Kusturica poklopio sarajevskog novinara na pitanju da li je izdao muslimane: Hoćeš mo

Mortimer

Veoma poznat
Poruka
11.366
Kusturica poklopio sarajevskog novinara na pitanju da li je izdao muslimane: Hoćeš moj DNK (VIDEO)
Novosti online | 28. januar 2018. 22:58
Režiser Emir Kusturica odgovorio je na sve učestalije komentare koji godinama dolaze iz Sarajeva da je izdajnik bošnjačkog naroda
http://www.novosti.rs/vesti/planeta...-da-li-je-izdao-muslimane-Hoces-moj-DNK-VIDEO

Kad ce ovako nesto da napisu vi nasi dezurni ljubiteji nato-a iz kruga dvojke?

Bravo Emire!
 
Poslednja izmena od moderatora:
Kusta je mensovac i nije mu bio problem da napuši novinara Sarajliju...
I naravno da ima pravo da se izjasni o nacionaqlnosti kako mu se hoće!
A i šta bi njegovi bivši sugrađani-da se kite Kustom? O bože primitivaca!
Kusta je veoma vredan čovek u kulturi i naša je sreća što je s nama!
Primili bi njega rado i drugi,ali se među nama najbolje,,,najsmirenije oseća...Mislim da je to kod
Ivanovića i izjavio...
 
E не могу потурице да му опросте враћање својим коренима......да могу...крви би му пили клокотом :) Као што ********* не могу да спрече рођење Његоша и његов књижевни рад. Он их и мртав држи рукама за гркљан и стеже :) Сваки његов стих их погађа у хипофизу !
 
Ovo je već postalo patetično... Toliko da se uvlači u buljoo Srbiji, neverovatno. A i Kusturica je licemerarn... Da je rešio da postane Srbin, promenio bi i ime i prezime, a ne samo nacionalnost, tako da se nacionalisti džabe vesele. Nije da sam na Kusturičinoj strani, nego je ovo baš funjarski, i nizak udarac ionako poljuljanom Bošnjaštvu.
 
Само будала може да помисли како је дорастао овако тупавом задатку довођења Кустурице у неприлику.
Када неко види толико, научи много и схвати суштину као Емир, логично је да раздваја веру, нацију и идеологију. Емир је лепо објаснио своје становиште; то се некоме може допадати или не, али не може логички да стави под знак питања.
Овај момчић-новинарчић се, занет собом- оклизнуо и пао под камион.
Полако, али сигурно- образованији и интелигентнији муслимани превазилазе свој комплекс, и почињу да схватају ко су, шта им је чинити и ко им је претња, а ко није.
Тешко је; али, лакше него се даље инатити.
А ако треба да имају узор, то је овај чупави, незгодни господин филмаџија...
 
Ovo je već postalo patetično... Toliko da se uvlači u buljoo Srbiji, neverovatno. A i Kusturica je licemerarn... Da je rešio da postane Srbin, promenio bi i ime i prezime, a ne samo nacionalnost, tako da se nacionalisti džabe vesele. Nije da sam na Kusturičinoj strani, nego je ovo baš funjarski, i nizak udarac ionako poljuljanom Bošnjaštvu.
Nije to uvlacenje, Uvlacis se najjacem npr,USA ,sta ima da se uvlaci Srbiji na koju i zecevi dizu djoku, Stvar je u vaspitanju, otac komunista ,majka isto i sta ocekujes da bude verski zaludjenik.On nije ni pravoslavni zaludjenik vise to radi iz inata, Inace svojevremeno je izazivao ono ***** Seselja na dvoboj,,Takav je Emir ko ga voli voli ko ne ne mora.
 
Pa Kusturica je već u nerplici. Mnogi bošnjačka intelektualci su zgroženi njegovim izjavama. Razmisli malo, zašto Kusturica ne ide toliko daleko, pa da prizna da je Velikosrbin?! Jeste da bi ga određen broj Srba potapšao po ramenu, ali šta bi rekli Bošnjaci? Vascelo Bošnjaštvo se u ovom trenutku nalazi u vrlo teškom položaju; velikosrpska propaganda želi od njih načiniti Srbe: to praktično znači da bi ono postali janjičari, a to je nemoguće. Baš zbog toga je pitanje bošnjačkog indentiteta aktuelnije nego ikad.

Ne znam sta da ti kazem za pitanje identiteta, Ali sve govori ili da smo mi Bosnjaci ili da ste vi Srbi, Nema dileme odakle stte potekli sve se zna dok smo mi jedan veci miks naroda .Sa uplivom Aromuna ,Turaka ,dinarskih srba i ostalih naroda,
Na stranu religija nema blizih naroda od Bosnjaka i Srba ,
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa Kusturica je već u nerplici. Mnogi bošnjačka intelektualci su zgroženi njegovim izjavama. Razmisli malo, zašto Kusturica ne ide toliko daleko, pa da prizna da je Velikosrbin?! Jeste da bi ga određen broj Srba potapšao po ramenu, ali šta bi rekli Bošnjaci? Vascelo Bošnjaštvo se u ovom trenutku nalazi u vrlo teškom položaju; velikosrpska propaganda želi od njih načiniti Srbe: to praktično znači da bi ono postali janjičari, a to je nemoguće. Baš zbog toga je pitanje bošnjačkog indentiteta aktuelnije nego ikad.

Muslimani se polako ali sigurno vraćaju srpstvu što je normalno.
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top