Prepoznajte fizičke simptome depresije
Prikazujem rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Prepoznajte fizičke simptome depresije

Zainteresovan član Лилит (avatar)
    Učlanjen
    06.05.2003.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    61

Podrazumevano Prepoznajte fizičke simptome depresije

Većini nas poznati su emocionalni i psihološki simptomi depresije, ali treba znati da depresija može izazvati i fizičke simptome. Zapravo, mnogi ljudi koji pate od depresije osećaju bol ili druge fizičke simptome.

Glavobolja je veoma česta kod depresivnih ljudi. Ako već patite od migrene, ona se sa depresijom može pogoršati.
    Bol u leđima: ako vas bole leđa, taj bol će se takođe pogoršati ukoliko patite od depresije.
    Bol u grudima: ukoliko osećate bol u grudima, najbolje je da odmah odete lekaru. On može biti pokazatelj ozbiljnih problema sa srcem. Ali bol u grudima je često povezan i sa depresijom.
    Problemi sa varenjem: možete postati gadljivi, imati dijareju – proliv, ili pak opstipaciju – zatvor.
    Iscrpljenost i umor: bez obzira na to koliko dugo spavate, osećate se umorno i iscrpljeno. Ustajanje ujutru iѕ kreveta može postati veoma teško, čak i nemoguće.
    Problemi sa spavanjem: ljudi koji pate od depresije uopšte ne spavaju dobro, rano se bude ili se ne mogu uspavati. Može se desiti i suprotno, da spavaju više nego što je to normalno.
    Promene apetita i telesne težine: depresivni ljudi gube apetit, a samim tim i težinu, dok neki postaju proždrljivi, žudeći naročito za ugljenim hidratima.
    Bolešljivost i vrtoglavica: mnogi depresivni ljudi nikada ne potraže pomoć zato što ne zna da su fizički simptomi prouzrokovani depresijom. Čak se i lekarima dešava da previde te simptome.
    Depresija može prouzrokovati puno problema u vašem organizmu. Ona, recimo, može usporiti varenje i time izazvati stomačne probleme.

https://www.krstarica.com/zdravlje/depresija/prepoznajte-fizicke-simptome-depresije/

Kako otkloniti fizičke simptome depresije?

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Podrazumevano Re: Prepoznajte fizičke simptome depresije

Mene je mučilo sve ovo pre jedno 9 ili 10 godina, iako sam tada imao 32 i 33, i bio vegetarijanac od 22-ge. Od tada sam vegan, evo već nekih 9 godina, a sve tegobe otklonio sam gledanjem u jutarnje ili večernje Sunce (solarna joga). Može se izgoogle-ati. Samo izbegavajte nekog samozvanog sungazing gurua, on vam za to ne treba. O njemu i njegovim prevarama pisale su novine i govorile radio stanice. Znači gledanje u Sunce rešava sve ove tegobe. Što manje uz comp i u zatvorenom prostoru, a što više vani i na Suncu, kad ga ima, naravno. I stari seljački lek za depresiju, za onoga ko može i ima gde: rad u bašti. Nije svakome dostupno danas, naročito u velikim gradovima. Nema šanse da bolujete od depresije ako radite bilo šta u prirodi ili sa biljkama. Da li ste nekada videli depresivnog seljaka? Ja nisam. Pametnom dosta.
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Da li smo nekada videli depresivnog seljaka? Jesmo. Eno ih pune klinike. Kao i ljudi iz grada - manje vise. Ovo je jos jedan "pozitivan" stereotip, nije negativan znaci ( sve zgodne zene su kurw.e i sl), jeste pozitivan, pozitivisticki ali je i dalje stereotip, i samim tim NETACAN.

Depresija se ne leci radom u basti, niti gledanjem u sunce. Gledanjem u sunce mozemo dobiti samo zutu mrlju. Depresija je ozbiljna bolest, nekada "slepa i gluva" i na farmakoterapiju i psihoterapiju u kombinaciji.
    Kakvo crno buljenje u sunce Sajber Mikani i ostalo, sve je to na isti kalup. Koliko je ljudi pogorelo oci jer se tripuje na sangejzing.

A sad, da je boravak napolju bolji za bilo sta, za bilo kog, pa i zdravog coveka, u odnosu na zatvorenost u mracnoj sobi i buljenje u kompjuter, to naravno da jeste, to je ocigledno i to i svi znamo. Nije to sad izmisljena topla voda.
    Naravnno da to pogoduje coveku depresivnom, ali i SVAKOM INACE, zdravom. To nije lek.

Slicno bi bilo kao i kada bi neko rekao - "zdravo je i pogoduje, preporucuje se da doruckuje covek". I to je nesto tako ocigledno i prosto i svi znamo. I sad neko dodje i kaze - "Lek za depresiju je doruckovati ujutru, imati dorucak. Ja jos nisam video coveka koji doruckuje ujutru a da je depresivan". Pa da, ti nisi ali mi jesmo. Hiljade njih.

Da li je moguce da je depresija i dalje taboo i da mislite da je to lenjost coveka i nerad u bastici i odsustvo boravka u prirodi i sl? Depresivan covek ne da ne moze da radi u basti, nego ne moze da zivi ne moze da ustane iz kreveta, zapusten je i svakog trena gleda koji je najlaksi nacin da se ubije, sto na kraju i ucini, ako se bolest ne tretira.

Jos 200 godina treba da prodje da bi se covecanstvo naucilo da depresija nije neka zezancija vec opasna bolest koja se mora tretirati u mnogim slucajevima farmakoterapijom i naucno-zasnovanim psihoterapijama ne ispiranjima mozga.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6197

prepoznajemo,i sta sad,zabole nas,nismo crveni krst da im idemo uz dlaku,posto uticu na okolinu treba se zastititi djonom a ne nalaziti nacin i info da im pomazemo
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Da li smo nekada videli depresivnog seljaka? Jesmo. Eno ih pune klinike. Kao i ljudi iz grada - manje vise. Ovo je jos jedan "pozitivan" stereotip, nije negativan znaci ( sve zgodne zene su kurw.e i sl), jeste pozitivan, pozitivisticki ali je i dalje stereotip, i samim tim NETACAN.

Depresija se ne leci radom u basti, niti gledanjem u sunce. Gledanjem u sunce mozemo dobiti samo zutu mrlju. Depresija je ozbiljna bolest, nekada "slepa i gluva" i na farmakoterapiju i psihoterapiju u kombinaciji.
    Kakvo crno buljenje u sunce Sajber Mikani i ostalo, sve je to na isti kalup. Koliko je ljudi pogorelo oci jer se tripuje na sangejzing.

A sad, da je boravak napolju bolji za bilo sta, za bilo kog, pa i zdravog coveka, u odnosu na zatvorenost u mracnoj sobi i buljenje u kompjuter, to naravno da jeste, to je ocigledno i to i svi znamo. Nije to sad izmisljena topla voda.
    Naravnno da to pogoduje coveku depresivnom, ali i SVAKOM INACE, zdravom. To nije lek.

Slicno bi bilo kao i kada bi neko rekao - "zdravo je i pogoduje, preporucuje se da doruckuje covek". I to je nesto tako ocigledno i prosto i svi znamo. I sad neko dodje i kaze - "Lek za depresiju je doruckovati ujutru, imati dorucak. Ja jos nisam video coveka koji doruckuje ujutru a da je depresivan". Pa da, ti nisi ali mi jesmo. Hiljade njih.

Da li je moguce da je depresija i dalje taboo i da mislite da je to lenjost coveka i nerad u bastici i odsustvo boravka u prirodi i sl? Depresivan covek ne da ne moze da radi u basti, nego ne moze da zivi ne moze da ustane iz kreveta, zapusten je i svakog trena gleda koji je najlaksi nacin da se ubije, sto na kraju i ucini, ako se bolest ne tretira.

Jos 200 godina treba da prodje da bi se covecanstvo naucilo da depresija nije neka zezancija vec opasna bolest koja se mora tretirati u mnogim slucajevima farmakoterapijom i naucno-zasnovanim psihoterapijama ne ispiranjima mozga.
    Depresivnog teško. Bolesne ljude od nekih drugih bolesti da. Ma kakav stereotip?

