jednostavno drugačiji

gost 94137

zmajka
Poruka
43.846
razgovaram sa jednim drugarom danas.. kaže sreo je bivšu sa kojom je bio u baš ozbiljnoj i jako emotivnoj vezi.. nisu se videli godinama.. danas kratko popričali na ulici, prijateljski.. on je inače sada u braku, lepom, skladnom, takoreći idealnom.. ali.. kaže mi kako neće reći ženi da je sreo bivšu, ko zna kako će ona to protumačiti..

i sad ja razmišljam.. muškarci i žene izgleda imaju potpuno drugačiji pogled na istu stvar..
on zna da nije uradio ništa loše, ali ne želi da njoj to kaže, jer će ona u tome navodno videti nešto loše..
inače oboje su skroz normalni, nema preterane ljubomore, vole se, razumeju se.. a ja opet nekako razumem zašto ne želi da joj to kaže, odnosno kapiram da bi njeno shvatanje cele stvari bilo drugačije..

onda se stavim ja u sličnu zamišljenu situaciju.. kao ja u ozbiljnoj vezi, a sretnem nekog bivšeg i popričam sa njim.. i kapiram, ja bih to odmah rekla sadašnjem, jer nemam šta da krijem..
tako opet dolazim do zaključka da muškarci i žene drugačije i reaguju na nešto i drugačije jednostavno vide istu stvar..

gde je onda sredina? šta je ispravno?
da li ste uvek iskreni i otvoreni ili nekad nešto prećutite, jer znate da bi vaš partner to loše protumačio?
i koje su to još razlike kada su u pitanju muški i ženski pogledi na istu stvar?


(i izvinite zbog ozbiljne teme, neće mi se to više ponoviti.. :sad2: )
 
Pametan covek kaze, necu sebi da pravim probleme tamo gde ih ne mora biti.
Necu da testiram ljudske slabosti.
Necu da cackam mecku.
Necu da okrecem percepciju jedne osobe ka nekoj drugoj osobi..

Zene su sta?????
Razumna bica.......
Pa to koliko je poznaje se izvlaci iz skladnosti koju ima sa njom ,a to kakva je ona mozes zakljuciti iz stavova, reakcija i napomena koje ima...

Samo budala pada na trik zene hoce iskrene i iskrenost....to ni u ludilu nije tacno.
Ali zar bi ti zelela da ti se to dokazuje?
Ne.
Tebi treba debata o tome da li i zena treba da sakriva neke stvari od muskarca, po principu istovetnosti, kao da su musko i zensko isti , demokratija polova ili homologizacija polova, kako li to vec vidite u glavi...

Ako je muskarac animalan, zena treba sakrivati stvari od njega, isto kao i on od nje...
A ako nije, e onda je pipavo, jer igras igru sta je znacajno i sta mislis da je znacajno i to moze biti zaebano...

U prevodu, ako je istina kaznjavana, onda se mora kriti.
A ako nije a sakrijes, e onda se postavljas u poziciju da krijes nesto sto bi bilo kaznjavano.....
 
razgovaram sa jednim drugarom danas.. kaže sreo je bivšu sa kojom je bio u baš ozbiljnoj i jako emotivnoj vezi.. nisu se videli godinama.. danas kratko popričali na ulici, prijateljski.. on je inače sada u braku, lepom, skladnom, takoreći idealnom.. ali.. kaže mi kako neće reći ženi da je sreo bivšu, ko zna kako će ona to protumačiti..

i sad ja razmišljam.. muškarci i žene izgleda imaju potpuno drugačiji pogled na istu stvar..
on zna da nije uradio ništa loše, ali ne želi da njoj to kaže, jer će ona u tome navodno videti nešto loše..
inače oboje su skroz normalni, nema preterane ljubomore, vole se, razumeju se.. a ja opet nekako razumem zašto ne želi da joj to kaže, odnosno kapiram da bi njeno shvatanje cele stvari bilo drugačije..

onda se stavim ja u sličnu zamišljenu situaciju.. kao ja u ozbiljnoj vezi, a sretnem nekog bivšeg i popričam sa njim.. i kapiram, ja bih to odmah rekla sadašnjem, jer nemam šta da krijem..
tako opet dolazim do zaključka da muškarci i žene drugačije i reaguju na nešto i drugačije jednostavno vide istu stvar..

gde je onda sredina? šta je ispravno?
da li ste uvek iskreni i otvoreni ili nekad nešto prećutite, jer znate da bi vaš partner to loše protumačio?
i koje su to još razlike kada su u pitanju muški i ženski pogledi na istu stvar?


