Napredak?

Ја сам мислила да је мој комшилук циркус, али ви сте Медрано :lol:

Јел' се натрћио?
 
Mnostvo je tu neresenih stvari, Koja je tuzno rekao Mino da selektivno ne moze, bar sam ja tako razumeo. Kada u sistemu rade ljudi koji ne gledaju kumu kroz prste, onda svaka osnovana prijava gradjana zavrsava uplatnicom, onda balkoni ne budu skladista, upravnik zgrade raspise konkurs za parkirna mesta u koordinaciji sa komunalnim odelenjem itd itd
Udarac po dzepu je cudo, zato i obavestis konsije ako nesto slavis i radis, i skupis potpise, inace ti je mrka kapa kad dodju komunalci zbog buke. Posto sa starijima nema mnogo diskusije oko buke, na Zapadu je to evoluiralo do smrti te prakse itd itd
 
Mnostvo je tu neresenih stvari, Koja je tuzno rekao Mino da selektivno ne moze, bar sam ja tako razumeo. Kada u sistemu rade ljudi koji ne gledaju kumu kroz prste, onda svaka osnovana prijava gradjana zavrsava uplatnicom, onda balkoni ne budu skladista, upravnik zgrade raspise konkurs za parkirna mesta u koordinaciji sa komunalnim odelenjem itd itd
Udarac po dzepu je cudo, zato i obavestis konsije ako nesto slavis i radis, i skupis potpise, inace ti je mrka kapa kad dodju komunalci zbog buke. Posto sa starijima nema mnogo diskusije oko buke, na Zapadu je to evoluiralo do smrti te prakse itd itd

Ја сам само рекла да за рођендан не бих пријављивала, а код нас је обичај да се каже комшијама и јави у СУП, и нема проблема.

За кола исто не бих, како човек другачије да их кресне, сем шибицом?

То није прогледавање кроз прсте, него нормалан људски однос.

Другачије би било закерање и терање мака на конац.

Превише западњачки и отуђено, ипак је ово Србија.

Зна се шта је ред, а шта је цепидлачење.
 
Ја сам само рекла да за рођендан не бих пријављивала, а код нас је обичај да се каже комшијама и јави у СУП, и нема проблема.

За кола исто не бих, како човек другачије да их кресне, сем шибицом?

То није прогледавање кроз прсте, него нормалан људски однос.

Другачије би било закерање и терање мака на конац.

Превише западњачки и отуђено, ипак је ово Србија.

Зна се шта је ред, а шта је цепидлачење.

To "zakeranje" je proizvod rada "zelenih" stranki i organizacija. Hladan auto zagadjuje oko deset puta vise nego onaj na radnoj temp. S toga je u pretrpanim gradovima zagrijavanje u mestu zabranjeno, jer bi ujutro 100.000 automobila napravilo cadji kao milion, razmisli? Ima smisla?
 
To "zakeranje" je proizvod rada "zelenih" stranki i organizacija. Hladan auto zagadjuje oko deset puta vise nego onaj na radnoj temp. S toga je u pretrpanim gradovima zagrijavanje u mestu zabranjeno, jer bi ujutro 100.000 automobila napravilo cadji kao milion, razmisli? Ima smisla?

То је у земљама где грађани могу себи да приуште бољи ауто, код нас се још увек вози фића и Голф двојка, па ти види...

Уосталом, овде фабрике не раде већ 20 година, кола су једино што загађује околину :lol:
 
Да додам да сам лика једном затекла како на степеништу чисти ципеле.

Шок шок шок!!!

Ja sam doživela kulturološki šok pre nekih desetak godina kad sam radila neke ankete na Mirijevu: ispred zgrade se pekla paprika, u hodniku zgrada su čamile cipele svih oblika i veličina.
 
Kraj 80-ih u Svedskoj. Napravljene zgrade i asfaltirane ulice plus zemlja i neke sitna trava okolo. Nigde prilaznih staza do zgrada. Nista se ne sredjuje prvih 30 dana dok ne vide kuda ce ljudi prolaziti da posle ne bi pravili precice na zelenoj povrsini.
Pokusas da zamenis ulje na ulici. Dolazi sluzba koja sece deo asfalta ako je pala kap ulja jer je utvrdjeno da razara asfalt i stize ti racun kao da su sredili celu ulicu.
Ali, zato Svedjani i Svedjanke piju kao za opkladu.

