Zasto su mirne,tihe noci izuzetak u danasnje vreme?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
34.954
Ne cuje se nista.Saobracaj,komsije,televizijski program,muzika,klinci koji se vracaju iz provoda,bas nista.
Fino je,tiho,mirno.Potpuno opustajuce.Magla,hladno napolju.
Dusu dalo za kreativni rad ili odmor - zavisi kako ko funkcionise u zivotu.Tisina je prelepa.
Kao sto naslov kaze -zasto su mirne,tihe noci izuzetak u danasnje vreme?
 
Ko voli tišinu treba da živi na selu : )
I da, jeste lepa tišina. Ali to čovek primeti samo kad stalno sluša đubretare, tramvaje, buseve, komšijinu odvratnu muziku, u mom slučaju i prostačke svađe... a kad si na selu ili negde u prirodi pa je stalno tišina onda baš i nije lepo, nego si nekako mali i nebitan, sva ona brda i drveće što se tiho se njiše u mraku, ma idi, grozno, da crkneš od tuge i usamljenosti :lol:

A tek magla :brr:
 
Poslednja izmena:
mozda zato sto zivimo u gradu u kome nema tisine m?
:lol:

inace obozavam noc, volim nocne setnje jer tad nema gradskog ogavnog zamora i buke, onoliko koliko je to moguce, tad mozes cuti sopstveno disanje dok setas, sustanje lisca, sopstvene korake...
najlepse je kad nocu setas negde u prirodi, gde nema svetlosnog zagadjenja pa vidis zvezde, i gde nema zvucnog zagadjenja, mislim na vestacke zvuke, no se cuju zvuci prirode...divno je
 
Ja kad sam tek dosla u Kalgari nisam mogla da spavam od tisine, dosla sa Banjice, ceo stan gledao na Bulevar JNA iliti oslobodjenja, pa kad se od Avale zahukti prazan kamion sa prikolicom ili dupli Sopotski autobus....a u daljini skripe tramvaji...

A ovde je sve potpuno tiho posle osam uvece, ima po tim nekim ulicama gde su kafici nesto galame, ali to je mizerno u odnosu na Beograd. I strasno mi je smetalo u pocetku, sad sam navikla. Ali opet mi nije smetala buka u Beogradu, to je moja buka, domaca, navikla sam na nju.

I da, vide se zvezde ovde kod mene, prelepo zvezdano nebo, par puta sam videla i auroru, polarnu svetlost, mada mi nismo tako severno, ali desi se nekad.

I vidim i cujem ponekad orlove, mi smo preko puta indijanske teritorije, pa ih ima, doduse i drugih zivotinja, nije retkost da zalutaju kojoti i jeleni na nas parking.
 
Ko voli tišinu treba da živi na selu : )
I da, jeste lepa tišina. Ali to čovek primeti samo kad stalno sluša đubretare, tramvaje, buseve, komšijinu odvratnu muziku, u mom slučaju i prostačke svađe... a kad si na selu ili negde u prirodi pa je stalno tišina onda baš i nije lepo, nego si nekako mali i nebitan, sva ona brda i drveće što se tiho se njiše u mraku, ma idi, grozno, da crkneš od tuge i usamljenosti :lol:

A tek magla :brr:


A meni je, opet, to jedno od najlepših osećaja u životu i jedno od najlepših sećanja..
Kad smo bili u brdima Hercegovine, na preko 30km u svim pravcima nijednog grada, nijednog većeg svetla, gluvo doba noći negde oko 3 sata ujutro, mir, tišina, hiljade zvezda i nas dvoje.
Tek onda shvatiš koliko si mali i beznačajan i koliko sve tvoje brige baš i ne moraju da postoje, jer nije ni da su bitne ikome osim tebi.
Potpuni mir.
To i noćno kupanje krajem septembra, isto tako. Mrak, mir, nepomična voda, samo čuješ svoj dah.
 
Ne cuje se nista.Saobracaj,komsije,televizijski program,muzika,klinci koji se vracaju iz provoda,bas nista.
Fino je,tiho,mirno.Potpuno opustajuce.Magla,hladno napolju.
Dusu dalo za kreativni rad ili odmor - zavisi kako ko funkcionise u zivotu.Tisina je prelepa.
Kao sto naslov kaze -zasto su mirne,tihe noci izuzetak u danasnje vreme?

p zato sto si na selu
 
Fascinantan je grad. Sto je nivo buke veci - cena kvadrata je skuplja, a ako bas u centru imas neku oazu polutisine, onda si na konju. Inace, u redovnu buku ne ubrajamo festivale, novogodisnje koncerte, politicke promocije, a i toga je sve vise i skoro uvek je preko 100 db

Najgori su radikali u predizbornoj kampanji, idu nekim raspalim krševima i na razglas puštaju vojvodin glas.
I braća romi, ofkors, sa starim akulatorima, amburatorima i ostalim varijacijama na temu.
 
Ne cuje se nista.Saobracaj,komsije,televizijski program,muzika,klinci koji se vracaju iz provoda,bas nista.
Fino je,tiho,mirno.Potpuno opustajuce.Magla,hladno napolju.
Dusu dalo za kreativni rad ili odmor - zavisi kako ko funkcionise u zivotu.Tisina je prelepa.
Kao sto naslov kaze -zasto su mirne,tihe noci izuzetak u danasnje vreme?

zato što bromazepam ide na recept, nije u slobodnoj prodaji :mrgreen:
 
Ne cuje se nista.Saobracaj,komsije,televizijski program,muzika,klinci koji se vracaju iz provoda,bas nista.
Fino je,tiho,mirno.Potpuno opustajuce.Magla,hladno napolju.
Dusu dalo za kreativni rad ili odmor - zavisi kako ko funkcionise u zivotu.Tisina je prelepa.
Kao sto naslov kaze -zasto su mirne,tihe noci izuzetak u danasnje vreme?

Zato što je sve više ljudi natrpano u gradovima, jer svi bi da mogu da kažu "Živim u Bg-u", jer je to tako fensi... Tišina je u selima i manjim gradovima u unutrašnjosti, pa kome fali, obavezno treba da se potrudi da živi u takvom mestu....
 
Zato što je sve više ljudi natrpano u gradovima, jer svi bi da mogu da kažu "Živim u Bg-u", jer je to tako fensi... Tišina je u selima i manjim gradovima u unutrašnjosti, pa kome fali, obavezno treba da se potrudi da živi u takvom mestu....

da l je fensi ili je lakše za posao :neutral:
a valjda je i u prirodi nekoj kao mirno al treba se privići i na tu divljinu i manje civilizacije posle grada čak iako je možda lepo
 
da l je fensi ili je lakše za posao :neutral:
a valjda je i u prirodi nekoj kao mirno al treba se privići i na tu divljinu i manje civilizacije posle grada čak iako je možda lepo

Svakako sve ima svoje prednosti i mane, za posao je bolji Bg, za tišinu se ipak mora zaći u unutrašnjost, pa svako shodno željama, mogućnostima i potrebi neka bira...
 

Back
Top