(i izvinite zbog ozbiljne teme, neće mi se to više ponoviti.. :sad2: )

Da, muškarci i žene reaguju različito, ali ti si se stavila u pogrešnu situaciju, situacija u koju treba da se staviš izgleda ovako:

Kao ti u ozbiljnoj vezi i tvoj ljubljeni dolazi u kuću i kaže kako je sreo bivšu i lepo popričao s njom.

Kako bi reagovala?
Ako iskreno razmisliš o tome kako bi ti reagovala, onda ćeš razumeti i zašto taj lik nije ništa rekao svojoj ribi i shvatiti da je jedan od razloga njihove srećne veze to što je lik pametan i ne priča ono što ne mora.
 
Zene misle da mogu da igraju ulogu nezrelog deteta koje trazi paznju i meci i izlazi mu se u susret a da zadrzi poziciju i tretman da je kao zrela osoba i da nece praviti ludorije i gluposti...
Ma to su ti Lisa fenomeni...

- - - - - - - - - -

to onda uopšte nije srećna veza no farsa i iluzija
gde nema istine i iskrenosti-nema ni istinske sreće :aha:

Tebi je iskreno kad dodjes na forum i hranis g**** ostale forumashe, eto koliko ti je stil i istinitost donela...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, muškarci i žene reaguju različito, ali ti si se stavila u pogrešnu situaciju, situacija u koju treba da se staviš izgleda ovako:

Kao ti u ozbiljnoj vezi i tvoj ljubljeni dolazi u kuću i kaže kako je sreo bivšu i lepo popričao s njom.

Kako bi reagovala?
Ako iskreno razmisliš o tome kako bi ti reagovala, onda ćeš razumeti i zašto taj lik nije ništa rekao svojoj ribi i shvatiti da je jedan od razloga njihove srećne veze to što je lik pametan i ne priča ono što ne mora.

verovatno ne bih dobro reagovala.. opet ima tu dosta faktora koji bi uticali na reakciju, ali mislim da bih svakako tome dala veći značaj nego što zapravo jeste..
a namerno sam se zamislila u takvoj situaciji kakvu sam napisala.. tu se vidi taj drugačiji pogled na istu stvar.. prvo(drugačiji pogled), žena nema problem da kaže istinu ako je sigurna da je istina takva da nikoga ne povređuje.. i druga stvar(drugačija reakcija), muškarac je taj koji u većini slučajeva neće burno reagovati na ženinu izjavu da je srela bivšeg i popričala sa njim..

- - - - - - - - - -

Pametan covek kaze, necu sebi da pravim probleme tamo gde ih ne mora biti.
Necu da testiram ljudske slabosti.
Necu da cackam mecku.
Necu da okrecem percepciju jedne osobe ka nekoj drugoj osobi..

Zene su sta?????
Razumna bica.......
Pa to koliko je poznaje se izvlaci iz skladnosti koju ima sa njom ,a to kakva je ona mozes zakljuciti iz stavova, reakcija i napomena koje ima...

Samo budala pada na trik zene hoce iskrene i iskrenost....to ni u ludilu nije tacno.
Ali zar bi ti zelela da ti se to dokazuje?
Ne.
Tebi treba debata o tome da li i zena treba da sakriva neke stvari od muskarca, po principu istovetnosti, kao da su musko i zensko isti , demokratija polova ili homologizacija polova, kako li to vec vidite u glavi...

Ako je muskarac animalan, zena treba sakrivati stvari od njega, isto kao i on od nje...
A ako nije, e onda je pipavo, jer igras igru sta je znacajno i sta mislis da je znacajno i to moze biti zaebano...

U prevodu, ako je istina kaznjavana, onda se mora kriti.
A ako nije a sakrijes, e onda se postavljas u poziciju da krijes nesto sto bi bilo kaznjavano.....

ja upravo pokušavam da dokažem da nema istovetnosti i da ne treba da je bude.. smatram da je sasvim ok da imamo drugačije poglede na stvari i drugačije reakcije.. i da treba da živimo u skladu sa tim..
 
Onda je milina....zakljucak je muskarac zeni ne treba nista o MZ susretima da prica, a zena muskarcu treba osim ako je neki teski animalac, a to nije ni retko, 50% i vise , nekad je bilo manje, a sad je vise ...

