Sta mislite o autosovinizmu

"Ауто-шовинизам" не постоји. То је будалаштина из времена Жике Миновића, Крсте Бијелића, Миле Штуле...

isto tako ni sovinizam ne postoji

- - - - - - - - - -

Запад је шири појам од НАТО пакта и Клинтонове администрације.

to i ja kazem, ali je svaka prozapadna stranka u srbiji danas zapad upravo i ogranicila na NATO pakt i Klintonovu administraciju
90% prozapadnih politicara u srbiji ne bi ni htelo donalda trampa na vlasti
 
Крајњи резултат тзв. "српског национализма" после тридесет година невероватних "успеха":

27073034_2041053122843482_3605195592434458772_n.jp  g

Potrebno je da i drugim korisnicima date reputaciju pre nego što je ponovo dodelite korisniku комшија.

- - - - - - - - - -


 
Prvo mora da se zna razlika izmedju autosovinizma i samokritike.
Samokritika je zdrava i svrha joj je da ispravi negativne/lose navike i ucini nas boljim.
Isto tako, pravilo je da covek ne sme biti "samokritican" prema svom narodu kad se razgovor vodi sa strancima.
Bas to je boljka srpske fukare, medju kojom prednjace retardi politicari u nadi da se dodvore kolonizatoru/osvajacu.
 
Владан Ивковић: Зашто пишем ћирилицом
Чувати ћирилицу могу. Не може ме у том спријечити ни Америка, ни Вучић, ни папа, ни Исламска држава…
matijacirilica.jpg


Просто: морам. Не знам како ви, али ја имам обавезу. Ћирилица је моја.

Ко ће да чува ћирилицу ако нећу ја? Чија је обавеза да чува моје ако није моја? Шта, зар требају новинари, академици, политичари да је чувају? Откад то? Шта они има да чувају моје?

И како се једино може сачувати ћирилица? Тако што ћу је ја користити. И сваки други Србин, али ја посебно, јер ја имам обавезу, а сваки други Србин нека преиспита своје обавезе.

cirilica_34.jpg


Зашто је треба чувати? У данашњим условима боље је питање зашто је пустити да се угаси. Она се гаси, чињеница је то, нестаје из српског живота бар од комунистичког преврата, а посебно од петооктобарског преврата. Недјеловање нас одговорних тај нестанак допушта и поспјешује. Без дјеловања отпором, тај ток се наставља и ми остајемо посматрачи нестанка дијела свог насљедства.

Дакле, питање није зашто је треба чувати, него зашто је пустити да нестане. Ово питање је дио већег питања: зашто изгубити и пустити да умре ишта што је моје, а чију пропаст могу спријечити и живот продужити?

Не постоји ниједан разлог да се пусти да ћирилица нестане из српског живота, као што не постоји ниједан разлог да се било који дио српског наслијеђа препусти пропасти.
Велика се борба води око очувања многих дијелова српског сопства и неке од тих дијелова је врло тешко или немогуће сачувати. Како ја да помогнем у очувању Косова, како да се изборим против екуменизма у Српској православној цркви, како да пресудно утичем на промјену геополитике према Српству? Никако. Немам ту моћ. Криво ми је што толико тога није у мојој моћи.

Али чувати ћирилицу могу. Не може ме у том спријечити ни Америка, ни Вучић, ни папа, ни Исламска држава… То је апсолутно до мене и немам ниједан вриједан изговор који би оправдао недјеловање које јесте у мојој моћи.

zakonski_akt_o_zabrani_cirilice_u_ndh.jpg
извор: Јадовно 1941

Кориштење ћирилице јесте у мојој моћи. И могу вам рећи да се осјећам прилично моћно. Није мала ствар имати моћ да чуваш живу културу којом твој народ дише, којом оставља траг, којом се уграђује у човјечанство више од 1000 година. Није то мала част.

