3 seksualna poremećaja kod žena (treba li slepo verovati autoritetima?)

bgbiker011

Obećava
Poruka
62
Na stranici Beba Mur mogu se videti prevodi dosta interesantnih tekstova. Prateći to natrčim i na tekst sa gornjim naslovom. Autor je - "Litvak Mihail Efimovič psiholog i psihoterapeut sa 40-o godišnjim iskustvom, doktor medicine, autor mnogih knjiga iz praktične i popularne psihologije."

Krenem da čitam tekst i zgrozim se na neke izjave:



"P: Šta mislite povodom toga što sada devojke žele da se udaju za statusne muškarce? O: Pravilno. To znači da sazrijevaju. Ali treba i same da su statusne. Nažalost, kod nas, većina žena ima psihologiju latentne prostitutke......"

Na takvo pitanje reći samo to: "Pravilno. To znači da sazrijevaju", bez dodatnog objašnjenja o tome šta je prvo i najvažnije što treba da gleda kod osobe za koju se vezuje, e to može biti dobar putokaz u propast (pogotovo ako to tako kažete devojci od 16, 17, 18 godina)


" Djeca su nešto efemerno. Djeca, bez obzira kakva su loša ili dobra, ipak će otići od vas sa 18 do 20 godina. Muškarac i žena su bliži jedno drugom, a djeca su nešto privremeno. Sporedni proizvod naše ljubavi."

"Kada žena vjeruje da je dijete najvažnija stvar u životu, ona nikada neće biti srećna u braku."

Šta da kažem, Bože me sačuvaj! Čovek koji ima takav stav i tako razmišljanje o deci će zasigurno i sam doživeti da bude jednog dana nešto sasvim sporedno u životima svoje dece.



I na kraju izjava vezana za naslov iz teksta: "Žene imaju tri seksualna poremećaja: pedofiliju, zoofiliju, mazohizam. Prvo, biraju muškarca ne za muža, već za vaspitanje. Drugo, žive sa alkoholičarima. A šta je alkoholičar? To je životinja. I treće, pate od mazohizma: vole kada ih neko maltretira."

Nesumljivo je da postoje žene za koje važe navedene stvari, ali u ovom kontekstu to bi trebalo da znači da ovo važi za ogromnu većinu žena??? Lično mislim da greši, bar što se tiče naših žena, ali eto - mogu dame sa foruma da kažu šta misle o tome.

Ceo tekst možete pročitati na donjem linku. Ima tu dosta rečenih stvari koje su na mestu. I baš u tome leži zajeb - gledate mišljenje nekog eminentnog stručnjaka, vidite da je dosta toga rečenog samo po sebi logično, a onda vam takav bolestan um ubaci u potsvest da je normalno nešto što uopšte ne bi smelo da bude normalno.


https://www.bebamur.com/blog/3-seksualna-poremecaja-kod-zena#.WmyBmOZD9Lo.facebook
 
Nešto vezano za gornju priču, a vrlo bitno - baš juče u emisiji kod Sanje Marinković profesor Marić je rekao nešto na temu žensko - muških odnosa. Sada ću da ga parafraziram - Dame, kada birate muškarca onda na prvom mestu treba da vam bude da je on dobar čovek i to vam je broj jedan. Ako je uz to lep i zgodan, onda to dodaje jednu nulu iza jedinice i on vredi deset puta više. Ako je šarmantan, to je još jedna nula i on vredi sto puta više. Ako je obrazovan, to je još jedna nula,...i sve tako redom. Ali, ako nema ono prvo sa pocetka, sklonite jedinicu i ostaju vam samo nule.


I sada cu da citiram sebe iz jedne druge teme (Kako sa razgovora preci na sex?)


Samouvjerenost + stil + sarm + elokvencija

U ovome ti je sustina zenskog razmisljanja - to je ono na sta one padaju. Tebi zasigurno nedostaju neki od ovih elemenata, jer da nije tako ne bi ni postavio ovo pitanje.

Ali gledaj sada ovo - postavicemo jednu jednacinu:

psihopata = samouverenost + stil + sarm + elokvencija

Ko god zna makar malo o psihopatama zna da je ova jednacina 1000% tacna

Ne znam da li si mozda primetio jos nesto interesantno - medju nabrojanim elementima nema jedan (trebalo bi biti bitan?) - srce

I to uopste nije slucajno, posto je njima (zenama) to izgleda malo bitno, "sto ti je srce vece no u tog bradatog gmaza", a obzirom da im nije bitno, gmaz ce vrlo lako da ih (njih 99%) isfolira da ga ima. Skapiraju one to kasnije, ali tek nakon sto im sarmantni baja totalno razvali srce i mozak, tim redom.

Ali to ti je zivot JBG. Treba samo da znas jedno - to sto ti fali neki od zenama pozeljnih elemenata, to samo znaci da si covek i to sto imas srce (a ti ga zasigurno imas) je u ovom iskustvu koje zovemo zivot, mnogo vaznije od svega onoga sto nemas.


[/url]


Dakle drage dame obratite pažnju na najvažniju stvar kada birate partnera - na prvom mestu da je čovek (iliti - da ima srce), jer ako to nema sve ostalo mu ništa ne vredi.
 
Poslednja izmena:
Sve su to naknadna naklapanja degena u trećem dobu...
Mladi se zaljubljuju i zaljubljenost im je polazna osnova za izgradnju ljubavi,te svetne bašte u kojoj će negovati razne biljke i koju ako zapuste,korov i
travuljina ima da osvoje (laži,spletke,spekulacije,proračuni...).Ako zalivaju tu ljubavnu baštu,prihranjuju je ,čiste od korova i trave,biljke će da rastu,svetaju lepim cvetovima mirisnim...
Taj...Efimovič je mizoginac,muški đukac-psihopata koji racionalno objašnjava vezu muškarca i žene ,a o emocijama ni slova!
Odnos u vezi MŽ je pre svega libidan,pa emotivan i konačno i racionalan! Racionalan i ne mora biti! E tu padaju ti "stručnjaci" iz trečeg doba!
Libido i emocije drže vezu,a racionalna veza je poslovna!
Recimo,muškarac koji traži ženu da mu kuva pere pegla (puši),ustvari nema para da plati kućnu pomoćnicu ili para da živi u hotelu!
Žena koja traži muža da bi imala bogatsvo jeste prostitutka.
Takvi odnosi nisu retki,ali trajnost takvih tužnih veza i nije neka,a o kvalitetu nema priče!
Lepše je Romu i Romkinji u kakvoj sklepanoj straćari jer se vole ko zadružni konji,nego ovima u racionalnim "vezama"...
E a koji libido i emocije ciganjski! ! !
 
Poslednja izmena:
bolje bi vam bilo da mislite na svoje poremećaje i kako da ih rešite a ne da se bavite tuđim

ovde prisutna mizoginija je zabranjena državnim zakonima koliko mi se čini?

Reci mi molim te gde si videla mizoginiju u komentarima (normalno, posebno me zanima da li si to videla u necem sto sam ja napisao)

By the way, ako si procitala prvi post trebala si da vidis da akcenat nije stavljen na te navodne poremecaje, vec na ono sto je napisano u zagradi

Hvala unapred
 
Poslednja izmena:
Reci mi molim te gde si videla mizoginiju u komentarima (normalno, posebno me zanima da li si to videla u necem sto sam ja napisao)

By the way, ako si procitala prvi post trebala si da vidis da akcenat nije stavljen na te navodne poremecaje, vec na ono sto je napisano u zagradi

Hvala unapred

Ajde ti meni reci zašto nisi otvorio neku pametnu temu, tipa : da je sve više Srba impotentno ili neplodno, o problemima koje sve mlađi muškarci imaju sa prostatom...ne, ti citiraš tamo neku lujku i raspredaš (sreća tema nije zaživela) o ženama. Dokle ćete se baviti potpuno nevažnim stvarima i pretvarati diskusije u običan šljam, umesto da otvarate teme s kojima će se većina vas neko pre, neko kasnije susresti jer je to neminovnost.
 
Ajde ti meni reci zašto nisi otvorio neku pametnu temu, tipa : da je sve više Srba impotentno ili neplodno, o problemima koje sve mlađi muškarci imaju sa prostatom...ne, ti citiraš tamo neku lujku i raspredaš (sreća tema nije zaživela) o ženama. Dokle ćete se baviti potpuno nevažnim stvarima i pretvarati diskusije u običan šljam, umesto da otvarate teme s kojima će se većina vas neko pre, neko kasnije susresti jer je to neminovnost.

Ja vec kratko rekoh u odgovoru koji si citirala, ali hajde da pojasnim - poenta teme je u ovome: "treba li slepo verovati autoritetima?"

Ovaj tekst je prevela i objavila Beba Muratovic koju pratim vec dugo godina i mogu reci - cenim zbog onoga sto radi. Ona prevodi tekstove (i dokumentarce) koji su uglavnom u vezi sa duhovnoscu i ima na hiljade pratilaca.
Onda ti uzmes da citas clanak koji je napisao neki doktor nauka i autor mnogih knjiga, a prevela jedna zena koju cenis (i koja ocigledno smatra da je vredno to sto je napisano!). Da li po dafault-u to prihvatas kao istinu ili uvek treba da imas ukljucenu dozu zdravog razuma koja ce ispred svega da stavi upitnik, pa ma ko da je to rekao ili napisao? Ja sam za ovo drugo i to je poruka ove teme.


Inace na forumu je jedan decko vec otvorio temu u vezi impotencije kod mladih, a mislim ta ima i o prostati. Tako da ne moras da brines, sve je vec pokriveno.

Peace maco :gace:
 
Ja vec kratko rekoh u odgovoru koji si citirala, ali hajde da pojasnim - poenta teme je u ovome: "treba li slepo verovati autoritetima?"

Ovaj tekst je prevela i objavila Beba Muratovic koju pratim vec dugo godina i mogu reci - cenim zbog onoga sto radi. Ona prevodi tekstove (i dokumentarce) koji su uglavnom u vezi sa duhovnoscu i ima na hiljade pratilaca.
Onda ti uzmes da citas clanak koji je napisao neki doktor nauka i autor mnogih knjiga, a prevela jedna zena koju cenis (i koja ocigledno smatra da je vredno to sto je napisano!). Da li po dafault-u to prihvatas kao istinu ili uvek treba da imas ukljucenu dozu zdravog razuma koja ce ispred svega da stavi upitnik, pa ma ko da je to rekao ili napisao? Ja sam za ovo drugo i to je poruka ove teme.


Inace na forumu je jedan decko vec otvorio temu u vezi impotencije kod mladih, a mislim ta ima i o prostati. Tako da ne moras da brines, sve je vec pokriveno.

Peace maco :gace:


Ma da, poenta je jedno a naslov nešto potpuno treće.
Ti nju pratiš i ceniš, ona prevede totalne gluposti, ali ti je ceniš i dalje...
Samo ti prati te što vole mnogo da pišu, i puni im džepove...
 

Back
Top