Teologija tehnokratije

pesho

Veoma poznat
Poruka
10.107
primetio sam da ovde ima dosta tzv.apologeta tehnokratije pa mislio sam da pitam dal su njihova prorocanstva i predvidjanja neophodna u tehnoloskom progresu koji je razvija nezavisno i dal je kontraditornost tehnokratski progres i teoretska naklapanja
 
A ja sam primetio da je i dalje nezamisliva ideja nepripadnosti.
Svi pokusavaju da svakoga stave u neki kos, i svako pokusava sebe da stavi u neki kos. Da pripada necemu, nekoj religiji, filozofiji, pokretu, grupi, ideji....
Zar je moguce da skoro niko nije ukapirao koliko je sve to jedna velika primitivna glupost? Koliki je to uzrok podela i srannja koja se desavaju?
Mislio sam da ce 21. vek da bude vek kada ce ljudi da se ujedine, i da polako izbrisu razlike i odustanu od podela, kada ce poceti da pripadaju samo sebi.
Ali sam se zayeb'o. Samo se izmisljaju neki novi pojmovi i neke nove podele.
Jbg...nema vam spasa. Verovatno je to sve deo prirodne selekcije.
 
primetio sam da ovde ima dosta tzv.apologeta tehnokratije pa mislio sam da pitam dal su njihova prorocanstva i predvidjanja neophodna u tehnoloskom progresu koji je razvija nezavisno i dal je kontraditornost tehnokratski progres i teoretska naklapanja
A ja sam primetio da tvoj perceptivni sistem vida nužno trebao pskrbiti dioptrijama kao pepeljare!:zelenko3:
Naime,od kako sam na Krsti i u ovom pdfu,svega nekoliko tema o tehnološkom napretku i to su skraćene u negativnoj konotaciji.
Dakle:apologeta tehnokratije ovde nema-temu si pogrešno orjentisao!

- - - - - - - - - -

Ali da treba raspravljati o tehnološkom i naučnom napretku i kuda i kako ga usmeravati,svakako i to bi bila solidna tema!
 
A ja sam primetio da tvoj perceptivni sistem vida nužno trebao pskrbiti dioptrijama kao pepeljare!:zelenko3:
Naime,od kako sam na Krsti i u ovom pdfu,svega nekoliko tema o tehnološkom napretku i to su skraćene u negativnoj konotaciji.
Dakle:apologeta tehnokratije ovde nema-temu si pogrešno orjentisao!

- - - - - - - - - -

Ali da treba raspravljati o tehnološkom i naučnom napretku i kuda i kako ga usmeravati,svakako i to bi bila solidna tema!

E i meni bi dve pepeljare trebale. U nekoliko postova tvojih negativnu konotaciju nisam primetila.
 
Wikipedija:
Tehnokratija je društvo koje vode naučnici i tehnokrate. Tehnokratskim organizacijama smatraju se one organizacije koje svoje odluke zasnivaju na naučnim i tehnološkim otkrićima i saznanjima pre nego na sociopolitičkim, te ih ne zanima preterani uticaj mera na društveni, već samo tehnološki napredak.

Dakle, savremeno drustvo, od Hirosime i Nagasakija naovamo.

Tehnika se razvija svojim tokom, ljudsko drustvo i kolektivna svest nekim drugim tokom.
Ta dva razvoja su suprotna i suprotstavljena, jedan negira drugi. Zato se drugi svetski rat jos nije zavrsio, naizgled je porazena jedna strana, ali u sukobu ne ucestvuju dve strane nego mnogo vise.
Rat civilizacije protiv prirode. Rat grana protiv stabla i korena.

Nauka i tehnologija pokusavaju da pobede prirodu, ukrote vodene tokove, prirodne zakone, razbijaju atom, a prirodu nazivaju divljinom protiv koje se treba boriti.
Oni su zauzeli skole i truju nam decu idejama kako pobediti prirodu.

Samo dobri ljudi pokusavaju da se uklope u prirodu.
 
E i meni bi dve pepeljare trebale. U nekoliko postova tvojih negativnu konotaciju nisam primetila.

Sory...z:lol:
Nekad ,zaražen akademskim raspravama u rl,banem ovde na forum,zaboravivši da iz vokabulara izbacim sve strancizme ili bar one koji nisu
u upotrebi u forumu...Populizam treba upražnjavati u govoru i pisanju jer je taj populizam pozitivan-daje priliku neakademskom svetu da pokaže šta zna.
A zna!
 
A ja sam primetio da tvoj perceptivni sistem vida nužno trebao pskrbiti dioptrijama kao pepeljare!:zelenko3:
Naime,od kako sam na Krsti i u ovom pdfu,svega nekoliko tema o tehnološkom napretku i to su skraćene u negativnoj konotaciji.
Dakle:apologeta tehnokratije ovde nema-temu si pogrešno orjentisao!

- - - - - - - - - -

Ali da treba raspravljati o tehnološkom i naučnom napretku i kuda i kako ga usmeravati,svakako i to bi bila solidna tema!

usmeravanje je izaslo iz dizgina sad se samo moze promatrati i sluziti ...kapital je pogonsko gorivo konzumerizam je pokretac a profit krajnji cilj i vera nesto kao resurection tj vaskrsenje u hriscanstvu
odnosno vera u profit kao uskrsnuce kapitala s tim sto se moze reci i u ovaplocenje nesto kao ovaplocenje duse...
stoga suvoparna naklapanja o tehnokratiji imaju mitolosku osnovu....
 
Sory...z:lol:
Nekad ,zaražen akademskim raspravama u rl,banem ovde na forum,zaboravivši da iz vokabulara izbacim sve strancizme ili bar one koji nisu
u upotrebi u forumu...Populizam treba upražnjavati u govoru i pisanju jer je taj populizam pozitivan-daje priliku neakademskom svetu da pokaže šta zna.
A zna!

Tako mi i treba kad pola pišem, pola pamtim.
Tedoh reći, u tvojim postovima na temu tehnološkog razvoja, nisam primetila negativnu konotaciju.

A za strancizme imam gugl. Ne trebaju piksle.
 
Tako mi i treba kad pola pišem, pola pamtim.
Tedoh reći, u tvojim postovima na temu tehnološkog razvoja, nisam primetila negativnu konotaciju.

A za strancizme imam gugl. Ne trebaju piksle.

A i nemam negativan stav prema tehnološkom razvoju.Ne što bi te bio recidivni utopizam,neko vraćanje u kameno doba kao ideja,nekim
"prirodnim izvorima",izlizanom klišeu bezidejnih gurua,već jednostavno,moje shvatanje ljudskog razvoja je jasno okrenuto oboženju ljudsake
civilizacije kroz sticanje svemoći,sveznanja i večnosti,atributa bogova...
I to nije doktrina ,već sagledavanje algoritamskih težnji kolektivne podsvesti ljudske civilizacije.
Nešto kao orjentacija ptica selica na jug s jeseni na severnoj polulopti ove naše planete...
 
u biti sve je teologija, odnosno vrlo malo istinski znamo. tako gledajući tehnologija je samo jedno od ljudskih umišljanja. pa je kao svaka pogrešna predstava (pogrešan odgovor u razvoju) u biti nasilje nad čovekovom prirodom i smislom ljudskog života.

hehe
 

Back
Top