Simon Čudotvorac
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Simon Čudotvorac

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Simon Čudotvorac

Enciklopedija mrtvih je ,svakako,najlepša i najpotresnija priča-roman svetskog ,a našeg pisca,Jevrejina lutalice-Danila Kiša,a u sklopu te
    knjige je i njegova priča "Simon Čudotvorac".
    http://www.danilokis.org/simon_cudotvorac.htm
    Pošto su u priči postavljena neka krucijalna teološka pitanja,kao na primera li je činjenje čuda dokaz u prilog postojanju Boga ili to s njim nema nikakve veze!?
    Drugo važno pitanje ova priča u celosti namećea šta ako je Bog postojeć i ako je gospodar sveta,zar moje verovanje ili neverovanje
    u njega nije njegova volja?
    A ako pročitate priču koja je veoma lepa i interesantna,videćete da je lako domisliti Judeju tog doba,naročito Jevrejinu Kišu,a ni meni nije problem...

Rocknrollsores nije na forumu
    Tri su najveća pada u istoriji čovečanstva,a to su:Adamov,Judin i papin!Sveti Justin Ćelijski
    Poznat
    Učlanjen
    20.09.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Simon Čudotvorac

Simon vracar ,prso je on ko zvecka

- - - - - - - - - -

...
    Poslednji put ažurirao/la bakonja : 29.01.2018. u 21:28 Razlog: Editovano nekorektno izrazavanje ...

Primećen član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Zeljni monopola po pitanju religije i time zelivsi se rijesiti konkurencije kreirali su mit o Simonu cudotvorcu kao matrixu za sve sto nije Isusovo da je od djavola.Simon nije postojao kao ni Isus to su mitovi kojima kontroliraju umove ljudi.

Zoran Jov nije na forumu
    Noćna mora za sve separatiste, prevarante i šarlatane
    Veoma poznat Zoran Jov (avatar)
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Citat Original postavio Dragoljub69 Pogledaj poruku
    Enciklopedija mrtvih je ,svakako,najlepša i najpotresnija priča-roman svetskog ,a našeg pisca,Jevrejina lutalice-Danila Kiša,a u sklopu te
    knjige je i njegova priča "Simon Čudotvorac".
    Pošto su u priči postavljena neka krucijalna teološka pitanja,kao na primera li je činjenje čuda dokaz u prilog postojanju Boga ili to s njim nema nikakve veze!?
    Drugo važno pitanje ova priča u celosti namećea šta ako je Bog postojeć i ako je gospodar sveta,zar moje verovanje ili neverovanje
    u njega nije njegova volja?
    A ako pročitate priču koja je veoma lepa i interesantna,videćete da je lako domisliti Judeju tog doba,naročito Jevrejinu Kišu,a ni meni nije problem...
    Komšo, kooliko znam nije bio Jevrej po veroispovesti, već se izjašnjavao kao ateista. A majka mu je bila Crnogorka sa Cetinja. Pa valjda je imao i nešto naše crnogorsko u sebi. Moliću lijepo...
    Svetom vladaju najveći kriminalci. Države su torovi u koje oni uteruju stoku.

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

sta je cudo?

pre 200 god - covek da leti , da gleda kutiju sa slikama , da mu bude svet na dlanu , da preko male kutijice razgovara sa bilo kim na svetu

definicija cuda se menja, tako da za nista ne mozemo reci da je to.
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Naravno da je imao crnogorsko,jasno ti i šta...
    Inače je po ponašanju i po pameti bio sav Ješa...Sreo sam ga dvaput,oba puta tu kod nas...

