Mentalitet protiv ustede
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Mentalitet protiv ustede

Elita Umri_muski (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Mentalitet protiv ustede

Srbija je oformljena kao mediokritet drustvo , oportunisticko drustvo i primitivno drustvo (primitivizam je nametanje svog misljenja drugima, a ne pecinsko kako ljudi misle)

Naucen na SFRJ nacin kupovine, tj kad ti treba udjes u prodavnicu, uvek po 5-10 ljudi i male korpe brzo se zavrsi kupovina i ides dalje u setnju ili sta vec, vrlo brzo sam naleteo na mrznju prodavacica...

Pocne gledanje ispod ociju sto mi je korpa sa 3 artikla.
    Jednostavno mi to treba tog trenutka, idem u setnju ili ne, ali mi ne treba vise...
    A i ma koliko skroman bio , ako kupujes na vise, i trosis vise.

A onda dolaze na red akcije...
    Posto je sve kod nas u Srbiji sumnjivog kvaliteta, to akcije nisu bas naivno gledanje cene, jer roba koja je pokvarena, neispravna i vrlo sumnjivog kvaliteta ne zasluzuje etiketu akcije nego djubreta...
    Takodje roba pred isticanje roka trajanja ne spada u moje vidjenje akcije...
    A pogotovu lazno trgovacko reklamiranje ne spada u akcije, jer npr na 5 mesta je skoro bilo akcije za jedan proizvod, koji ja kupujem redovno ali po regularnoj ceni koja je niza od tih 40% snizenja i to za nekih 50% .

A naravno da znate da ima i namestanja jedna cena na rafu a druga na kasi...
    I naravno savet postenog kupca ce uvek biti , nosite naocare u kupovinu i cak i lupu, jer bez toga, naebaste uzivo...

Ovo je sve bez cicijasenja ali i bez bahacenja ima se moze se, nego racionalno , biranje gde ces kupovati komercijalno genericku robu (tj skoro svaka roba koja ima brend, rok trajanja, pakovanje, uniformni kvalitet nezavistan od mesta kupovine).
    Naravno , to moze da bude malo cudno u Srbiji , ali moj dodatni zahtev je hladjenje, npr ketchap, majonez, senf kupujem u radnjama gde su na hladnom, mleko takodje, iako je pravljeno sa konzervansom da moze da izdrzi i na 30C...
    Jaja takodje.

I to je sve bez cicijasenja i bez bana...
    Ban je moja licna zabrana na proizvodjaca ili prodavnicu jer se prema robi ponasaju neodgovorno...
    Npr moja tetka je imala prodavnicu koja je bila u banu, jer je dobavljala robu od veleprodajnog trgovca a taj joj je uvaljivao robu kojoj je istekao rok trajanja.Njena greska je njena, a za to dobija ban, necu da bude i moja.

I sve ovo je dovoljno da vas poprilicno gledaju mrsko u prodavnici iako ne pravite ni guzvu ni red ni svadju ni primedbe...
    Ni reklamacije...

U pojedinim privatnim prodavnicama gazde idu za mnom ili cekaju na kasi i gledaju sta sam uzeo , i posle prosiruju ponudu sa tim sto vide kod mene i kod drugih kupaca...da je doneseno u njihovu prodavnicu i ostavljeno na kukama za odlaganje donesenog...
    Sto mi odgovara, a i imam tezu da sto mogu vise kupujem u komsiluku a ne u gradu, jer tako povecavam promet komsiluka i onda mi u komsiluku ima vise prodavnica , blizu i veceg prometa pa mi jeftinije u krajnjem...

Medjutim, ipak spadam u one koji cene kvalitet, ali ne cenim brend uvek...
    Npr moje cipele su uvek italijanska koza, i to middle ili high class , koje bez popusta kostaju i preko 35.000 dinara, jer mi je logika traju 4,5 godina a to mu dodje jeftinije nego da kupujem kinesko metro sr... koje em curi em ruzno izgleda em neudobno em isto kosta po godini koriscenja.

Tako slicno i kod odece...ako se meni svidi neka kosulja, to ispada sigurno preko 2000 ili cesto 7000 dinara..Zene me ne vole kao pratnju u kupovini osim ako ne gledam nista...ili bas ako naleti nesto...
    Tkaninu osetim pod prstima, plus sto treba nesto i znati da li se pegla ne pegla i slicno..

U svakom slucaju danasnje devojke i zene su daleko od ovog nivoa gledanja na kupovinu...

A jos uvek nije cicijasenje...
    Iako ce verovatno svi reci, ebes to kad se ne dzekises, to je beda iako nije beda...

I tu dolazimo do srpskog mentaliteta sta je racionalno a sta je uspesno i sta je dzekisanje..

A sad na kraju ide ono sto rade ljudi.
    Kupovanje na veliko...
    To inace ne volim, jer ja nisam pekara pa da kupujem na veliko, niti poslasticarnica pa da mi treba 5 kg krema ili cokolade...
    Sto vise kupis to vise zaliha , mrtvog kapitala ili roba koja vise stoji i gubi u kvalitetu.
    A nemam ni prostora za odlaganje tako necega..

A od kupovanja na veliko do kuponisanja treba malo..

Ne znam da li bi me lincovali u prodavnici da sam ovako naoruzan, ali i ja izbegavam kad vidim ljude sa platnom karticom u redu ispred mene...to zna da se oduzi po pola sata dok prodje kartica...

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Podrazumevano Re: Mentalitet protiv ustede

Inace kuponisanje je mnogo vise od individualnog stava prema kupovini...to je takodje grupa...

Nemam video sa okupljanja u Srbiji, ali da znate da postoji spisak ili spiskovi potrosaca koji su dobri kupci i dobijaju razne nagrade na nevidjeno..
    Npr , moj gazda je bio takav pa su meni dolazili sa besplatnim nagradama, 7 dana zlatibor, besplatne vecere, neki mikseri i tako nesto. 50% putovanja, ali ne ovo sto je sad kao u modi kod raje, nego stvarno popust na putovanje do Praga, Pariza...

Skoro je bilo proslava za kupce gradjevinskog materijala, a gazda valjda kupuje to na veliko za svoje stanove i kuce , pa sam dobio pozivnicu za to..
    Jece , pice i muzicari....lepa zabava...

A i kod prodavaca automobila ima slicnih partija...

- - - - - - - - - -

Dakle sad je sve na stolu, pa kako se ko nadje...
    Mrzim etiketiranje cak i kad je opravdano....jer pogledaj u kakvom je stanju drustvo, zensko javno mnjenje, musko javno mnjenje, profesionalizam u Srbiji...uzas...
    A skloni su da se sloze oko nedzekisanja kao i oko svega gde se ne pronalaze sami...

Neke od ovih pojava su prilicno psihopatoloske, a neke nisu...

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    673

Jel si završio?

E vidi došli seljaci III klasa pa misle da "prave pare" u Veliki Grad
    Nemac mi vrištao da sam ga posalo i u treći supermarket u kom su cene opet veće nego u Minhenu
    i još me besan pita: PA KAKO STE U KRIZI A SA OVIM CENAMA?

- - - - - - - - - -

Seljačko varanje na kantaru uz dodatu tekovinu zvanu kao "petooktobarski lopovluk" kao šlag na tortu
    Sve pare idu na jednu adresu i to ti je to...

Medjutim GLUPOST UVEK ima svoju cenu i prilično je visoka
    što je najgore MORA DA SE PLATI
    Poslednji put ažurirao/la Rasejani Prorok : 31.01.2018. u 12:35
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

A nadjoh i na video okorelog i prematorelog kuponiste...

- - - - - - - - - -

Vrlo koristan video psiholoski iako sam to mahom naveo kroz svoje stavove i utiske...

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    52
    Reputaciona moć
    673

Za 30 godina pretvoriše Beograd u pijačnu tezgu...
    I ♥ Ceca

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Citat Original postavio Rasejani Prorok Pogledaj poruku
    Jel si završio?

E vidi došli seljaci III klasa pa misle da "prave pare" u Veliki Grad
    Nemac mi vrištao da sam ga posalo i u treći supermarket u kom su cene opet veće nego u Minhenu
    i još me besan pita: PA KAKO STE U KRIZI A SA OVIM CENAMA?

- - - - - - - - - -

Seljačko varanje na kantaru uz dodatu tekovinu zvanu kao "petooktobarski lopovluk" kao šlag na tortu
    Sve pare idu na jednu adresu i to ti je to...

Medjutim GLUPOST UVEK ima svoju cenu i prilično je visoka
    što je najgore MORA DA SE PLATI
    Sve je tacno sto si rekao...
    Imamo uspesno izvrsen napad najglupljih i najalavijih seljaka na BG.
    Preko BG i na drzavu i medije i sve...
    Uspesno se privodi kraju eliminisanje ostalih, tako da se moze reci da i nema vise drugih osim seljaka srednjeg nivoa i ono bas alavo gramzivih i bezobraznih...
    Postenje ima novo znacenje,, ne znam vec do kog nivoa je otislo...

Glupost se velica kao pamet, jer je podrzano sa lukavoscu a i nasiljem...
    Ako neces onako kako je glup zamislio, ima da dobijes po nosu...

Strategiju ne bih pominjao niti mesao, to je daleko daleko...
    Ovo su operativni zahvati, tu i takticari (tek da pojasnim strategija pa taktika pa operativa pa srpsko iz malog prsta je redosled planiranja)...
    ispadaju prezamisljeni....

- - - - - - - - - -

Samo da napomenem da sve ovo izreceno ne smeta da se uspostavi nova klasa mladih pametnih obrazovanih , odgovornih, uspesnih , bogatih, intelektualaca po sopstvenom misljenju i tumacenju svesti...

- - - - - - - - - -

Uvek ima prostora za elitu , a elitni pridevi su tu obavezni i zadrzani...
    I uspevaju da izgledaju i pametni i obrazovani i odgovorni i uspesni i intelektualni...vecini...

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    417

a, nema shanse da ovo prochitam... ali kad sam vec tu mogu da te pozdravim, umri mushki...

Učlanjen
    01.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    268

Osecam da bi druzenje sa tobom bilo samo gledanje, mazenje, lezanje, mazenje lezanje, mazenje lezanje, da ne umoris oci...

Buduća legenda HELENA33 (avatar)
    Učlanjen
    28.08.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    417

haha, greshish, kakvo crno lezanje, nemam ja vremena za izlezavanje...

Slične teme

1. ABORTUS za i protiv ?
    Autor Lucidini u forumu Zdravlje
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 08.03.2016., 09:06
  2. Protiv zlototrebe reggae muzike!
    Autor Roots,rock,reggae u forumu Muzika
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 07.02.2008., 12:43
  3. protiv urednika-ce
    Autor vlastimi u forumu Tinejdžeri
    Odgovora: 16