Čemu nam čulo ukusa služi?

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.859
Slušam danas razgovor u prodavnici zdrave hrane u kojoj prodavac objašnjava
kupcu u čemu je razlika između dve vrste badema pa kaže
''Ovaj vam je zdraviji, a ovaj ukusniji.''
Pa se setim da raznih saveta ima o tome šta treba jesti, kako kombinovati
hranu. Kao da smo svi potpuno blesavi.

I onda mi nije jasno, čemu čulo ukusa uopšte? Kao da je tu da nas zbuni
a ne da nam pomogne. .

Ako mi je nešto prijatnog ukusa, onda to znači da je dobro za mene.
Odakle nekom ideja da drugome priča šta je za njega zdravo.
To je jednako kao kada bi neko drugi trebao da nam kaže da li nam
je toplo ili hladno.

Ima li ko hrabrosti da se na čulo ukusa osloni?
 
4 bele smrti :p

“Mudrac, ne trazeci nikakav cilj, postize sve stvari ; on se ne mesa u poslove svoga tela, I tako telo radi bez trvenja. Zato sto se on ne bavi svojim licnim ciljevima, ovi se jednostavno desavaju.”

Lao Ce

Rođeni filozof. :lol:

Ali tako jeste. Čovek treba da se hrani onako kako diše.

Mada, kako su krenuli pamet da nam sole, sad ispada da ne umemo ni da dišemo.
Pa su i za disanje savete krenuli da smišljaju.

- - - - - - - - - -

neki valjda kažu da sa nekim trebaš pojesti džak soli da bi ga upoznao.
možda ga ja jedem sam, da bih sebe upoznao!

haha

meh...
Držim šipke da se nađe neka nedosoljena koja će uživati u tvojim glavolomkama. :heart:
 
valjda je majster ekhart rekao da su čula snage duše.
pa eto, tome možda čula služe, da se iskusi manifestovano.
kad čovek misli, oseti da je iskusio dovoljno, onda možda povlači te svoje snage iz manifestovanog.
ne znam, eto tako nešto razmišljam.
 
Bilo mi je zanimljivo da primetim kod dece moje, kako različite
ukuse i potrebe za hranom imaju. Jedan bi samo voće i povrće jeo,
istraživao nove ukuse. A drugi se uhvatio za paštete, parizere, meso
i krompir i ostalo neće ni da proba. Za doručak napravi sendvič tako
što između dva parčeta parizera namaže paštetu. :confused:

I uvek su im analize krvi odlične bile. Ovom ''nezdravom'' nekad i za
nijansu bolje.
 
Zanimljiva tema. O kojoj i ja cesto razmisljam. Trenutno sam dosao do spoznaje da culo ukusa i ne postoji, naime.. Ubrizgali su nam preko vakcina, zaprasivanja i elektromagnetnih talasa, supstance koje u organizmu razvijaju pozitivne mozdane reakcije ka odredjenoj hrani, a sve da bi prikrili cinjenicu da su ljudi po rodjenju i prirodi, ljudozderi i krvopije. http://mysticinvestigations.com/paranormal/wp-content/uploads/2013/01/vampire-baby.jpeg
Hrana ne postoji u smislu prezivljavanja. Pravi smisao igre je pojesti sve dusmane i popiti svu krv, Sirovo voce, povrce, zivotinje donose manje poena u igri zivota, a tek lazna podvala kuvanja, pecenja i cela ta industrija zacina, soli i secera, mamac je za manje ribe koje jedu vece, za idiotske gubitnike protivnike, Jesti jos i gorku kuvanu hranu, tipa kuvane paprike, boranije, kupuse, sarme, grasak.... najveci je stepen mazohizma a kuvanje i konzumacija specijaliteta iluzija pseudo elitizma. Cilj zivota jeste porasti, biti najveci i biti jedan na kraju. Poput one igrice sa zmijom sto jede sve, raste i na kraju sebe pojede. Dakle posle svih na kraju, pojesti sebe kao u alhemiji simbol one zmije, i time postici besmrtnost, postati bogocovek i stvoriti iz pocetka sam novi svet, po sopstvenom ukusu. http://stormraynes.net/wp-content/uploads/2012/01/Ouroboros_tree.png
 
Zanimljiva tema. O kojoj i ja cesto razmisljam. Trenutno sam dosao do spoznaje da culo ukusa i ne postoji, naime.. Ubrizgali su nam preko vakcina, zaprasivanja i elektromagnetnih talasa, supstance koje u organizmu razvijaju pozitivne mozdane reakcije ka odredjenoj hrani, a sve da bi prikrili cinjenicu da su ljudi po rodjenju i prirodi, ljudozderi i krvopije. http://mysticinvestigations.com/paranormal/wp-content/uploads/2013/01/vampire-baby.jpeg
Hrana ne postoji u smislu prezivljavanja. Pravi smisao igre je pojesti sve dusmane i popiti svu krv, Sirovo voce, povrce, zivotinje donose manje poena u igri zivota, a tek lazna podvala kuvanja, pecenja i cela ta industrija zacina, soli i secera, mamac je za manje ribe koje jedu vece, za idiotske gubitnike protivnike, Jesti jos i gorku kuvanu hranu, tipa kuvane paprike, boranije, kupuse, sarme, grasak.... najveci je stepen mazohizma a kuvanje i konzumacija specijaliteta iluzija pseudo elitizma. Cilj zivota jeste porasti, biti najveci i biti jedan na kraju. Poput one igrice sa zmijom sto jede sve, raste i na kraju sebe pojede. Dakle posle svih na kraju, pojesti sebe kao u alhemiji simbol one zmije, i time postici besmrtnost, postati bogocovek i stvoriti iz pocetka sam novi svet, po sopstvenom ukusu. http://stormraynes.net/wp-content/uploads/2012/01/Ouroboros_tree.png

svašta ću ja naučiti na forumu :mrgreen:
 
Slušam danas razgovor u prodavnici zdrave hrane u kojoj prodavac objašnjava
kupcu u čemu je razlika između dve vrste badema pa kaže
''Ovaj vam je zdraviji, a ovaj ukusniji.''
Pa se setim da raznih saveta ima o tome šta treba jesti, kako kombinovati
hranu. Kao da smo svi potpuno blesavi.

I onda mi nije jasno, čemu čulo ukusa uopšte? Kao da je tu da nas zbuni
a ne da nam pomogne. .

Ako mi je nešto prijatnog ukusa, onda to znači da je dobro za mene.
Odakle nekom ideja da drugome priča šta je za njega zdravo.
To je jednako kao kada bi neko drugi trebao da nam kaže da li nam
je toplo ili hladno.

Ima li ko hrabrosti da se na čulo ukusa osloni?

da se uverimo/razuverimo u preciznost ostalih chula

sad to chulo ukusa dodje kao neko trinaesto prase, ali meni je nekako poslednje u nizu

a ta pricha shta je zdravo , shta nije, stvar tolerancije organizma, valjda
 

Back
Top