Za malo iskusnije :) (problem)
Prikazujem rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Za malo iskusnije :) (problem)

Moderator BigMazi (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Podrazumevano Za malo iskusnije :) (problem)

Ovako imam
    AMD Athlon 2000+
    2x256mb RAM kingston
    120gb HARD
    GF FX 5200 mb RAM

Mashina je ok kako se meni chini, ali mi pravi probleme chak i na veoma slabe igrice, kao npr GTA3,WarCraft,MedievalTotalWar i tu i tamo josh neke. Nosio sam komp u servis 4 puta, menjali smo (matichnu,graficku,memoriju i hard,napajanje) komplet i ono opet pravi probleme.
    Batalio sam da se majem po servise i odluchio da vas pitam Da li mozda imate predstavu u chemu je problem ?
    Probao sam skoro sa svim driverima Nvidie Via4in1 i ono opet nista. Da li mozda postoji neki program koji bi mogao da mi popravi i donese bolji rad ?
    P.S. ja sam navodno skinuo najnovije drivere, ali ipak se ne snalazim najbolje po google i to, jer ja trazim drivere ali ne znam koji je najnoviji da bi znao da ga skinem,bio bih vam zahvalan ako bi ste mi rekli koji su najnoviji za Nvidia , i Via4in1.

Hvala na pomoci oko resavanja ovog problema!

Primećen član monte32 (avatar)
    Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Za malo iskusnije :) (problem)

A gde ti je ploca u ovoj konfiguraciji?
    Koja je oznaka i proizvodjac?
    Poslednji put ažurirao/la monte32 : 11.12.2005. u 12:16

Ističe se juznivetar (avatar)
    Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ok imas probleme, ajd nam reci koje vrste, dali sjecka, prikazuje neke elemente (kvadrate, trouglove), ne renderuje dobro itd itd.

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Matichna mi je Asus A7V8-X.

Grafika je oke,znachi samo mnogo secka, ili na neke igre ide usporeno, ali veci je problem u seckanju. Tek na rezoluciji 640x480, sa svim detaljima na LOW radi priblizno dobro,kako bi trebalo na 1024x768 sa MEDIUM.Ali opet se javlja dosta seckanja,dok na drugi komp kod drugara igra radi besprekorno glatko,to je ono sto me nervira. Da li imate neku ideju ?

Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Koje igre to?
    Koje rade kod drugara OK ,a kod tebe ne?

Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Ok ako na toj konfiguraciji GTA III sjecka, problem imas,dakle skeniraj prvo sa neki AV, spyware softwareom, idi u task manager i vidi koliko ti je zauzeto procesorsko vrijeme, sta imas sve aktivno u sistem treju.

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Sve sam ja to radio, znachi bilo je dosta reinstalacija,formatiranja sve kompletno, problem se uvek javlja. To da skeniram sa nekim AV-om ? To li ima neki program... ?

Administrator tab503 (avatar)
    Učlanjen
    24.12.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    5789

Citat Original postavio BigMazi
    menjali smo (matichnu,graficku,memoriju i hard,napajanje) komplet i ono opet pravi probleme.
    cekaj jedna stvar meni nije jasna.
    po onome sta si napisao ispada da si kompletan kompjuter izmeno (sve komponente)
    maticnu
    graficku
    memorije
    napajanje
    hard
    da li sam te dobro razumeo?
    Znaci od prvog dana kad se pojavio problem do danas ti sve te komponente imas druge u odnosu na one koje si imao kad se prvi put pojavio problem???
    Mess with the Best - Die Like the Rest

Domaćin
    Učlanjen
    04.04.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ma ne bih bas da se uplicem u znanje ljudi koji bolje poznaju hardver od mene, ali po svemu sudeci kod ovog fospodina nije problem hardver..

problem mogu lako da budu drajveri za graficku, a koliko mi je poznato kad su igre u pitanju i problemi, najcesce se pocinje rjesavati problem drajvera i njihova instalacija, a da stvar bude jos zesca, pogledati postoje li noviji drajveri za nevedenu graficku..

Nije uslov da hardver ne valja ako nesto ne radi..

Demantujte me...

Ovo je ipak samo moje razmisljanje..

Poz.

Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Citat Original postavio GZ
    Ma ne bih bas da se uplicem u znanje ljudi koji bolje poznaju hardver od mene, ali po svemu sudeci kod ovog fospodina nije problem hardver..

problem mogu lako da budu drajveri za graficku, a koliko mi je poznato kad su igre u pitanju i problemi, najcesce se pocinje rjesavati problem drajvera i njihova instalacija, a da stvar bude jos zesca, pogledati postoje li noviji drajveri za nevedenu graficku..

Nije uslov da hardver ne valja ako nesto ne radi..

Demantujte me...

Ovo je ipak samo moje razmisljanje..

Poz.
    Naravno da ce se na neispravnost hardware-a poslednje posumnjati prilikom ovakvih problema.
    Nego gore si spomenuo formatiranje, dakle reinstalirao si sistem ?

Učlanjen
    05.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Ma najveci je problem kad ni sam korisnik nezna sta mu je sa kompom, cak ni orijentaciono.
    Sad svi mi ovde da bacamo pasulj i gatamo.
    I give up ! :-)
    Poslednji put ažurirao/la monte32 : 11.12.2005. u 17:25

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Citat Original postavio tab503
    cekaj jedna stvar meni nije jasna.
    po onome sta si napisao ispada da si kompletan kompjuter izmeno (sve komponente)
    maticnu
    graficku
    memorije
    napajanje
    hard
    da li sam te dobro razumeo?
    Znaci od prvog dana kad se pojavio problem do danas ti sve te komponente imas druge u odnosu na one koje si imao kad se prvi put pojavio problem???

Ovo sto sam na pocetku naveo je sada sto imam ranije sam imao....
    P4 Intel 2400mhz
    256mb RAM
    40gb HARD
    MAticha neka asusova
    GF MX 440 64mb ram

Problem se javio kada sam otisho na more, posle 10 kada sam se vratio komp je jednostavno poceo da secka, ali sam pre toga skinuo neki program kao za ubrzavanje memorije ne znam ni ja kako se zvao.
    Danas sam skinuo neke druge drajvere i komp malo bolje radi....mislim dosta malo seckanja ali ipak na 640x480 na normal...nije to to....

Učlanjen
    12.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

ali sam pre toga skinuo neki program kao za ubrzavanje memorije ne znam ni ja kako se zvao.
    Vidi jesam ti fino rekao da provjeris aktivne procese i pogledas sta sve imas u sistem treju ? Dakle problem je ocigledan, kakvi bre programi za ubrzavanje memorije ?
    Brisi to iz kompa i problem je rijesen.

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Ochigledno me nista shvatili.....ne bi u profesionalnom servisu napravili takav propust. Taj program za memoriju je instaliran pre pochetka problema,tj pre nekoliko meseci...ja mislim da je on i problem, zato sto kad sam startovao sistem program bi se startovao pa ukochio komp na par minuta. Ali je bilo dosta reinstalacija posle toga tako da i neeam vise taj program. Sve sam iz system tray obrisao ali opet. Ne znam ochigledno da je ovaj problem nereshiv...

Zainteresovan član Pandemonium (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

odnesi hard kod nekog (njegov hard izvadi i stavi svoj disk, instaliraj par osnovnih drajvera...) i pokreni neku igru, ako secka onda je neki program na tvom hard-u uzrok...

Zainteresovan član Pandemonium (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    52

drajveri za graficku-> 81.95_forceware (Nvidia)

Domaćin Alex.L (avatar)
    Učlanjen
    27.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

To sve moze da bude ako si komp prenatrpao suvisnim programima, koje retko ili nikad ne koristis.Neki programi(pogotovo najnovije verzije) su nedorađeni i puni bugova.Ja sam tako instalirao System Mechanic 6.0.Bio je tako pun bugova, da to nisam pre video. Toliko je kocio sistem,jer je mali milion njegovih programa bio je u RAM memoriji. Kad sam ga obrisao komp se neverovatno ubrzao.
    Znam da si rekao da si formatirao disk, ali probaj da ga defragmentiraš
    Očisti registry bazu s nekim od programa( Registry Mechanic 5.0 je odličan, ali možes probati i sa drugim)
    Naravno, pročešljaj Windows antivirusima, antispyware programima, itd
    Pokusaj da nadjes ove programe:
    GameGain 2.0 ubrzava sistem za igre(, vidi se napredak i meni je ubrzao Windows)
    TuneUp Utitilities 2006 jedan od najboljih programa za namestanje i optimizaciju Windows-a uopšte. U vezi "kupovine" oba programa, ako ima problema, tu sam, "platiću" za tebe:razz:
    Srećno, u pokušajima, nemoj se predavati, jer ako je prvo radilo u redu,pa se pokvarilo, mora da ima leka.Alex.L