Depresija se može preduprediti radom u bašti kao i gledanjem u Sunce. Meni je pomoglo. Ne zanimaju me nn ikakvi "sajber Mikani" i ostali prevaranti. Praksa je starija od prevaranmata koji su hteli da zarade na njoj. Ako hoćeš da ti oči izgore onda gledaj u Sunce u podne i oslepećeš za dva minuta. Ja to ne radim niti savetujem ikoga da radi. Zna se kad se gleda u Sunce, u okviru prvog sata ujutro i u okviru zadnjeg sata uveče. Ako nisi probao ne možeš da se rugaš. Ja sam završio praksu pre 7 godina i poboljšao svoj vid... kao i opšte zdravstveno stanje. Mene mafija u belim mantilima neće videti u svojim redovima. Tačka.

Ma kakva bre topla voda?

Ne piše se "preporučuje se da doručkuje čovek", nego "preporučuje se da čovek doručkuje (red reči u rečenici), ", i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Otkud ti znaš šta sam ja video a šta nisam? Govori u svoje ime.

Depresija jeste taboo.

Opet gomila gramatičkih grešaka u zadnjem postu, mrzi me da ispravljam. Nemam vremena.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Vidi, pre nego sto nekom nesto pricas da savlada, lepo bi bilo da savladas osnove nauka i saznas da je sangejzing jedna obicna new age sinkretisticka sekta i svako ko veruje u to i upraznjava to, je vec na pola psihotican, pogotovo neko ko se zaludeo time. To je sve doneo na nase podneblje taj Sajber Mikan, sarlatan iz Novog Sada. To preporucuje i ona Sladjana Velkov, sarlatanka koja vise ne sme da udje u Srbiju.

Dakle sve sektasi, antivakseri. Polovina njih veruje i da je zemlja ravna ploca. Red reci u recenici i nije toliko los. Bitno da ne buljim u sunce kao budala i da ne radim religijske mantre, pazi ima tu i neki "program" gledanja u sunce, ne mozes da gledas, nego mora po sektaskoj dogmi da se tacno gleda. Cisto religijsko mantranje i obozavanje sunca, koje je metafora za obozavanje djavola, mnoge religije i sekte su se izrodile iz obozavanja sunca.

A ti si umisljeni mason i tripujes se da si "Luciferov apostol" ahahah, mislim, covece, kao i Sajber Mikan, i ti trebas psihijatra. Ne zna se ko je ludji od vas dvojice.

I ne kaze se zadnji post, nego poslednji. Imas prednje i zadnje sediste u autobusu, a post je poslednji. Nije zadnji, jer eto, i posle njega ima ovaj, a bice jos novih.

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Citat Original postavio bRu zLi Pogledaj poruku
    Vidi, pre nego sto nekom nesto pricas da savlada, lepo bi bilo da savladas osnove nauke i saznas da je sangejzing jedna obicna new age sinkretisticka sekta i svako ko veruje u to i upraznjava to, je vec na pola psihotican, pogotovo neko ko se zaludeo time. To je sve doneo na nase podneblje taj Sajber Mikan, sarlatan iz Novog Sada. To preporucuje i ona Sladjana Velkov, sarlatanka koja vise ne sme da udje u Srbiju.

Dakle sve sektasi, antivakseri. Polovina njih veruje i da je zemlja ravna ploca. Red reci u recenici i nije toliko los. Bitno da ne buljim u sunce kao budala i da ne radim religijske mantre, pazi ima tu i neki "program" gledanja u sunce, ne mozes da gledas, nego mora po sektaskoj dogmi da se tacno gleda. Cisto religijsko mantranje i obozavanje sunca, koje je metafora za obozavanje djavola, mnoge religije i sekte su se izrodile iz obozavanja sunca.

A ti si umisljeni mason i tripujes se da si "Luciferov apostol" ahahah, mislim, covece, kao i Sajber Mikan, i ti trebas psihijatra. Ne zna se ko je ludji od vas dvojice.

I ne kaze se zadnji post, nego poslednji. Imas prednje i zadnje sediste u autobusu, a post je poslednji. Nije zadnji, jer eto, i posle njega ima ovaj, a bice jos novih.
    Vidi, pre nego što budeš pokušao da nekoga “markiraš”, odnosno izmisliš “da je ovakav i onakav”, a onda da se “boriš protiv onoga što si izmislio”, po oprobanom komunističkom receptu, barem nauči kako se to radi, jer ovo što ti radiš je mizerija. Strašno je neuko i deluje smešno. Ja sam završio praksu sungazinga a da niko iz bilo koje new age, ili neke druge sekte, nije znao da sam to radio, potpuno individualno, bez ičijeg usmenog ili pismenog odobrenja. Sa bilo kakvom sektom nemam apsolutno nikakve veze, iz prostog razloga što ne poštujem ničiji autoritet, pljujem na sve gurue, a oni su u sekti neprikosnoveni, zatim što kao vegan ne jedem meso i ne pijem ničiju krv, pa ne mogu da prođem ni kroz inicijaciju, dakle ni da uđem u sektu, a da ne govorim o tome što me ne zanima nikakvo nakaradno učenje bilo koje sekte, i najzad zato što neću da platim nikakvu članarinu nikakvoj sekti, verskoj zajednici, stranci, partiji ili bilo kojoj ljudskoj organizaciji; ne dam novac nikome bre, i tačka. Nema šta da se veruje u “to” ako to pomaže nekome. Ko veruje? Onaj ko nije siguran postoji li to u šta veruje ili ne. Ja znam i zato ne verujem. Na pola je psihotičan neko ko veruje da je svinjska mast zdrava, jer ne postoji nijedna zdrava svinja nigde na planeti, a sve što izađe iz bilo koje životinje ne može biti zdravo ni pod razno. Baš me briga za tog šarlatana koga si pomenuo, supermoderatorka mi je skrenula pažnju da ga ne pominjem na forumu. Ja sam za tu praksu čuo šest godina pre njega, ali je nisam širio i pokušao da od toga pravim kult svoje ličnosti, zato mu toliko i smetam. Dakle ja nemam nikakve veze sa njim i bilo čime što je doneo na ove prostore, kao ni sa tom šarlatankom koju si takođe ti pomenuo. Uopšte me ne zanimaju ti ljudi, držim ih na block-u na Facebook-u i ne želim da imam bilo šta sa njima.

Dakle, uopšte me ne zanimaju nikakve sekte i nikakvi sektaši. Prospem zeleni veganski sok iz blendera na sve sekte i sve sektaše, ali tek kad mi prođe kroz bubrege. Šta su to “antikavseri”? Neka partija, stranka, pokret? Neću da se učlanim kod njih, jer ne dam svoj novac nikome. Kakva Zemlja ravna ploča? U to nisu verovali ni mnogi stari narodi. Nemam veze sa time. Red reči u rečenici ti je veoma loš. Objasnio sam detaljno u prethodnom postu. Ne možeš se izvaditi. Bitno je da ne buljim u kantu punu svinjske masti kao budala i da ne radim nikakve religijske mantre. Reč Sunce piše se velikim slovom S. Bukvar i pravopis u šake. Ne zanimaju me nikakvi “programi” za gledanje u Sunce, ja sam sve odradio potpuno sam i bez ikakvog programiranja. Ne zanima me nikakvo mantranje i “obožavanje Sunca” (napisano velikim slovom S), za mene je Sunce samo prozor ka bogu. Obožavanje đavola je verovanje u spasenje preko nečije krvi i generalno može da bude i konzumacija kravlje krvi iz mleka iz tetrapaka: http://i21.servimg.com/u/f21/19/25/11/41/gnoj10.jpg
    . Ovako tajni vladari sveta pretvaraju hrišćane i muslimane u new agere i sataniste. Za mene ništa od ovoga ne važi, zato što ja tako kažem. Može mi se tako.

Masoni polažu zakletvu nad Biblijom i učestvuju u “ritualima Solomonovog hrama” (koja je to tek bolest), a meni ta knjiga, taj hram i ti rituali ne znače apsloutno ništa. Ja sam položio zakletvu u jednom ezoterijskom Redu nad knjigom Thothove table. A ti si umišljeni Bruce Lee i tripuješ (ali “tripuješ”, au kakav preuzvišeni uličarski vokabular) da si (a ne tripuješ se da si”, opet pokazuješ koliko si neuk i nepismen) “Jahač apokalipse”, jer si možda jednom u životu seo na konja... muaha ha ha ha ha ha ha, mislim, čoveče (a ne “covece”), kao i Zmaju od Šipova, i tebi treba veterinar. Ne zna se ko je veći sodomista od vas dvojice.

