Brave bez ključa - da li postoje?

Ribar

Poznat
Poruka
9.164
Danas gde god da se šta gradi, na svim vratima je obavezno brava sa ključem - ponekad klasičnim a ponekad cilindričnim.

Ne vidim nikakvu potrebu da se na svim unutrašnjim vratima stana ili kuće postavljaju brave sa ključem. Štaviše, ne vidim čak ni potrebu za bravama.

Bilo bi dovoljno da se vrata zatvaraju magnetom kao na frižideru.

Pošto još nismo stigli do magnetnih vrata da li bar postoje brave bez ključaonice i ključa?
 
To je dobra ideja, za unutrasnja vrata, da bude na principu nekog magneta, bez potrebe za kljucem (osim, recimo, vrata od kupatila).
Meni su, jos bolja stvar za unutrasnja vrata, klizna vrata (bez ikakve brave) - mnogo stede prostor, a danas postoje jako lepe implementacije istih, da se sine po kojima klize jako lepo uklope da se ni ne primecuje da postoje.
 
Danas gde god da se šta gradi, na svim vratima je obavezno brava sa ključem - ponekad klasičnim a ponekad cilindričnim.

Ne vidim nikakvu potrebu da se na svim unutrašnjim vratima stana ili kuće postavljaju brave sa ključem. Štaviše, ne vidim čak ni potrebu za bravama.

Bilo bi dovoljno da se vrata zatvaraju magnetom kao na frižideru.

Pošto još nismo stigli do magnetnih vrata da li bar postoje brave bez ključaonice i ključa?

Ima, prineses karticu ili ukucas sifru i to je to... nema kljuca.

Elektronske brave.

Ova je kombinovana.

Onlense_S200TMLeft.jpg


344-348RFSA.jpg


Onlense_8644ICSC.jpg


Naravno ovo je za ulaz u kucu ili stan ... ovako ako nemas potrebe unutra , lepo skini vrata :lol:
 
Poslednja izmena:
Danas gde god da se šta gradi, na svim vratima je obavezno brava sa ključem - ponekad klasičnim a ponekad cilindričnim.

Ne vidim nikakvu potrebu da se na svim unutrašnjim vratima stana ili kuće postavljaju brave sa ključem. Štaviše, ne vidim čak ni potrebu za bravama.

Bilo bi dovoljno da se vrata zatvaraju magnetom kao na frižideru.

Pošto još nismo stigli do magnetnih vrata da li bar postoje brave bez ključaonice i ključa?

Evo ima ovo za metalna vrata,a moze da se stavi i na drvena.Netreba ti brava nego moze bilo kakav rukohvat sa obe strane vrate i drvene i metalne.Ibacis je umesto klasicne brave i sam klik.Gurnes i povuces,zavisi od ulaza ili izlaza.Burence drzi vrata zatvorenim.samo uz njih obavezno kupi i limcis za kontra stranu,gde bi burence moglo da ulegne i drzi vtata zatvorenim.Dobro je i u slucaju promaje,nema jakog lupanja,vec burence sklizne i tiho zatvori vrata.http://www.alatioprema.rs/prz-1243x0/Brave-za-metalna-vrata-valjak/
 
Ako si Biba onda mozes nakacis struju na kvaku i odes, posle skupljas mrtve komsije i lopove , inspektore za nekretnine i ostale sto se upecase na 220V...

- - - - - - - - - -

A da se ne bi zaebavali, postoje cilindar brave bez kljuca nego samo tocak, ja imam par takvih..
Moze biti sa jedne strane ili sa obe strane...
Ako je sa jedne strane, onda je cilindar sa druge strane...
a ako je sa obe strane, onda sluzi kao lepa reza, a nije reza nego je kljuc brava bez kljuca..

Koristi se , ova sa jednom stranom, da cilindar bude spolja a lopta unutra, pa kad udjes ne guras kljuc nego samo okrenes i zakljucas ...
A ova sa obe strane lopta, ta se koristi kao obicna vrata u stanu koja mozes da zakljucas a onaj spolja moze da otkljuca ako hoce...
Znam da vam je to nejasno zasto sluzi, a sluzi npr za kupatilo...
U kupatilu onaj ko je unutra zeli zakljucana vrata jer kad neko navali na kvaku bice zakljucana, ali ne zeli da ne moze niko da otkljuca jer ako se oklizne i padne u kadu, onda mu treba pomoc...
Zato nije nelogicno da brava na WC bude otkljuciva sa obe strane, ali da ipak ima zakljucanost kao opciju jer kad navalis kao sivonja bice zakljucano , samo onda postoji dogovor da neces otkljucavati...
 
Ako si Biba onda mozes nakacis struju na kvaku i odes, posle skupljas mrtve komsije i lopove , inspektore za nekretnine i ostale sto se upecase na 220V...

- - - - - - - - - -

A da se ne bi zaebavali, postoje cilindar brave bez kljuca nego samo tocak, ja imam par takvih..
Moze biti sa jedne strane ili sa obe strane...
Ako je sa jedne strane, onda je cilindar sa druge strane...
a ako je sa obe strane, onda sluzi kao lepa reza, a nije reza nego je kljuc brava bez kljuca..

Koristi se , ova sa jednom stranom, da cilindar bude spolja a lopta unutra, pa kad udjes ne guras kljuc nego samo okrenes i zakljucas ...
A ova sa obe strane lopta, ta se koristi kao obicna vrata u stanu koja mozes da zakljucas a onaj spolja moze da otkljuca ako hoce...
Znam da vam je to nejasno zasto sluzi, a sluzi npr za kupatilo...
U kupatilu onaj ko je unutra zeli zakljucana vrata jer kad neko navali na kvaku bice zakljucana, ali ne zeli da ne moze niko da otkljuca jer ako se oklizne i padne u kadu, onda mu treba pomoc...
Zato nije nelogicno da brava na WC bude otkljuciva sa obe strane, ali da ipak ima zakljucanost kao opciju jer kad navalis kao sivonja bice zakljucano , samo onda postoji dogovor da neces otkljucavati...

Jeste,pa covek posle ko zna koliko iza brave,od koje zeli da se otarasi.Kako sam ja shvatio samo na unutrsnjim vratima,a ne na spoljasnjim.
 

Back
Top