Mackanje

I moja veca za ten minuts-od babe devojka ybt!
Jes da joj stiže odovud i odonud i da nije jefftina kozmetika,ali ima efekta.Naročito kad se skocka...
Snajkica kontra-šminku uopšte,ama nič,a lepa prirodno...Ni zurke,a ni skockavanje-neće!
Kaže:Ja sam subjekt,a ne objekt! I to mi ok...
Samo,pošto se slizala s vecom,mislim da će se i ona čminkati...:mrgreen:
 
Uh, uvek sam volela da se šminkam.
Strastveni sam skupljač karmina pošto ih ludački trošim. Non-stop ih imam na usnama. Svetlog sam tena, ali nikako ne volim bledunjave ruževe. Pre podne neki neutralniji, kasnije jači, ali su uglavnom "džigeričaste" boje: ljubičanstvena, zagasito pink. Volim "shimmer" efekat. Mat karmine retko koristim. Sjajeve takođe. Favoriti su mi "Loreal"- Cristal praline, i "Artdeco". Letos sam se častila jednim "Guerlain" - Pinky Groove, i sličnom bojom iz "Shiseido" kozmetike. Skupi su ali zaista postoji razlika u kvalitetu.
Letos sam otkrila italijansku "Kiko" kozmetiku: odlična a jeftina.

Retko koristim puder, a i tada samo u prahu.
Od rumenila isključivo one u kamenu, kajsijaste boje iz "Deborah" linije. Ten mi je veoma svetao, koža u dobrom stanju za moje godine, i
Ponekad stavim kreon na gornje kapke - tamnoplavi ili tamnozeleni "Collistar". Maskaru samo malo, braon ili teget.
Senku skoro da više i ne koristim, jer sam primetila da mi više ne stoji dobro i da tada delujem umorno. Eventualno neku mat, bledo ružičastu ili kajsijastu.
 
Ja ne znam da se sminkam. Nikad nisam uspela da.se.okrecim, ne znam kako....a uvek.me je mrzelo da ustajem ranije samo zbog sminkanja, a uz to sam ko klinka bila lepa, pa.mi.sminka nije trebala...steta bilo.pokvariti prirodnu lepotu.

- - - - - - - - - -

Kad se sminkam uvek bude nesto malo i brzinski.

ni ja nisam znala dok se nisam dohvatila tutorijala na yt
ja kad sam sa 28 kupila sminku, zbog poslovnih razgovara sa strancima i zahteva dres koda, ja sam ko tele gledala u onaj tecni puder sta da mu radim majko mila, razmazem prstima sou bude, nije to to
kako cu rumenilo da stavim kad ne znam de koji ugao, da mi ne budu obrazi ko majmunsko dupe
senku veze nemam de koja nijansa sta...
qq i lele
reko daj bre da gledam sta kazu strucna lica, pa ne mogu ici ko les mamazana ili ko klovan pred te ljude
pa naucila vremenom...

jedino imam muku sa olovkom, imam neku sivkastu, jao ekg ja mislim da je ravniji :lol: stavljam je samo na krajeve ali ne ispadne lepo
lakse mi je senkom da postignem taj efekat oblikovanja ociju no olovkom, i lakse se skida posle...

- - - - - - - - - -

Koristim bb ili cc kremu, olovku za oci najcesce u sivoj ili braon boji, mada iman i crnu i tamno ljubicastu, rumenilo kad ne zaboravim (sto je skoro uvek), maskaru i karmin.
Karmine koristim u nekim neutralnim bojama, rel lako se skidaju ali nije ni problem opet ih namazati kad nisu vrišteće crveni.
Meni najlepše stoje zemljani tonovi, a mene i toliko mrzi.
Metlo ja sam naučila da se šminkam sa neke 32 godine, naučile me baba i linda :heart: do tada sam stavljala labelo i maskaru :))))
Ustvari, ne mrzi me da se šminkam ali me stravično mrzi da skidam šminku posle.
Lenjost je nagora bolest :(((

eto ima nas jos takvih :lol:
cuti sou sa nama
mene nikad nije privlacilo to mackanje, nista nisam stavljala, nisam posedovala nista od sminke, ni jednu stvar....
e onda kad je doslo da mora ajde krenem tako na silu....sad mi je ok vec imam malo blazi odnos prema svemu tome, krecim se kad treba, svakodnevno mi ne pada na pamet, ali za neke bitne sastanke, za neke izlaske i tako situacije okrecim se...

- - - - - - - - - -

Ja ne stavljam primer pre bb kreme. Iskreno mislim da nije potrebno sto kazes jer ona sama po sebi jeste neka vrsta primera.A ako ti je koza ok, krema je dovoljna. Ja cak i pre tekuceg stavim samo hidrirajucu kremu i to je to.
Prajmer ok ako imas bas izrazene pore itd.

Ja sam danas u malinastim tonovima - Aurin Take the crown ( na poslu sam pa ne mogu bas lepo da linkujem do slike posto zurim) XD
http://arkona-makeup.blogspot.com/2015/10/aura-matte-tecni-karmini-last-goodbye.html

ja znam sta je hajlater ali ne znam sta je prajmer
cekaj to je nesto da namazes pre tecnog pudera??
jao moracu da guglam da vidim sta je
tutorijali koje sam gledala ne koriste nista pre tecnog pudera, cak se zahteva da lice bude cisto bez icega na njemu kad se stavlja podloga tj tecni puder

kad lgedam tutorijale obicnih devojaka zeljnih paznje pa se snimaju i kace, to svakakva cuda mazu na sebe, tri sata sminkanje...bezi bre, ko trandze na kraju ispadnu
kad gledam profi sminkere nema toga, ne tupe ga mnogo, nema trista slojeva na licu
 
Poslednja izmena:
taj hajlajlajter je nesto sto se koristi u modnoj fotografiji i filmu
to ne treba da je na ulici svakodnevno
no videla zaba da se konj potkva pa i ona digla nogu
i sad stavljaju to i de treba i de ne treba
listaju zene casopise pa ko veli ocu i ja da izgledam ko dzulija roberts, koja em ima profi sminku na sebi em je retusirana, dakle ne lici na sebe....
pa ajde i ja tako kad izadjem na kafu u 2 popdne :fdlan:
ne razumem tu bolesnu potrebu da se imitira sve sto se vidi
ne zelim da izgledam ko da sam posla na snimanje modnog editorijala

pa jel hodate ulicom sa blicevima sof boxovima 3d light sistemima oko sebe, pa ne, jos uvek :lol: pa za koj moj hodate sa hajlajterimim, cigla boja puderima i sl kerefekama koje su smisljene u te potrebe
ne moze sminka za modno fotografisanje da bude ista na dnevnom svetlu na kome se nalaze devojke svakodnevno, pa na cirkus bre lice
a kozmeticku industriju bas briga, oni ce da iskoriste to sto klinke listaju casopise pa zamisljaju da ce da izgledaju isto, i trce i daju pare na ta cudesa...
klovnovi nam setaju ulicama

- - - - - - - - - -

Moja omiljena yt sminkerka je Lisa Eldridge. I sama je prelepa i ima divno prstenje, zelim jedan takav:manikir:

jao ona je prelepa, njoj ne treba snimka uopste koliko je prirodno lepa :zaljubljena:
i ima one klipove sminkanje kroz epohe, super je to odradila :D

 
Poslednja izmena:
Lisa Eldridge je super. Zena zna sta radi! Ja sam sad pocela neku ruskinju da pratim, mislim da se Aly art zove YT kanal. Nije Lisa level,vise joj je svastarski kanal, ali jako mi se svidja njen odnos i pristup lepoti, 'manama' na licu itd.

E inace, kad ste se vec razotkrile - sad mogu i ja da priznam da sam i ja tek na prelazu u 30u pocela da se sminkam :D
Znaci staz mi je kratak.