I kaže (a ne “kaze”) se i “zadnji post” i “poslednji post”, podjednako. A i neki od nas starijih, koji su školu učili u SFRJ, učili su srpsko-hrvatski (ili “srpskohrvatski”, kako god). A da li je zadnji ili poslednji, ne zna se, jer kako smo krenuli sve će biti pobrisano. Ja nisam nikoga pomenuo i vređao prvi, ali ne dam na sebe. Ako ti smeta tuži me. Ojha. Ende.

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Zaista ne znam kako da započnem ovo izlaganje. Ma baš me briga, počeću, kako bilo, samo da se ne ćuti. Ja sam ego manijak i volim da budem u pravu, i da moja bude zadnja, pa makar se svet srušio. Ojha. Naime, krajem 2013. godine, neke su mi persone javile preko Facebook-a, tačnije jedan debeli novosadski krmak od 150 kila, neki Božidar, a na jednoj grupi je i javno izneseno, kako me je izvesna ženska osoba, sa kojom sam bio u vezi početkom te godine, zarazila virusom Hepatitis C, odnosno kako sam “nagraisao preko kite”. Ona je izvršila samoubistvo u toku leta te godine (niko ne zna razloge za tu njenu odluku) i navodno joj je virus otkriven na obdukcionom stolu. Nećemo iznositi njeno ime, nije toliko ni bitno, a i nećemo da vređamo mrtve koji ne mogu odgovoriti. Uglavnom bila je veštica, pripadnica religije Wicca, religije prirode, racionalna i produhovljena osoba, baš kao i ja. Priča se da je zarazila negde oko 4 momka, sa kojima se zabavljala u zadnjih 5 godina. Nećemo joj sada pomerati kosti i vređati je, jer možda nije znala da je bila zaražena, ali možda i jeste. Uglavnom, sve moje “kolege istorupići” su se zarazili virusom, svi osim mene. U trenutku kad sam odlučio da se testiram bilo je prošlo oko devet meseci otkako nisam sa njom, i oko mesec dana otkako sam prvi put saznao da je bila nosilac virusa. U celoj priči (eto koliki sam nečovek), najviše sam bio zabrinut za svoju dragu, tada devojku, kasnije verenicu i ženu, jer ona nije toliko jaka i konektovana na prirodu kao ja. Ali sad više nema razloga za brigu. Elem, belem i čoldov melem, drago mi je što sam uradio testove, koji su negativni, i tako dokazao neke stvari u koje sam pre svega ovoga bio prilično siguran. Dakle, pošto sam pre jedno dve i po do tri godine završio praksu sungazinga, a daleko pre toga prešao na vegansku ishranu (u potpunosti izbacio i požuborio meso, mleko i jaja, GMO soju i njene GMO proserotine, kao i svu industrijsku hranu iz kutija sa kodom HACCP, a ne konzumiram kafu, duvan, alkohol, drogu i lekove, niti ću ih ikada konzumirati), podigao sam Kundalini i sopstveni imunitet na veoma velike visine; nisam se razboleo godinama, virusi me zaobilaze u najširem luku, i kako stvari stoje ne mogu se uopšte razboleti niti zaraziti. Bio sam dva meseca u vezi sa devojkom koja je bila nosilac virusa Hepatitis C, sve to vreme izložen smrtonosnom virusu, a nisam se uopšte zarazio, dok su se moje kolege istorupići svi zarazili. Uradio sam test na HCV, po “Elisa” metodi - http://sl.wikipedia.org/wiki/ELISA - i rezultat mi je “nereaktivan”, odnosno negativan (bez prisustva virusa u krvi). Dokazala se tvrdnja nekih Indijaca, ali i ostalih ljudi koji se hrane Pranom (energijom Sunca), da se ljudi koji se konektuju na Akašu (informaciono polje Zemlje), a ostave svu nezdravu hranu, nikada ne mogu razboleti i ničim ne mogu zaraziti.

Ovo je jedini medicinski dokument koji imam u stanu, u stvari u obliku fotke. Mislim da sam i njega bacio u kantu. Datum: 16. oktobar 2013. godine.

Sunce je jedini prozor ka bogu na našoj planeti. Ja ne pripadam nijednoj religiji po rođenju, niti ću ikada pripadati. Ali mogu zamisliti, da sam kojim slučajem član ljudskog stada, i da sledim bogoborno i bogohulno obrezane ljude, Mojsija i Isusa, nebuloze ovog prvog o tome kako je Zemlja stvorena pre 6000 godina, pre svih nebeskih tela, i krv ovog drugog, ili bogoborno i bogohulno obrezanog Muhameda, i njegove nebuloze o jihadu, a pri tom jeo meso, mleko i jaja (božje sluge ne jedu meso, i kraj priče), GMO soju i njene GMO proserotine (sojino mleko, tofu sir, sojine lecitine i ostala sojina GMO sranja), pio kafu, alkohol, konzumirao duvan, drogu i lekove - zarazio bih se bez diskusije i vukao virus do kraja života. Da sam sledbenik bilo koje religije - bio bih naučen da živim sa bolešću i mrcvario bih se kao sva programirana stoka. Ovako, kao ezoterista i vikan, naučio sam, i navikao, da živim bez bolesti. Između Sunca, i bogoborno i bogohulno obrezanih primata, njihove krvi i njihovih strahova, ja odabiram ovo prvo.

Ne budi svinja, go vegan. Sungazing is amazing. Ave Sun. .˙. .˙. .˙.

Namaste.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Sunce je jedini prozor ka bogu na našoj planeti. Ja ne pripadam nijednoj religiji
    Da li shvatas da si sam sebe ovde ubacio u kontradikciju, u samo jednoj recenici? Kakav crni prozor ka bogu ? To govori navodno covek koji ne pripada ni jednoj religiji? Oh da, pripadas, samo tako. Tvoja religija je satanizam, neki oblik satanizma, ili nekog okultnog kulta obozavanja sunca tj djavola. Sva sreca pa to sve ne postoji, kao ni da sangejzing leci sve bolesti, kako sangejzeri proklamuju.

Sangejzing je religijsko mantranje, kao sto sam i rekao. U svakoj religiji postoji neki vid mantranja. Pitaj ovde nase iz SPC-a ako meni ne verujes, sta imaju reci za sangejzing.

Zapravo ja ne pripadam ni jednoj religiji, jer sam ateista, a ne ti. Ti pripadas. Pogledaj i ovo :

Ave Sun. .˙. .˙. .˙. Namaste.
    Ovo ti je pozdrav Satani, tj suncu. Sto nisi dopisao i ono "LCF" sto znaci Lucifer i sl, gde ga prizivas.

Ja npr ne jedem svinju, jer mi ne odgovara to meso, ali nisam vegetarijanac niti vegan. Vegani moraju da uzimaju suplemente, pogotovo B12 vitamin, i slicne, a posto ne volis ni suplementaciju, jer je verovatno za tebe to GMO, a i aludira ti na lekove, na tabletice, kako ces nadoknaditi sve sto treba? Pusti te veganske price da se moze sve iz veganske hrane uneti. Moze, ako jedes 10 stola hrane dnevno. I sve to covek da izvari i ugradi, nema sanse.

Jos strasnija je prica raw veganstvo, tj "sirovo veganstvo" koje proklamuje Sladjana Velkov, dokazana sarlatanka.

Mislim stvarno, boris se kao protiv sarlatana i prevaranata, a radis iste radnje i promovises iste price kao i svi oni, zar te nije sram i stid od toga? Sve isto govoris kao i oni, osim sto ne podrzavas ravnu zemlju.

Razmisli i sam. Boris se protiv sarlatana i prevaranata - pa onda nemoj da imas ista misljenja kao oni, i nemoj siriti dalje iste teorije zavera kao oni. Pogledaj malo naucnike, a pogledaj te stetocine i prevarante, sarlatane koje ne volis - Naucnici imaju skroz razlicito misljenje od sarlatana i prevaranata koje ne volis.

