Bog stvori ljude ili ljudi Boga?

Bog bez čoveka može? A čovek bez Boga? Mnogo teže?Mora biti skoro bog da bi mogao bez Boga?

može ako mu nije do sadohističkih igrica.
ne može, neophodan mu je mazohizam.
ne kapiram poslednje pitanje... obično oni koji ni blizu nisu božanstvenim osobinama najdalje su bogu, dovoljan im je ego.
tako da ovde nema paralele.
p.s. sve vreme mi je bog metafora... ne znam za tebe.
 
Ko je imao jače i brojnije motive,razloge i sl?
I šta je verovatnije?

mali smo mi da raspravljamo o tome, al opet raspravljamo

- - - - - - - - - -

Koliko sam i koliko putah
svod plavetni neba sveštenoga,
brilijantnim zasijat sjemenom,
zaklinjao dušom zapaljenom
da mi svetu otkrije tainu:
ali ga je tvorac ukrasio,
veliku mu knjigu otvorio,
da tvar slavi tvorca i blaženstvo
al' da čovjek na nje listu čita
ništavilo prekomjerno svoje?
 
Izmedju "vise od dva/-ve svedoka/ - kinje" ?

nije mi jasno da se neko bavi BOGOM, a bogova zilion..epoha zilion..ljudi su oduvek verovali u nešto.. nekada u neki partenon, a sada uglavnom u jednog..
Dakle, taj neki monoteistički BOG je stvorio ovaj svet i pustio da se ljudi klanjaju bogu neba, bogu reke, rata, ljubavi..da bi se u jednom trenutk pojavio i rekao: ja sam stvorio svet, ja jedan jedini,ne vaši bogovi žetve, rata mora, zemlje, ljubavi, koji su stariji od mene..ali ja sam taj, pa će ričard lavllje srce da kolje sve koji ne veruju da sam ja taj jedan jedini, pa će da fasuju svi ihaaj godina..dok ne skapiraju da sam ja jedan jedini.
 
nije mi jasno da se neko bavi BOGOM, a bogova zilion..epoha zilion..ljudi su oduvek verovali u nešto.. nekada u neki partenon, a sada uglavnom u jednog..
Dakle, taj neki monoteistički BOG je stvorio ovaj svet i pustio da se ljudi klanjaju bogu neba, bogu reke, rata, ljubavi..da bi se u jednom trenutk pojavio i rekao: ja sam stvorio svet, ja jedan jedini,ne vaši bogovi žetve, rata mora, zemlje, ljubavi, koji su stariji od mene..ali ja sam taj, pa će ričard lavllje srce da kolje sve koji ne veruju da sam ja taj jedan jedini, pa će da fasuju svi ihaaj godina..dok ne skapiraju da sam ja jedan jedini.

A šta si ti skapirala?El jedan jedini ili ih ima zilion i čemu se ti danas kao žena klanjaš?
 

Back
Top