Učlanjen
    13.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    77

Prvo da ti se zahvalim na trudu koj ulazes da bi mi pomogao... TuneUp Utitilities 2006 je program koga sam skinuo, samo sto mi trazi onaj key za aktivaciju jer imam jos mesec dana do isteka,da li mozda znash taj KEY ? Nasho sam 249 fajla u registry sve sam pochistio sada radi bolje, ali ipak po malo secka. Imash josh neki predlog ? Ostavicu ti na pvt mail, ako ti je tako lakse da mi objasnish posto duze vreme necu na forum zbog nekih razloga. TNX

Početnik
    Učlanjen
    10.11.2005.
    Reputaciona moć
    0

Cool Re: Za malo iskusnije :) (problem)

Ochigledno me nista shvatili.....ne bi u profesionalnom servisu napravili takav propust. Taj program za memoriju je instaliran pre pochetka problema,tj pre nekoliko meseci...ja mislim da je on i problem, zato sto kad sam startovao sistem program bi se startovao pa ukochio komp na par minuta. Ali je bilo dosta reinstalacija posle toga tako da i neeam vise taj program. Sve sam iz system tray obrisao ali opet. Ne znam ochigledno da je ovaj problem nereshiv...
    Pa to obicno ide tako da tek posle instalacije nokog programa nastaju problemi! ( ako vec pre toga nisu postojali, a u tvom slucaju nisu). Meni se desio slican problem sa nekim drugim programom, posto sam ga instalirao nastali su problemi. A to da u profesionalnom servisu ne bi napravili takav propust pa ti ocigledno ne koristis dugo racunar i nisi cuo za critical update windows-a i cemu to sluzi. A sta ti to znaci da si radio dosta reinstalacija ?? Ne znam da li znas ali posle brisanja programa mogu da ostanu neki delovi programa u regisry-ju (mislim na bazu registry). Moj savet ti je da uradis sledece: Odes na sajt nvidie poskidas drajvere za plocu i graficku, snimis to u neki direktorijum na d-u, nabavis neki antivirus npr kasperskog (kav), formatiras c particiju, ponovo instaliras windows (ako neznas ti pozovi druga) i instaliras drajvere, antivirus (obavezno ga updejtujes). Po mome to bi trebalo da resi probleme. Inace se slazem sa predhodnim ljudima da ni ti nemas pojma u cemu je rec i da mi ovde bacamo pasulj i gatamo! Pozdrav

Veoma poznat Miki 13991 (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2005.
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    161

Matichna mi je Asus A7V8-X.

Grafika je oke,znachi samo mnogo secka, ili na neke igre ide usporeno, ali veci je problem u seckanju. Tek na rezoluciji 640x480, sa svim detaljima na LOW radi priblizno dobro,kako bi trebalo na 1024x768 sa MEDIUM.Ali opet se javlja dosta seckanja,dok na drugi komp kod drugara igra radi besprekorno glatko,to je ono sto me nervira. Da li imate neku ideju ?
    Ako si instalirao office(srpski),onda ga izbriši,i ne instaliraj ga ponovo.Meni su u servisu rekli da mi secka zbog te verzije,ali ja nisam želeo da ponovo probam neku drugu.
    najmanji potpis na svetu

Slične teme

1. Excel problem za malo upućenije
    Autor La Mirage u forumu Softver
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.03.2007., 11:05
  2. Trebam pomoc oko Clockovanja (Za iskusnije clockere)
    Autor El Muerte u forumu Hardver
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 06.09.2004., 18:42
  3. ZA GAZDARICU I ONE ISKUSNIJE DAME!!!
    Autor NOVI POSETILAC u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 08.11.2003., 20:15
  4. ZA GAZDARICU I ISKUSNIJE ZENE
    Autor Joca-Novi u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 02.11.2003., 23:59

Pravila za slanje poruka