Ako zaista zelis da budes susta suprotnost Mikana, Sladjane Velkov "dr" Miroljuba Petrovica i sl, onda treba da pricas sve suprotno od njih a ne sve isto.

Razmisli sam, kontradiktoran si u mnogo cemu. Kao pocev i od prve recenice, ne pripadas ni jednoj religiji navodno, a visoko si religiozan, vrbovan si u okultizam i new age sinkretisticke sekte preko "zdravih nacina zivljenja " (sangejzing, veganstvo i sl). Upravo tako se vrbuju ljudi u te new age sekte, preko "paravana".

I obicno vrbuju ljudi psihicki nestabilne, buntovne, izgubljene, odbacene od drustva, ljude u ocaju, paranoidne ljude, ljude sa krizama u zivotu.

Ne daj se Zorane. Izdrzao si 90e i hapsenja i sve, Slobu i njegovu batinasku policiju a sada dopustas neki sarlatani da te vrbuju i ispiraju mozak, naterali te da gledas u sunce i mantras za njihovu korist, i da im siris besplatno religijske ideje kao neki volonter. Bar da ti placaju za to i bar da imas neke koristi od toga kao Sajber Mikan.

Ja znam da si ti posten, da ne uzimas novac za to, kao Mikan bezobrazan, ali opet kazem, zalosno je sto si vrbovan i sto to radis iz ubedjenja, misleci da radis pravu stvar. A sad, ti mozes naravno sa svojim zivotom raditi sta zelis, niko ti ne moze zabraniti ni kako da se hranis ni sta da radis.

Podrzavam tvoj izbor i pravo na nacin misljenja i posanja, odabira hrane i tako dalje, ali opet, nesto od toga se kosi sa dokazanim stvarima u nauci, i steta je videti da su te prevarili.
    A za ravnu zemlju nisu uspeli da te prevare. E tako ne daj da te prevare ni za GMO, ni za vakcine=autizam i slicno. Nadam se da ne negiras i da smo sleteli na Mesec, posto je i to teorija zavere, navodno da nikada nismo sleteli.
    Da li uvidjas koliko su sve te teorije zavera povezane, sve su iste, sve se baziraju na istom principu i sve manipulisu ljude preko osnovne emocije - straha. I preko toga mu menjaju misljenje i zakljucivanje.

Eto ja sam ti dao smernice, a sada ti sam razmisljaj, i pokusaj da doneses zakljucke ako mozes. Ako nisi procitao, evo opet izvanrednog posta koji objasnjava zasto i kako te vrbuju, objasnjavaju doktori nauka psihologije:

Zašto racionalni ljudi padaju na teorije zavere
    https://mindreadingsblog.wordpress.com/2013/12/20/psihologija-teorije-zavere/

Ti nisi ono glup, jer ne verujes u ravnu zemlju, ovi glupi veruju cak i u to i za njih nema pomoci. Ti mozda mozes i da se izvuces i napredujes. ali moras raditi, vidis i sam na svom egu i podsvesti "Ja sam ego manijak i volim da budem u pravu, i da moja bude zadnja, pa makar se svet srušio."

Ovo ti ne valja, ovo je infantilno ponasanje, tako se ponasaju deca, tamo negde sve do kraja adolescencije. A onda shvataju da se ne vrti svet oko njih i da je njihovo znanje samo zrno peska u pustinji. E tada pocinje napredak. I napredak znanja, vestina, kao i napredak licnosti i svog selfa, ega, karaktera itd.
    Ne treba odrastao covek da bude toliko zadrt i da ima zacementirane stavove i jos da se emotivno trosi oko dokazivanja istih. Cemu to sve. Proci ce ti pola zivota u tome. U tamo nekom natezanju sa nekom budalom, nekim sangejzerom prevarantom Mikanom. Bolje posveti to vreme sebi i sebi dragim ljudima nego njemu. Ti njemu radis marketing, negativan ali opet marketing je marketing. A on je lukav i namazan, sve to izokrene u tvoju korist. I zaradjuje masne pare.

Ovde nije vazno ni da li sam ja u pravu, ti ili neko treci. Vazno je sta kazu naucni dokazi, i koja je prava istina, a nju donosi nauka i metodologija nauke, evaluativne dvostruke slepe randomizovane studije, fizicki dokazi, klinicka ispitivanja....

Pred autoritetom naucnog dokaza svi mi moramo da kleknemo i prihvatimo ih.

I jos nesto - ovo moje pisanje ne shvati kao neki napad na tebe ili slicno, vec kao prijateljski savet, i eto, neki moj trud da ti pomognem, jer mi je zao. Vidim da zelis protiv sarlatana i prevaranata da se boris, ali to samo radis jedno 20-30% dok im zapravo ne znajuci pomazes ostalih 70-80% deleci i zastupajuci njihove druge ideje.

Nepodrzavanje i hejtovanje vakcina je npr isto kao da ne podrzavas da smo sleteli na Mesec, ili kao da ne podrzavas da je zemlja loptastog oblika, vec izrazavas "bunt skolskom obrazovnom sistemu" tvrdeci da nas lazu i da je zemlja ravna ploca.

Evo, kao sto ti ne mozes nekog ravnozemljasa nikako ubediti da planeta Zemlja nije ravna ploca, eto isto tako, covek od nauke ne moze ubediti nekog da vakcine ne izazivaju autizam i da su nam preko potrebne jer sada imamo zarazu Morbila (morbili = male boginje, a ne ovcije koje smo svi prelezali, ovcije su Varicele a ne Morbili ) .

E sad saberi sam 2+2. Kao sto bi ti voleo da ubedis ravnozemljasa da je planeta loptasta a ne ravna ploca, tako bih i ja voleo tebi da "otvorim oci" i da shvatis da su to sve teorije zavera koje navodis (GMO, Chemtrails, HAARP, vakcine, sangejzing i ne znam u sta sve verujes i sta sve upraznjavas).
    Poslednji put ažurirao/la bRu zLi : 02.02.2018. u 17:57

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Ja shvatam sve. Ti ne shvataš ništa. Ne znam šta pokušavaš da postigneš ovim kilometarskim postovima upućenim meni na ličnoj osnovi. Nećeš postići ništa. Ja imam preko 40 godina i neću se menjati, ni zbog tebe, ni zbog bilo koga. Sunce je jedini prozor ka bogu na našoj planeti, a ne neka krv tamo nekog obrezanog čoveka, koja je bila puna mesa, mleka i jaja. Šta će meni krv obrezanog čoveka, puna mesa, mleka i jaja, kad je moja veganska krv čista? Šta će mi bilo čija krv? Šta tebe briga šta neko govori i čemu pripada ili “navodno pripada”? Diskutovaćemo o tome kad mi objasniš šta ti imaš sa tim šta sam i kakav sam, jer te nisam zvao da živiš sa mnom, ni tebe niti bilo koga odavde. Ne postoji moja religija. Ja sam wiccan, a to je više opredeljenje nego religija. U prethodnom postu sam objasnio neke stvari vezane za to što izmišljaš za neke posrrane sekte i neke satanske religije. Svi satanisti piju krv. Ja sam vegan. Ne postoje satanisti vegani. Žuborim na satanizam. Sunce je meni izlečilo neke poremećaje i bolesti u početnoj fazi. Ja govorim a posteriori, iz iskustva, a ti a priori, ili napamet. Moje se uvažava.

Dok se gleda u Sunce ne izgovaraju se nikakvce molitve i mantre. Barem ja to nisam činio. Ne zanima me šta ti misliš o tome, naročito ako pomenutu praksu nisi probao. Ne zanima me niko iz SPC. Svi popovi koji jedu svinjetinu, imaju debele svinjožderske obraze i probleme sa srcem zbog toga, meni neće držati nikakve propovedi vezane za duhovnost. Tačka.

Ni ja ne pripadam nijednoj religiji, nikome ne plaćam članarinu, niti ću ikada. Baš me briga šta si ti, jer me uopšte ne zanimaš.

Pozdav Suncu nema veze sa satanizmom. Satanski pozdrav može da bude i ono “u ime krvi Isusa Hrista”. Satanizam je svaka ona religija koja ima veze sa krvlju. Koje ono “LCF”? Nemam pojma o čemu govoriš. Verovatno ni ti nemaš pojma. Nađi post na forumu gde sam to napisao i poješću sve što sam izasrao od leta do danas. Pošteno?