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sasasta Pogledaj poruku
    sta je cudo?

pre 200 god - covek da leti , da gleda kutiju sa slikama , da mu bude svet na dlanu , da preko male kutijice razgovara sa bilo kim na svetu

definicija cuda se menja, tako da za nista ne mozemo reci da je to.
    Oš da kažeš:Čudna mi čuda!?
    E pa nije!
    Nisu uopšte čudna!
    Štaviše,najobićnija čuda...
    U ta vremena se ladno hodalo po vodi,vadili novčići (fenićanski ili rimski cors...)iza uveta šabanu,dizalo se iz mrtvijeh,ustajali oduzeti i sl...
    To danas i klinci,a i stare babe mogu...Šta rade na jućubetu?Aaaa?
    Evo vidi:
    https://www.youtube.com/watch?v=B-Kz3kLVJV8

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    322

evo dinamo veci cudotvorac

i sai baba i jos mnogo njih
    smisao zivota - svako ima svoj . opsti - nacionalni , verski , politicki - nije dobar .

to su sve manipulacije gomilom a osoba je jedinka koja ima svoje vizije.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Sai Baba je moje najveće religijsko razočarenje.U njega sam polagao najviše nade...
    I vidi:taman je sebi izlečio jetru,odlučio da umre!
    Stvarno,ostao sam bez teksta...i tona...ma i slike!

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Naravno da je imao crnogorsko,jasno ti i šta...
    Inače je po ponašanju i po pameti bio sav Ješa...Sreo sam ga dvaput,oba puta tu kod nas...
    Komšo, moj tata je Crnogorac a mama Austrijanka. Po tebi bih ja bio Austrijanac. Ojha.

Čuo sam da je doživeo nervni slom 22. januara 1942. kad mu je ćale došao kući sa racije i rekao da su ga mađarski honvedi vratili kući i rekli da dođe sutra na Štrand, jer ispod leda nema više mesta za leševe. Jezive sztvari. Pa je preko zaleđenog Dunava otišao na Frušku Goru, u partizane. Zarobljen pred kraj rata i završio u nekom logoru. Bezveze. Nisam imao sreće da ga upoznam. Nešto sam mlađi. A čitao sam mu sve knjige...

- - - - - - - - - -

Početkom 786. godine od osnivanja Rima, niotkuda, pojavio se čovek koji je izrazio želju da bude trinaesti apostol. Zvao se Simon. Predstavio se kao Simon od Kirene. Apostoli su se uplašili ugledavši ga. Bio je visok kao Isus. Imao je plave oči, kratku svetlo-smeđu kosu i bradu. Dosta je ličio na Isusa. I glas mu je bio sličan. Odveli su ga kod svog učitelja. “I ja sam Jehovin, Nojev i Nimrodov potomak”, kazao mu je Simon kad su se sreli. “Nisi samo ti. Ja sam stariji od tebe preko dve hiljade godina.” Bilo je očigledno da se radi o nefilimu. On je bio pripadnik, ako ne i stalni starešina, tajnog društva Sinovi Zaveta. Simon ga obaveštava da mesija treba da umre kao mučenik u toku ove godine. Kako bi se do detalja ispunila proročanstva, bilo bi dobro da se to dogodi 16. nisana po jevrejskom, odnosno krajem aprila po rimskom kalendaru, jer tada u popodnevnim časovima treba da se dogodi pomračenje Sunca, što će maloumni ljudi shvatiti kao još jedno čudo. Simon mu otkriva da je već sve oko toga ugovoreno, da su “kupljeni” i neki Rimljani, da će Isus biti zamenjen, a Simon razapet na mučeničkom stubu, da će izrežirati njegovo uskrsnuće, a narodu objaviti kako je Isus uskrsnuo. Tako će postaviti temelje za jednu novu svetsku religiju sa ropskim duhom za široke narodne mase. Isus se načelno složio sa svim ovim. Ali mu je rekao da ne može biti trinaesti apostol, jer ni u duhovnom univerzumu uz Graditelja svih svetova nije bilo trinaest već dvanaest apostola. Doduše dozvolio mu je da sebe može da smatra tajnim trinaestim apostolom.

- - - - - - - - - -

Simon Čudotvorac je bio razapet na krstu, umesto Isusa.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Zoran Jov Pogledaj poruku
    Komšo, moj tata je Crnogorac a mama Austrijanka. Po tebi bih ja bio Austrijanac. Ojha.