Не постоји ниједан разлог да не пишем ћирилицом и на рачунару, и руком, и на мобилном телефону, и на друштвеним мрежама… Ко не зна ћирилицу, можемо и на енглеском. Да не наглашавам колико је елегантна, префињена и егзактна ћирилица, колико равнотеже и естетике посједује, а колико је некако и мистичнија, умјетничкија и визуелно пјевљивија од латинице. Отклања и проблеме са фонетском транскрипцијом, уносом туђица итд.
А и технологија јој се прилагођава, раде млади Срби на томе да се олакша . Раде пресловљавање, имамо гомилу фантастичних ћириличних фонтова. Само треба да се све то користи. На рачунару или телефону у неколико потеза подесиш ћириличну тастатуру.

Ја имам задатак, обавезу, мени је то остављено у насљедство. Како да се осрамотим?

Замисли колико је српских покољења морало да гине бранећи српско наслијеђе, животе, имовину, а мени сад, као, тешко да пишем ћирилицом. Не морам ни да пуцам, ни да орем, ни да жагам кладе, само да пишем, односно, типкам. Ем није тешко, ем сам обавезан. Ем је част.

Замисли, носе тројица штафету у трци 4-пута-100 и донесу до оног посљедњег, а он је баци и каже “ма, мрзи ме“… Е, ја сам тај који неће бити тај који испусти ту штафету.

Јер имам ту моћ.

***************
Мислим да све противнике СРПСТВА треба најљубазније замолити да се носе у три лепе што даље од нас Срба.........
 
Prvo mora da se zna razlika izmedju autosovinizma i samokritike.
Samokritika je zdrava i svrha joj je da ispravi negativne/lose navike i ucini nas boljim.
Isto tako, pravilo je da covek ne sme biti "samokritican" prema svom narodu kad se razgovor vodi sa strancima.
Bas to je boljka srpske fukare, medju kojom prednjace retardi politicari u nadi da se dodvore kolonizatoru/osvajacu.

Самокритика је исправна једино кад почиње са ЈА. Код самокритике не постоји ми. У ствари, постоји, ако је неко баш доказани родољуб и ако му је сваки Србин брат. Е тако онда може. Све остало није никаква самокритка, него непријатељско деловање.
 
Самокритика је исправна једино кад почиње са ЈА. Код самокритике не постоји ми. У ствари, постоји, ако је неко баш доказани родољуб и ако му је сваки Србин брат. Е тако онда може. Све остало није никаква самокритка, него непријатељско деловање.

Nije tacno.
Samo je budali SVAKI Srbin brat, jer i medju Srbima kao i ostalim narodima ima veliki broj kriminalaca, lopova, lazljivaca, zlocinaca i budala.
Problem Srba i Srbije je sto je doslo vreme da su mnogi od takvih na vlasti i pri vlasti.
Pametni beze, sirotinja trpi a oni opstaju.
Treba im se pisati u usta i pljuvati za njima kuda god prodju, izolovati smradove iz zajednice.
 
Nije tacno.
Samo je budali SVAKI Srbin brat, jer i medju Srbima kao i ostalim narodima ima veliki broj kriminalaca, lopova, lazljivaca, zlocinaca i budala.
Problem Srba i Srbije je sto je doslo vreme da su mnogi od takvih na vlasti i pri vlasti.
Pametni beze, sirotinja trpi a oni opstaju.
Treba im se pisati u usta i pljuvati za njima kuda god prodju, izolovati smradove iz zajednice.

Родбина се не бира.
Ако ти сваки Србин није брат и није род, онда ти не треба да размишљаш о критиковању Срба у опште, него само о појединачним људима. Тако ћеш критиковати тог и тог човека, а не Србина.
 
То је измишљена реч коју користе националисти (нарочито леве провинијенције) да дискредитују неистомишљенике.

Примери: "Није требало да побијемо толике Муслимане". -"ЛАЖ! Није убијен ниједан. Аутошовиниста!".

Пример 2: "Треба приватизовати Прву Петољетку" -"Знаш ли колико српског народа живи од петољетке? Јел то оћеш да српски народ гладује? АУТОШОВИНИЗАМ!".

Пример 3: "Геј је ок". "-Знаш ли ти да Срби нестају, а ти подстичеш понашање које допприноси нестајању? Аутошовизам!".
 
