunarima, nadji negde WinGate ili slican program.

Pozdrav.

|\|e|\|ad
    Guest

Podrazumevano

NIje xp...jedan je 98se a drugi je na win2000 profesional...Znam za win gate,pa cu pokusati sanjime...Mislim da sma negde procitao da kad su oba racunara preko iste veze u isto vreme na netu pada znacajno protok sa neta...?Istina?

Zainteresovan član
    Učlanjen
    22.10.2003.
    Reputaciona moć
    55

Podrazumevano

Citat Original postavio |\|e|\|ad
    NIje xp...jedan je 98se a drugi je na win2000 profesional...Znam za win gate,pa cu pokusati sanjime...Mislim da sma negde procitao da kad su oba racunara preko iste veze u isto vreme na netu pada znacajno protok sa neta...?Istina?
    DA ... iako je 'značajno' relativan pojam.

Slične teme

1. povezivanje ps3 i racunara na zajednicki internet
    Autor BojanKosta u forumu Internet
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.03.2009., 16:48
  2. Vise racunara preko mreze na internet
    Autor Zid u forumu Operativni sistemi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.07.2004., 09:46

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor