pravdanje?

Ne, treba dobro prebiti te sto te provociraju da se pravdas i vise se nece setiti da ponovo to :) Takvi nisu dobili batine. Ti sa njim pricas kao covek normalno a on te pravi budalom i umislja da mu se pravdas zato sto se kao plasis od njega ili ne znam sta :aha:
 
Pokušavam da se "skinem" sa pravdanja, pogotovo mami.
Toliko me žena dresirala da i sada kada imam svoju porodicu i živim totoalno nezavisno od nje,
kada dođe dovoljno je da pogleda negde, a ja kao navijena počnem da se pravdam.
Redovno se iznerviram i presečem neću više, ali tako deluje na mene.

Na poslu sam uspešno redukovala taj problem, čak i kada nešto očigledno zabrljam.
Mada šef mi je muškarac, a ja imam problem samo sa ženskim autoritetom.
 
Za takve ti si vec optuzen za nesto u njihovim ocima i glavama imas neku krivicu :lol: i sada moras da im se opravdas za sve sto uradis :rotf: i kad odes u toalet moras se opravdati zasto si bio tamo i koliko si papira potrrrosio :lol: To je bolest to ne moze biti normalno da nekog zanima moje opravdanje toliko da ce umreti ako ga ne dobije :)

- - - - - - - - - -

Ukratko zasto si bez njih nesto uradio oni su to morali znati :malav: oni ako ne znaju sta ti radis nisu zivi ni bezbedni i ne osecaju se dobro dok im se ne opravdas za sve u zivotu sto radis. :lol: koji bolesnici :aha:

- - - - - - - - - -

Mesanje u tudji zivot u privatnost a radoznalost je ubila macku :lol:
 
Poslednja izmena:
Oni te vide kao osudjenika kao nekog ko je krivac i gresniji. A takvi su uvek u svojim glavama pravedniji ma koliko su u zivotu gresili i vise od tebe :lol: Izbegavati takve je najbolje. Leka za takve nema. Samo nerviraju i u tebi izazivaju njgore emocije i misli. To im je hrana za dushu za lepsa osecanja :lol:

Bolest neka nenormalna koju takve osobe ne vide niti znaju da je imaju :lol: Za njih je normalno takvo ponasanje i najnormalnije uloviti nekoga i terati da se pravda ni kriv ni duzan :rotf: Lik totalno nema pojma za sta je optuzen od te osobe ali ta osoba je psihicki poremecena i tera tog lika da se pravda do besvesti i nikako ne uspeva da se opravda jer ta osoba ne prihvata u svojoj glavi opravdanja svoje zrtve :lol:

Bezati od tih ludaka sto dalje i sacuvati mir i normalnost :aha:

- - - - - - - - - -

Studiram te profile jako dugo na forumu :malav: i online :lol:
 
Te osobe ne zele da ti budes opravdan nego stalno pod sumnjom za koju moras da se pravdas svaki dan kao nenormalan :lol: i pravis drustvo tom nenormalnom liku :lol:

- - - - - - - - - -

I na kraju ti postanes kao on - uspeo je nasao je ortaka :rotf: neko sa kim moze da se optuzuje i pravda i tako poludite oboje :lol: zacaran krug pravdanja i dokazivanja :rotf:

- - - - - - - - - -

Krade tvoje vreme tvoj zivot osecas se lose zbog tog lika dok se na kraju ne pobijete razidjete zauvek :)


Uratko ceo proces :aha:
 
I zene mogu biti takve ne samo muskarci :) sto im se vise priblizavas u nadi da pomognes oni su sve gori i sve vise traze pravdanje :lol: ti im dajes opravdanja svake moguce vrste ali to ne uvazavaju namerno ili zbog te bolesti u glavi ludila sta vec :aha:

Cuvajte se ima mnogo ludaka :) koji deluju normalni, nacitano pametni su sve znaju ali su psihicki poremeceni zbog svog ega i zelje da slusaju tudja opravdanja :aha:

Oni su u stanju da glume da im treba pomoc samo da bi navukli nekoga u pricu i onda napadnu i iznudjuju pravdanje :rotf:

- - - - - - - - - -

I onda on svoj problem pocne da prepisuje tebi kao da ga ti imash :lol: Od tvog pokusaja da pomognes ispadnes onaj kome treba pomoc :mrgreen: Nenormalni do daske :aha:
 
Poslednja izmena:
gledam da se što manje pravdam ljudima.
kad se pravdaš deluješ krivo.
možda može da se kaže da se pravdam svojoj savesti.

izvol'te.

svojoj savesti se ne mozesh opravdati, to je posebna mashina sa sve centrifugom kad se najmanje nadash
i to je ok, inache ne znam tachan recept kako izaci iz zablude i samoobmane

shto se ostatka sveta tiche, nemam potrebu da se pravdam, ko zna zna, ko ne, bolje da propusti.
 
"Ne objašnjavaj previše. Kada objašnjavaš zašto ne možeš da uradiš ovo ili ono, u stvari ti se izvinjavaš za svoje nedostatke, nadajući se da će oni koji te slušaju biti dobri i oprostiti ih."

Don Huan
 
jednom sam ono imao frenda na fb, i obrišem ga iz kontakata...
onda se pokajem i pošaljem mu rikvest ponovo...
kad ono, čovek - umro...

šta da se radi...
poslati izvinjenje i pokajanje svemiru i nastaviti dalje...
 
Nemam pojma. Verovatno nešto iz detinjstva. Mama mi je bila dosta stroga, ali mi je bila podrška i drug, tako da nisam sigurna.

opet se pravdaš, ovog puta forumašima?

ot:

mrsko mi da se pravdam.
nešto kao braniš neki imaginarni ego...
šta da ga branim kad znam da nije savršen...
prosto uglavnom ni ne znam šta da kažem i guess.
 

Back
Top