Čuo sam da je doživeo nervni slom 22. januara 1942. kad mu je ćale došao kući sa racije i rekao da su ga mađarski honvedi vratili kući i rekli da dođe sutra na Štrand, jer ispod leda nema više mesta za leševe. Jezive sztvari. Pa je preko zaleđenog Dunava otišao na Frušku Goru, u partizane. Zarobljen pred kraj rata i završio u nekom logoru. Bezveze. Nisam imao sreće da ga upoznam. Nešto sam mlađi. A čitao sam mu sve knjige...

- - - - - - - - - -

Početkom 786. godine od osnivanja Rima, niotkuda, pojavio se čovek koji je izrazio želju da bude trinaesti apostol. Zvao se Simon. Predstavio se kao Simon od Kirene. Apostoli su se uplašili ugledavši ga. Bio je visok kao Isus. Imao je plave oči, kratku svetlo-smeđu kosu i bradu. Dosta je ličio na Isusa. I glas mu je bio sličan. Odveli su ga kod svog učitelja. “I ja sam Jehovin, Nojev i Nimrodov potomak”, kazao mu je Simon kad su se sreli. “Nisi samo ti. Ja sam stariji od tebe preko dve hiljade godina.” Bilo je očigledno da se radi o nefilimu. On je bio pripadnik, ako ne i stalni starešina, tajnog društva Sinovi Zaveta. Simon ga obaveštava da mesija treba da umre kao mučenik u toku ove godine. Kako bi se do detalja ispunila proročanstva, bilo bi dobro da se to dogodi 16. nisana po jevrejskom, odnosno krajem aprila po rimskom kalendaru, jer tada u popodnevnim časovima treba da se dogodi pomračenje Sunca, što će maloumni ljudi shvatiti kao još jedno čudo. Simon mu otkriva da je već sve oko toga ugovoreno, da su “kupljeni” i neki Rimljani, da će Isus biti zamenjen, a Simon razapet na mučeničkom stubu, da će izrežirati njegovo uskrsnuće, a narodu objaviti kako je Isus uskrsnuo. Tako će postaviti temelje za jednu novu svetsku religiju sa ropskim duhom za široke narodne mase. Isus se načelno složio sa svim ovim. Ali mu je rekao da ne može biti trinaesti apostol, jer ni u duhovnom univerzumu uz Graditelja svih svetova nije bilo trinaest već dvanaest apostola. Doduše dozvolio mu je da sebe može da smatra tajnim trinaestim apostolom.

- - - - - - - - - -

Simon Čudotvorac je bio razapet na krstu, umesto Isusa.
    Znam tu priču slobodnih graditelja,tj.interpretaciju...
    A el znaš ti priču o Jevrejinu lutalici D Orsmona ,francuskog akademika?
    Veoma liči na inserte biblijske Bulgakova u Maestru i Margariti...Kao da ih jedan (Maestro?) skribao...
    Sumnjiva su to posla moj Komšo...
    A verujem da ti nije poznato da nam Danilo bio šezdesetih komšija,ali vrlo kratko...Stanovao kod Brace Rajkića ...
    No nema veze-ličio na Crnogorca. U zgradi izgrađenoj u toj bašti je odrastao Aca Vulin...I on se oblačio u crno kao momak
    i prosto sam se stresao kad sam ga video.Danilo doduše nije nosio kapu kao Če,ali ostalo a u pm...Pljuc,pljuc!

- - - - - - - - - -

A što se nacije tiče-jesi Osterajh man-ceo vek si proveo na Đavi,austriskoj...
    Poslednji put ažurirao/la Ribar : 29.01.2018. u 21:56

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Znam tu priču slobodnih graditelja,tj.interpretaciju...
    A el znaš ti priču o Jevrejinu lutalici D Orsmona ,francuskog akademika?
    Veoma liči na inserte biblijske Bulgakova u Maestru i Margariti...Kao da ih jedan (Maestro?) skribao...
    Sumnjiva su to posla moj Komšo...
    A verujem da ti nije poznato da nam Danilo bio šezdesetih komšija,ali vrlo kratko...Stanovao kod Brace Rajkića ...
    No nema veze-ličio na Crnogorca,a ponašao se kao čifut! U zgradi izgrađenoj u toj bašti je odrastao Aca Vulin...I on se oblačio u crno kao momak
    i prosto sam se stresao kad sam ga video.Danilo doduše nije nosio kapu kao Če,ali ostalo a u pm...Pljuc,pljuc!

- - - - - - - - - -

A što se nacije tiče-jesi Osterajh man-ceo vek si proveo na Đavi,austriskoj...
    Načuo sam nešto.

Ne znam što da ti rečem.

No bez obzira na sve to fariseji su ga optužili, prvo kod Iroda, a potom i kod rimskog namesnika Pontija Pilata, da se prorok iz Nazareta predstavlja kao car. I jedan i drugi gledali su na Isusa i njegove sledbenike kao na zanesenjake i nisu im toliko smetali. Ali jevrejsko sveštenstvo je insistiralo na njegovom hapšenju, demonizovanju i progonu njegovih sledbenika. Trebalo je uhapsiti, osuditi i pogubiti pastira, a ovce će se same razbežati. Najveći problem bio je to što su se identično oblačili. Ali i njega su rešili. Za trideset srebrnika, Isusov apostol Juda Iskariot pristao je da otkrije njegov identitet. Prepredeni nefilim Simon od Kirene izrežirao je u zadnjoj dekadi aprila, tačnije 14. nisana uveče po jevrejskom kalendaru, tajnu večeru pred mesijino stradanje. Isus je ostao kući sa ženom i decom, a umesto njega na večeru je došao Simon predstavivši se kao Isus. I sam iluzionist, ubedio je apostole da vide Isusa. Pustio je usred večere Judu Iskariota da ode i obavi posao za koji je bio plaćen unapred, govoreći svojim učenicima da je kucnuo čas za vrhunac njegove životne misije poverene mu ni manje ni više nego od stvoritelja neba i zemlje. Uskoro su ih opkolili elitni rimski legionari. Došli su sa jevrejskim sveštenicima koji su tražili Isusa. Juda Iskariot je prišao Simonu, poljubio ga u obraz i rekao mu: “Učitelju.” Rimljani ga tada ščepaše i vezaše. Apostol Petar isuka mač i nasrnu na njih, ali ga Simon odvrati govoreći: “Ko mač potegne od mača će poginuti.” Odvedovši lažnog pastira, Rimljani su rasterali ovce: apostoli se razbežaše kud koji. Još u toku večeri izbili su nemiri u Jerusalimu. Nahuškana od fariseja, rulja je po ulicama tražila i, ako bi koga od njih prepoznala, kamenovala Isusove sledbenike. Naišavši na Petra, neko ga je prepoznao optuživši ga da je on jedan od otpadnika. Ali on se tri puta odrekao svog učitelja, na kraju se zaklevši bogom da on nije to što oni misle. Tad je zakukurikao petao, baš kao što mu je Simon od Kirene prorekao nešto pre toga.

Sutradan je lažni Isus bio odveden prvo pred Iroda, a zatim pred Pilata, pod optužbom da se lažno predstavlja kao kralj Jevreja. Irod ga se otarasio po kratkom postupku rekavši da Pilat odluči o njegovoj sudbini. Pravdoljubivi Pilat, kulturan čovek odrastao i vaspitan u skladu sa rimskim pravom, i pored najprovokativnijih pitanja koja mu je postavio nije našao nijedan razlog za pogubljenje jednog zanesenjaka, već ga je dao išibati. Ali sveštenici su insistirali na pogubljenju. Da bi ih koliko-toliko zadovoljio, rekao im je da je čuo za jedan njima dobro poznat običaj da se od dva optužena čoveka jedan može pomilovati. Isusu i Varnavi, zelotu uhapšenom zbog ubistva rimskog vojnika, sutradan će biti suđeno na trgu ispred rimske uprave, pa neka jevrejski narod odluči ko će biti pogubljen a ko pušten. Pravični Pilat očekivao je da rulja osudi ubicu a oslobodi zanesenjaka.

