Ribnjak pastrmke?

GenghisKhan

Početnik
Poruka
46
Pre svega pozdrav!
Treba mi pomoc nekoga ko ima iskustva u gajenju pastrmke.
Imam na raspolaganju dva ribnjaka, prilicno zapustena i puna mulja. Vlasnici parcele na kojoj su ribnjaci, raspolozeni su da mi daju to na koriscenje, naravno uz potpisan ugovor i registrovanje domacinstva. Neaktivan jos od 90-ih godina jer je vlasnik umro. Voda je sa obliznjeg izvora i nije presusila proteklih 30+ godina, provereno. Planirao sam to da sredim, da pocnem sa uzgojem ribe. Naravno ne znam skoro nista o tome, nasao sam samo osnovne stvari (cista voda, dosta kiseonika, temperature vode itd.), ali bih voleo da mi neko napise neka svoja iskustva. I da, jedan ribnjak je podeljen u 3 dela duga po otprilike 3 metra, navodno za razlicite uzraste ribe. Drugi je iz jednog dela, dugacak 17 metara. Oba su ogradjena i pod katancem.
Koja je cena mladji? Sa koliko mladji da pocnem? Posle koliko vremena mogu da ocekujem ribu spremnu za konzum? Koju literaturu da nadjem?
Ne znam sta bih jos pitao, ali puno toga me zanima, pa ako bi neko odvojio deo svog vremena za par recenica, bio bih mu zahvalan.
Ukoliko postoji slicna tema, molio bih vas da me uputite na nju.
 
Ono što znam od poznanika je da ti treba puno manuelnog rada oko izlova i
čišćenja ribe , nekih atesta standarda , eventualnog dimljenja itd .
Bolje je to raditi koliko god je teško nego da te kulači neki privatnik.
 
Teško.
Pastrrmka hoće bistru i čistu protočnu vodu.
U tom mulju možeš da probaš sa šaranima.

PS:
Neki moji sinovci uspeli sa pastrmkom
ali, sa vodom iz planinskog, hladnog potoka.
Mladj nije skupa.

PPS:
Ima ovde jedan kanal koji izlazi iz ribnjaka.
Prepun malih pastrmki
 
Poslednja izmena:

Back
Top