A zanimljivo setim se, kad sam bila mala, imali smo jednu rodjaku, onako bas muskobanjastu koja se pocela tipa s 40 da se sminka i znam da su sve ove fensi rodjake stalno ogovarale jadnu zenu kao ' E vala ako s do sada nije sminkala sta je sad i pocela'. Tada mi je to bilo...kao pa ok, ima smisla a sto sam starija sve vise shvatam koliko je zapravo glup stav...i besmislen.

@Metla,
ma da primer mu dodje da popuni borice, prosirene pore ko ima itd. A i ono sto je kalisto cini mi se rekla, zapravo da umanji ' stetu' na kozi od pudera.
Ja za lice ne koristim ali sam kupila sebi prajmer za usne jer imam bas izrazene crte ( numem prefinjenije da se zirazim, veceras sam plava do neba),i recimo neke karmine, ako su suvlji nema sanse da nosim ( naprimer Deborah). Izgledaju mi usta ko vojvodjanska oranica.Medjutim ovaj moj bas i ne radi ( Aurin). Isti efekat dobijem kad stavim malo pudera na usne pre karmina.
 
ne znam, ja koristim vec rekoh onaj jak max factorovo tecni puder i njemu stvarno ne treba nista dodavati
mozda su ti primeri dobri kad koristis nesto lakse tipa te toner kreme bb il sta vec....
proguglacu da vidim sta i kako ide sa tim primerom, da vidim treba li mi ili ne...jer imam siroke pore i bore
ma da uzmem ja cement i gotovo :lol:
 
ne znam, ja koristim vec rekoh onaj jak max factorovo tecni puder i njemu stvarno ne treba nista dodavati
mozda su ti primeri dobri kad koristis nesto lakse tipa te toner kreme bb il sta vec....
proguglacu da vidim sta i kako ide sa tim primerom, da vidim treba li mi ili ne...jer imam siroke pore i bore
ma da uzmem ja cement i gotovo :lol:

Uzmi diobar puder, to se isplati. Kao sto rekoh Sanel mi je omiljeni i dva komada- letnja i zimska boja traju godinu dana a maltene se svaki san sminkam.
Ima velike razlike izmedju boljih pudera i jeftinijih.
 
za chahel znam, preporucuje ga ona mala sto sam vec kacila profi sminker da najbolje pokriva tip koze kakav sam ja
lako je njoj iz australije da to preporucuje
al nisam poludela da dajem 50e za puder :pop: voimja oca cetvrtina plate u srbiji
 
otkud znas da ti ne treba prajmer kad ne znas cemu sluzi :lol:

pa znam da je osnova za puder al ne znam sta osnova cemu to sluzi tacno, sta ce ti jos i osnova
u tom smislu ne znam...

pa za ovaj moj sam citala da ne treba, i gledala tutorijale de profi kazu ne treba, a i osecam kad ga stavim, jak je...ne treba ni korektor ni nista...vec sam pisala na prvoj strani jos...
taj primer ide kod slabijih laksih tecnih pudera i krema...

- - - - - - - - - -

Ja placam 28 funti na aerodromu

:lol:
 
ma ne stavljam ga ni ja.mislim ni puder ne stavljam,pa onda ni taj prajmer
nego ,meni usta sve manja i manja :(

ima resenje i za to :rotf:

%24_12.JPG
 
Moja omiljena yt sminkerka je Lisa Eldridge. I sama je prelepa i ima divno prstenje, zelim jedan takav:manikir:

Corvus!:hahaha:
Većina žena ko vrane i svrake...Obožavaju šljašteće...
Šetamo veca i ja kejom,a ono skockana ,nafarbana i namirisana teta šeta pudlicu...
Meni kez sam se namesti a veca:
-Šta se smeješ-nije smešno!
-Smešan mi maji cuko...
-Aha...
 
Poslednja izmena:

Back
Top