- - - - - - - - - -

U praksi je obicno kod zena obrnuto, tj ako je animalac i prznica i agresivac, onda mu sve prica , a ako je fin, onda se iscudjava i pravi blesava...moze joj se princip je jaci od principa iskrenosti i harmonije...
 
razgovaram sa jednim drugarom danas.. kaže sreo je bivšu sa kojom je bio u baš ozbiljnoj i jako emotivnoj vezi.. nisu se videli godinama.. danas kratko popričali na ulici, prijateljski.. on je inače sada u braku, lepom, skladnom, takoreći idealnom.. ali.. kaže mi kako neće reći ženi da je sreo bivšu, ko zna kako će ona to protumačiti..

i sad ja razmišljam.. muškarci i žene izgleda imaju potpuno drugačiji pogled na istu stvar..
on zna da nije uradio ništa loše, ali ne želi da njoj to kaže, jer će ona u tome navodno videti nešto loše..
inače oboje su skroz normalni, nema preterane ljubomore, vole se, razumeju se.. a ja opet nekako razumem zašto ne želi da joj to kaže, odnosno kapiram da bi njeno shvatanje cele stvari bilo drugačije..

onda se stavim ja u sličnu zamišljenu situaciju.. kao ja u ozbiljnoj vezi, a sretnem nekog bivšeg i popričam sa njim.. i kapiram, ja bih to odmah rekla sadašnjem, jer nemam šta da krijem..
tako opet dolazim do zaključka da muškarci i žene drugačije i reaguju na nešto i drugačije jednostavno vide istu stvar..

gde je onda sredina? šta je ispravno?
da li ste uvek iskreni i otvoreni ili nekad nešto prećutite, jer znate da bi vaš partner to loše protumačio?
i koje su to još razlike kada su u pitanju muški i ženski pogledi na istu stvar?


(i izvinite zbog ozbiljne teme, neće mi se to više ponoviti.. :sad2: )

vrv je istrtljao sadašnjoj više nego što je trebalo... pošto tada nije razmišljao i prećutao, očigledno se opametio.

prećutim sve što smatram nebitnim jer će nekome to napraviti problem u glavi... a ne treba.
a pričam samo što me pitaju...
 
Nema razlike.
Generalizuješ i projektuješ, jer polaziš od pretpostavke da bi sve ili većina žena ispričale, a svi ili većina muškaraca prećutali. To uvek zavisi od oboje i odnosa kojeg imaju.
Ja ni sam ne znam kako bih se postavio u ovom slučaju.
Uglavnom ne prepričavam svoj dan drugima, pa ni partneru. Naročito ne pričam nebitne i trivijalne stvari sa kojim se susrećem svakodnevno. Zanimljive kazujem. Da li bi onda to što sam ispričao značilo da je stvar o bitnoj, a ne trivijalnoj stvari?
Međutim, da li bi to i ona mogla da sazna, a činjenica da sam prećutao izazvala kasnije još veći problem, možda nepoverenje i sumnju.
Pretpostavljam da bih rekao, upravo iz tog razloga.
Obrazložio zašto joj govorim, baš kao i na ovoj temi... a onda ne vidim razlog zašto bi to bio problem...
 
Da,da. Cutanje je zlato. :mrgreen:


Mozda ga je susret pomjerio, u tom slucaju ja bih precutala. Pametan covjek nece da pravi problem gdje ga nema ili ne zelis da ga bude.
Ne bi mi smetalo da mi to partner precuti, neka osecanja se prezivljavaju u samoci bez obzira koliko bili bliski i iskreni sa partnerom.


Ne vidim tu nikakvu razliku u razmisljanju izmedju zene i muskarca.
 
ja sam ovu situaciju navela kao jedan od primera.. inače generalno mislim da postoji razlika i u pogledu i u reakciji.. žene sve doživljavaju mnogo emotivnije i mislim da je to ponekad razlog zašto im muškarci ne govore sve.. iz istog razloga žene jačoj polovini govore sve, jer smatraju da laž može da povredi.. kažem, ovo u uvodnom postu je samo jedan primer, a znam ih još dosta sličnih.. naravno, nije primenjivo na 100% populacije, ali moje je mišljenje da je u većini slučajeva tako.. odnosno, bar ja viđam dosta takvih primera oko sebe..

a evo recimo i drugog primera, isto iz mog bliskog okruženja.. nakon stupanja u brak muškarac održava kontakte sa nekim devojkama sa kojima se dopisivao i pre braka.. ono, povremeno razmene par reči, čestitaju jedno drugom praznike i tako to.. dok žena skoro da više i ne ulazi na fejsbuk.. pošto sam bliska sa oboje, znam priču sa obe strane..
on kaže da nikada ne bi prevario ženu i da se sa tim devojkama dopisuje, a da ni sam ne zna zašto.. čak je siguran i da su se one ohladile od njega od kako se oženio i da je to sve potpuno bezopasno.. ali da bi citiram "popizdeo ako bi supruga radila tako nešto"..
ona kaže da ne želi više ni sa kim da bude u kontaktu da suprug ne bi pomislio kako je u pitanju neki flert koji bi mogao da preraste u nešto više, pa joj je lakše da jednostavno prekine kontak sa muškom populacijom.. ali da joj ne smeta što se on povremeno sa nekim dopisuje, jer zna da mu je to bitno i zbog posla, a i sigurna je da nema opasnosti da na taj način započne neku prevaru..
mislim da se tu opet jasno vidi drugačiji pogled na istu stvar.. i možda je to samo jedan slučaj koji je meni poznat, ali sam poprilično sigurna da nije jedini..
 
