nasledne bolesti-pomoc oko maturskog

Ana_87:
Molim vas za pomoc oko maturskog. Trebaju mi neki podaci o naslednim bolestima, o dominantnom nasledjivanju. Da li neko moze da mi napise nesto o tome ili da mi da neki sajt, ili preporuci knjigu? Unapred hvala :)

Pa evo recimo, nasledna bolest savremenog društva - matematička bolest i kancer logike u mozgovima građana.

Visoko je infektivna, prenosi se sa starijih na mlađe, trajna je i ima inhibitorkska a i pozitivna dejstva.
 
Nadji nesto za hemofiliju, bolest koju mogu da naslede samo muskarci. Neki oblici astme takodje mogu da budu nasledni. Mozas da ubacis i to da ako se u naredne tri generacije ne pojavi nasledno oboljenje onda je jako mala verovatnoca da ce se tu bolest naslediti cetvrto,peto,...koleno.
 
Boki-79:
Nadji nesto za hemofiliju.....

Lepa ideja, ali ako sam ja dobro razumela Ani treba nesto o autozomno dominantnom nasledjivanju, a hemofilija se nasledjuje preko polnog hromozoma......

Ana ostavi mail pa cu ti poslati nesto sto moze da ti bude od koristi, da ne lutas mnogo po internetu.... a mozda ti i ja mogu reci nesto interesantno, uspesno sam polozila genetiku! :wink:
 

Back
Top