Родбина се не бира.
Ако ти сваки Србин није брат и није род, онда ти не треба да размишљаш о критиковању Срба у опште, него само о појединачним људима. Тако ћеш критиковати тог и тог човека, а не Србина.

Nisu oni ni rod ni pomoz'Bog.
Jeste, nabrojacu svih milion stranackih majmuna u drzavnoj upravi i bar jos toliko degenerika medju grupama koje sam ti gore naveo. :roll:
 
Poslednja izmena:
Tzv.auštovinisti su ustvari ljubitelji tuđih,u našem slučaju, nesrpskih ili Srbima suprostavljenih, nacionalizama. Tzv,.autošovinisti u Srbiji imaju i svoj neformani institucionalni okvir - Druga Srbija koja okupalja različita udruženja čak i političke stranke od kojih su neke bile ili još uvek jesu parlamenarne /najčešće im je uspevalo da su u parlament prošvercuju masikrani u nekoj od koalicijija)) zatim razne nvo,mediji i sl. "Zlobnivi" kažu da oni i nisu toliko opsedunuti mržnjom prema naodu kome po poreklu pripadaju koliko su ljubitelji Soroševog novca koji ih navodno sve finansira.

- - - - - - - - - -

soros_ostojic.jpg
 
Srbi van Srbije – Koliko nas ima?

31. 01. 2018


Jednostavan odgovor – mnogo!


zYGktkqTURBXy84ZDQwYTVjMmYzNWE4MTNhZDI3YjgwNzg0NDU4Nzg0Zi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Ako nas zanimaju malo precizniji podaci, situacija je složenija. Pođimo od primenjenog kriterijuma – da li govorimo o ljudima sa državljanstvom Republike Srbije, ili i o onima koji su samo srpskog porekla, govore srpskim jezikom ili se jednostavno tako osećaju?

Ako govorimo o kriterijumu porekla – cifra se kreće i do 12 miliona. Tu spadaju i oni koji su treća ili četvrta generacija emigranata, nemaju naše državljanstvo, mnogi ne znaju ni jezik, ali održavaju neku vezu sa domovinom ili su aktivni u nekom nacionalnom udruženju dijaspore. Po toj računici, najveći „srpski“ grad je Čikago u američkoj državi Ilinois, u kome po nekim procenama živi čak 400 000 ljudi srpskog porekla. Poređenja radi, drugi najveći grad u Srbiji, Novi Sad, ima oko 340 000 stanovnika. Drugi grad u kome živi veliki broj naših sunarodnika je Beč – zavisno od procene, brojke se kreću između 180 i 250 000, a ovaj austrijski grad specifičan je po tome što je „omiljena“ destinacija za emigraciju Srba još od 18. veka.

Srpska dijaspora brojna je i u kanadskom gradu Torontu, gde po nekim procenama živi oko 80 000 Srba. Iako je najveći broj ljudi emigrirao u Kanadu tokom krize i ratova devedesetih, prvi srpski doseljenici zaputili su se u Kanadu još početkom 20. veka.

Velika zajednica naših ljudi nalazi se i u Australiji gde se procene kreću oko 200 000 ljudi.

Kad se radi o zvaničnim popisima koji se odnose na državljane Republike Srbije, podaci pokazuju da je u Nemačkoj oko 220 000, Austriji 186 000 a Švajcarskoj 78 000. Oko 40 000 za život je izabralo Italiju, a u Francuskoj se nalazi oko 20 000 registrovanih državljana Srbije. Najmanje „zvanične“ srpske zajednice u Evropi su u Estoniji (14), Letoniji (5) i Litvaniji u kojoj žive samo dva naša sunarodnika.

Zanimljiv je i podatak da Srba ima u čak 159 zemalja sveta, što znači da su malobrojne države u kojima nećete naići na bar jednog „zemljaka“.

