Колико се мењамо?

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.087
Неко паметан је једном рекао да само ограничен и глуп или свезнајући човек не мења своје мишљење и ставове током времена, стицањем искуства, знања...

Пошто је ово форум, место где у року од пар минута можеш да дискутујеш о чему год желиш, видиш туђа размишљања, идеје...много чешће него у RL...
...занима ме да ли сте приметили да се ваше мишљење променило у нечему од тренутка кад сте ступили овде? Да ли сте рецимо, као и ја, за неке ствари ствари постали либералнији, толерантнији, или за неке (опет као и ја) још више конзервативнији? И које су то ствари (ако можете да се сетите)? Да ли може да се деси да гледате свој пост од пре, рецимо годину дана и не верујете да сте нешто написали тако? (под условом да сте увек били искрени, без фолирања)

Посебно ме занима мишљење оних који су овде већ дужи временски период...да не кажем вишегодишњи...из логичних разлога.
 
Mijenjam se [Haustor]

Mijenjam, mijenjam se skinuo sam bradu i brkove
Pokusat cu naci novi lik suvremen

I radim sada sve sto nikad nisam volio prije
I ako pritom netko drag mi strada nisam kriv

Jer mijenjam, mijenjam se mijenjam, mijenjam se

Stare nazore odbacit cu srusiti mostove
Pokusat cu naci dosta snage za ponovo

Jer mijenjam, mijenjam se mijenjam, mijenjam se

I kosu cu skratiti, jer mozda bolje je to
(Nikad ne znas, probati treba)
Na sasvim nova vrata izaci cu van
(Nikad ne znas, probati treba)

Vec se cude svi stari znanci i drugovi
I pitaju me: stari, kaj ti je ? Kaj si to ti ?

Jer mijenjam, mijenjam se mijenjam, mijenjam se
 
Promenio sam 365 pari gaća. U međuvremenu sam naučio da hvatam RL talase. Morske. To je super. Sutra mi je godišnjica boravka na FK-e. Sve male promene koje su se u mđv. desile u mom životu, svakako ne zavise od Krstarice...
Nije mi sutra godišnjica boravka, ni to nisam video. Eto koliko mi je ista bitna, a to je dobro.
 
U zivotu nema sluchajnosti...Dodjoh''sluchajno'', pa vremenom prochitah dve stvari tj. dva posta koja su me ostavila bez teksta(trenutni shok)...Znachi totalno su nebitna, ali su mi pomogla da bash u datom trenutku usmjerim pravac razmishljanja u vezi nekih stvari iz lichnog zivota...Sve mi znamo u svojoj glavi kako treba, ali treba neka kvachica da se pokrene pa da chovjek nadje stazu koja vodi ka izlazu iz nekih nejasnih situacija u kojima smo upetljani na ovom nashem maglovitom putovanju...nekad par redova imaju charobnu moc u razbistravanju misli...koliko god da sirovo zvuche...
 
ja sam se menjao...i menjam se...al za forum su ti neke stvari univerzalne...tipa da kad dodjesh pravishe teme a modovi katanac...dok se malko ne sastavish i ne pohvatash ko je kakav i ko je shta...u chemu su meni svi zdushno pomogli...mislim promene mora biti...al sad konkretno za forum...nem pojma...verovatno ako bi neko iskopo neshto od letos sad bi se chudio shta sam piso...nemam pojma...retrospektive su smor...josh da to chinim za ovo chudo...ne pada mi na um...
 
хехе...све је то супер момци :lol: ...али видим да сам мало залутао овде са овим питањем...

HeBePoBaTaH_:
Promenio sam 365 pari gaća. U međuvremenu sam naučio da hvatam RL talase. Morske. To je super. Sutra mi je godišnjica boravka na FK-e. Sve male promene koje su se u mđv. desile u mom životu, svakako ne zavise od Krstarice...
Nije mi sutra godišnjica boravka, ni to nisam video. Eto koliko mi je ista bitna, a to je dobro.

Не ради се о томе...ни мени није битна (кад мало размислим постала је навика)...али је показатељ мењања ствари ако тако посматраш...зато што тачно можеш у реч да видиш шта је било пре 6 месеци. Друга је ствар...што ми не пада на памет ретроспектива што рече Тун. Зато, иако је ред, нисам могао конкретно да одговорим на своје питање, али ипак ми се чини да осећам мале промене. У неким стварима нисам више тако тврдоглав, искључив...у неким сам можда још конзервативнији...нпр због неких агресивних промоција...:roll:

njiokmm:
@ljuba82

menjamo se jako malo...
pocni od ovoga - mi ni nismo onakvi kakvi mislimo da jesmo, pa kad kazemo da smo se promenili, to samo znaci da se promenilo nase misljenje o sebi, a koje je i bilo i ostalo nerealno...

Занимљиво гледиште...да је све релативно...

Gljiva zjalelovka:
U zivotu nema sluchajnosti...Dodjoh''sluchajno'', pa vremenom prochitah dve stvari tj. dva posta koja su me ostavila bez teksta(trenutni shok)...Znachi totalno su nebitna, ali su mi pomogla da bash u datom trenutku usmjerim pravac razmishljanja u vezi nekih stvari iz lichnog zivota...Sve mi znamo u svojoj glavi kako treba, ali treba neka kvachica da se pokrene pa da chovjek nadje stazu koja vodi ka izlazu iz nekih nejasnih situacija u kojima smo upetljani na ovom nashem maglovitom putovanju...nekad par redova imaju charobnu moc u razbistravanju misli...koliko god da sirovo zvuche...

Да...тако је, али то не мора да значи да је тај пут исправан...понекада можеш налетети на човека са фантастичном реториком, харизмом...видиш ставове који су теби прихватљиви и за које мислиш да су написани у најбољој намери (а нису), па то буде та квачица, а у ствари будеш изманипулисан. Не треба бити искључив, али треба бити опрезан.

loop:
Posteno receno i ja da provodim najvise vremena na LJiS i ja bi se zapitao pa mozda je stvarno dobro kad lizes neciji cmar i sl. :roll:

Друже јесу то неки комплекси или шта?:roll:
 
U kontekstu mojih postova, sigurno da ima promena.
Uvek sam negde smatrao da bi trebalo da odgovorim na temu, pa onda pročitaš milijardu besmislica, i sopstvenih, naravno. U stvari, svi smo ovde u neku ruku, članovi iste posade, i obesmišljavamo svađšta, a nekad ljudi i pametno zbore, nema sumnje... Prvo odgovaraš na postove, a kasnije vežeš postove za nečiji nastup, odnosno sliku koju imaš o njemu, prebacujemo se lako na lično.
Meni je, u početku, ovo bio užasno spor način komunikacije. Napišeš nešto, pa ti sagovornik odgovori za nedelju dana.
Prvo sam bio ozbiljan i fin, pa sam onda počeo da se igram, pa onda i agresivno, ali je to sve neozbiljno.. Jednostavno, ako ovo mesto ne shvatiš kao mesto za zabavu, onda, barem meni, nema nikavu svrhu, mada ja stvarno nisam primetio da se ovde neko sjajno zabavlja...
 

Back
Top