Baš me briga šta ti jedeš a šta ne jedeš. Što bi me se ticalo? Ja ne uzimam nikakve suplemente, a vitamin B12 imaš u sirovoj cvekli, ali i u kombuhi, koju ja sam uzgajam. Pisao sam o tome na kulinarstvu. Meni je neverovatno, i fascinantno, to što ti kao psicho u pokušaju toliko držiš do toga šta ja radim kao pojedinac. I kako daješ sebi za pravo da ti “odrediš” šta ja treba i šta ja moram. Neću ništa što ti kažeš,. Tebi iz inata, baš da vidim šta ćeš preduzeti protiv mene. Ostaće sve kao i do sada, odnosno onako kako sam ja odlučio. Uostalom, ja sam ovde izneo neke svoje stavove i ti si me prvi napao na ličnoj osnovi. Svaka ti čast ako nemaš baš ništa pametnije u životu nego da meni pišeš ovolike tirade.

Ne zanima me nikakva Slađana Velkov. Nemam apsolutno ništa sa njom. Moje veganstvo je moja lična odluka. I ti ili bilo ko me neće isterati sa tog puta. Nikada.

Mislim, stvarno, boriš se protiv šibicara i krimosa, a radiš isto što i oni, Nije me stid i sram ničega, jer ne unosim u sebe životinjske strahove iz mesa. Ti se stidi i srami u svoje ime. Radiš sve isto što i oni, samo što ne podržavaš kockastu Zemlju.

Neću da razmislim ništa u pravcu u kome mi ti savetuješ, jer mi se može tako. Šta ti imaš da savetuješ bilo kog odraslog čoveka u godinama da nazaduje u bilo čemu? Zašto gubiš svoje vreme za to? Baš me briga. Hoću da širim sve što širim i da pišem sve što pišem, a najviše da se protivim svakoj prisili, naročito vakcinaciji i svim lekovima, jer se ne razboljevam i ne trebaju mi nikakvi lekovi, ali i iz čistog inata mafiji u belim mantilima. Ne dam im ni kinte.

Ako zaista želiš da budeš sušta suprotnost Zmaja od Šipova, Gasttozza, “dr” Alena Azarića i ostalih, onda treba da pričaš sve suprotno od njih, a ne sve isto.

Neću da razmislim ništa o tome što predlažeš, tebi iz inata. Može mi se tako. Kao počev i od prve rečenice, ti se nudiš nekome da mu pomogneš, iako nije tražio ničiju pomoć, deliš prijateljske savete tako što vređaš i izmišljaš gluposti u tuđe ime, a niko ti nije tražio nikakve savete. Ko se prvi nudi i odgovara bez pitanja? Magarac. Navodno ne pripadaš nikakvoj kriminalnoj organizaciji, a duboko si kriminalizovan, vrbovan u šibicarske i kokošarske krugove, kao i sodomijske new age sekte, preko žderanja sirovih pilećih creva (crevarstvo, paštetarstvo, kokošarstvo). Upravo tako se vrbuju ljudi u te new age sodomijske sekte, preko “paravana šibicarenja”.

I obično vrbuju magarce koji se nude da nekome pomažu, da im daju “prijateljske savete”, tako što lažu u njihovo ime, popucale, raspadnute, neuspele abortuse, prčetine kojima smrdi iz usta na pržena pileća creva i tumore, kao i na petlovu spermu iz jaja, umišljene doktore, psihologe, psihijatre, ljude kojima se priviđaju somovi kako iskaču iz reka i maltretiraju prolaznike, histerične i slične koji proganjaju ljude po Internetu...

Ne daj se Bruce Lee. Nemoj da te prostitutke otruju kao pravog Bruce Lee-ja. Ne piše se “90e” nego “90-te”. Nauči da pišeš već jednom. Izdržao si 2010-tu, gej paradu, policiju koja te je štitila na paradi, izmišljenu epidemiju svinjskog gripa kad je bagra i mafija u belim mantilima htela da prisilno vakciniše sve građane Srbije, a SPC je uspela da nagovori ljude da bojkotuju prisilnu vakcinaciju i sve kupljene vakcine su završile na đubrištu (baš mi je drago), a dopuštaš da ti neki TV reality igrači ispiraju to malo preostalog mozga, nateraju te da gledaš u kantu punu svinjske masti i da im širiš besplatno fašističke ideje prisilne vakcinacije kao neki volonter. Bar da ti plaćaju za to i da imaš neke koristi od toga, kao Zmaj od Šipova.

Ja jesam pošten, a nemam pojma ko si ti. I nisam ni zainteresovan da saznam, jer me ne zanimaš, kao nijedna gnjida koja prvo izmisli šta je i kakav je neko, a onda se bori protiv onoga što je izmislila. Ja vidim da si ti napadan i nasilan, baš kao Zmaj od Šipova, koji veli da niko neće nad njega, ali opet žalosno je što si ti vrbovan od Zmajevih konjušara i kravara i što sve to sa napadom na ljude preko Interneta, i laganjem u njihovo ime, radiš iz ubeđenja, misleći da radiš pravu stvar. Baš me briga šta radiš. Radi šta god hoćeš, ali u moje ime nećeš izmišljati ništa, ma da si se sa nebom sastavio, a nisi.

Ne podržavam ništa u vezi tvog izbora i prava, jer me ne zanima pravo, pošto se na pravo pozivaju oni koji nisu u pravu. Šta je to”posanja”? Nikad čuo. Opet, sve to se kosi sa dokazanim stvarima u šarlatanstvu i nauci, i šteta je videti da su te maheri Zmaja od Šipova tako prevaraili.

A za Zemlju kocku nisu uspeli da te prevare. E, tako ne daj da te prevare ni za GMO, kojim se hraniš, ni za prisilne vakcine i slično. Nadam se da ne negiraš i da smo pobedili NATO pakt na Kosovu 1999. godine, jer i to je teorija šibicarenja, naime da smo mi pobedili NATO pakt, a povukli smo se junački sa Kosova.

Ti 1 a ja 1001. Ne može se sve staviuti u jedan post... moraće se nastaviti za neki minut... bezveze...

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Nastavlja se...

Zašto ne uviđaš koliko su sve te teorije šibicarenja povezane, sve su iste, sve se baziraju na istom principu i sve manipulišu ljudima (a ne “ljude”) preko osnovne emocije - straha iz mesa poklanih životinja? I preko toga vam menjaju mišljenje, stavove i zaključivanje.

Eto, ti meni nisi dao nikakve smernice, sve što si “mi ti dao” nataknem na konjski kyrac, a sada ti sam razmišljaj zašto se ovoliko trošiš na mene, i pokušaj da doneseš zaključke, ako uopšte umeš i ako imaš čime. Ako nisi pročitao, evo opet izvanrednog posta koji objašnjava zašto i kako te vrbuju šibicari; objašnjavaju veterinari:

http://narodnilek.com/2013/04/12/besnilo-kod-ljudi

Ti ono jesi glup, ali baš si glup, jer ne veruješ u Zemlju kocku, ovi glupi šibicari veruju čak i u to i za njih ima pomoći. Ti ne možeš da se izvučeš i napreduješ. Zato moraš raditi, vidiš i sam, na svom egu i podsvesti: “Ja ti nudim prijateljski savet, koji nisi tražio, tako što izmišljam laži za tebe, a onda se borim protiv onoga što sam izmislio, i ja ti pomažem, iako nisi tražio nikakvu pomoć.”

Ovo ti valja, u ludnici, ovo je psihijatrijsko ponašanje, tako se ponašaju ludaci u pokušaju, tamo negde u nekoj ćeliji sa mekim zidovima i u košuljama bez rukava. A onda shvataju da se “svet ne vrti oko njih”, a ne “vrti svet oko njih” (opet red reči u rečenici, nauči da pišeš pa onda uči nešto više od toga i dođi da diskutuješ), i da je njihovo neznanje samo kap mora u okeanu. Za takve nema ni znanja, ni veština, niti bilo kakvog napretka.

