Hrvati kupuju F-16 od Izraela

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
da tangosix i lazanski znaju bolje od svetskih eksperata koji su sami i osmislili kategorizaciju modernizaciju aviona :rotf: pocinjem da verujem da stvarno verujes u deda mraza po doborm staru obicaju lupas retardirane gluposti kao i obicno a najbolji deo mi ja kada poredis block 30/40 sa blockom 52+ to je najveci biser svih vrmena i jos nisi odgovorio koji to madjarski migovi su bolji od smt verzije i gde si to procitao da kostaju 30 miliona po komadu,nasi migovi ce biti modernizirani na smt verziju u ravni sa blockom 52+

To je neko drugi napisao, polupao si lončiće.
SMT nije jednak blocku 52+ nego samo može da se smatra avionom generacije 4+.

zato sto je to receno kada su uzimali avione i stoji na par mesta da uzimamo smt verzije tako da ne znam sta ti nije jasno

Ne uzimamo mi nikakve SMT verzije, naši i ovi migovi šta dolaze će na modernizaciju koja se pominjala, ali na SM, ne SMT.


jedina stvar za koju ne znalice govore da mig 29 nije 4 generacija je zbog toga sto nema fly by wire i to samo neko zutilo poput tangosixa potencira svugde drugde se mig 29 tretira kao 4 generacija sti sam i stavio kao dokaz ja ipak vise verujem svetskim strucnjacima koji su osmislili kategorizaciju modernizacije nego zutilo tangosix neznalici lazanskom ili tebi

MiG 29 danas jeste avion 4. generacije, ali prva verzija je bila ozbiljno manjkava po dosta stvari, to je nebitno danas jer prve verzije ili ne lete ili su modernizovane, ali pokazuje da je taj avion od početka uvek korak iza zapadnih aviona te kategorije. Ono šta je danas tragično i smešno u isto vreme je da se opet stvaraju nekakvi mitovi, prvo o S-300 sad o MiG 29 SMT, neki su čak pominjali da ima karakteristike 5. generacije :D.
 
Poslednja izmena:
SMT nije jednak blocku 52+ nego samo može da se smatra avionom generacije 4+.

smt je jednak blocku 52+ po svim parametrima zato je i moderniziran u tu svrhu da parira f-16 blocku 52+ bez da jako isprazni dzepove rusa kao sto je to slucaj sa su-30 pa na gore jer zasto bi rusi modernizirali sve svoje migove na taj standard ako je losiji od blocka 52+ uopste nema smisla

Ne uzimamo mi nikakve SMT verzije, naši i ovi migovi šta dolaze će na modernizaciju koja se pominjala, ali na SM, ne SMT.

srbija na tvoju zalost uzima smt verzije iz 2004 godine

MiG 29 danas jeste avion 4. generacije, ali prva verzija je bila ozbiljno manjkava po dosta stvari, to je nebitno danas jer prve verzije ili ne lete ili su modernizovane, ali pokazuje da je taj avion od početka uvek korak iza zapadnih aviona te kategorije.

ja sam ti naveo zasto neke zutacke novine navode zasto ne smatraju mig 29 za 4 generaciju aviona i to je samo zato sto nemaju fly by wire a sto u stavri nema nikakav znacaj na sposobnost avion ne utice na brzinu ne utice na radare ili na naoruzanje ili odbranu aviona posto fwb je samo pojednostavljeno upravljanje aviona putem kompjutera a kod rusa se islo na verovanje coveku vise nego verovanje nekom kompjuteru

ali pokazuje da je taj avion od početka uvek korak iza zapadnih aviona te kategorije

ne to pokazuje da rusi i ameri imaju drugaciji pristup sto se tice aviona ameri vise idu da im kompjuteri upravljaju avionima a rusi vise veruju ljudima ako dodje do revolucije u emp raketama za vadusnu borbu ti koraci napred kao sto ti kazes na zapadnjackim avionima ce zapravo biti njihov mrtvacki kovceg jer ce rusi ispaliti raketu koja ce na velikim udaljenostima praviti emp udare i sprziti svu elektroniku koji imaju na avionima tj avion ce im biti letece beskorisne kante a kako stvari stoje u tom smeru se ide sa najnovijim raketama

- - - - - - - - - -

vec im sada rusi prave probleme sa ometanjem signala na dronovima i avionima sta mislis da ce rusi imati za 2-5 godina ?
 