Narednog dana, kada se Sunce našlo u zenitu, na glavnom jerusalimskom trgu okupilo se na hiljade Jevreja. U masi ljudi našli su se i maskirani Isusovi apostoli i njegova majka Marija. Na prozoru jedne zgrade koja gleda na rimsku upravu našli su se Marija Magdalena i njen muž koji je gledao čas u Sunce čas u besnu narodnu masu. Potpuno smireno posmatrao je sopstveno suđenje. Sa Pilatove leve strane našao se Simon od Kirene, narodu predstavljen kao Isus iz Nazareta, a sa desne strane Varnava. Okupljenoj masi je predočeno šta je ko od njih dvojice skrivio i očekivalo se da narod odluči ko će biti pomilovan. Nagovorena od strane zelota, koji su se provlačili između ljudi, rulja zatraži da se oslobodi zlikovac. I pored Pilatove naklonosti prema jednom zanesenjaku i neverice da narod može da osudi nevinog čoveka rulja ostade pri svom zahtevu. Pilat na kraju opra ruke od celog slučaja i povuče se. Varnava je oslobođen, a Simon od Kirene i još dva lopova osuđena na smrt pre neki dan uzeli su svoje mučeničke stubove i uz rimsku vojnu pratnju poneli ih ka brdu Golgoti. Vojnici su češće bičevali ovu dvojicu, a ređe Simona. Nezainteresovani za predstojeće pogubljenje, većina ljudi raziđe se brže nego što se okupila, dok Isusovi sledbenici krenuše za povorkom prema Golgoti. Od svih apostola samo je Jovan pratio Simona na nekoliko koraka iza njega. Isusova majka Marija i žena Marija Magdalena držale su se pod ruku plačući glasnije od svih prisutnih. Na kraju povorke koračao je Isus sa zarom preko lica.

Stigavši na brdo, rimski vojnici im prikovaše ruke i noge za mučenički stub od kedrovog drveta, u obliku latinskog slova T, i podigoše ih uvis. Bilo je prošlo više od dva sata iza podneva kada vojnici htedoše da pocepaju njihovu odeću i podele je među sobom. Ali legionar Longinus predloži da bacaju kocke pa ko dobije najveći broj da uzme sve. On je bio taj. Iznad Simonove glave postavljena je daska sa natpisom na latinskom, grčkom i hebrejskom jeziku: “Isus Nazarećanin kralj Jevreja.” Lica sve trojice razapetih ljudi grčila su se od bola. I nefilim Simon jedva je podnosio bol koji mu je razdirao ruke i noge. Rimski vojnici mu se rugaše govoreći: “Spasi se sada sine božji! Kralju Jevreja!” Centurion Longinus, potplaćen od strane esena, nali uspavljujuće sredstvo koje su mu oni dali na parče krpe, prinese ga Simonovom nosu i usnama i razmaza ga po njima. Zatim uze koplje i probode obojicu mučenika sa strane, dok onog u sredini ostavi da se muči na stubu. Simonu se pridrema i on, onako izmučen, povika iz sveg glasa: “Bože moj!... Bože moj!... Zašto si me ostavio?!...” Omamljeno telo mu se opusti i on utonu u san. Isusovi sledbenici zaplakaše još jače, dok pravi Isus staja po strani ćuteći. Oko tri sata iza podneva nastupa potpuno pomračenje sunca u trajanju od nekoliko minuta. Neuki i sujeverni ljudi uplašiše se i klekoše na kolena. Jedan rimski vojnik povika: “Ovo je zaista božji sin!” U tom trenutku, na drugoj strani Jerusalima, Juda Iskariot se uplaši pomračenja, pokaja se što je izdao učitelja i obesi se na najbliže maslinovo drvo. Iz njegove odeće prosuše se svi srebrnjaci. Kad su sunčevi zraci ponovo obasjali zemlju vojnici dozvoliše da se tela poskidaju sa stubova i predaju rodbini. Obe Marije i apostol Jovan odnesoše Simonovo telo u grob, a zatim odoše kućama. Pred grobom ostadoše rimski stražari, za svaki slučaj, da apostoli ne odnesu telo i objave kako je Isus uskrsnuo.