Ne treba odrastao čovek da bude toliko zadrt i da izmišlja laži za druge ljude, da se troši na njih, da im piše kilometarske rečenice i da se usput naždere GMO pileće pečenice. I još da se emotivno troši oko dokazivanja nedokazivog. Čemu sve to, a ne “čemu to sve” (opet red reči u rečenici)? Proći će ti ceo život u tome. U tamo nekom natezanju sa nekom budalom, nekim kravarom Zmajem od Šipova. Bolje posveti to vreme sebi i sebi dragim ljudima nego njima. Ti njemu praviš marketing, najpozitivniji marketing. A on je lukav i namazan svim i svačim, sve to izokrene u svoju a ne “tvoju” korist. I zarađuje nemasne (posne) pare.

Ovde ništa više nije važno. Ako ti toliko smetam stavi me na ignore. Ako ti baš toliko smetam da ne možeš da spavaš zbog mene i onoga što radim, kako živim i kako razmišljam, obrati mi se privatno da to razrešimo izvan foruma, bez uznemiravanja forumaša. Sve ovo što pišeš nikoga ne zanima. Ne shvatam koja je poenta pisati nekome ko ti ništa ne znači ovolike rečenice. Znači da sam ti veoma bitan. Ali na žalost sve si uzalud pisao. Radiću i dalje sve što radim, tebi iz inata. Baš da vidim šta ćeš preduzeti po tom pitanju.

Ti kleči ispred čega god hoćeš. Ja neću ni ispred čega. Može mi se tako.

I još nešto - zabole me čoldo za ovo tvoje pisanje. Bolje napiši nešto pametno,. Pošto na mene nećeš ni ič uticati. Samo se bezveze trošiš. No ako imaš vremena na bacanje, ti izvoli. Niko od tebe nije tražio nikakav “prijateljski savet”. Zaprdim ja sve ove tvoje savete. Šta kažeš, tebi je žao? Žališ me? Onda gubiš mnogo energije... Onaj ko žali on gubi svoju dragocenu bioenergiju na nešto od čega nema svrhe... a tek ukoliko ta energija ne stiže do objekta žaljenja i/ili „žaljenja“ - onda je tek besmisleno... i kontradiktorno, ukoliko napadaš onoga koga žališ i/ili „žališ“... dogovori se sam sa sobom... ovo ti je sve jako konfuzno... prvo potire drugo, i drugo potire prvo... u-u-u, je-e-e, koja zbrka, nekome nije dobro, a to nisam ja... Šta imaš ti nekoga da žališ i da gubiš energiju? Ne piše se “vidim da zelis protiv sarlatana i prevaranata da se boris”, nego “vidim da želiš da se boriš protiv šarlatana i prevaranata”, i na srpskom, i na hrvatskom, i na bošnjačkom, i na crnogorskom jeziku, odnosno na svim jezicima koji su nastali od nekadašnjeg srpsko-hrvatskog, odnosno hrvatsko-srpskog. Prvo savladaj azbuku, bukvar i pravopis, pa onda dođi da diskutuješ. Zelen si kao zastava Saudi Arabije.

Podržavanje vakcina i svake prisile je isto kao da ne podržavaš sletanje ljudi na Mesec, ili kao da podržavaš to da je Zemlja kocka. Ja znam da su ljudi bili na Mesecu i da je Zemlja lopta, ali nemam šta da podržavam vakcine, jer mi se može tako, a i ne razboljrevam se pa mi od lekarske stoke ne treba ništa, ni lekovi ni vakcine. I ne znam zašto bih to podržavao. A ti podržavaj prisilu nad tuđom decom, jer nisi za bolje. Nikako me nećeš moći naterati na bilo šta, ni ti niti bilo ko. Jasno?

Evo, kao što ti nekog svinjoždera ne možeš nikako ubediti da svinjska mast nije zdrava, jer nigde ne postoji nijedna zdrava svinja, niti bilo šta što izlazi iz tela ili se pravi od delova tela bilo koje životinje ne može biti zdravo, eto isto tako čovek od nauke ne može ubediti nekog da vakcine donose dobrobit bilo kome. Zašto su onda obavezne? Sve što je obavezno i što se mora za mene niti je obavezno niti se mora. Dajem sebi za pravo. Ne zanima me šta vakcine izazivaju, a šta ne izazivaju, ja nikada u životu neću primiti nikakvu vakcinu niti uzeti bilo kakav lek. Nikada neću biti klijent mafiji u belim mantilima, a naročito ne na silu. Ako neko sme da pokuša da me prisili - braniću se kao lav. Ne dam ni kinte mafiji u belim mantilima. I tačka.

E sad podeli 1 i 1. Ili još bolje, izvali kako je 1000x0=0, pa je samim tim 0:0=1000... ha ha ha... Ja neću da ubedim nikoga ni u šta. Baš me briga šta ko misli. Ja se samo rugam svim teorijama, svim pokretima, svim strankama, svim partijama, svim sektama... itd. itd. Ti bi “voleo meni da otvoriš oči”? Pa ti si psicho. Verovatno mi danonoćno visiš na Facebook profilu. Nisi jedini psicho u pokušaju koji prolazi kroz to. Neverovatan sam magnet za sve ludake koji misle da ih je viša sila poslala da nekoga menjaju... onda napadnu na mene i naiđu na opsinjak... A mene ne mogu. Niko ko jede meso, mleko i jaja meni ne može da “otvori oči”, niti da mi proda bilo šta, a kamoli duhovnost. Gubiš vreme na gluposti. Znači ti si taj koji ima problem, pošto ja tebi ne želim apsolutno ništa, zabole me dupe za tebe i “tvoje oči”, kao i za “njihovo otvaranje”, jer sam za razliku od tebe zreo čovek i formirana ličnost, a ti si jedan mali infantilac, nekompletna ličnost i duhovni pigmej u svakom smislu te reči. Što je najgore, ništa nisi postigao gubljenjem vremena na mene. A ako se desi da moderatori pobrišu sve ove postove, onda smo obojica bezveze gubili vreme na pisanje svega ovoga. Ali ako si skriboman, što je očigledno, onda ti je svejedno. Mani se ćorava posla i radi nešto pametnije, od menjanja nekoga ko je prešao 40 godina neće biti ništa. Poražen si i pre bitke. Ua luzeru. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

P.S. Uostalom tema je o fizičkim simptomima depresije, a ne o meni i tome kakav sam ja. Time što sam izneo neke svoje stavove nisam ti dao za pravo da pišeš gluposti o meni. Ako ti blago smetam stavi me na ignore, a ako ti užasno smetam kontaktiraj me izvan foruma da to razrešimo bez uznemiravanja forumaša, jer sam siguran da sve ovo što smo ispisali i na šta smo potrošili mnogo vremena nikoga ne zanima.

Poznat bRu zLi (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    227

Neću da razmislim ništa o tome što predlažeš, tebi iz inata.
    Pa ovde si lepo potvrdio ono sto sam govorio o tebi. Ovo je forum i forum sluzi za pisanje. Ti si svoje misljenje napisao, koje je dosta pogresno, ako se uhvatimo vakcina i slicnih tema 9svih ostalih osim oblika Zemlje), a neko drugi ne moze izraziti svoje misljenje? I reci ti da nisi u pravu i zasto nisi u pravu, gde gresis i kako bi trebalo razmisljati?

Niko tebe ne moze da natera nista na silu. Kada bi to moglo, ne bi postojale psihoticne bolesti u psihijatriji, vec bi lekari to lecili retorikama a ne antipsihoticima, i dobili bi Nobelovu nagradu iz medicine.

Nadam se da si procitao link doktora nauka psihologije koji govori o ljudima kao sto si ti, tj on je zapravo za ljude koji su racionalniji od tebe, zato verovatno citanje tog clanka i nece imati nikakav uticaj na tebe.

Jos jednom :
    Neću da razmislim ništa o tome što predlažeš, tebi iz inata.
    Ah, kako infantilno. Shvatas li sad, koje probleme imas? Ja ovde nisam bitan. Ti si bitan. Valjda samom sebi. A treba ti pomoc. Imas problema sa autoritetima (tu ne mislim na sebe, nego uopste imas, lako se da zakljuciti).

