Friteze za pomfrit
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Friteze za pomfrit

Aktivan član markocheda (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Podrazumevano Friteze za pomfrit

Pokvarila mi se friteza za prženje u dubokom ulju. I rekoh da kupim novu,naidjem na fritezu bez ulja,(tačnije na kašiku ulja),na vruć vazduh. Rekoh sebi,ješću pomfrit bez masti,i neću da se gojim,al djavola..ne možeš samo da isečeš krompire,i da ih jednostavno staviš,kao u fritezu na ulje,već moraš vršiti pripreme,staviš ih u vodu na 30 minuta,pa ih iscediš,pa osušiš u krpu,pa tek staviš u fritezu,i ne smeš da napuniš korpu,kao u fritezi na ulje,već staviš jedno pola kila otprilike,u suprotnom neće se ispržiti..a da..moraš i na svakih deset minuta da vadiš korpu,i prevrneš pomfrit,da bi uhvatilo ravnomerno..prženje traje 30-40 minuta,dok na ulje traje 15tak minuta, puna korpa..i ukus nije isti. Razočarao sam se,i pošto sam već bacio pare na fritezu,i ne planiram opet da kupujem,rešio sam da otvorim neispravnu (na ulje) da vidim šta joj fali. Nemam multimetar,pa sam uzeo glinericu,i uključio fritezu u struju..po glinerici kroz fritezu prolazi struja,faza i nula imaju struju,grejač prima struju,pa i termostat ima struju po glinerici.
    Ja sumnjam da je ipak termostat crko,bez obzira što kroz njega prolazi struja..koje je vaše mišljenje?

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    595

Podrazumevano Re: Friteze za pomfrit

Da li lampica termostata stalno svetli, ili se ugasi kad okrećeš termostat ?
    Jedino nikada neću umeti da se ne naježim kad se rukuju mlitavo. Ko se mlitavo rukuje znači da mlitavo misli i mlitavo vekuje.

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Citat Original postavio Marge Simpson Pogledaj poruku
    Da li lampica termostata stalno svetli, ili se ugasi kad okrećeš termostat ?
    Lampica ne svetli uopšte,termostat i dalje ima onaj klik zvuk,kad kreneš da ga okrećeš,negde sam pročitao da kad nečuješ više taj zvuk,znači riknuo,ali negde sam pročitao da to ne mora da znači.
    ovako izgleda termostat,taj fazon
    Ime:  2015.06.04.14.14.43_5064_1394704595.jpg
Pregleda: 109
Veličina:  25,9 KB

Iskusan jolemisa (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    152

Glinerica nije pouzdan za takva ispitivanja,Mora instrument.

Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    48

Rešio sam problem,termostat je crko. Prespojio sam žice,tako da struja ne prolazi kroz termostat već ide direktno na grejač,i friteza se upalila,sa sve lampicom.
    Uskoro idem u nabavku termostata. Gledam na internetu,to je termostat pegle

Slične teme

1. Pomfrit
    Autor dusko98 u forumu Kulinarstvo
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 28.11.2016., 00:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •