BMW E46

james-bond-007

Zainteresovan član
Poruka
236
Poz drugari z:poz: Cackao sam malo po forumu ali nisam nasao nista sto bi mi pomoglo, pa da ne moram otvarati ovu temu. Naime imam BMW E46, 2002 god. facelift , i na njemu bih napravio nekakve izmjene u farovima. Planirao sam ugraditi sociva na kratka svjetla i ubaciti u njih Xenon. Ima na ebay-u raznih vrsta sociva. Sve bi to bilo lako da se u svemu tome ne pojavljuje Bi-Xenon. :zroll: E sad,totalno sam zbunjen sto se tice toga. Mislio sam da znam tacnu razliku izmedju njih,ali svako ima svoju teoriju tako da mi je sigurnije pitati nekoga ko je strucan u tome. Sta ja ustvari trebam kupiti, Xenon ili Bi-Xenon za ta kratka svjetla i da li mozda ima razlike u socivima? Lp i hvala vam puno, unaprijed z:lol:
 
Koliko ja znam bixenon sijalice su one u kojima je i oboreno i dugo svetlo a to su H4 sijalice.
Kod BMW-a su H7 sijalice tako da ide jedna sijalica za oboreno a druga za dugo svetlo.
To znaci da ako hoces da imas istu boju oborenog i dugog svetla onda ugradjujes dva kompleta H7 ksenon sijalica.
Imao sam jednom Golf V sa tako ugradjena dva kompleta ksenona a plus je lik ugradio ksenne i u maglenke pa kad se to nocu upali to je izgledalo extra.
Inace sa tim socivima neces dobiti bolje osvetljenje nego gore a to sto to pacenicima i mladim momcima lepse izgleda je druga prica.
Po meni tu treba da ubacis Osram CoolBlue Hyper i da stavis AngelEyes prstenove koji su odlika BMW-a a to se veoma lako uradi na njemu jer je jedan od retkih automobila kom se skidaju te plastike sa farova.
 
Koliko ja znam bixenon sijalice su one u kojima je i oboreno i dugo svetlo a to su H4 sijalice.
Kod BMW-a su H7 sijalice tako da ide jedna sijalica za oboreno a druga za dugo svetlo.
To znaci da ako hoces da imas istu boju oborenog i dugog svetla onda ugradjujes dva kompleta H7 ksenon sijalica.
Imao sam jednom Golf V sa tako ugradjena dva kompleta ksenona a plus je lik ugradio ksenne i u maglenke pa kad se to nocu upali to je izgledalo extra.
Inace sa tim socivima neces dobiti bolje osvetljenje nego gore a to sto to pacenicima i mladim momcima lepse izgleda je druga prica.
Po meni tu treba da ubacis Osram CoolBlue Hyper i da stavis AngelEyes prstenove koji su odlika BMW-a a to se veoma lako uradi na njemu jer je jedan od retkih automobila kom se skidaju te plastike sa farova.



misliš samo da stavi druge sijalice? dal to može tako zbog struje?
 
Koliko ja znam bixenon sijalice su one u kojima je i oboreno i dugo svetlo a to su H4 sijalice.
Kod BMW-a su H7 sijalice tako da ide jedna sijalica za oboreno a druga za dugo svetlo.
To znaci da ako hoces da imas istu boju oborenog i dugog svetla onda ugradjujes dva kompleta H7 ksenon sijalica.
Imao sam jednom Golf V sa tako ugradjena dva kompleta ksenona a plus je lik ugradio ksenne i u maglenke pa kad se to nocu upali to je izgledalo extra.
Inace sa tim socivima neces dobiti bolje osvetljenje nego gore a to sto to pacenicima i mladim momcima lepse izgleda je druga prica.
Po meni tu treba da ubacis Osram CoolBlue Hyper i da stavis AngelEyes prstenove koji su odlika BMW-a a to se veoma lako uradi na njemu jer je jedan od retkih automobila kom se skidaju te plastike sa farova.