Nema razlike.
Generalizuješ i projektuješ, jer polaziš od pretpostavke da bi sve ili većina žena ispričale, a svi ili većina muškaraca prećutali. To uvek zavisi od oboje i odnosa kojeg imaju.
Ja ni sam ne znam kako bih se postavio u ovom slučaju.
Uglavnom ne prepričavam svoj dan drugima, pa ni partneru. Naročito ne pričam nebitne i trivijalne stvari sa kojim se susrećem svakodnevno. Zanimljive kazujem. Da li bi onda to što sam ispričao značilo da je stvar o bitnoj, a ne trivijalnoj stvari?
Međutim, da li bi to i ona mogla da sazna, a činjenica da sam prećutao izazvala kasnije još veći problem, možda nepoverenje i sumnju.
Pretpostavljam da bih rekao, upravo iz tog razloga.
Obrazložio zašto joj govorim, baš kao i na ovoj temi... a onda ne vidim razlog zašto bi to bio problem...

upravo tako. kad bi covek pricao kako je sreo bivsu, verovatno bih se zacudila..zar je to toliko bitno?
verovatno ne bih ispricala o susretu sa nekim mojim bivsim, osim ako je susret bio po necemu izuzetan..npr, veoma prijateljski prijatan i pun pozitivne energije, jer je torelativno retka pojava..
to bih mozda ispricala i ocekivala bih da me ne shvati pogresno..nekom od koga bi pstojala mogucnost za pogresnu reakciju, ne bih pricala, ali sa takvim realno tesko i da bih bila.
 
Ma nisu drugačiji, isti su.

Meni čovek priča o bivšoj ženi, kaže pozvala ga, bila tu i tu, priča mi i dogodovštine s njom...ne iznervira me odmah, nego nekako imam zakasnelu reakciju, šta pa ima da mi priča o njoj, kog vraga? Ali ne reagujem. Ćutim. Ne smeta mi baš toliko da bih reagovala. Ako me baš ubode kad sam nervozna, verovatno ću se brecnuti da me ne zanima, ili ću izbaciti neki sarkasitčan komentar. Inače me baš zabole za bivšu, bivše...I njegove i moje.

A taj tvoj drugar, ne znam šta ima loše u tome što je sreo bivšu i popričao s njom pet minuta? Ja bih to ispričala partneru. Kakve veze ima? Zajebanije je kad prećutiš...onda nešto mutiš....
 
razgovaram sa jednim drugarom danas.. kaže sreo je bivšu sa kojom je bio u baš ozbiljnoj i jako emotivnoj vezi.. nisu se videli godinama.. danas kratko
onda se stavim ja u sličnu zamišljenu situaciju.. kao ja u ozbiljnoj vezi, a sretnem nekog bivšeg i popričam sa njim.. i kapiram, ja bih to odmah rekla sadašnjem, jer nemam šta da krijem..
tako opet dolazim do zaključka da muškarci i žene drugačije i reaguju na nešto i drugačije jednostavno vide istu stvar..
A cemu odmah generalizacija u smislu da su zene i muskarci razliciti po ovom pitanju, to je apsolutno netacno. To je sve individualna stvar, od osobe do osobe, nema veze koji je pol u pitanju. Mislim da kod njih ipak nesto skripi u braku ma koliko god oni idilicno izgledali vama koji ih posmatrate sa strane, kljucan argument za ovu moju tvrdnju stoji u samo jednoj reci a ona je poverenje , nema te bivse koju bi precutao svojoj devojci/zeni, cemu to, zasto uopste kriti jedan takav susret, sta ima veze sto smo se sreli, i jos taj lik to prica svojoj drugarici a ne prica zeni i ti sada mozes okolo pricati svima kako se on sreo sa bivsom i to samo njegova zena nece znati, znaci da tu nesto ne stima, cim je on sposoban da tako nesto kaze drugima a precuti to isto svojoj zeni, znaci poverenje i sigurnost u svoju vezu ili brak je mrtva 0,

Takodje posto pises da si se stavila u takvu situaciju, pitao bih te, kako bi reagovala da ti muz kaze, ej draga sreo sam danas svoju bivsu malo smo procaskali? Kako bi ti reagovala? Verujem da tome uopste ne bi pridavala neki poseban znacaj.
 

Back
Top