Za razliku od najmnogobrojnije dijaspore koja se ipak nalazi u zemljama regiona, pre svega Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, većina ostalih součava se sa problemom daljine i održavanja kontakta sa „starim krajem“. Jedno od rešenja za lakšu komunikaciju sa Srbijom predstavlja aplikacija GO4YU Calling koja omogućava izuzetno povoljne razgovore sa Srbijom. Osim lakog korišćenja, dodatni benefit predstavlja i besplatnih 60 minuta za razgovore, kao i 600 besplatnih SMS poruka koje se mogu iskoristiti u okviru paketa dobrodošlice. Bez obzira da li živite na severu Evrope ili u dalekoj Okeaniji, na ovaj način možete uvek biti vezi sa svojima. Više o GO4YU Calling aplikaciji pročitajte ovde.
 
То је измишљена реч коју користе националисти (нарочито леве провинијенције) да дискредитују неистомишљенике.

Примери: "Није требало да побијемо толике Муслимане". -"ЛАЖ! Није убијен ниједан. Аутошовиниста!".

Пример 2: "Треба приватизовати Прву Петољетку" -"Знаш ли колико српског народа живи од петољетке? Јел то оћеш да српски народ гладује? АУТОШОВИНИЗАМ!".

Пример 3: "Геј је ок". "-Знаш ли ти да Срби нестају, а ти подстичеш понашање које допприноси нестајању? Аутошовизам!".
Као и обично у твом случају- вешто извртање о замена теза. Стално то радиш, изрекнеш полуистине, користећи незнање многих да се направиш паметан.

Идемо по твојим "примерима", да људима буде јасније о чему говорим.
***
Пример први; Не кажете ви аутошовинисти- "није требало да побијемо толике муслимане", већ кажете да су "Бошњаци у праву када кажу да је у Сребреници био геноцид".
А врло добро знате да није, да они лажу јер им је то корисно, а корисно је и вама, јер се тако додворавате западу, који у таквој констелацији снага има свој интерес.
Поштен човек би рекао -није требало убити никог јер је муслиман, ако је невин и не пуца на нас. Зу нема ни шовинизма ни аутошовинизма, али је некако досадно и политички некорисно.
***
Пример 2
Треба приватизовати прву петољетку...
Да, ако ће то значити да она почне да ради и запошљава неке њене раднике. Али, приватизовати неку фирму, било коју, да би се опрале нечије прљаве паре, или нека протува заузела тржиште а онда уништила ту фирму да би продавао робу из увоза, или као са ИМТ-ом- пренаменио земљиште у грађевинско, без освртања на одговорности послодавца према радницима- то има своје име.
Правдати такве потезе је горе од аутошовинизма.
***
"Геј је ОК" само ако је приватна ствар геј популације. Када се од тога прави политички капитал и користи за обрачун са политичким противницима, јер је то мејнстрим прозападног политичког арсенала у гушењу националног интереса малих народа- то је аутошовинизам класичног типа.
Буди ти педер колико год ти воља, али остале не узнемиравај са тим, или ћеш се суочити са последицама.
Само се подлац крије иза насилника, да би иживео своју настраност. То је лична, и само лична ствар; ако је и проблем, тим горе. Али, нико нема право да свој проблем решава тако што ће да га "претовари " другом.
 
Nisu oni ni rod ni pomoz'Bog.
Jeste, nabrojacu svih milion stranackih majmuna u drzavnoj upravi i bar jos toliko degenerika medju grupama koje sam ti gore naveo. :roll:

****** те страначки мајмуни. Ел можеш ти да докажеш да су сви ти људи, баш Срби, или међу њима има и неки југословен, на пеример. И какве све то има везе са странкама. Овде се ради само о осећају припадности и ни о чему другом.... ах, да. Заборавих се. Ти си архитупан у стври па је та свака расправа с тобом унапред тупава.

- - - - - - - - - -

Има ли иког из ЛДПа, ДСа, ЛСВа а да није аутошовиниста или само шовиниста? Да ли има бар један.
 
Srbi van Srbije – Koliko nas ima?

