kafa-otrov ili lek ?

Legalni narkotik.Treba je zabraniti i ugasiti sve fabrike,stopirati proizvodnju bas zbog tog izazivanja zavisnosti u ljudskom organizmu.
Kad ne popiju kafu kafopije postaju nervozne/agresivne/glavobolja je tu/stalno bi se svadjali,izazivali svadje.To su vrlo jasni simptomi kriziranja.
Ali velike se pare vrte u tom poslu,ta zavisnost odgovara ljudima koji na tome zaradjuju tako da ce uvek biti prisutna.

Volela bih da je uobicajeno svuda u svetu ponuditi ljude vocem (banana,jabuka,pomorandza npr.) kad se vidite/izadjete negde danju.Sokom od sveze cedjenog voca.Cajevima.Ali skupo je to/ljudima nametnuta navika kafe koja je jeftina,dostupna svuda.

Kafa je smece isto kao gazirani sokovi.Samo sto gaziranim sokom mozes da polijes korodirani sraf i lako ga odvijes,mozes da istrljas kadu njime i kiselina iz soka ucini da ona blista a kafa je potpuno beskorisna.
 
Kakav crni "lek". Ljudi hrana i sve oko hrane, napici i sl, nisu lek aman. Zna se sta je lek.

A u mom licnom slucaju - meni kafa odmaze, i steti mi. I to na vise nivoa. I to bas bas. I veoma lako sam se oslobodio nje, i te "zavisnosti". I uopste mi ne nedostaje. A mnogo mirniji zivot bez nje. I ne robujem eto necemu takvom. Ali verovatno ja nisam adiktivni tip licnosti. Neko ko jeste, ne moze ni to da ostavi, ni cigarete ni droge ako udje u taj svet.
 
Kakav crni "lek". Ljudi hrana i sve oko hrane, napici i sl, nisu lek aman. Zna se sta je lek.

A u mom licnom slucaju - meni kafa odmaze, i steti mi. I to na vise nivoa. I to bas bas. I veoma lako sam se oslobodio nje, i te "zavisnosti". I uopste mi ne nedostaje. A mnogo mirniji zivot bez nje. I ne robujem eto necemu takvom. Ali verovatno ja nisam adiktivni tip licnosti. Neko ko jeste, ne moze ni to da ostavi, ni cigarete ni droge ako udje u taj svet.
:rotf: biserko
 

Back
Top