Sexualno uznemiravanje na poslu??

billy_THE_kid

Primećen član
Banovan
Poruka
929
Drage dame, koliko puta ste bile predmet nezeljenih insinuacija na temu :" al si dobra..."
koliko puta vas je novokomponovani kapitalista ( iz opanaka u Piaccotti cipele), montirao na sluzbani put, veceru sa poslovnim partnerima, ili onako bas seljacki savatao za bulju??/

Da li ste dale otkaz?? Ako jeste, svaka cast....Ako niste, zasto??

Samo iskreno, molim....

By the way, stupio je na snagu zakon o zabrani seksualnog uznemiravanja na poslu...iskoristite to..
 
nisam dala otkaz odmah,cekala sam da nadjem bolji posao
razlog:ne moze on mene toliko da uznemirava koliko ja mogu njega da napusavam,vrlo brzo sam otisla li tek kad sam imala drugo radno mesto(nije se usudjivao da me dodirne ali recimo da je otvoreno pokazivao spremnost da ostanemo sami u kancelariji posle posla)
 
Nikad mi se nije desilo da me bas "savata za bulju", u tom slucaju bi popio samar a ja bih zaglavila na prva vrata. Ali bilo je par puta nekih "upakovanih komentara", "opustenih" poziva na veceru sa klijentom iz Italije, isl. Sve sam iskulirala jer je to bio samo kratkotrajni poslic, znala sam da palim za par dana, ali ne bih vise radila za iste ljude.
 
hanibaI77:
nisam dala otkaz odmah,cekala sam da nadjem bolji posao
razlog:ne moze on mene toliko da uznemirava koliko ja mogu njega da napusavam,vrlo brzo sam otisla li tek kad sam imala drugo radno mesto(nije se usudjivao da me dodirne ali recimo da je otvoreno pokazivao spremnost da ostanemo sami u kancelariji posle posla)

he, he....Hani.....namazana si ti :P....jos kad bi se ofarbala u smedje...:)
 
hanibaI77:
da li to znaci da mi kojima se to desilo delujemo neozbiljno? :roll:


То ја не знам.:roll:

Ја рекох да делујем ЈАААКО озбиљно и СТРОГО, и мушкарци се углавном онда из страха понашају према мени са јааако великим уважавањем....(мада бих ја волела да ме некад посматрају и као женско!:? )
 
Упс, допунила сам пост пре него што сам видела твој следећи пост, али то је то...
Ја ти кажем шта је случај са мном, а ако баш хоћеш да извлачиш такве закључке, то су ТВОЈИ закључци, не моји.
 
Па ја само одгововарам на тему.
Рекох ''не верујем да ће ми се то икада десити'' зато што изгледам јааако озбиљно и строго!Таква сам, тако ме људи доживљавају и не знам што би сад требало да се правдам?
Шта сад ту тебе иритира? Да ли и ти изгледаш јааааако озбиљно и строго, а ипак те третирају као сексуални објекат па се зато осећаш повређено мојим постом?
 
Добро, повлачим реч ''повређена''...али и даље ми није јасно зашто би мој пост било коме ''засметао'', није писан да био било кога провоцирао...а ти се баш залепила...
Ал, добро, нема везе....Ајд, одо ја!
 
billy_THE_kid:
koliko puta vas je novokomponovani kapitalista ( iz opanaka u Piaccotti cipele), montirao na sluzbani put, veceru sa poslovnim partnerima, ili onako bas seljacki savatao za bulju??
Nisam radila za novokomponovane kapitaliste te vrste. Radila sam za privatnika nekoliko godina, i on je suviše cenio moj rad i pare koje mu pravim da bi pokušao ma šta slično.
Ne verujem da bih radila za takve likove.
Ima dovoljno posla na drugim mestima.

Sada radim u državnoj firmi, i takođe nemam tih problema. Sredina u kojoj radim je okej. Nemam šefa u pravom smislu te reči - sama sam rukovodilac nekih poslova, tako da...
Sarađujem i sa nekim strancima, koji su mi u izvesnom smislu nadređeni, i često idem na službene puteve - ali ni oni me ne smaraju - bitno im je da odradim posao odlično, to je jedini kriterijum zbog koga me zovu.
 
billy_THE_kid:
Drage dame, koliko puta ste bile predmet nezeljenih insinuacija na temu :" al si dobra..."
koliko puta vas je novokomponovani kapitalista ( iz opanaka u Piaccotti cipele), montirao na sluzbani put, veceru sa poslovnim partnerima, ili onako bas seljacki savatao za bulju??/

Da li ste dale otkaz?? Ako jeste, svaka cast....Ako niste, zasto??

Samo iskreno, molim....

By the way, stupio je na snagu zakon o zabrani seksualnog uznemiravanja na poslu...iskoristite to..



Bilo je toga ... samo što ja nisam taj tip da takve stvari prihvatam .... na svu sreću, otkaze nisam dobijala.
Jednom prilikom smo na nekom službenom putu u Ivanjici, nas 6 bile pozvane na večeru sa ''najelitnijim društvom naše firme'' (ovo je izraz na koji sam se zapanjila kada sam ga čula) ..... Moje dve koleginice i ja nismo otišle (primamljivije nam delovao disko u Ivanjici) a 3 pametne koleginice su otišle.
Vratile se mi u Bg .... i vidim ja šuška se tu nešto ... šta je bilo? - ove tri ''pametne'' koje su otišle, nisu mogle da se odbrane od ''lešinara'' koji su smatrali da su dolaskom rekle ''da'' za bahanalije ... jedna je čak plakala i molila da je puste ... ove dve su posustale pri naletima raznoraznih :) ... e, sad ... pošto je u toj grupaciji ''elitnih'' bio i moj direktor, jednom prilikom je rekao ''sva sreća da vas tri nisam video tamo na večeri, da ste došle - dobile biste otkaz istog momenta'' .... hi hi hi .... dobra duša :)
 
billy_THE_kid:
Drage dame, koliko puta ste bile predmet nezeljenih insinuacija na temu :" al si dobra..."
koliko puta vas je novokomponovani kapitalista ( iz opanaka u Piaccotti cipele), montirao na sluzbani put, veceru sa poslovnim partnerima, ili onako bas seljacki savatao za bulju??/

Da li ste dale otkaz?? Ako jeste, svaka cast....Ako niste, zasto??

Samo iskreno, molim....

By the way, stupio je na snagu zakon o zabrani seksualnog uznemiravanja na poslu...iskoristite to..


Pre nekoliko godina, imala sam svega dve godine radnog staža i skoro godinu dana udata... Tadašnji šef je mislio da bi to baš bilo zgodno, ali nam se mišljenja nisu slagala. Pravila sam se "Toša", dok djavo nije odneo šalu. Kad su počele ucene tipa smene na poslu, vremena korišćenja godišnjeg odmora (tražim jedan termin, dobijem mesec dana kasnije) i slično, zabrinula sam se. Pobunivši se zbog pomenutog godišnjeg odmora, dobila sam odgovor: "Naravno da možeš ići na odmor kad ti hoćeš, ali... Znaš da to zavisi od tebe?" E, to nije smeo ni da pomisli, a ne da izgovori! Samo sam se nasmešila, izašla iz njegove kancelarije i... "Tukla" sam neprijatelja njegovim sopstvenim oružjem, uvek sa osmehom i uvek nedužno, "nemam ja pojma" stil. Onda sam tražila premeštaj u drugu službu i otišla.
 

Back
Top