Sledećeg dana, u subotu uveče, Isus skide zavoje sa ruku i otvori rane koje mu je pre par dana nanela Marija Magdalena ne bi li ubedio svoje apostole koji ništa nisu znali o zaveri da je zaista bio na stubu, umro i uskrsnuo. U nedelju, odmah iza ponoći, rimsku stražu uplaši brujanje s neba i svetlost koja se spuštala sve niže. Gvozdena ptica sišla je s neba, svetlosnim snopom razbila kamen na grobu i iz njega je izašao Simon od Kirene. Vojnici pobegoše u grad drhteći od straha i pričajući da je Isus uskrsnuo. Simon ode kod Isusa da ga obavesti o onome što sledi. Nije se dugo zadržao kod njega. “Oni koji su te doveli na svet sutra će doći po tebe”, rekao mu je na rastanku. “Odneće te iznad oblaka i bićeš tamo sve dok ne kucne čas za tvoj povratak. Bićeš u naročitoj vrsti sna, a tvoj duh će u međuvremenu moći slobodno da luta i da se reinkarnira. A kad kucne čas za povratak, telo u kome se budeš nalazio će naprasno umreti a ti ćeš se vratiti u ovo telo, jer ono može da traje više od hiljadu godina. A nas dvojica ćemo se sresti bar još jedanput u nekom od tvojih narednih života. Bićeš mi potreban za osnivanje pokreta novog doba u dalekoj budućnosti. Zbogom.” Isus se oprostio i sa Marijom Magdalenom i otišao kod svojih apostola. Prestravio ih je pojavivši se na vratima. Apostol Toma nije verovao da vidi učitelja sve dok mu Isus nije pokazao rane na rukama. Posedeo je sa njima sve do jutra kad su zajedno prošetali do Jerusalima. Svi koji su ga videli verovali su da je uskrsnuo.

Austro-Crnogorac, tačnije...

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Tačno u podne na Golgotu se s neba spustila velika gvozdena ptica. Njena vrata su se otvorila. Pre nego što je ušao unutra, Isus je rekao apostolima: “Jevreji će obnoviti državu Izrael tek pošto svi potomci onih ljudi koji su me osudili na raspeće budu istrebljeni. Čuvajte uspomenu na mene i ljubite jedan drugog.” Ušao je u letelicu i, naočigled mnoštva zabezeknutih posmatrača, vinuo se u oblake. Unutra su ga dočekala plavooka humanoidna stvorenja slična njemu. Nisu razgovarali. Kontaktirali su mislima i odlično su se razumeli. Isus je kroz prozor letelice video kako se svet u kome se rodio i živeo naglo smanjuje i na kraju pretvara u ovalno nebesko telo slično Mesecu, samo sa mnogo većim spektrom boja. Okrenuvši se, iza leđa je ugledao tamu i zvezde u daljini. Osetio je strah od kosmičkog beskraja, uobičajen za sve zvezdane putnike. Ipak je ova planeta, ma kakva ona bila, bolja od mračne i ledene vasione u kojoj nijedno živo biće ne oseća gravitaciju. Za njegove oči ovo je bio neverovatan prizor. Gvozdena ptica pristala je uz ogroman leteći objekat u obliku dugačkog valjka. U njoj ga je dočekao komandant Enkaj, koji mu se predstavio kao Ja sam onaj koji jesam, što na hebrejskom jeziku glasi Jehova. Obukao ga je u kraljevsku odoru i uputio u jednu odaju gde se zavalio u udobno stakleno zvono. Uboden je iglom i za tili čas utonuo je u stanje hibernacije. Njegov duh doživeo je astralnu projekciju i izgubio se u vrtlozima svemira.