Kupovao sam sve i svasta i najcesce se desi da ona kapica na vrhu progori,i rasprsuje svu svjetlost. Vidljivost uzasna. A vidjao sam na autima koja imaju sociva da je vidljivost odlicna i tacno se vidi linija dokle svketlost dopire. Sto se tice Angel Eyes,to svakako ugradjujem kad budem otvarao farove. Evo ostavicu i link,pa pogledaj na sta tacno mislim.
 
Koliko ja znam bixenon sijalice su one u kojima je i oboreno i dugo svetlo a to su H4 sijalice.
Kod BMW-a su H7 sijalice tako da ide jedna sijalica za oboreno a druga za dugo svetlo.
To znaci da ako hoces da imas istu boju oborenog i dugog svetla onda ugradjujes dva kompleta H7 ksenon sijalica.
Imao sam jednom Golf V sa tako ugradjena dva kompleta ksenona a plus je lik ugradio ksenne i u maglenke pa kad se to nocu upali to je izgledalo extra.
Inace sa tim socivima neces dobiti bolje osvetljenje nego gore a to sto to pacenicima i mladim momcima lepse izgleda je druga prica.
Po meni tu treba da ubacis Osram CoolBlue Hyper i da stavis AngelEyes prstenove koji su odlika BMW-a a to se veoma lako uradi na njemu jer je jedan od retkih automobila kom se skidaju te plastike sa farova.

Bixenon je nesto drugo. Sijalica nema dve niti, kao H4, vec u projektoru postoji klapna, koja skracuje svetlosni snop, a kada se ukljuce duga svetla, klapna se pomera i pusta pun snop svetlosti.

Aftermarket xenoni, ono sto se kod nas reklamira kao morimoto, itd. su kinezi. Verovatno si zbog toga imao utisak da je svetlo slabijeqq, jer kineski projektori nisu ni blizu kvalitetni kao fabricki i vek im je 30-40k km. Pored toga, na kvalitet svetla uticaj imaju balasti i sijalice, koje su opet kineske i nisu ni blizu fabrickih.

Ja ti ne bih preporucio naknadnu ugradnju, jer ce biti problema na tehnickom, kao sto su sad poceli da salju na vanredni tehnicki zbog folija, uskoro ce poceti i sa xenonima. Preporucio bih ti ugradnju boljih sijalica, kao sto je Dule naveo i nista drugo. Dobices dosta bolje svetlo nego sto imas. Ja laniram kod sebe da metnem Bosch Gigalight sijalice.

Fabricki bi xenon se sastoji od farova sa socivima, prskalicama i automatskom nivelacijom. Automatska nivelacija se sastoji od racunara I senzora, koji mogu biti u jednom uredjaju, ili odvojeno, koji moze biti ugradjen pozadi/napred ili na oba mesta. Senzori registruju pomeranje nagiba karoserije I racunar koriguje svetlost uz pomoc klapne, tako da svetlo uvek bude idealno podeseno, da ne zaslepljuje.

Pored toga, obavezne su prskalice za pranje farova.

Konverzija na fabricke xenone nije bas jeftina i ako nadjes sve polovne delove. Potrebna je I kompletna elektro instalacija.
 
Ja mislim da to sa aftermarket ksenonima kod nas nece tako brzo da zazivi kada je u pitanju zakon. Ljudi voze sa ne atestiranim plinom i kineskim 100% tamnim folijama na svim staklima pa ih niko ne dira. Niti policija kaznjava a na tehnickom pregledu daju crvenu vise i to je to.

Mnogi ugradjuju sad setove koji se na kupujem prodajem nalaze za 70-90 eura i zadovoljni su. Ako se radi kvalitetno i pedantno vozac dobija jako lepo svetlo a ne smeta ostalima u saobracaju ako su podeseni kako treba.
 
Poceli su da zaustavljaju i kontrolisu samo folije, iskljucivanje iz saobracaja, vanredni tehnicki, skidanje folija, tehnicki, kazna :) Pitanje je meseca kada ce poceti i sa xenonima, jbg, treba budzet da se puni.
 

Back
Top