31. 01. 2018


Jednostavan odgovor – mnogo!


zYGktkqTURBXy84ZDQwYTVjMmYzNWE4MTNhZDI3YjgwNzg0NDU4Nzg0Zi5qcGVnk5UCzQMUAMLDlQLNAdYAwsOVB9kyL3B1bHNjbXMvTURBXy8xZDc0Y2I0MTcwNTk1MDQzNjYyOWNhYmQ2MDZmNTBmNi5wbmcHwgA


Ako nas zanimaju malo precizniji podaci, situacija je složenija. Pođimo od primenjenog kriterijuma – da li govorimo o ljudima sa državljanstvom Republike Srbije, ili i o onima koji su samo srpskog porekla, govore srpskim jezikom ili se jednostavno tako osećaju?

Ako govorimo o kriterijumu porekla – cifra se kreće i do 12 miliona. Tu spadaju i oni koji su treća ili četvrta generacija emigranata, nemaju naše državljanstvo, mnogi ne znaju ni jezik, ali održavaju neku vezu sa domovinom ili su aktivni u nekom nacionalnom udruženju dijaspore. Po toj računici, najveći „srpski“ grad je Čikago u američkoj državi Ilinois, u kome po nekim procenama živi čak 400 000 ljudi srpskog porekla. Poređenja radi, drugi najveći grad u Srbiji, Novi Sad, ima oko 340 000 stanovnika. Drugi grad u kome živi veliki broj naših sunarodnika je Beč – zavisno od procene, brojke se kreću između 180 i 250 000, a ovaj austrijski grad specifičan je po tome što je „omiljena“ destinacija za emigraciju Srba još od 18. veka.

Srpska dijaspora brojna je i u kanadskom gradu Torontu, gde po nekim procenama živi oko 80 000 Srba. Iako je najveći broj ljudi emigrirao u Kanadu tokom krize i ratova devedesetih, prvi srpski doseljenici zaputili su se u Kanadu još početkom 20. veka.

Velika zajednica naših ljudi nalazi se i u Australiji gde se procene kreću oko 200 000 ljudi.

Kad se radi o zvaničnim popisima koji se odnose na državljane Republike Srbije, podaci pokazuju da je u Nemačkoj oko 220 000, Austriji 186 000 a Švajcarskoj 78 000. Oko 40 000 za život je izabralo Italiju, a u Francuskoj se nalazi oko 20 000 registrovanih državljana Srbije. Najmanje „zvanične“ srpske zajednice u Evropi su u Estoniji (14), Letoniji (5) i Litvaniji u kojoj žive samo dva naša sunarodnika.

Zanimljiv je i podatak da Srba ima u čak 159 zemalja sveta, što znači da su malobrojne države u kojima nećete naići na bar jednog „zemljaka“.

Za razliku od najmnogobrojnije dijaspore koja se ipak nalazi u zemljama regiona, pre svega Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, većina ostalih součava se sa problemom daljine i održavanja kontakta sa „starim krajem“. Jedno od rešenja za lakšu komunikaciju sa Srbijom predstavlja aplikacija GO4YU Calling koja omogućava izuzetno povoljne razgovore sa Srbijom. Osim lakog korišćenja, dodatni benefit predstavlja i besplatnih 60 minuta za razgovore, kao i 600 besplatnih SMS poruka koje se mogu iskoristiti u okviru paketa dobrodošlice. Bez obzira da li živite na severu Evrope ili u dalekoj Okeaniji, na ovaj način možete uvek biti vezi sa svojima. Više o GO4YU Calling aplikaciji pročitajte ovde.

Da li pricas o drzavljanima Srbije ili Srbima, jer van Srbije i Republike Srpske najvise Srba zivi u Nemackoj, nekih 700,000.
 
Као и обично у твом случају- вешто извртање о замена теза. Стално то радиш, изрекнеш полуистине, користећи незнање многих да се направиш паметан.