U vremenima posle Isusa, nekoliko njegovih apostola i sledbenika napisalo je između trideset i pet i šezdeset jevanđelja o njegovom životu, no rana crkva je priznala samo četiri koja kriju njegov sedamnaestogodišnji boravak u Indiji, brak i potomstvo sa Marijom Magdalenom i mnoge druge bitne detalje. Odbačen od strane Jevreja, kult njegove ličnosti pustio je korene najpre kod Grka, a kasnije i kod Rimljana. Njegovi apostoli su za života bili užasno progonjeni i mnogi su mučeničkom smrću umrli za veru. Neko vreme nakon njegovog uzdizanja na nebo, u Palestini se pojavio Simon Čudotvorac, veliki iluzionista, koji je činio čuda kao i Isus. On je tvrdio da je on bio razapet umesto njega. Bio je veliki protivnik Isusovog kulta. Zeloti su podigli ustanak protiv Rima koji je krvavo ugušen tri i po decenije po Isusovom odlasku, kada je do temelja razoren Jehovin hram i ceo Jerusalim. Uništeni su i zeloti, i fariseji, i sadukeji, a Jevreji raseljeni širom sveta, što je Isus jednom prilikom i prorekao svojim sledbenicima. Simon Čudotvorac i njegovi Sinovi zaveta su se bez sumnje pobrinuli da ispune i to proročanstvo. U toj istorijskoj pometnji nestali su i eseni. Što se tiče Isusove porodice, njegova ostarela majka Marija, žena Marija Magdalena, kćerka Tamar i sinovi Isus Mlađi i Josif su se oko šezdeset godina po rođenju najpoznatijeg člana porodice, znajući šta će se uskoro dogoditi u Palestini, preselili na južnu obalu Galije. Njihovi daleki potomci, po padu Rima, preko brakova sa porodicama “plave krvi” osnovali su francuske dinastije Karoling i Meroving, koje su se u hrišćanskoj Evropi, bračnim vezama, orodile sa svim evropskim kraljevskim kućama u narednih hiljadu i po godina.

Buduća legenda
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    24
    Reputaciona moć
    0

Ok,ali Simon Čudotvorac Kišov je drugi lik...Naime ,u to vreme je bilo tih đabelebaroša čudotvoraca kao pećurki posle kiše...
    Hajd pročitaj,ali obe verzije...

- - - - - - - - - -

Onaj tvoj Simon je kod Maestra i Margarite...A tamo ima i priča o Mateju,vrlo upečatljiva i interesantna...
    Šta je egipatska magija napravila od jednog njihovog prostog plemena...Cccc...

Zoran Jov nije na forumu
    Učlanjen
    11.06.2014.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    90
    Reputaciona moć
    439

Ok,ali Simon Čudotvorac Kišov je drugi lik...Naime ,u to vreme je bilo tih đabelebaroša čudotvoraca kao pećurki posle kiše...
    Hajd pročitaj,ali obe verzije...

- - - - - - - - - -

Onaj tvoj Simon je kod Maestra i Margarite...A tamo ima i priča o Mateju,vrlo upečatljiva i interesantna...
    Šta je egipatska magija napravila od jednog njihovog prostog plemena...Cccc...
    Čitao sam tu priču početkom 90-tih, kao srednjoškolac.

Ima priča da je taj posle bio reinkarnirani Kaljostro... ili da se uopšte nije reinkarnirao, nego živeo nekoliko hiljada godina... da je bio nefilim i tako to...

Primećen član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Židovi znaju tko je a ostalima mitovi

Primećen član
    Učlanjen
    13.01.2018.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Rabi je bio po majci Židov a otac mu je Rimljanin Antonius

Slične teme

1. Simon Pegg on Trek Radio at Nov.27th (11am PST / 2pm EST / 7pm GMT)
    Autor zach21uk u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 01.12.2010., 18:49
  2. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 29.08.2010., 17:16
  3. Simon Cirenac koji je nosio križ ISUSOV !!!
    Autor Eleleth u forumu Religija
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 19.05.2009., 02:17
  4. Simon Vizental
    Autor Gost118 u forumu Istorija
    Odgovora: 36
    Poslednja poruka: 27.09.2005., 18:21

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku