8-ma i 10-ta božja zapovest

Lucis Trust

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
113
Videvši da ovde neki analiziraju pojedine božje zapovesti, ajde da se i ja zapitam kako stojite sa 8-mom i 10-tom božjom zapovešću iz Biblije.

8-ma: "Ne kradi!"

10-ta: "Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!" U 10-toj se ne pominje auto ili mobilni telefon? Da li to spada u opisano? U ono "...niti išta što je bližnjega tvoga"?

Slične su i mogle su da stanu u jednu. Da li autor nije imao šta da navede pa je jedan greh podelio na dve zapovesti? Sve mi se čini da jeste.

Da li neko od vas velikih vernika sme da se zakune da nikada ništa nije ukrao ili poželeo nešto tuđe?

Ja ću prvi odgovoriti. Kao mali sam ukrao dosta sitnica. Kako sam odrastao korigovao sam se. Sada ne kradem ništa. A nisam hrišćanin. A vi? Kako "te"?...
 
A vi? Kako "te"?...

Pozdravio te Predrag Stojadinović, iz udruženja Ateista Srbije:). On ovako voli...ne znam možda si i on a možda nisi. Nebitno.

Pa kada smo kod zapovesti Božijih, iskreno...nema čoveka koji nikada nije prekršio neku zapovest. Zato se i ne spasavamo "svojim" dobrim delima. Zato nam je potreban Spasitelj. To je ono što nehrišćani ne mogu da shvate da im je potreban Spasitelj. Evo sad smo došli upravo na poentu priče...kako se možemo spasiti kada smo svi prekršili Zapovesti? Neko ipak mora da plati otkup.
 
Pozdravio te Predrag Stojadinović, iz udruženja Ateista Srbije:). On ovako voli...ne znam možda si i on a možda nisi. Nebitno.

Pa kada smo kod zapovesti Božijih, iskreno...nema čoveka koji nikada nije prekršio neku zapovest. Zato se i ne spasavamo "svojim" dobrim delima. Zato nam je potreban Spasitelj. To je ono što nehrišćani ne mogu da shvate da im je potreban Spasitelj. Evo sad smo došli upravo na poentu priče...kako se možemo spasiti kada smo svi prekršili Zapovesti? Neko ipak mora da plati otkup.

Nikad čuo za dotičnog. Mora da je tebe pozdravio. Pa imaš projekciju. I opet mi podmećeš nebuloze i neistine. Mora da su te tako učili u crkvi. Šta si "mopžda si on"? Šta "možda nisi"? Ja nisam ateista. Tako mi boig pomogao. A i tebi kako govorio u moje ime. "Nebitno?" Izraz koji se može čuti po splavovima i TV reality-jima od tetoviranih silikonki i njihovih baja.

Znači priznaješ da si nekada nešto ukrao? Nikome nije potreban nikakav spasitelj (piše se malim slovom P, bukvar u šake). To je ono što hrišćani ne mogu da shvate, naime to da neko ko nije obrezan i jede samo voće i povrće ne može da sledi nekoga ko je bio bogoborno i bogohulno obrezan, i jeo meso, mleko i jaja, nikako i nikada... ne može da im bude nikakav uzor, učitelj ili spasitelj. Tačka. Eto, kad izmišljaš u moje ime da ja nešto ne mogu da shvatim da i ja izmislim u tvoje da ti nešto ne možeš da shvatiš. Pa smo 1:1. I sad obojica ispadamo lažovi. A ti si prvi počeo. S tim što ja nisam hrišćanin i nemam obavezu prema zapovestima iz Biblije. Ti bi trebalo da imaš. Ali ne poštuješ. To se zove hipokrizija. Nikome nije potreban nikakav spasitelj. Autori Biblije su podelili krađu na dve zapovesti zato što nisu mogli da izmisle 10-tu. Pametnom dosta. Namaste.

- - - - - - - - - -

i ja sam ateista

ni ja ne kradem

- - - - - - - - - -

a kod nas mnogo vernika ima

pa je srbija u problemu

Ja nisam ateista.

I ne kradem.

Ovaj što je pisao iznad tebe se ubi da dokaže da sam ateista. Uzalud troši bioenergiju i navlači zlo na sebe. Svako ko piše neistine u moje ime ubada osinjak, a zna se kako prolazi onaj ko dira osinjak. Sva moja negativna energija ode na njega.

Preporučujem ovu priču svakome ko nije siguran postoji li bog...

Jedan pesnik je ušao u neku knjižaru i kupio mastilo. Usput je porazgovarao sa trgovcem o nekim temama i pomenuo boga. Trgovac mu je rekao da ne veruje u boga. I tu se sve završilo. Nedelju dana kasnije, pesnik se vratio u pomenutu knjižaru i pokazao trgovcu svoju pesmu napisanu na papiru. Trgovac ju je pročitao, rekao da je dobra i pitao ga ko je autor. „Niko“, odgovorio je pesnik. „Mastilo se prosulo na papir i nastala je ova pesma.“ - „To je nemoguće!“, uzvratio je trgovac. „Pesma mora svog imati autora.“ - „Upravo vi tvrdite da je moguće. Pre nedelju dana ste rekli da nema boga. Ako ova pesma, koja je uzgred moja, mora imati svog autora, onda i ceo svemir, i svet u kome živimo, mora imati svog tvorca. Ako je ova pesma nastala slučajno - onda je i svemir nastao slučajno.“ I od tog trenutka trgovac je prestao da bude ateista.

Bogu svaka čast, a demonima koji su se neznalicama predstavili kao bog sve najgore. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

A da li si nekada poželeo tuđe?

Ja jesam ranije, dok nisam gledao u Sunce. Otkako gledam u Sunce (solarna joga) - jedini prozor ka bogu u našem planetarnom sistemu, nikada. I nisam zavidan ni na koga. I za razlčiku od vernika ne izmišljam ni u čije ime da je ovakav ili onakav. Bolji sam od njih. Tačka.

- - - - - - - - - -

Sri Rama Krishna je živeo u Indiji mnogo pre Isusa Hrista i širio je svoje duhovno znanje mnogo pre nego što je Mojsije prepisao Postanje iz Gilgameša i napisao Pentateuh ili bilo šta iz Starog zaveta. U hinduizmu i bramanizmu postoji 18 božjih zapovesti, ali Jevreji, kada su pravili svoju religiju, i masoni i illuminati, kada su pravili hrišćanstvo kao robovsku religiju za široke narodne mase, izbacili su osam zapovesti i sveli ih na deset.

Naravno, mi ovde nećemo govoriti o svih 18 zapovesti, nego ćemo samo citirati, odnosno parafrazirati 13-tu:

„Prosvetljeni pojedinac ne bi trebalo više nego što je potrebno da se veže za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer on nije samo telo.“

Ovo je vša matematika za Bibliju i za njenih 10 zapovesti u kojima se 8-ta i 10-ta prepliću i ponavljaju. Namaste.
 
Videvši da ovde neki analiziraju pojedine božje zapovesti, ajde da se i ja zapitam kako stojite sa 8-mom i 10-tom božjom zapovešću iz Biblije.

8-ma: "Ne kradi!"

10-ta: "Ne poželi kuće bližnjega svoga! Ne poželi žene bližnjega svoga; ni sluge njegova, ni sluškinje njegove, ni vola njegova, ni magarca njegova, niti išta što je bližnjega tvoga!" U 10-toj se ne pominje auto ili mobilni telefon? Da li to spada u opisano? U ono "...niti išta što je bližnjega tvoga"?

Slične su i mogle su da stanu u jednu. Da li autor nije imao šta da navede pa je jedan greh podelio na dve zapovesti? Sve mi se čini da jeste.

Da li neko od vas velikih vernika sme da se zakune da nikada ništa nije ukrao ili poželeo nešto tuđe?

Ja ću prvi odgovoriti. Kao mali sam ukrao dosta sitnica. Kako sam odrastao korigovao sam se. Sada ne kradem ništa. A nisam hrišćanin. A vi? Kako "te"?...

Zasto te to zanima?

- - - - - - - - - -

Dovoljno je pozeleti tudje da bude tvoje, znaci ne uciniti delo.


Sve sto je na prodaju ili poklon ne spada u tudje koje ne trebas daa pozelis.
Sve to mozes da kupis i smes da pozelis da to imas i kupis.
Pozeleti tudje podrazumeva misao sa zeljom da to tudje bude tvoje.
Nesto sto je vec necije.

Pozeleti da imas isti auto kao tvoj komsija nije pozeleti tudje.
Vec pozeleti znaci nameravati u mislima da uzmes njegov auto bez da on to dozvoli ili bez da platis.
Kupiti isti auto kao komsija ili kupiti njegov nije greh pozeleti.

Kod zapovesti ne pozeli, ne mora da bude sprovedeno delo, vec ste zeleci tudje da bude vase, prekrsili tu zapovest.

Kod zapovesti ne kradi je delo u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Zasto te to zanima?

- - - - - - - - - -

U prvu ruku je dovoljno pozeleti tudje da bude tvoje,ne uciniti delo.


Sve sto je na prodaju ne spada u tudje koje ne mozes da pozelis.
Sve to mozes da kupis i smes da pozelis da to imas i kupis.
Pozeleti tudje podrazumeva misao.

Pozeleti da imas isti auto kao tvoj komsija nije pozeleti tudje.
Vec pozeleti znaci nameravati u mislima da uznes njegov auto bez da on to dozvoli ili bez da platis.
Kupiti isti auto kao komsija ili kupiti njegov nije greh pozeleti.
Svako delo nastane prvo u mislima pre nego ga covek sprovede i onda bude kradja.

Na primer: sutra putujete za Prag. To delo nastane prvo u muslima a onda u delo. Ne ustanete sutra i ne upalite auto i idete za Prag bez da ste to odlucili i sproveli u mislima.
Tako sve ostalo.
Ako ste videli da neko u gradu ima Stil motornu testeru.
A za 2 dana je ona u vasoj supi.
Kako je doslo do toga?
Ili ste ju kupili ili ukrali.
Ako ste ju pozeleli pa kupili, to ne spada u zapovest ne pozeli.
Ali ako ste ju ukrali, onda to spada u zapovest ne pozeli.
Kako je doslo do kradje?
Pa nikako nije drugacije moguce, dok niste u mislima pozeleli da imate tu motornu testeru Stil. I onda u mislima odlucili delo koje ste tek onda sproveli do detalja kako ste u muslima vec odredili ili da kazem, zapisali.
O tome je rec.

Ali kod zapovesti ne pozeli, ne mora da bude sprovedeno delo, vec ste prekrsili tu zapovedt.

Kod zapovesti ne kradi je delo u pitanju.
Postoje vec i spontane reakcije, odluke i dela, koja se takodje zasnivaju na vec unapred odredjenim odlukama i delima po kojima funkcionisete. Vas karakter.

Kradja je nesto sto mozes da prisvojis, ukrades a da niko nezna pa ni onaj kome si to uradio.
Mozes da prodas nesto za 50 kg a da to ima samo 45. Da mu naplatis vise ili manje vratis kusur. Da radnika zakines u necemu, na primer sati koje je radio. Da nekome natocis manje vina ili mleka nego sto misli da je unutra. O takvim stvarima se radi kod kradje.
Jer na izvornom jeziku se ne podrazumeva uvek isto sto u nasem. Na primer: kod nas je sve ljubav i kada muz i zena imaju odnos, a i kada majka voli dete. U grckom se jedno zove eros drugo agape itd.

Pozeleti zene ili kuce svog bliznjega ne mozes samo da ukrades i niko nezna.
Moras da otmes, prisvojis, i slicno.
Naravno da je to isto kradja na nasem jeziku.
Ali mi bi smo rekli i oteti, prisvojiti i slicno.
Dakle, jedno je kradja drugo otimanje, na silu ili bilo kako.
Problem shvatanja je sto se i to na nasem jeziku zove kradja a moze i drugacije ili ne mora.

Rec je o kradji i otimanju, prisvajanju. Kradja, niko nezna ko je i gde je. Otimanje, sila, prisila itd. Svi znaju ko je i kako itd.

Na nasem jeziku je to malo teze rasclaniti.

Na primer: Ti ces ukrasti jer nemas mogucnost da otmes i prisvojis.
Kada ukrades, niko nezna pa ni tvoji.
Znas da te niko nece osumnjaciti i neces da se sramotis itd.

Ako ne mozes da ukrades, neces to nikada pokusati da otmes ili prisvojis.
Iz mnogih razloga.
Ali kada bi ti razlozi bili uklonjeni, onda ces da otmes ili prisvojis cim mozes.
Na primer ratno stanje.

Prisvojices tada kada to mozes.
Imas zakon iza sebe.
Ili si jaci ili pretnjom, ucenom itd.
Razumes razliku?

Zapovest ne pozeli te cuva od otimanja i prisvajanja.
Zapovest ne kradi te cuva od nestanka onog sto je tvoje s neznanjem ko je i gde je.
A i cuva te da to ne ucinis.
Taj zakon umanjuje kradju nego kada on ne bi postojao.

Na nasem jeziku sve principijelno zovemo kradja.
Na drugim jezicima nije uvek tako.

Zašto me šta ne zanima? Nemam pojma o čemu govoriš. Nauči da postaviš pitanje. Ovo je totalna konfuzija.

Copy-paste sa adventističkih website-ova, onih što imaju za logo lucifersku vatru koja izlazi iz knjige. Wow. Pa ti si genijalac. Treba ti dati Nobelovu nagradu.

- - - - - - - - - -

cesto , ali obicno nematerijalno

Ti si njemu barem odgovorio. On tebi neće.
 
Preporučujem ovu priču svakome ko nije siguran postoji li bog...

Jedan pesnik je ušao u neku knjižaru i kupio mastilo. Usput je porazgovarao sa trgovcem o nekim temama i pomenuo boga. Trgovac mu je rekao da ne veruje u boga. I tu se sve završilo. Nedelju dana kasnije, pesnik se vratio u pomenutu knjižaru i pokazao trgovcu svoju pesmu napisanu na papiru. Trgovac ju je pročitao, rekao da je dobra i pitao ga ko je autor. „Niko“, odgovorio je pesnik. „Mastilo se prosulo na papir i nastala je ova pesma.“ - „To je nemoguće!“, uzvratio je trgovac. „Pesma mora svog imati autora.“ - „Upravo vi tvrdite da je moguće. Pre nedelju dana ste rekli da nema boga. Ako ova pesma, koja je uzgred moja, mora imati svog autora, onda i ceo svemir, i svet u kome živimo, mora imati svog tvorca. Ako je ova pesma nastala slučajno - onda je i svemir nastao slučajno.“ I od tog trenutka trgovac je prestao da bude ateista.

onda i bog mora imati autora

jer ako se ne moze prost skup atoma poredjati slucajno i zatim se razvijati

onda ni bog ne moze postati od niceg bez autora
 
Nikad čuo za dotičnog. Mora da je tebe pozdravio. Pa imaš projekciju. I opet mi podmećeš nebuloze i neistine. Mora da su te tako učili u crkvi. Šta si "mopžda si on"? Šta "možda nisi"? Ja nisam ateista. Tako mi boig pomogao. A i tebi kako govorio u moje ime. "Nebitno?" Izraz koji se može čuti po splavovima i TV reality-jima od tetoviranih silikonki i njihovih baja.

Pa rekao sam "možda". Nisam rekao sigurno. Ništa ne podmećem.

Pa nebitno je jer i on iste argumente koristi kao i ti...vidiš ja znam mnoge baje..ne samo tebe....i taj Stojadinović se ubi da opovrgne Bibliju...zaista nebitno da li je on ili ti...isti ste po tom pitanju. Da li je on vegan to ne znam..možda je i on vegan. Kada budem saznao javljam..ali nebitno.

- - - - - - - - - -

Znači priznaješ da si nekada nešto ukrao?

Kao dete ukrao sam žele zekuz:)...i to na nagovor mog drugara Hamze....eto svi smo zgrešili nekada. Eh...grešimo svaki dan i kada bi to samo jedan greh bio. Ali eto mi hrišćani znamo da se sami ne možemo spasiti i znamo da nam je potreban Spasitelj-Isus Hristos koji nikada nije zgrešio.
 
Zašto me šta ne zanima? Nemam pojma o čemu govoriš. Nauči da postaviš pitanje. Ovo je totalna konfuzija.

Copy-paste sa adventističkih website-ova, onih što imaju za logo lucifersku vatru koja izlazi iz knjige. Wow. Pa ti si genijalac. Treba ti dati Nobelovu nagradu.

- - - - - - - - - -



Ti si njemu barem odgovorio. On tebi neće.


Kako si se upecao.

Hteo sam da vidim koje su ti namere i da li te stvarno nesto zanima i koji karakter si.

Postavlheni tekst je netacan.
Samo mamac.

Posle sam napisao pravi tekst.

Evo ga:

- - - - - - - - - -

Zasto te to zanima?

- - - - - - - - - -

Dovoljno je pozeleti tudje da bude tvoje, ne uciniti delo.


Sve sto je na prodaju ili poklon ne spada u tudje koje ne trebas daa pozelis.
Sve to mozes da kupis i smes da pozelis da to imas i kupis.
Pozeleti tudje podrazumeva misao sa zeljom da to tudje bude tvoje.
Nesto sto je vec necije.

Pozeleti da imas isti auto kao tvoj komsija nije pozeleti tudje.
Vec pozeleti znaci nameravati u mislima da uzmes njegov auto bez da on to dozvoli ili bez da platis.
Kupiti isti auto kao komsija ili kupiti njegov nije greh pozeleti.

Kod zapovesti ne pozeli, ne mora da bude sprovedeno delo, vec ste zeleci tudje da bude vase, prekrsili tu zapovest.

Kod zapovesti ne kradi je delo u pitanju.

---------------------------
 
Poslednja izmena:
Preporučujem ovu priču svakome ko nije siguran postoji li bog...

Jedan pesnik je ušao u neku knjižaru i kupio mastilo. Usput je porazgovarao sa trgovcem o nekim temama i pomenuo boga. Trgovac mu je rekao da ne veruje u boga. I tu se sve završilo. Nedelju dana kasnije, pesnik se vratio u pomenutu knjižaru i pokazao trgovcu svoju pesmu napisanu na papiru. Trgovac ju je pročitao, rekao da je dobra i pitao ga ko je autor. „Niko“, odgovorio je pesnik. „Mastilo se prosulo na papir i nastala je ova pesma.“ - „To je nemoguće!“, uzvratio je trgovac. „Pesma mora svog imati autora.“ - „Upravo vi tvrdite da je moguće. Pre nedelju dana ste rekli da nema boga. Ako ova pesma, koja je uzgred moja, mora imati svog autora, onda i ceo svemir, i svet u kome živimo, mora imati svog tvorca. Ako je ova pesma nastala slučajno - onda je i svemir nastao slučajno.“ I od tog trenutka trgovac je prestao da bude ateista.

onda i bog mora imati autora

jer ako se ne moze prost skup atoma poredjati slucajno i zatim se razvijati

onda ni bog ne moze postati od niceg bez autora

Ko je rekao da je postao od ničeg? Ako si me pratio mogao si pročitati veliku istinu koju zastupam, a koja počiva na večnom principu Yin-Yang: sve što postoji postojalo je oduvek i postojaće zauvek; ništa nije nastalo i ništa neće nestati, nego će sve postojati zauvek. Potrudi se da citiraš post, znam da umeš.
 
Pa rekao sam "možda". Nisam rekao sigurno. Ništa ne podmećem.

Pa nebitno je jer i on iste argumente koristi kao i ti...vidiš ja znam mnoge baje..ne samo tebe....i taj Stojadinović se ubi da opovrgne Bibliju...zaista nebitno da li je on ili ti...isti ste po tom pitanju. Da li je on vegan to ne znam..možda je i on vegan. Kada budem saznao javljam..ali nebitno.

- - - - - - - - - -



Kao dete ukrao sam žele zekuz:)...i to na nagovor mog drugara Hamze....eto svi smo zgrešili nekada. Eh...grešimo svaki dan i kada bi to samo jedan greh bio. Ali eto mi hrišćani znamo da se sami ne možemo spasiti i znamo da nam je potreban Spasitelj-Isus Hristos koji nikada nije zgrešio.

Rekao si pozdravio te taj i taj sa aluzijom da sam ja ateista. Nije me niko pozdravio. Po N-ti put si me nazvao ateistom, zato što nisam hrišćanin. Po N-ti put sam te demantovao i razbio argumentima. Nisam te zvao na ovu temnu, naročito ne da mi podmećeš ono što nije tačno i što nema veze sa mnom. Pokušao si. Tako mi bog pomogao. I tebi kako govorio u moje ime. Šta ti imaš da govoriš bilo šta u moje ili bilo čije ime? Nisam ateista i nikada neću biti. Neću biti ni hrišćanin. Ne pada mi na pamet da verujem u nebuloze koje su izmislila moja braća ezoteristi. Kad bi samo znao kako vam se smeju i rugaju što verujete u njihove izmišljotine. Zaobiđi me i nemoj da diskutuješ sa mnom na ličnoj osnovi. Nađi neku žensku za ćaskanje, a ako ti se više sviđaju nađi nekog drugog muškarca. Ja nisam tvoje društvo, jer nisi moj nivo.

Opet "nebitno" - izraz koji koriste tetovirane silikonke na splavovima i u TV reality-jima. Blago tebi. Ne zanima me nikakav Stojadinović. Šta ga stalno pominješ? Mora da ti je spalio moždane vijuge u nekoj Facebook diskusiji. I dalje me ne zanima ni on a ni ti. Taman posla da sam isti kao neko ko je ateista. Da li je on svinjožder i crevožder, to ne znam, ali me i ne zanima. Nemoj da mi javljaš apsolutno ništa, ne zanimate me ni ti ni on. Po N-ti put, zaobiđi me i nemoj mi se obraćati na ličnoj osnovi. Ko zna šta bi mi sve slao u inbox da ga nisam zaključao. Dobro je da jesam.

Pošteno što si priznao. Svi su nešto ukrali. Kao odrastao podmećeš neistine u tuđe ime. Strašno je šta si sve izmislio u moje ime u zadnja dva meseca. Kako pravo govorio tako mi bog pomogao. I tebi kako govorio u moje ime. Šta ti imaš da govoriš u moje ili bilo čije ime? Neću da diskutujem sa tobom privatno. Trebalo bi otvoriti temu o 9-toj božjoj zapovesti. Ti je najviše kršiš. U moje ime nećeš izmišljati i govoriti gluposti, sa kojima nemam nikakve veze, ma da si se sa nebom sastavio, a nisi. Nemam ništa sa glupostima koje si ovde izmislio za mene. Tako mi bog pomogao. Na sve što si izmislio za mene ovde mogu samo da se izbljujem... ovako... :bljak: Uzgred, nemaš odgovor na to zašto su autori Biblije jednu istu zapovest podelili na 8-mu i 10-tu. I zašto su autori Veda imali 18 zapovesti. Citirao sam 13-tu. To ti ne daje prava da izmišljaš bilo šta u bilo čije ime. U moje nećeš. A ako izmisliš ja ću ih polupati, kao i uvek do sada. I tačka. Ojha. Ende.

- - - - - - - - - -

Pa dobro. Ako je "duhovno" onda je to dobra željaz:). No, poželeti u smislu "zavisti" što on ima a ja nemam je greh. Treba da budemo srećni kada neko ima i ne treba da zavidimo nikome. Hvala Bogu još se učim u običnim životnim situacijama da se odreknem moje zavisti u bilo kom pogledu.

Ti kršiš 9-tu božju zapovest. Šta si sve izmisliko za mene u zadnja dva meseca, pa to ni pas s maslom ne bi pojeo. Ali ja sam sve što si mi podmetnuo polupao i sve što pokušaš da mi podmetneš sve ću polupati. Bolje nemoj da zalaziš sa mnom u ličnu priču. Videli smo da ne umeš da diskutuješ o temi, nego u nedostatku argumenata prvo izmisliš da sam "ovakav i onakav", a onda se "boriš protiv onoga što si izmislio". Stara komunistička fora. Tako nešto nećeš meni raditi. Ne samo zato što nisi naučio kako se to radi, već i zato što ne dam da izmišljaš gluposti i govoriš u moje ime. Jasno? Ostav!
 
kako li se citira

ako bog postoji oduvek onda i ostalo postoji oduvek

i pesma postoji oduvek , pesnik je nije napisao nego ju je pronasao

i covek postoji oduvek, i zemlja i ostalo

ne mozes tvrditi da nesto mora postojati oduvek , dok drugo mora biti stvoreno

- - - - - - - - - -

Ko je rekao da je postao od ničeg? Ako si me pratio mogao si pročitati veliku istinu koju zastupam, a koja počiva na večnom principu Yin-Yang: sve što postoji postojalo je oduvek i postojaće zauvek; ništa nije nastalo i ništa neće nestati, nego će sve postojati zauvek. Potrudi se da citiraš post, znam da umeš.

ovako

- - - - - - - - - -

Pa dobro. Ako je "duhovno" onda je to dobra željaz:). No, poželeti u smislu "zavisti" što on ima a ja nemam je greh. Treba da budemo srećni kada neko ima i ne treba da zavidimo nikome. Hvala Bogu još se učim u običnim životnim situacijama da se odreknem moje zavisti u bilo kom pogledu.

nekad duhovno a nekad i fizicko z;)
 
Evo Peđe da ga upoznamo ko za njega nije čuo. Veliki protivnik Biblije i svake religije. Sa njim se nije šaliti...dovljno ga je pogledati samo...a da on sigurno jede meso..pogledajmo samo kako je zadrgao:


- - - - - - - - - -

Kako si se upecao.

Hteo sam da vidim koje su ti namere i da li te stvarno nesto zanima i koji karakter si.

Postavlheni tekst je netacan.
Samo mamac.

Posle sam napisao pravi tekst.

Evo ga:

- - - - - - - - - -

---------------------------

Kako si se upecao? Koga je briga?

Šta imaš ti da vidiš? Niko ovde nije na testiranju bilo čega. Niti si ti nekakav forumski inspektor.

Šta je to “postavlheni”? Nikad čuo.
Kakav mamac? O bože dragi. Sve neki inspektori, a nigde diplome.

A zašto? Zato što su nesposobni da diskutuju o temi. Zato i pokušavaju da izmišljaju gluposti i pišu ih u tuđe ime. E u moje neće-

Inače, za svaki tekst koji je skinut sa adventističkog website-a, onog što ima luciferski logo sa vatrom koja izlazi iz knjige, imam sledeći komentar: wow, copy-paste. To samo ti umeš. Treba ti dati Nobelovu nagradu.

Gomila crtica na kraju posta. Tuga.

- - - - - - - - - -

kako li se citira

ako bog postoji oduvek onda i ostalo postoji oduvek

i pesma postoji oduvek , pesnik je nije napisao nego ju je pronasao

i covek postoji oduvek, i zemlja i ostalo

ne mozes tvrditi da nesto mora postojati oduvek , dok drugo mora biti stvoreno

- - - - - - - - - -



ovako

- - - - - - - - - -



nekad duhovno a nekad i fizicko z;)

Sam si sebi odgovorio. Mogu tvrditi nešto što je očigledno. Sve se vrti u krug. Nema nikakvog pravolinijskog kretanja.
 
Poslednja izmena:
Šta je "Peđe"? Nikad čuo. I ja sam protivnik Biblije i svake religije, ali kad bih izgledao kao ovo odvratno ateističko krme presudio bih samom sebi bez milosti. A ti si rekao da sam ja u nečemu isti kao on. Ne dao bog. Daleko mu kuća. Kao i tvoja. Ako sam ja isti kao ovo smeće ljudsko, onda si ti isti kao ovaj ovde:


- - - - - - - - - -



Kako si se upecao? Koga je briga?

Šta imaš ti da vidiš? Niko ovde nije na testiranju bilo čega. Niti si ti nekakav forumski inspektor.

Šta je to “postavlheni”? Nikad čuo.
Kakav mamac? O bože dragi. Sve neki inspektori, a nigde diplome.

A zašto? Zato što su nesposobni da diskutuju o temi. Zato i pokušavaju da izmišljaju gluposti i pišu ih u tuđe ime. E u moje neće-

Inače, za svaki tekst koji je skinut sa adventističkog website-a, onog što ima luciferski logo sa vatrom koja izlazi iz knjige, imam sledeći komentar: wow, copy-paste. To samo ti umeš. Treba ti dati Nobelovu nagradu.

Gomila crtica na kraju posta. Tuga.

- - - - - - - - - -



...

- - - - - - - - - -



Sam si sebi odgovorio. Mogu tvrditi nešto što je očigledno. Sve se vrti u krug. Nema nikakvog pravolinijskog kretanja.

Taj koji se upecao je na testu.

Videli smo da si spreman da govoris neistinu i da tebe pitanje ne zanima.

Ti si pripravio temu za pljuvanje.

Ne vrti se sve u krug.

Samo pozeleti je vec greh.

A i uciniti je greh.

Dve razlicite stvari.

Ne uciniti a pozeleti je greh.

Isus je u stvari jednom objsnio ovu zapovest na ovaj nacin:

- - - - - - - - - -

27 Čuli ste kako je kazano starima: Ne čini preljube.

28 A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svom.
 
Poslednja izmena od moderatora:
ako se sve vrti u krug bog je nepotrebni cinioc.

ne smeta ali nije ni potreban

imalo ga a nemalo ga - isto

Da, sve se vrti u krug. Deizam, filozofsko stanovište po kome je bog uzrok svega ali opet ne meša se ni u šta. Nije "cinioc" nego "činilac".