Идемо по твојим "примерима", да људима буде јасније о чему говорим.
***
Пример први; Не кажете ви аутошовинисти- "није требало да побијемо толике муслимане", већ кажете да су "Бошњаци у праву када кажу да је у Сребреници био геноцид".
А врло добро знате да није, да они лажу јер им је то корисно, а корисно је и вама, јер се тако додворавате западу, који у таквој констелацији снага има свој интерес.
Поштен човек би рекао -није требало убити никог јер је муслиман, ако је невин и не пуца на нас. Зу нема ни шовинизма ни аутошовинизма, али је некако досадно и политички некорисно.
***
Пример 2
Треба приватизовати прву петољетку...
Да, ако ће то значити да она почне да ради и запошљава неке њене раднике. Али, приватизовати неку фирму, било коју, да би се опрале нечије прљаве паре, или нека протува заузела тржиште а онда уништила ту фирму да би продавао робу из увоза, или као са ИМТ-ом- пренаменио земљиште у грађевинско, без освртања на одговорности послодавца према радницима- то има своје име.
Правдати такве потезе је горе од аутошовинизма.
***
"Геј је ОК" само ако је приватна ствар геј популације. Када се од тога прави политички капитал и користи за обрачун са политичким противницима, јер је то мејнстрим прозападног политичког арсенала у гушењу националног интереса малих народа- то је аутошовинизам класичног типа.
Буди ти педер колико год ти воља, али остале не узнемиравај са тим, или ћеш се суочити са последицама.
Само се подлац крије иза насилника, да би иживео своју настраност. То је лична, и само лична ствар; ако је и проблем, тим горе. Али, нико нема право да свој проблем решава тако што ће да га "претовари " другом.

Управо си написао трактат на тему "Најбржи начин да дођем до Шкоде Октавије је да њеног власника оптужим за аутошовинизам а онда га убијем када некакви Ми коначно дођемо на власт".

- - - - - - - - - -

I, šta kažu autošoveni? Koliko je vremena potrebno za tri faze bolesti?

1.- Bombardovali su nas ali smo zaslužili. Šteta što nisu više.
2.- Bombardovali su Srbiju.
3.- Bombardovali smo Srbiju.

Glasovi hrvata se neće uzimati u obzir.
:hvala:

Ко каже 1?

Осим евентуално пар скандалозних личности које живе да би изазивале скандале.
 
Управо си написао трактат на тему "Најбржи начин да дођем до Шкоде Октавије је да њеног власника оптужим за аутошовинизам а онда га убијем када некакви Ми коначно дођемо на власт".

- - - - - - - - - -



Ко каже 1?

Осим евентуално пар скандалозних личности које живе да би изазивале скандале.

Velika većina to kaže i to je direktna posledica titovog komunizma. Za sve što se Srbima desilo i dešava im se sami su krivi. Nema agresora, nema uzroka, nema pitanja ko vas je pacifikovao pomoću šest hiljada mrtvih jednog prepodneva, ko vas je pacifikovao logorom Sajmište i logorom Gradiška, i kasetnim bombama u Nišu. Ako je bilo mrtvih Srba u Jasenovcu, to je zato što su se prethodni Srbi ponašali loše. Jasenovac je logična, razumljiva posledica ponašanja srpskih vlasti između dva rata. Ako je Beograd bombardovan 6. aprila, to je zato što je prethodno bio 27. mart. Ako je Beograd bombardovan 24. marta 1999. godine, nisu krivi Amerikanci i alijansa 19 zemalja, kriv je Milošević. To je autošovinizam. Autošovinizam ima nameru da optuži one koji se samopovređuju, on isključuje uzrok i afirmiše tezu o samopovređivanju.
 
****** те страначки мајмуни. Ел можеш ти да докажеш да су сви ти људи, баш Срби, или међу њима има и неки југословен, на пеример. И какве све то има везе са странкама. Овде се ради само о осећају припадности и ни о чему другом.... ах, да. Заборавих се. Ти си архитупан у стври па је та свака расправа с тобом унапред тупава.

- - - - - - - - - -

Има ли иког из ЛДПа, ДСа, ЛСВа а да није аутошовиниста или само шовиниста? Да ли има бар један.