I da, ipak ti klecis ispred nekog. Vrbovali su te sarlatani i pseudonaucnici, prevaranti. Radis ono sto oni zele, razmisljas onako kako oni zele, izvodis zakljucke kako opet oni zele. Ja sam ti samo pokusao osvestiti to, pa se ti sam razmisli, nista ne zelim da te menjam nuzno u 40 godina, ti imas pravo da radis sta zelis, ja nikada ne bih voleo da oduzmem slobodu odlucivanja (iako slobodna volja i ne postoji zapravo) ljudima.

Bez obzira koliko ko ima godina, moze da napreduje svakog dana, makar korak po korak. To sto neko ima 40 godina ne mora da znaci da je nemoguce da uvidi da vakcine ne izazivaju autizam. Da su nam preko potrebne da se ne bi sirila zaraza Morbila i da ne bi umirala neduzna deca.

E tu dolazimo do toga kada je antivaksersko "misljenje" veoma opasno, jer smanjuje % vakcinisanih, "imunitet krda" opada, i imunokompromitovana deca nisu zasticena od zaraze, zaraza lako nalazi put do njih i ona umiru.

Zato je ZAKONOM obavezna vakcinacija, i moracete hteli, ne hteli da budete vakcinisani. Sto pre razumete nauku i dokaze, cinjenice i shvatite, manje ce da vas "boli" boc boc.

Sto se tice teme oblika planete Zemlje, tu netacno glupo misljenje nikog ne ugrozava i ne siri nikakvu zarazu, pa moze slobodno svako da veruje u 1001 glupost, oko toga se ne uzbudjujem mnogo, to sluzi za smejanje.
    Kao recimo i GMO tema - Neces GMO? Nemoj, niko te ne tera. Takva osoba kao da ima izbegavajuci i paranoidni poremecaj licnosti, ali ako zeli zivotni stil da izbegava i paranoise 10001 stvar - ako, bice ismejana i to je to. Bar nikog ne ugrozava kao antivakseri. Mada i sirenje paranoja spada pod ugrozavanje mentalnog zdravlja stanovnistva.

Znas kako, naucni dokazi su takvi kakvi su, i predstavljaju stvarnost i realnost. A nauku i dokaze bas briga za tvoje (netacno) misljenje. To je najbolja stvar u svemu. 2+2 ce uvek biti 4 koliko god ti tvrdio da je 5 ili 6.

P.s. Zasto bih te stavio na ignore, nisam nikog nikada stavio? Ti meni ne smetas, a forumu sluze da se pise i administrator je tacno dao koliko moze karaktera da se otkuca po 1 postu, prema tome, ispunio sam sve ono sto forum daje forumasima...

I nikada nista nije bezveze. Svaka komunikacija moze da podstakne osobu da napreduje kao pojedinac, i da cuje i "drugo misljenje". Ako bi nas svi hvalili i svi se slagali sa nasim misljenjem, ne bi nista napredovali i postali obrazovaniji (neformalno).

Nekada sam i ja verovao da je GMO nesto sto nam preti po zdravlje. No ubrzo provalih da je to jos jedna o teorija zavere. Pa bre ima odlike svake teorije zavere, sve su to iste paranoidne konstrukcije, kojima pokusavaju da nas izmanipulisu.

Prosto ne mogu da verujem da to nisi ukapirao i "procitao izmedju redova" a ovamo citas red reci u recenici kako ne bi ni lektor kao da te goni neki opsesivno-kompulzivni poremecaj licnosti ili nesto iz spektra Autizma....
    A ne mozes krupne stvari da provalis i uvidis da si pao na skoro sve teorije zavera (osim na oblik zemlje).

Kako mogli da te prevare za sve, a nisu mogli za oblik Zemlje? E razmisljaj o tome matori. To zelim od tebe. Da uvidis kako nisu mogli da te prevare za oblik Zemlje, da uzmes tu racionalnost i primenis je na sve ostale teorije zavera kojima si okovan.

Zaista steta. A okovan si jer se tu uplicu tvoje psiholoske stvari - ti problemi sa autoritetima, deluzija grandioznosti, visok narcisizam, i jos mnogo toga - sve te to ometa da budes nepristrastan i objektivan i uvidis da su i sve ostale teorije zavera "ravna Zemlja" i moras se osvestiti.

Nekom ko je glup ne bih ovo pisao, zato i pisem tebi - Jer se nadam da za tebe ima nade i da ces moci to uvideti. To je moj motiv pisanja, a ne jer imam nesto protiv tebe, ili mi "smetas". Zaista je to. Gledam sa kakvim zarom se suprotstavljas ravnozemljasima, i ne das se da te prevare za tu teoriju zavere, a onda dozvoljavas da te 100% izmanipulisu za svaku drugu teoriju zavere. Pa gde je onda Zoran Jov inadzija i buntovnik koji se ne da, i koji navodi sve naucne cinjenice ( o loptastoj Zemlji) ? Sta bi sa njim? Sta se psiholoski dogodilo ? E to mi je zao i krivo, i to je pravi motiv mog obracanja tebi....Jer verujem da mozes bolje od ovoga, bez obzira koliko ima godina.

A promena se ne brini. Svi se mi menjamo s godinama i napredujemo (ili nazadujemo), promene su neminovne, a ljudi se plase promena i misle da se ne desavaju, i to je jos jedna njihova velika psiholoska ranjivost i "boljka".

Evo vidi u meni kako ti nisi izazvao nikakav bunt da mislim sve suprotno od onoga sto ti tvrdis, u inat tebi. Zasto bih osecao takvu emociju? Pa to je detinjasto. Prerastao sam to. A mladji sam od tebe.

Sto se tice skribomanije, ah, pa tesko je ne biti skriboman kada pises skribomanu zar ne? Ja i radim pametne stvari, zagovaram vakcine, a nepametna stvar je pisati da su vakcine lose i siriti antivakserski lobi, iza koga obicno stoji neka new age sekta.
    Poslednji put ažurirao/la bRu zLi : 03.02.2018. u 05:05

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Da li je moguće da sada čak i ne spavaš zbog mene? Da bi meni kao nešto odgovorio? Samo navali. Baš hoću da vidim dokle si spreman da se teraš sa mnom “mak na konac”. Ja neću stati, tako da računaj da se pregonimo ovako po forumu do kraja života. Pa ko izdrži duže. Ovde si ti u problemu, jer si napisao kako ti meni hoćeš da “otvoriš oči”, a to je nemoguće od nekoga ko je verovatno mlađi od mene, u smislu iskustva, a nikako od strane nekoga ko jede meso, mleko i jaja, zatim industrijsku hranu sa kodom HACCP, zatim konzumira kafu, duvan, alkohol i lekove, u duhovnom smislu. Šta si navalio na vakcine i oblik Zemlje? Nemam pojma o čemu govoriš. Sa većinom stvari koje si izmislio i napisao za mene nemam ama baš nikakve veze. Niko od nas nije došao na ovaj svet da menja bilo koga, pa tako nećeš ni ti mene, il bilo koga. Znači da si ti u problemu, i to veoma gadnom. Smatram da gubiš vreme pišući mi kilometarske postove, tako da ću ja da ti odgovaram sa sprdnjom, ubuduće, ako nastaviš ovako, jer nemam šta ozbiljno da diskutujem sa totalnom budalom.

Ne zanima me to što niko ne može da te natera ni na šta na silu. Samo primitivci se rugaju psihijatriji, ili bilo kojoj grani medicine, a ne rugaju se veterini, koja je jedina nadležna za njih i njihovo stanje. Nobelova nagrada je predaleko od ove diskusije.

Nadam se da si pročitao link doktora nauka veterine, koji govori o ljudima kao što si ti, odnosno on je zapravo podešen za ljude koji uvažavaju one koji su ih zarazili, koji su moralniji od tebe, i stoga verovatno čitanje tog članka i nije imalo nikakav uticaj na tebe.

Još jednom...

Huh, kako prdofilski. Zašto ne shvataš kakve probleme imaš? Ja sam svugde bitan. Ti nisi nigde, pa čak ni samom sebi. Niko od tebe ne traži pomoć, niti bilo šta. Sam se nudiš, sam pitaš, sam odgovaraš, kao papagaj ili kao magarac. Imaš problema sa time što pokušavaš da nekoga progoniš po Internetu, a ne znaš kako se to radi.

