Mackanje

Metla na vestici

Zaslužan član
Poruka
118.266
meni je recimo mnogo krivo sto mi ne stoje tamniji karmini, ja bih da furam trule visnje, bordo, braon, tamno ljubicasto
al djoka
posto su mi oci ovolike :eek: i u prvom su planu istaknute, kad jos i usta istaknem onda ne ide nikako, a i na moje decije telece crte lica ne idu jaki karmini
i tako sam osudjena na blede karmine, rozikaste, bez, nude nijanse :aha:

zenske da cujemo kako se sminkate
kakve ratnicke boje volite da nanesete na sebe kad idete u lov :zper:

tema je sve o sminki i sminkanju, raspalite...

beautiful_orangutan___art_trading_card_by_tursiart-d5wm47j.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
  • Haha
Reactions: DUH
meni je recimo mnogo krivo sto mi ne stoje tamniji karmini, ja bih da furam trule visnje, bordo, braon, tamno ljubicasto
al djoka
posto su mi oci ovolike :eek: i u prvom su planu istaknute, kad jos i usta istaknem onda ne ide nikako, a i na moje decije telece crte lica ne idu jaki karmini
i tako sam osudjena na blede karmine, rozikaste, bez, nude nijanse :aha:

Isto je i kod mene. Oci su mi u prvom planu.
Ruzeve uopste ne koristim i nemam niti jedan jedini. A i ne volim ih na usnama. Volim da ih vidim na nekom drugom, ali na meni ne.
Koristim samo Baby Lips od Maybelline. I uvek istu nijansu, Cherry me. Neguje usne, a nemam osecaj da imam nesto na njima.
 
Isto je i kod mene. Oci su mi u prvom planu.
Ruzeve uopste ne koristim i nemam niti jedan jedini. A i ne volim ih na usnama. Volim da ih vidim na nekom drugom, ali na meni ne.
Koristim samo Baby Lips od Maybelline. I uvek istu nijansu, Cherry me. Neguje usne, a nemam osecaj da imam nesto na njima.
muke nas buljavih telica :eek:

ja volim karmine, ne one sjajeve i sl masnoce, ni balzame
probala sam tamnije karmine jer volim, bas mi je borka dala neke, ali jok, izgledam bukvalno ko ovaj smajli onda
mig cmok.gif

:lol:

skrenuli sa teme, jel ima tema o sminkanju ovde?
 
Kod mene je bitan ruž i olovka da popunim usne
Nekad stavim maskaru eventualno senku i to je sva moja šminka
Boje za usne biram tamnu boju mesa tamno roze tamno pink i tamno crveni
Volim kremaste ruzeve koji daju punocu usnama
Moje ulepšavanje traje do 15 minuta kad stavljam i puder i senke nisam stručnjak za šminkanje a na posao idem 95 posto bez šminke ili samo sa karminom
 
Tečni puder, preko par poteza četkicom pudera u prahu, da ne sijam, korektor za podačnjake mi je najbitniji, baš su mi tamni uvek, rumenilo, maskara. Senke ne koristim, karmin baš retko. To mi je svakodnedno za posao. Kada mi je baš bitno da sam cakum pakum, onda sve. e, da u poslednje vreme koristim i higliter. To mi je sad omiljeno. Šminkam se svaki dan za posao. Ako se ne bih našminkala to mi ko da sam sa masnom kosom otišla u kanc.
 
Ja uvek stavim maskaru. Često i kreon, neki malo na kraj oka, braon, siv ili maslinast, pa još malo maskare. Nekad puder onaj da ne sijam, malo rumenila. Kad baš hoću da se mažem onda toniranu kremu, korektor, rumenilo, braon neko, jedva se vidi, pa senku, kreon, onaj beli kreon dole, maskaru i labelo, ruževe ne mažem odavno...
 
Jao, sad će smokva da nam drži tutorijale :lol:

:lol:
stavila sam pelenu,da se ne upiskim od srece zbog teme
obozavam skinkicu
nikad ne stavljam puder,ni tecni ni kameni.stavim za uvece toniranu kremu.nikad ne stavjam ajlajner,ne stavljam ni olovku skoro nikada.
najvaznija mi je maskara i rumenilo.puno rumenila:p al moje rumenilo je blago,pa se slabo vidi

- - - - - - - - - -

inace odvratno mi stoje nud boje,uzas,ko bolesna krpa
 
da se vratimo na temu

ja i sminkanje nismo u nekoj ljubavi, ali kad prilika zahteva ja se okrecim, ranijih godina nisam se uopste sminkala, nisam se ni bacala u neke takve prilike de bas mora pa mi nije ni trebala
onda sam pocela da se bacam u takve prilike pa sam i nabavila sminku :lol:
devojcice nabave sminku jos sa 14 godina
metla je to uradila sa 28 :rotf:

najbitniji element kod mene je tecni puder, zbog situacije u kojoj sam ne moze biti bilo koji, mora neki koji nece izazvati alergisku reakciju ekceme svrab i sl reakcije, i mora dobro da pokriva sve sto treba da pokrije
tu je max factor alfa i omega
tako da se ja vec 3 godine druzim sa ovim cudom, i toplo preporucujem svima kojima treba jaka podloga

max-factor-facefinity-3in1-all-day-30ml-plynny-podklad-wszystkie-kolory.jpg


sa njim ne trebaju ni korektori dodatni, ni ucvrscivaci senki i sl cuda koja su sustinski istog sastava, sve te radnje on radi...3 in 1 je fazon
i mat je, ne pravi sjaj i sl, ne mora ako neces preko njega kameni puder, a moze
ja stavim za svaki slucaj ako cu biti ceo da sa tom sminkom da upije za svaki slucaj

kameni furam rimmel i isto je super, totalno je neutralan, mat je, i opet meni jako bitno ne izaziva mi nikve reakcije
ovaj
81ZM5v1nFLL._SY355_.jpg


ko nema problema ko ja on moze i mnogo jeftinije i mnog jednostavnije da prodje, ima mnogo jeftinijih marki od ovih
ja sam probala neke i nije bilo zabavno kad krenem se drapam
tako da se drzim ovih
 
Poslednja izmena:
Ja sam zavisnik od karmina...ponekad i po kuci namazem....kad kazem ponekad mislim upravo sedim s nasminkanim ustima.
Najradije nosim mat tecne.

Inace sam strasno dosadna sto se sminke tice, ne umem ni da se konturisem niti se razumem u bronzere, hajlajtere i sta znam. NIti imam zivaca mada bih volela da naucim, cisto da umem :D

Moja dnevna rutina:
bb ili cc krema ( eventualno neki lagani tecni puder)- trenutno sam zaljubljena u Burra bb kremu , izvucem tanku liniju olovkom ili eyelinerom i bacim svaki dan drugu boju karmina i to je moj maksimum ...
To mi je vec uslo u ruku, gotova sam za 5 minuta.

Inace obozavam tamne karmine ko i Metla ali ja ih opet ne nosim jer nemam raskosne usne a imam taj trip u glavi da su oni stvoreni za takve.

Inace do nedavno nisam uopste koristila nude karmine a sad sam onako na slepo uzela Sephorin Copper blush ( neka dusty pink, nude) i ne odvajam se od njega.

O karminima bukvalno mogu ceo dan, mozda nisam trebala da se javljam :D
 

Back
Top