Da li Bog zaista postoji - Jedno razmisljanje na tu temu

Priča je veoma stara i samo se na Krstarici pojavila više puta.

Poznajem ljude koji gotovo ne izbijaju iz crkve, i zaista veruju u Boga, a ipak im se neprekidno dešavaju loše stvari.

Ako se postavi pitanje: "Ima li Boga?" odgovor nije stvar činjenica nego verovanja. Ko veruje, za njega Bog postoji bez obzira što ga stvarno nema.

Za mene je pravo pitanje: "Ima li pravde?" Po mom shvatanju, Bog bi trebalo da nam, pre svega, obezbedi pravdu.

Koliko vidim, pravde nema. Samim tim nema ni Boga!

Ја исто познајем људе који не избијају из цркве, стално неке календаре поклањају, неке бројанице иконе, а радници им раде у њиховој фирми 10 - 12 сати дневно за плату којом не могу покрити полумјесечне трошкове и то само за храну и комуналије.
 
Da li Bog zaista postoji?
Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče:” Ja ne verujem da Bog postoji.”
”Zašto to kažete?” Upita ga mušterija.
”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru:
”Znate šta? Frizeri ne postoje.”
”Kako možete to reći? ” Upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” Viknu mušterija. ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”
”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.
Да ли ђаво постоји?
ако постоји ђаво тада мора и да постоји бог.
и ко си ти да тражиш... доказе???????
 
Da li Bog zaista postoji?
Jedan čovek je otišao kod frizera da se ošiša i obrije. Kako je frizer počeo da radi, počeli su razgovarati. Razgovarali su o mnogo stvari i o različitim temama, da bi se na kraju dotakli i teme Boga.

Frizer reče:” Ja ne verujem da Bog postoji.”
”Zašto to kažete?” Upita ga mušterija.
”Znate, dovoljno je da izađete na ulicu i shvatite da Bog ne postoji. Recite mi, ako Bog postoji, da li bi bilo toliko bolesnih ljudi? Da li bi bilo toliko napuštene dece? Ako Bog postoji, ne bi bilo ni patnji ni bola. Ne mogu zamisliti Boga koji bi dozvolio sve ove stvari.”

Mušterija promisli na momenat, ali ne odgovori ništa, ne želeći započinjati raspravu.

Frizer završi sa svojim poslom i mušterija napusti radnju. Samo što je izašao iz radnje, vide na ulici čoveka sa dugom, nepočešljanom, prljavom kosom i neobrijanom bradom, izgledao je prljavo i zapušteno.

Mušterija se vrati nazad u radnju i reče frizeru:
”Znate šta? Frizeri ne postoje.”
”Kako možete to reći? ” Upita iznenađeni frizer. ”Ja sam tu, i ja sam frizer, i upravo sam vas šišao i brijao!”

”Ne!” Viknu mušterija. ”Frizeri ne postoje, jer ako postoje, ne bi bilo ljudi sa prljavom dugom kosom i neobrijanom bradom, poput ovog čoveka na ulici.”

”Ah, ali frizeri ipak postoje! Te stvari se dešavaju jer ljudi ne dolaze kod mene.”
”Tačno”, potvrdi mušterija. ”Upravo tako!”

Bog, takođe, postoji! Loše stvari se dešavaju kad ljudi ne idu k NjEMU i kad od NjEGA ne traže pomoć …
Zbog toga postoji toliko patnji i bola u svetu.
Ovo je jako dobra pouka kao nacin da nekom promjenite misljenje, i kao sto su dobro i poslovice itd, ali bas i nije dokaz da bog postoji.

Moje poimanje boga jeste da je to najsavrseniji oblik nas kao osobe koja mozemo postati, dakle bog je nivo nase svijesti koji mozemo dostici, religijske knjige su upustva kako doci do toga. Neke su blize tome neke dalje. Sad mi kao zivo bice tezimo da pripadamo nekoj grupi i da imamo porijeklo i onda tako njegujemo obicaje. Obozavam obicaje uzgred da kazem, nekako ne gubis sebe. E sad bog kao covjek to bas i ne znam. Naravno vjerujem donekle ali to je moje objasnjenje boga, ostalo je karma, energije koje privlacite itd. Kako sijete tako zanjete. Ako ubijete covjeka, ne ocekujte da cete mirno zaspati. Nije da vas bog osoba kaznjava negi vi sami sebe.
 
dakle bog je nivo nase svijesti koji mozemo dostici, religijske knjige su upustva kako doci do toga. Neke su blize tome neke dalje. Sad mi kao zivo bice tezimo da pripadamo nekoj grupi i da imamo porijeklo i onda tako njegujemo obicaje. Obozavam obicaje uzgred da kazem, nekako ne gubis sebe.
Ne gubis sebe - mislis sebe kao licnosti osobe?
BOG JE OSOBA, LICNOST, TAKODJE - TO JE HRISCANSTVO.