O, da, ti klečiš ispred svakog. Kupili su te šibicari, kravari i konjušari, kao roba. Ne radiš ništa, jer si nesposoban za bilo kakav rad. Ne umeš čak ni da lažeš. Ne umeš čak ni da izmisliš nešto za nekoga. Toliko si nisko pao. Prdnem na to što si pokušao, čikam te da pokušaš izvan foruma. Mora da si umislio da su ti oni koji su te kupili dali orden narodnog heroja.

Ne zanimaju me nikakve vakcine i ništa što dolazi od mafije u belim mantilima. Žuborim na njih. Ne razboljevam se, zadnji put sam imao povišenu temperaturu 1988. godine, dakle u prošom veku, jako davno, virusi me zaobilaze, i ja sam jedan od retkih koji nikada neće biti klijenti farmakomafije.

Šta je to “antivaksersko”? Neka stranka ili partija? Neću da se učlanim u nju. Ne dam nikome novac i tačka.

Za mene ništa nije obavezno. Ja se nikada neću vakcinisati, niti koristiti bilo kakve medikamente. Evo da se kladimo u 1000 dinara da niko i nikada neće smeti da me natera na bilo šta na silu. Pođi od sebe. No, no. Najzad, ja sam iznad zakona.

Ne zanima me nikakva priča o obliku Zemlje. Tačka.

Ne zanima me ni diskusija o GMO, jer se ne razumeš u to. Da se razumeš ne bi se hvalio mrcinama koje konzumiraš. Širenje besnila je opasno po okolinu. Znači ti si opasan, ja nisam.

Kakvi naučni dokazi? Šta ti imaš sa naučnim dokazima i sa naukom? Nikada nisam tvrdio da su 2 i 2 jednako 5 ili 6. Ti si totalno, ali totalno lud. I još si duduk.

Pa bolje da me staviš na ignore nego da ne spavaš zbog mene i da mi posvećuješ ovoliko vremena izmišljajući i pišući stvari o meni koje nemaju nikakve veze sa mnom? Nisi citirao gde sam to na forumu napisao “Ave LCF”. Čikam te. Znači lažeš kao pas. Jedino ovde što je dobro i norisno je to što si pod mojim žestokim pritiskom, možda, naučio pravilno da pišeš na svom maternjem jeziku. Ne nađoh ti neke velike greške do sada. Dobro je i toliko.

Za mene je bezveze to da bilo ko izmišlja laži za mene ili bilo koga, jer ispada žalosno smešan. Sve što si pokušao protiv mene ja sam pogazio. Ne znam čemu ovoliki trud sa tvoje jadne strane?

Boli me ona stvar u šta si ti nekada verovao. Što se mene tiče možeš da veruješ da je osiromašeni uranijum zdrav. Nemam pojma o kakvim teorijama zavere prdiš sve vreme. Nemam ništa ni sa čime.

Zašto nešto nisi ukapirao i “pročitao između redova”, a ovamo se mučiš da napišeš prostoproširenu rečenicu, kao da te goni besnilo dobijeno od one što na repu sedi i u nebo gledi, ili pak nešto iz domena degenerativnih poremećaja?

A ne možeš da provališ krupne stvari, a ne “krupne stvari da provalis” (opet red reči u rečenici, znači nisi naučio da pišeš, iako sam te terao) i uvidiš da si pao na skoro sve teorije prodavanja gaća, osim na one sa nakurnjakom.

Kako su mogli da te prevare za sve, a nisu mogli za gaće sa nakurnjakom? E, razmišljaj o tome, žutokljunac. Ne želim ništa od tebe. Obuci te gaće u koje možeš da staneš ceo, dok neko u njih meće samo svoga čolda.

Nema nikakve štete. Upregnut si u amove, kao konj koji okreće dolap, i još si okovan u te tvoje degenerativne poremećaje, plus problemi sa besnilom, ljubav prema prdežu, s vremena na vreme prdofobija a s vremena na vreme prdofilija, nisko samopouzdanje, i još dosta toga - sve to te ometa da budeš kompletna ličnost, nego si samo pola čoveka.

Nikome ne bih pisao sve ovo, ali budući da sam napadnut, i da sam odvalio argumentima sve laži koje si zlonamerno izmislio za mene, u čemu se nisi mnogo pokazao, kao da si poslat od strane neke kombi stranke, u kojoj nisi mnogo napredovao, pa ti se u tome što igraš ženske video igre, recimo “The Sims”, i tamo praviš virtualne komunikacije koje nemaš u realnom životu, pa ti se pričinjava kokoš sa ogromnim sisama i naočarima za Sunce, zbog čega se užasno plašiš Sunca i imaš fobije od izlaska vani, nisi zanimljiv čak ni svom kućčnom ljubimcu koga zlostavljaš. Gde nestade onaj Bruce Lee koji je mogao da izmlati nekoliko ljudi? Spade na to da ne spava zbog nekih forumaša, da bi im “pokazao neke stvari na forumu”; ovako nekako: https://postimg.org/image/ulr2jchb7 . A ništa nisi dokazao. Šta ćeš kad nisi za bolje.

Ponavljaš se kao pokvarena ploča. Daj nešto novo. Ovo ti je sve glupo, kao što si i ti sam - psihopata u pokušaju. To što se plašiš apsolutno svega, jer unosiš u sebe strahove poklanih životinja preko njihovog mesa, zadrži za sebe. Ja nisam zainteresovan ni za tvoje, ni za životinjske, niti za bilo kakve i bilo čije strahove.

Evo, vidiš, ako ti veruješ u sve što neko napiše, onda si zelen kao zastava Saudi Arabije. A zelen si i zato što si pojeo neke bakterije iz pokvarenog mesa, koje visi godinama u mesari. Ako sam ja najveći ludak, a ti se teraš sa mnom mak na konac, i još mi se prvi obraćaš sa uvredama i izmišljanjem gluposti u moje ime, onda si ti još veći ludak. Nema veze što si mlađi od mene. Ne znam koliko si mlađi, ali moguće je da sam istovario iz sebe poveliki bokluk u ćenifi onog dana kad si se rodio. Da, tebi iz inata. Koliko vidim, ti kao mazohista izazivaš ljude po forumu da te tovare, oni te kao sadisti tovare najstrašnije, publika uživa i svi su zadovoljni. Nađi nekoga drugoga za to, jer ja nisam sadista.

Veoma je teško biti skriboman kada pišeš skribomanu. Baš me briga šta ti radiš, neću moći da se istovarim kad odem u zahod koliko sam se nasekirao zbog toga šta ti radiš i zagovaraš. Ja ne idem kod lekara, ne koristim njihove preparate, jer mi ne trebaju, a širim pobunu protiv vakcina iz razloga što je neko izmislio da je obavezno. Sve što je obavezno za mene ne važi, zato što ja tako kažem. I imam veći uspeh u tome od tebe, jer to što ti uz pomoć sistema zagovaraš vaccine nema odjek koliko imaju moje dve rečenice. Dovoljno je reći ovo... Savet ljudima koji imaju malu decu, šta da rade, a da nemaju problema sa zakonom. Može se doskočiti mafiji u belim mantilima. Dakle... Daš krmači od medicinske sestre 50 ili 100 eura, da štrcne sadržaj vakcine u vazduh, a napiše da je dete vakcinisano. I nema nikakve zaje6ancije sa sistemom. Primenite ovo ljudi. Znači samo ovako udarati na sistem. Može se... Žuborim ti na sektu, na sve sekte i sve sektaše... žum, žum, žum. Mora da imaš veze sa nekom buđavom sektom čim ih ovoliko propagiraš. Smešniji si od crtanog filma. Ojha. Ende.

P.S. Ažuriraj post, ažuriraj, i time dokazuješ koliko si nesiguran u sebe. Mora da si se sav preznojio i da su ti se ruke tresle dok si satima pisao ove teške gluposti. E, žalosti.

Slične teme

1. Fizička kultura ili sport
    Autor bravo27 u forumu Ostali sportovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 16.08.2015., 15:29
  2. Odgovora: 3260
    Poslednja poruka: 07.05.2010., 17:27
  3. Pesme za vreme depresije
    Autor gigule u forumu Muzika
    Odgovora: 136
    Poslednja poruka: 14.12.2004., 20:48
  4. Odgovora: 2