Biće stari 50 god. ali premijer tvrdi: Možda na njima i zaradimo

Zagreb -- Hrvatski premijer Andrej Plenković izjavio je da je moguće da će na polovim avionima koje kupuje od Izraela, Hrvatska za 20 godina i zaraditi.


“Videćemo, kažu da se ta tehnologija može nadograđivati. Ako je to tako možda ih uspemo prodati po još boljoj ceni nego što smo ih sad kupili”.

https://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=1380311

Pametan je hrvatski premijer.
Mercedes iz 1904. godine je basnoslovno skup u odnosu na Mečku iz 1987-me:super:
 
“Videćemo, kažu da se ta tehnologija može nadograđivati. Ako je to tako možda ih uspemo prodati po još boljoj ceni nego što smo ih sad kupili”.

mora da je slusao kroasanske eksperte sa ovog foruma i njihove bisere tipa madjarski migovi su moderniji od mig 29 smt,mig 29 smt kosta 30 miliona dolara po komadu i f-16 block 30/40 barak je moderan poput blocka 52+ tako da me ne cudi njegova izjava :rotf:
 
Ti i Plenković po izjavama se slično razumete u avijaciju, on sa prodajom aviona kojemu su istekli svi sati naleta i koji ima 50+ godina, a ti sa migom 29 iz osamdesetih koji je modernizovan na SMT i jednak ili bolji od blocka 52+, a jedva da je 4+ generacija. I to još modernizacija po pričama skoro da je besplatna. Jesmo snalažljivi. :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
I usput nama će naši migovi da lete još 10-15 godina (tako da verovatno neće ni doći do SMT-a), nakon toga ili ukidamo vazduhoplovstvo ili nabavljamo neki modernizovani polovni SU 27 iz devedesetih, njima će ovi leteti 15-20 godina i onda će nabaviti starije verzije F-35 verovatno. Uvek će biti korak ispred nas. Mi smo trebali da pređemo na zapadnu tehniku još krajem osamdesetih da je bilo pameti i da se umesto 29tke izabrao neki zapadni avion.
 
Ti i Plenković po izjavama se slično razumete u avijaciju, on sa prodajom aviona kojemu su istekli svi sati naleta i koji ima 50+ godina, a ti sa migom 29 iz osamdesetih koji je modernizovan na SMT i jednak ili bolji od blocka 52+, a jedva da je 4+ generacija. I to još modernizacija po pričama skoro da je besplatna. Jesmo snalažljivi.

pored takvog eksperta koji prvo kaze da izrael nema nikakve block 30 i 40 u svom naoruzanju pa onda promeni da ima i da su modernizirani i da su na istom nivou kao i block 52+ tvoj nivo poznavanja avijacije je blizi plenkovicu jos si ga u nekim segmentima i nadmasio mig 29 nije 4 generacija :rotf: izvor tvojih bisera tangosix i lazanski :rotf: :rotf: :rotf:

The Royal Australian Air Force Air Power Development Centre Bulletin proposed a classification in 2012:[1]

1. mid 1940s to mid 1950s. subsonic, no radars or self-protection countermeasures, unguided bombs and unguided rockets, no afterburners : F-86, MiG-15, MiG-17
2. mid-1950s to early 1960s. air-to-air radar, semi-active guided and infrared missiles, radar warning receivers, supersonic level flight : F-104, F-5, MiG-19, MiG-21
3. early 1960s to 1970. multi-role fighters, look-down/shoot-down, off-bore-sight targeting, Semi-active radar homing missiles, beyond visual range : MiG-23, F-4, Mirage III
4. 1970 to late 1980s. head-up displays, fly-by-wire, Swing-role fighters : MiG-29, Su-27, F/A-18, F-15, F-16, Mirage 2000
 
Ako nista oni su makar, mozda i privdno, ispostovali neke demokratske procedure. Raspisali javnu nabavku, odlucivali o tome par godina, imali neku vajnu javnu raspravu...Saslusali sve strane i doneli odluku koju su doneli. Kod nas je jedan covek sve to obavio uz zakljucak "kome se svidja svidaj kome se ne svidja taj je izdajnik".
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top