DALEKOISTOCNE RELIGIJE SE BAVE NIVOIMA SVESTI, DOSEZU IH, A MI SE VRACAMO, PREOBRACAMO U DECU - TO NAM JE HRISTOS REKAO, a znamo da deca nemaju svest bas o svemu kao i mi odrasli.
 
Ne gubis sebe - mislis sebe kao licnosti osobe?
BOG JE OSOBA, LICNOST, TAKODJE - TO JE HRISCANSTVO.

DALEKOISTOCNE RELIGIJE SE BAVE NIVOIMA SVESTI, DOSEZU IH, A MI SE VRACAMO, PREOBRACAMO U DECU - TO NAM JE HRISTOS REKAO, a znamo da deca nemaju svest bas o svemu kao i mi odrasli.

Mi smo rodjeni savrseni , tokom zivota posredstvom raznih okolnosti smo se malo zagubili, cilj je da opet budemo savrseni kao djeca. Dakle savrsenstvo je najsavrseniji oblik nas. A to je ujedno i nivo svijesti. Zar ne mislis da je to isto donekle
 
Mi smo rodjeni savrseni , tokom zivota posredstvom raznih okolnosti smo se malo zagubili, cilj je da opet budemo savrseni kao djeca. Dakle savrsenstvo je najsavrseniji oblik nas. A to je ujedno i nivo svijesti. Zar ne mislis da je to isto donekle
heh, ja se ne secam da sam bio savrsen kao dete, a bas zato sto smo se zagubili HRISTOS JE PUT ISTINA I ZIVOT
Da se preobratimo u decu, u bezazlene [naivnost je drugo], mislim da to nije nivo svesti, jer ti rece da se taj nivo dostize. MI AKO SE VRACAMO U NIVO SVESTI DECE, onda smo ga jos tada DOSTIGLI, KAD SMO BILI MALA DECA, U DETINJSTVU.
A PRILIKOM RODJENJA SMO BILI CAK NESVESNI SVEGA, tako da ne mogu da prihvatim tvoju def. ''nivo svesti'', MALO MI JE TO HARE KRISNA, SVESNOST KRISNE, ili nek druga dalekoistocna religija you name it.
p.s. mozda da vidis sa kisnom glistom ili nekim drugim diskutom koji preferira dalekoistocne religije, karmu, energije, energumen, pa ja potom da se ukljucim?
 
Poslednja izmena:
heh, ja se ne secam da sam bio savrsen kao dete, a bas zato sto smo se zagubili HRISTOS JE PUT ISTINA I ZIVOT
Da se preobratimo u decu, u bezazlene [naivnost je drugo], mislim da to nije nivo svesti, jer ti rece da se taj nivo dostize. MI AKO SE VRACAMO U NIVO SVESTI DECE, onda smo ga jos tada DOSTIGLI, KAD SMO BILI MALA DECA, U DETINJSTVU.
A PRILIKOM RODJENJA SMO BILI CAK NESVESNI SVEGA, tako da ne mogu da prihvatim tvoju def. ''nivo svesti'', MALO MI JE TO HARE KRISNA, SVESNOST KRISNE, ili nek druga dalekoistocna religija you name it.
p.s. mozda da vidis sa kisnom glistom ili nekim drugim diskutom koji preferira dalekoistocne religije, karmu, energije, energumen, pa ja potom da se ukljucim?
hahah dobro ajde u pravu si.
 
Sve je smesno kao pozoriste ali ajde......
bas sam te trazio da dopunim odgovor - ti si pogresio sto si citao bibliju redom komplet, a ne kao ja nasumice, jer bibliju nije ni pisao 1 covek redom, nego je kompilirana kroz milenijume od mnogih
da si citao kao ja mozda bi bio vernik, ali redom je citati i komplet, nema smisla, nema nikakve logike citati bibliju kao roman, ili je razgledati kao pozoriste - pogresan ti je pristup [bio]
 

Back
Top