Ali autor svega postoji, bio potreban ili ne.

Da, potpuno isto. A ima ga, kao što sve što postoji ima autora.
 
Taj koji se upecao je na testu.

Videli smo da si spreman da govoris neistinu i da tebe pitanje ne zanima.

Ti si pripravio temu za pljuvanje.

Ne vrti se sve u krug.

Samo pozeleti je vec greh.

A i uciniti je greh.

Dve razlicite stvari.

Ne uciniti a pozeleti je greh.

Isus je u stvari jednom objsnio ovu zapovest na ovaj nacin:

- - - - - - - - - -

27 Čuli ste kako je kazano starima: Ne čini preljube.

28 A ja vam kažem da svaki koji pogleda na ženu sa željom, već je učinio preljubu u srcu svom.

Nisam bio ni na kakvom testu ovde, jer nije bilo nikakvog testa. Tako mi bog pomogao. A i tebi kako pravo govorio u moje ime.

Ovde je jedino tvoj kolega Prezviterijanac govorio neistine u moje ime. I ja sam ih sve razbio. Ali to nećeš da pomeneš.

Nisam ništa “pripravio”.

Sve se vrti u krug, nigde u svemiru nema pravolinijskog kretanja.

Greh - promašaj u savršenom služenju bogu. U čemu je promašaj poželeti da odeš negde?

Učiniti šta?

Kakve dve različite stvari?

Šta poželeti?

Baš me briga šta je Isus rekao. Hindusi i Kinezi, zajedno sa Tibetancima, Japancima, i ostalim susedima iz Indokine, i ostrva između Japana i Australije, predstavljaju nešto više od polovine čovečanstva. I nemaju pojma o verskom principu koji se zasniva na “hleb, krv i večni život u raju”, kao ni o povampirenju, pardon, uskrsnuću. Nemaju pojma ni o Hristu, a ni o Antihristu. Pa ipak su daleko superiornije civilizacije, u svakom pogledu, od judeo-hrišćanske civilizacije. Ne znaju ni za molitvu “Oče naš”, ni za jihad, jer imaju preuzvišene mantre. Pamet u glavu.

Nisi odgovorio na moje pitanje zašto su autori Biblije od jedne zapovesti napravili 8-mu i 10-tu?

- - - - - - - - - -

Ako nastavite na ovakav način da raspravljate tema je zrela za ključ.
Na vama je a najviše čini mi se na postavljaču teme u kom pravcu će dijalog ići.

Dobro veče

Zašto se ne zatvaraju adventističke teme na kojima se isto ovako raspravlja? Kako se to "ovako raspravlja"?

Šta je na meni kao postavljaču? Otvorio sam temu i postavio jedno pitanje. Umesto odgovora, dobio sam besmislene tvrdnje da sam ateista, što nisam, da sam isti kao tamo neki debeli ateista, zatim "nebitno", zatim da sam "ovakav i onakav", kakav nisam, da sam "ovo i ono", što nisam, itd, ird, i sad ja treba da sve to prećutim da tema ne bi bila zatvorena? Ovo nije ni hrišćanski ni adventistički forum. Imam pravo da postavim temu koja kritikuje Bibliju i njene autore.

Dobro veče.
 
...


- - - - - - - - - -

Sri Rama Krishna je živeo u Indiji mnogo pre Isusa Hrista i širio je svoje duhovno znanje mnogo pre nego što je Mojsije prepisao Postanje iz Gilgameša i napisao Pentateuh ili bilo šta iz Starog zaveta. U hinduizmu i bramanizmu postoji 18 božjih zapovesti, ali Jevreji, kada su pravili svoju religiju, i masoni i illuminati, kada su pravili hrišćanstvo kao robovsku religiju za široke narodne mase, izbacili su osam zapovesti i sveli ih na deset.

Naravno, mi ovde nećemo govoriti o svih 18 zapovesti, nego ćemo samo citirati, odnosno parafrazirati 13-tu:

„Prosvetljeni pojedinac ne bi trebalo više nego što je potrebno da se veže za ljude koji su u rodbinskim vezama sa njegovim telom, jer on nije samo telo.“

Ovo je vša matematika za Bibliju i za njenih 10 zapovesti u kojima se 8-ta i 10-ta prepliću i ponavljaju. Namaste.

Da li postoje i koliko kasta u Indiji , naravno ako postije ?
 

Back
Top