99% jesu.
Arhitupan ? Mislio sam da samo ja nisam cuo za tu rec pa sam potrazio na google, a izgleda da si je ti jedini ikad upotrebio.
Ako moze pojasnjenje, definicija, po vuku od vuka. :lol:

p.s. Ja se sa tobom zahebavam, daleko od toga da vodim bilo kakvu ozbiljnu raspravu. ;)
 
Velika većina to kaže i to je direktna posledica titovog komunizma. Za sve što se Srbima desilo i dešava im se sami su krivi. Nema agresora, nema uzroka, nema pitanja ko vas je pacifikovao pomoću šest hiljada mrtvih jednog prepodneva, ko vas je pacifikovao logorom Sajmište i logorom Gradiška, i kasetnim bombama u Nišu. Ako je bilo mrtvih Srba u Jasenovcu, to je zato što su se prethodni Srbi ponašali loše. Jasenovac je logična, razumljiva posledica ponašanja srpskih vlasti između dva rata. Ako je Beograd bombardovan 6. aprila, to je zato što je prethodno bio 27. mart. Ako je Beograd bombardovan 24. marta 1999. godine, nisu krivi Amerikanci i alijansa 19 zemalja, kriv je Milošević. To je autošovinizam. Autošovinizam ima nameru da optuži one koji se samopovređuju, on isključuje uzrok i afirmiše tezu o samopovređivanju.

Ја никад нисам срео људе које то тврде, нити сам нешто слично прочитао у интерјуима, осим пар екстремиста и скандалмајстора који живе од скандала.
 
Управо си написао трактат на тему "Најбржи начин да дођем до Шкоде Октавије је да њеног власника оптужим за аутошовинизам а онда га убијем када некакви Ми коначно дођемо на власт".
А ти си се управо ус*ао, ролна за Носфија...
Ниси ти глуп; само си лош.
А то је још горе.
 
Ја никад нисам срео људе које то тврде, нити сам нешто слично прочитао у интерјуима, осим пар екстремиста и скандалмајстора који живе од скандала.

Možda nisi obratio pažnju. Ako krenem da nabrajam imenom i prezimenom, optužiće me da pravim neke spiskove. Imaš ih dosta u dos "eliti" a svi redom ( čast izuzecima) su bili u savezu komunista ( slučajnost? ) i njihovim glasačima. Ima ih među filmskim režiserima koji srpsku vojsku iz prvog svetskog rata predstavljaju kao nakaze a narod kao ološ. Može se to podvesti pod umetničku slobodu ali je bolesno da država finansira takve filmove.
 
Е сад, пази Нане, постоје људи, и ја сам међу њима, који кажу следеће:

"Наравно да је бацање касетних бомби на Ниш 1999. био злочин НАТО алијансе, пре свега ратног ваздухопловства Краљевине Холандије која је извела нападе. Али у генералној консталацији политичких догађаја 1999, морамо се запитати како је дошло до рата између Србије и Холандије (+18), и који су потези нашег руководства, ако их је било, довели до тако катастрофалног сукоба. Моје мишљење је да је сукоб са надмоћним непријатељем могао бити избегнут, и да је због тога политика политика С. Милошевића била лоша. Милошевић је јако тужно поглавље српске историје из много разлога".

Онда долази одговор: "Ти си аутошовинистичко смеће. Слоба је био диван човек, мрзе нас јер смо уз Русију".

По мени је то шизофрено, искрено.

Али није неуобичајено.

Знаш ли да су Немци све до макар 1970их а можда и 1980их веровали да они нису имали апсолутно никакву кривицу у ДСР, тј, да нису били ништа гори од сила победница? Само су имали ту несрећу да су изгубили. По питању холокауста, немачко мишење 1950их и 60их је углавном било:

"Да, било је појединачних злочина против цивила и јеврејског народа, али то није ништа страшније од онога што су нпр. Руси нама радили у Берлину. Рат је, гине се. Има злочина. То је тужно, али смо проглашени за сотону само зато што смо изгубили."

Такво мишљење је чак јавно и пропагирао Аденауер, који се борио да Немачка задржи Источну Пруску (Калињинград) и да се престане са ловом на нацисте крајем 40их, које је доживљавао као лов на вештице и хапшење сваког битнијег Немца.

Кад је Марелна Дитрих дошла у Берлин 1960их, Берлинци су јој поручили да је аутошовиниста и да се врати кући (У Холивуд).
 

Back
Top