Trula filozofija i ozivljavanje

Ajmo ovako....
Beda odrzava razlicitost u nacinu razmisljanja, a primoranost na slicnost u nacinu ponasanja.
Bogatstvo radi obrnuto, tj ljudi u bogatom kraju pocinju da razmisljaju slicno , usmeruju se ka tokovima novca , a ponasaju se razlicito jer im se moze...

Zato se i kaze da novac oslobadja mogucnosti za ispoljavanje, ali se precuti da put do novca cesto ispegla um pojedinca ka komercijalnom umu na tom podrucju...
A ako se omoguci prednost bede, razlicitost u razmisljanju a izbegne mana bede u primoranosti na isti nacin ponasanja, jer mora da jede i pije (i to je neki filozof rekao kao osnovu sveg pada ka mediokritetskom i lakoci vladanja, a meni opet u glavi Aristotel, ali rekoh jednom da vise pamtim sta je receno a ne ko je rekao..).

Inace sam za podrsku crkvi u gazdovanju svojih manastira i imanja, delimicno i bas zbog toga....sto tako obezbedjuju nematerijalnu podrsku svojim podanicima.
Posto je izgleda sad malo zalutalo i crkveno osoblje, postoji nacin i to da se usmeri na stare vrednosti, ali nametanje poreza nije to resenje, tako da sam licno protiv oporezivanja imovine Crkve.
A Crkva je mozda i dobar poligon za ono sto sam davno rekao , o razdvajanju zivotne imovine, tj licne i komercijalne...

Ali tada je ocigledno da narod bas kao i vlast ne zeli da se odrekne haraca nad narodom...
Za svaki slucaj , ali ne zele...
Mozda je zavist, pa onaj sto ima vecu kucu kad plati veci porez, onda milo onom sto ima kucerak u kome ne mozes ni da prdnes a da ne dobijes trovanje CO.
U svakom slucaju, mogu se naci ali ne i dokazati milion primera za razvoj ljudske i socio patologije, ali mnogo mnogo manje primera za pozitivan razvoj licnosti i svesti...
 
Ja mislim da ovaj Umri_Muski_Zivi_Zenski jos nije kod lekcije da su svi filozofi monarhisti, ili kako kaze Sopenhauer kraljevski nezavisno razmisljaju. Za sada izgleda da je iza Umri zanatlija koji monetarno-zavisno primisljuje.

- - - - - - - - - -

Trebate se bojati i Platona koji se drzi ratnika kao prvih pomagaca kraljeva-filozofa.
 
Ajmo o lekciji...

Svaki sistem se moze analizirati sa etickog gledista...
Kod filozofije to mozemo uciniti na tri nacina najmanje...
Eticko sagledavanje filozofije (ono sto nerej zove iznutra)
Eticko sagledavanje filozofa kao aktivnog mislioca sistema filozofije
Etocko sagledavanje filozofa kao zivuceg stvora u svom okruzenju.

Moj stav o filozofiji je da je to knjizevnih almanah.Motivaciono gledano , to je emotivna geneza...Eticki onda ispada vrlo jajarska, fukarska, slabicka tvorevina.
Filozofija bukvalno sugerise svim svojim ljubiteljima da su oni svesna bica a ostali nesvesni i ne treba e kaciti sa njima..
Dovoljan ucinak je sto su razjasnili deo necega i to na papiru.
Svaki mislilac koji se krece u realu zna da se od boranije ne moze ocekivati nista. A kamoli da cita napisano iz filozofije i to na sebi primenjuje...ili na drugima..
Tako filozofija ostaje skup iskaza mahom slabica, beskicmenjaka i prdonja, a jedan od razloga zasto narod to vidi kao prdonje je bas ovaj...
Mnogo price a nista da se mrdne dupetom...
Sa druge strane, stoji mac...mac vlasti, mac vladara koji bi osakatio sve sto je u vezi sa "jeretickom" filozofijom ako mu bude smetala...ili ako ne bude, radi preventive, kao sto od Obrenovica Srbija cini...
Tako da se moze opravdati stav ili javni stav filozofije da je pasiva, ko hoce nek dize akciju i revoluciju.
To znaci sledece, filozofija se ne bavi ravojem evolucije, nego pasive, a koga nahuska na revoluciju , ostavlja ga na cedilu da sam razradjuje sisteme uspostavljanja, rusenja, sjedinjavanja i prozimanja novog sistema kroz sve oblasti drustva i aktivnosti u drustvu..
Bukvalno se moze reci navlakusa...
To nalikuje kardiohirurgu koji je na mestu saobracajne nesrece i gleda kako umire zrtva sa napomenom, nije hiruska sala, a ja nisam internista nego kardio hirurg.
Svako prema profesiji...

Dalje filozof kao ucesnik takvog sistema...Naravno da mu godi pozicija neutralnosti prema vlasti i prema drustvu...ma koliko to bilo nelogicno...
Ono sto je posledica je sto nekad u svom filozofskom promisljanju dodje do trenutka i odnosa koji nedvosmisleno pokazuju hod drustva ka losijim odnosima i katastroficnom
(koje nece biti konacno , npr kao pad iz SFRJ drustvenog ponasanja u ovo sadasnje Srpsko drustveno ponasanje, koje se moze nazvati katastrofom ljudskih vrlina, ali ne i konacnim armagedonom).
Tada filozof mislilac mora brzo preci preko toga i zaobici to svoju svesnu misao i oterati je u nesvesno.
To sigurno ne donosi objektivne a ni dublje i tacnije filozofske radove...
Mozda se to donekle vidi i kod pristupa ljudi, oni koji su to uradili su krivi, ali svi vi koji citate niste krivi nego ste pravdoljubivi i posteni i ljubi vas majka kako ste slatki i fini...

Filozof u praksi , eto napisite vi sta mislite iz etickog ugla o sebi, ne morate javno objaviti nigde, nego napisite eticki esej o sebi kao filozofu koji je svestan mnogih stvari koje obicna pritupa raja (pazite, opravdanje za glupost ostalih u Srbiji je najlakse naci, mnogo lakse sad nego nekad u SFRJ) ne moze ni da nasluti...

------------------------------------------------------------------------------------
Evo jednog sitnog primera...
Ovaj browser koji koristite da bi pristupili forumu se programira.
Stranica koju citate se programira...
Postoji sistem kesiranja podataka i slika i stranica koji oznacava svaki dokument nekim podatkom tako da browser u glavnoj strani kad poziva taj podatak i dokument moze da zna da li da ga trazi u kesu (memorija kod vas a da ne dovlaci sa neta) i da li da proverava da li je datum i sat skorasnji ili je i to nebitno ili da trazi sa neta i povlaci ga ponovo.
To je vec ustanovljen sistem, tj moze se reci dogovor.
Medjutim, pare su bitne, a narod je glup i to dovodi do toga da programeri stranica ne koriste taj protokol niti oznacavaju svoje dokumente (ne moraju da oznacavaju, ali ni u glavnoj strani ne pozivaju taj dokument tako sto daju sansu browseru da proveri ono sto treba i da dovuce iz kesa ili sa neta).
Zatim posledicno ni realizacija tog protokola od strane programera browsera vise nije bitna pa ako ima bagova, ko ih ebe ionako malo ljudi koristi to...

Neko sa strane bi rekao , pa upotrebna vrednost definise korisnost a i angazman oko istog...trzisna pravila..
Medjutim ovde je bas dobar primer upravo zbog toga sto masa ljudi pokusava na druge nacine upravo to, da smanji protok koriscenjem kesa, samo sad moraju da koriste druge programe koji se ubacuju izmedju browsera i neta i kesiraju priglupo sve zivo ali ce odraditi posao jer ce kesirati i ono sto citate na forumu.
Dakle upotrebna vrednost je velika, ali je interes povezanih strana jaci od upotrebne vrednosti pa je sve svaljeno na kupi brzi net i kupi brzi racunar...
U prevodu koristi se osobina i navika glupih ljudi i vise se nagradjuje i oslanja biznis na brojnost mase , narocito glupe mase, nego na kvalitet i logicnost usluge...

Ako se ova situacija analogno posmatra sa filozofijom, koja gleda sta se desava i mirno to ignorise , cak i ne analizira, jer bi onda postala obojena, tj trn u oku...
onda su jasno otvorena vrata sa neku drugu disciplinu ili nauku koja bi to hrabro radila.
Glupo je uzdizati Chomskog za rastezanje normativa filozofije jer to je nalik nagradjivanju besnog korisnika browsera koji je napravio plagijat sajta koji koristi kes, koji ce naravno biti osudjen od vecine razumnih , bez obzira na to sto koristi kes, jer ce njima ta cinjenica biti minorna...

A da ne pricam dalje , sta bi sve ispalo drugacije ako se ne zaobilaze uvredljive tacke...
 
Kad je neko toliko glup da ne shvata vrijeme u kojem se nalazi, i onda sve pokusaje da se to vrijeme spasi proglasi knjizevnim almanahom...
Da li ce Zivi_zenski shvatiti feministicko vrijeme u kojem se nalazi i potrebu da ponovo zavladaju muskarci, odnosno ratnici i mudraci?
 
i meni ranije bilo bolje ovde
došli divlji oterali pitome
neki novi klinci

generalno ću možda da izbegavam da komuniciram sa ljudima ispod 30 godina na netu
osim ako mi se neko baš dopadne

mnogo ali mnogo su nevaspitani klinci danas
mnogo znaju ali su drski i nevaspitani
ne poštuju ništa

ovo što gledam po forumima je strašno

klinci u dvadesetim
ne jebu živu silu
ima i matorih konja i kobila
ali to su ugl glupi ljudi

ne sviđa mi se to

16195952_1192186744229616_731638476429670249_n.jpg
 
Otvori temu o svom vidjenju filozofije pa kenjaj koliko hoces, ovde ama nisi ni blizu da razumes o cemu pisem...

Sledeci put onda stavi u naslov da je tvoje vidjenje: "moje vidjenje smrti filozofije". Inace, to je kao kad bi macka govorila o misevima: najbolji indijanac mrtav indijanac. Imao sam ja takve kao sto si ti na drugim forumima, pa kad sam prestao da postujem prozivali me da su se samo zezali.
 
Ovo je tema o poboljsanju uslova rada onog ko hoce filozofski da misli a u smislu ljubav prema mudrosti i istini.
Ovo nije tema o radikalizaciji po znanjima koje misle ili su ljudi dobili kroz filozofiju.
Znaci nije tema o uticaju filozofa na drustvo , nego o uticaju drustva na filozofe, a samim tim se gubi filozofsko u njima i dobija se mesetarsko razmisljanje.
Jel razumes zasto nisi pozvan da govori onako kako iznosis , a na ovoj temi.

Totalno je nebitno koji je trenutno trend u spoljnom svetu, osim po pitanju toga da nece ostaviti na miru nijednu tacku zemlje, jer bas im tamo smeta to i to i bas im tamo treba to i to...Ali to je zajednicko i za animalce i za feminaciste i za picopacenike i za ove i za one...i za komercijalizovane i za nekomercijalizovane..
Zluradost nije novina...
Onog trenutka kad ljudi kreativno daju nesto od sebe, takva zajednica se razvija...to je skoro uvek slucaj.
Ali onog trenutka kad pocne da privlaci paznju svojim vrednosnim rezultatima ili izrazajima, e tog trenutka svi hoce ili zasluge ili ulaz...
Ne u smislu ucesca, nego u smislu posedovanja , tapije na....

Za svaku aktivnost postoji prag pocetka dejstva, ispod toga to ne funkcionise.
Ima jedna caka koja vazi za neposlusne....kaze ovako, njih mozes slobodno pustiti da rade sta hoce, jer su neposlusni pa ce se kreativno ispoljavati onako kako im dodje, ali im moras unistiti svaki autoritet, ne i identitet.
To sto balkancerosi ne razlikuju autoritet od identieta koji se slobodno ispoljava, to je tek posebno pitanje..

Ali suzbijanje autoriteta je korisna stvar za objektivnost, tako da u tom smislu nema gubitka...

Ali svejedno , ja ovde ne iznosim biznis plan, samo prikazujem koliko bi prednosti bilo kad bi se ostamostalio neki broj ljudi koji vole da se bave filozofijom a trenutni format i sustina filozofije ih ne zadovoljava...
Nisam siguran da li bi silikonska dolina postojala da nije bilo Palo Alto research centra koji je bio otvorenog tipa kao tacke privlacenja svega sto je zainteresovano za tu oblast...
 
"o poboljsanju uslova rada" - opet neko prosjacenje.

"Visa kultura [pa samim tim i filozofija] se uvijek/samo tamo pojavljuje gdje je bilo robovlasnistva" - Nietzsche

Dakle, vama nizim kulturama i rasama, pa jos dekadentima, potreban je bilo kakav mamac da biste isciganali neku kintu, tzv. "donaciju".
 
Ne znam kakva su ti iskustva, ali da znas kad se tako postavis u realu, vecina ljudi te zaobidje, ali ne svi, neki te namerno napenale...
Zasto?
Pa zato sto se ne boris da ostvaris svoje nego da zaebes druge.
Inace sta je Nice rekao, ne treba nekriticki posmatrati...

Neko je rekao, a sad ja ne znam ko, ne secam se, da se veliki filozofi radjaju na rasedu vremena i drustvenih sistema.Tj da kad je jednom nogom na jednom a drugom na drugom, ima uvid u dva totalno razlicita sveta i sistema vredosti i mnoge zataskane stvari postanu vidljive..
A kud ces bolji polozaj od Srbije u tom smislu...Znaci tri sistema, kapitalizam, feudalizam i socijalizam otvorenog tipa...
A robovlasnicka filozofija, koja ti je bliska, mirise prilicno na demagogiju zapaljivih ideja...
Ima motiv ima cilj, a to je iz mog ugla nedopustivo ako hoces objektivno sagledavanje...

Iz ugla dominacije i tiranije, to nista ne smeta..cak i godi...moras znati sta hoces ako hoces nesto da nametnes drugima...

- - - - - - - - - -

A zaboravih kintu...

Pa nije samo kinta...ovde bi bolje leglo 2ha zemlje prepisano , makar i u tunguziji, neki pomocni objekat, i povremen trud ljudi dok se to ne uspostavi da stvarno bude nezavisno od politike, drustva i vlasti (nezavisnost se dobija preko 3 mosta , caru carevo, tj das im kesha koliko treba i odhebes ih, energetska nezavisnost (zato sto godisnji harac nije ni blizu destruktivan po misao kao mesecni, a da moze desetogodisnji, naravno to je jos bolje) i zivotna nezavisnost (hrana, toplota, voda, stan).
 
Filozofija kao i ostale nauke su alati.
Alati služe da bi se lakše došlo do nekog cilja, dakle koristi.
Svi smo mi koristoljubivi, i sve što radimo radimo zbog nas samih prvenstveno, kao npr. pisajući ove poruke na forumu, svako od vas je takav!
Po meni, trebalo bi da se gleda najpre kolektivna korist, tj. da se ima svijest o tome, jer funkcionišemo u kolektivima, zato što su međuljudski odnosi vrlo bitna stavka za svakog od nas, jer sve to utiče na naše emocionalno i zdravstveno stanje, dakle mnogo je važno.

Trenutno stanje u svijesti većine ljudi je jako loše, zašto?

Jer taj alat nauke može biti i alat da bi se nešto korisno napravilo i oružje da se nešto ili neko uništi, zavisi ko kakvi namjeru ima.
Sa čekićem možete zakucati ekser i okačiti sliku, a može i nekome glava da se razbije.
Ono što je tužno, i što vidim oko sebe, jeste da se znanje, alati, mudrosti, nauke, koriste kao oružje za razbijanje glava!
Prosvećenost mase je vrlo slaba, takvi su nam mejnstrim trendovi koji truju omladinu, jer se prezentuje slava i moć, a ne trud i vrijednost.
Da bi se došlo do te slave i moći koja se prezentuje, ljudi moraju da se koprcaju među sobom, da se laktaju, guraju, udaraju, i na kraju da gaze preko leševa da bi ostvarili te svoje želje koje su po mom mišljenju trenutno nametnute masi, a nametnute su vjerovatno zato što je sistem hijerarhijski, i ovi s vrha koriste metod zavadi pa vladaj tj. izmanipuliši i eksploatiši masu dok se ona krvnički lakta među sobom, umjesto da se udruži. Te prezentovane predstave o moći i slavi unose pometnju među masom koja nije više u stanju ni da razmišlja niti da se odupre manipulatorima, tako da ja lično baš i nevidim skoriji izlazak iz trenutne zaslijepljenosti mase koja radi sama protiv sebe u korist trećeg lica.

Očajno je to što je danas sve na dohvat ruke, svi alati, znanja i moći su na dohvat ruke, ali se niko ne hvata za to, već se hvataju za brzo, slatko i štetno, ide se na uživanje, a ne na sticanje moći, gradeći znanje i gradeći vrijednost! Ljudi ne stvaraju vrijednosti radeći, učeći i prosvećujući se, već stvaraju želje nedostižne ili dostižne prljavim metodama, ili samo koriste metode, uprljaju se i neostvare to, a te želje većinom neostvarene neko eksploatiše, oni tim željama sebi stvaraju dug i kamatu, a to sve kupi eksploatator...

Realno teško je dopreti do već izgrađenih iskovanih ljudi, nismo mi toliko jaki ni u mogućnosti da mijenjamo druge, uglavnom moramo da mijenjamo sebe, tj. da se adaptiramo i manipulišemo. Ja recimo u firmi gde radim moram da koristim ove metode jer je nekim ljudima nemoguće dopreti do svijesti koliko god razgovora obavili, a tu smo jer moramo da smo skupa zbog egzistencionalnog pitanja, moramo da radimo skupa, i koliko god im se istina reklo za timski rad za pravila, procedure, za ovo za ono, i upravo je to problem što sam pominjao s početka, ne ide se ka kolektivnom dobru već se duhovno mali ljudi zadovoljavaju kratkotrajnim egocentričnim, sebičnim zadovoljstvima zaebavajući jedni druge na veliko i malo, i to im se sve obija na kraju o glavu, a opet na štetu svih... pošto je sizifov posao otvoriti ljudima oči i truditi se oko njih, ja moram često da primenjujem manipulacije, tj. da slušam ljude i uvidim njihove želje, i na manipulativan način da im da im te želje "ispunim" da im dam njima lično na njihovoj važnosti, te nakon toga dobro se obavi deo posla, te mi onda psihologija, filozofija itd. služe kao alat i oružje.
Ovaj narod je katastrofalan za rad, posao i kolektiv, da li je turčin ubacio sjeme zla ovde kroz vijekove pa smo glupi i neradni ili smo oduvijek ovaki neam pojma...

Što se tiče foruma, odavno sam to pominjao i više mi je smor da pominjem, šta je tu je, ovo je sve komercijalizovano možda treba tako i da bude, šta briga taba da prosvećuje narod nije mu to zadatak, bolje mu je da uzme kintu od reklama i masovnih posjeta stranici pa da uživa na moru i jede jastoga, nego da mlati praznu slamu, kvalitetan deo foruma se sam izdvaja u geto jer nema prisustva filtera.
 
Poslednja izmena:
Filozofija kao i ostale nauke su alati.
Alati služe da bi se lakše došlo do nekog cilja, dakle koristi.
Svi smo mi koristoljubivi, i sve što radimo radimo zbog nas samih prvenstveno, kao npr. pisajući ove poruke na forumu, svako od vas je takav!
Po meni, trebalo bi da se gleda najpre kolektivna korist, tj. da se ima svijest o tome, jer funkcionišemo u kolektivima, zato što su međuljudski odnosi vrlo bitna stavka za svakog od nas, jer sve to utiče na naše emocionalno i zdravstveno stanje, dakle mnogo je važno.

Trenutno stanje u svijesti većine ljudi je jako loše, zašto?

Jer taj alat nauke može biti i alat da bi se nešto korisno napravilo i oružje da se nešto ili neko uništi, zavisi ko kakvi namjeru ima.
Sa čekićem možete zakucati ekser i okačiti sliku, a može i nekome glava da se razbije.
Ono što je tužno, i što vidim oko sebe, jeste da se znanje, alati, mudrosti, nauke, koriste kao oružje za razbijanje glava!
Prosvećenost mase je vrlo slaba, takvi su nam mejnstrim trendovi koji truju omladinu, jer se prezentuje slava i moć, a ne trud i vrijednost.
Da bi se došlo do te slave i moći koja se prezentuje, ljudi moraju da se koprcaju među sobom, da se laktaju, guraju, udaraju, i na kraju da gaze preko leševa da bi ostvarili te svoje želje koje su po mom mišljenju trenutno nametnute masi, a nametnute su vjerovatno zato što je sistem hijerarhijski, i ovi s vrha koriste metod zavadi pa vladaj tj. izmanipuliši i eksploatiši masu dok se ona krvnički lakta među sobom, umjesto da se udruži. Te prezentovane predstave o moći i slavi unose pometnju među masom koja nije više u stanju ni da razmišlja niti da se odupre manipulatorima, tako da ja lično baš i nevidim skoriji izlazak iz trenutne zaslijepljenosti mase koja radi sama protiv sebe u korist trećeg lica.

Očajno je to što je danas sve na dohvat ruke, svi alati, znanja i moći su na dohvat ruke, ali se niko ne hvata za to, već se hvataju za brzo, slatko i štetno, ide se na uživanje, a ne na sticanje moći, gradeći znanje i gradeći vrijednost! Ljudi ne stvaraju vrijednosti radeći, učeći i prosvećujući se, već stvaraju želje nedostižne ili dostižne prljavim metodama, ili samo koriste metode, uprljaju se i neostvare to, a te želje većinom neostvarene neko eksploatiše, oni tim željama sebi stvaraju dug i kamatu, a to sve kupi eksploatator...

Realno teško je dopreti do već izgrađenih iskovanih ljudi, nismo mi toliko jaki ni u mogućnosti da mijenjamo druge, uglavnom moramo da mijenjamo sebe, tj. da se adaptiramo i manipulišemo. Ja recimo u firmi gde radim moram da koristim ove metode jer je nekim ljudima nemoguće dopreti do svijesti koliko god razgovora obavili, a tu smo jer moramo da smo skupa zbog egzistencionalnog pitanja, moramo da radimo skupa, i koliko god im se istina reklo za timski rad za pravila, procedure, za ovo za ono, i upravo je to problem što sam pominjao s početka, ne ide se ka kolektivnom dobru već se duhovno mali ljudi zadovoljavaju kratkotrajnim egocentričnim, sebičnim zadovoljstvima zaebavajući jedni druge na veliko i malo, i to im se sve obija na kraju o glavu, a opet na štetu svih... pošto je sizifov posao otvoriti ljudima oči i truditi se oko njih, ja moram često da primenjujem manipulacije, tj. da slušam ljude i uvidim njihove želje, i na manipulativan način da im da im te želje "ispunim" da im dam njima lično na njihovoj važnosti, te nakon toga dobro se obavi deo posla, te mi onda psihologija, filozofija itd. služe kao alat i oružje.
Ovaj narod je katastrofalan za rad, posao i kolektiv, da li je turčin ubacio sjeme zla ovde kroz vijekove pa smo glupi i neradni ili smo oduvijek ovaki neam pojma...

Što se tiče foruma, odavno sam to pominjao i više mi je smor da pominjem, šta je tu je, ovo je sve komercijalizovano možda treba tako i da bude, šta briga taba da prosvećuje narod nije mu to zadatak, bolje mu je da uzme kintu od reklama i masovnih posjeta stranici pa da uživa na moru i jede jastoga, nego da mlati praznu slamu, kvalitetan deo foruma se sam izdvaja u geto jer nema prisustva filtera.

"Filozofija sluzi za skupljanje lisca i mrvica." - Mrav
 
Tako isto blebecu zapadnjaci o tome kako ozivjeti natalitet na Zapadu. "Treba jos para od drzave da bi bilo vise djece", kao da su ljudi proizvodi, pa samo stancaj, i kao da ovi politicari koje oni sami biraju nisu glavni krivci za stampanje novca kojim se finansiraju izmedju ostalog i nezaposleni, penzije i svaki oblik ljencarenja. Nema nista objektivno. Sve je subjektivno, samo sto su mnogi jako slicni jedni drugima, pa se stice utisak da postoji zajednicki nazivnik, a i kukvicluk je veliki, pa se trude da izgledaju sto jednakiji, da se prilagode. Tako da ko god trazi novce i objektivnost, taj apeluje samo u ime kukavica i mase.
 
Covece nepozeljan si na temi, kako to ne shvatas.
Da se drzimo tvog principa prezivi ili umri ne bi bilo interesovanja da se otkrije medicina.
Zasto ne bi?
Pa zato sto bi familija obolelog donosila hranu i vec pripremala sahranu.
Tako da ili si licemer teski a to ne vidis ili ne nameravas nikad u zivotu da koristis medicinu.

Previse si okoreo na svoje belo crno kao opcije, nasilan si u razmisljanju, iskljuciv, sve suprotno od onog sto treba filozof da bude...
Ponasas se kao skorojevic vernik koji se tek skinuo sa droga.
 

Back
Top