Nemacka istih godina. Ulazi milicioner da opomene coveka zasto je startovao auto, a sedi u kafani. Ili vozis ili gasis jer zagadjujes z. sredinu.
Zgrada sa 4 sprata. Svakog meseca 1 stan sreduje prilaz zgradi i zelenu povrsinu. Da li ces ti sam ili nekog da platis, potpuno je nebitno.
Oktoberfest je nivou Guce. Svi pijani na kub.
 
Neka oni nas prvo plate koliko druge ns zapadu pa da naprrdujemo na ovaj način

То сам и ја рекла, добро је да људи имају пара и да региструју тог фићу и голфа, а камоли да купе нешто боље.

И ти ћеш сад да га друкаш што загађује околину?
 
Evo šta je meni čudno. Svi polaze od toga šta njima smeta, sami se mnogo ne obaziru da li nešto što oni čine smeta drugima. I to aj među tipičnim divljacima, među koje i sebe ubrajam, nego među stvarno finim svetom, koji imaju tu tzv. svest, prijavljuju nesavesne komšije, pristojni su u komunikaciji, odmereni u svemu, ne galame, znaju za red. Onda celo leto do kasnih sati sede i primaju vesele goste na terasi, da ne možeš da spavaš uveče sa otvorenim prozorom ako ležeš ranije i imaš lak san, ili prave zimnicu ispred zgrade, zgražavaju se što neko neće da čisti dvorište koji oni koriste kao svoje lično, zabranjujući deci da se tu igraju jer neko večito spava, ali za krov koji prokišnjava se ne sekiraju jer žive u prizemnju, ili nešto drugo... Spisak je podugačak.

Ne znam kako je na tom zapadu, da li je isto, "svest" se svodi na to da imaš brojeve telefona za prijavu, a ti sebi nameštaš kako ti i šta ti odgovara.
Onda mi je lakše sa divljacima, stvarno. Od njih svašta očekuješ, ali bar nema tih iznenadnih buđenja svesti kad nešto njima ne odgovara.
 
Poslednja izmena:
Evo šta je meni čudno. Svi polaze od toga šta njima smeta, sami se mnogo ne obaziru da li nešto što oni čine smeta drugima. I to aj među tipičnim divljacima, među koje i sebe ubrajam, nego među stvarno finim svetom, koji imaju tu tzv. svest, prijavljuju nesavesne komšije, pristojni su u komunikaciji, odmereni u svemu, ne galame, znaju za red. Onda celo leto do kasnih sati sede i primaju vesele goste na terasi, da ne možeš da spavaš uveče sa otvorenim prozorom ako ležeš ranije i imaš lak san, ili prave zimnicu ispred zgrade, zgražavaju se što neko neće da čisti dvorište koji oni koriste kao svoje lično, zabranjujući deci da se tu igraju jer neko večito spava, ali za krov koji prokišnjava se ne sekiraju jer žive u prizemnju, ili nešto drugo... Spisak je podugačak.

Ne znam kako je na tom zapadu, da li je isto, "svest" se svodi na to da imaš brojeve telefona za prijavu, a ti sebi nameštaš kako ti i šta ti odgovara.
Onda mi je lakše sa divljacima, stvarno. Od njih svašta očekuješ, ali bar nema tih iznenadnih buđenja svesti kad nešto njima ne odgovara.

Ове које убрајаш у фине су заправо само лицемерни дивљаци, али су исто дивљаци.
 
То сам и ја рекла, добро је да људи имају пара и да региструју тог фићу и голфа, а камоли да купе нешто боље.

И ти ћеш сад да га друкаш што загађује околину?

Ja ne
Volim ovaj nered navikla sam
 
Kod nas postoje dvorišne kapije za komšije,u Švedskoj,Nemačkoj...jok!
Živim u kući i komšije mi i prijatelji.Kad neko tulumari ili nešto slavi -svi slavimo!
Bio sam u Švedskoj i baš je kao u EŠovom uvodnom postu...Mada i to nije loše,samo...
Treba znati da više prijavljuju gastoše nego li se prijavljuju međusobno.Međusobno znaju
i da "progledaju kroz prste"-nama jok!
Sven Svena opomene,a nas bez opomene prijavljuje! Zagule su Vikinzi...
Mogao bih da se nastanim tamo,ali mi se ne ide-bolje mi u ovoj našoj ciganiji...Tamo i na pecanju podšišana trava-ybš to...
Odeš u brda na izlet i vidiš lep proplanak,a kad ono izbetonirano mesto za kampovanje,klupe,sto...Samo što i kredenac
sa sudovima i tanjirima nisu ostavili...
Ybš zemlju gde divljine nema!
 

Back
Top