Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Podrazumevano Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića

http://www.021.rs/story/Info/Vojvodina/180779/Pancevo-Polaganje-cveca-i-tribina-povodom-25-godina-od-smrti-Srdjana-Aleksica.html
    Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića
    Polaganjem cveća i tribinom danas, 25. januara u Pančevu će biti obeleženo 25 godina od tragične smrti Srđana Aleksića.

Polaganje cveća na spomen-ploču Srđanu Aleksiću je od 15 časova u Prolazu Srđana Aleksića. Pomen organizuju Građanska akcija Pančevo i Nezavisno društvo novinara Vojvodine, i pozivaju sve da dođu i odaju poštu čoveku koji je "umro vršeći svoju ljudsku dužnost", čoveku koji danas predstavlja pojam iskonskog herojstva. Pozivamo vas da svojim prisustvom iskažete poštovanje prema čoveku koji je od početka rata uspeo da ujedini Novi Sad, Pančevo i Beograd sa Sarajevom.

U pokušaju da 21. januara 1993. godine na pijaci u Trebinju odbrani svog komšiju Alena Glavovića, Srđana su napali i prebili pripadnici Vojske Republike Srpske. Preminuo je 27. januara 1993. godine u 27. godini.

Od 19 časova u u klubu "Kupe", Ulica braće Jovanović 5, biće organizovana tribina "Heroji i antiheroji".

Ko su danas naši heroji? Da li su heroji žrtve ili oni koji spasavaju živote? Da li je dopustivo da institucije mogu da nose imena osuđenika za ratne zločine? Šta nas sprečava da ovim neljudskim vremenima budemo ljudi? Da li herojstvo danas ima smisla? Iskustvo nam danas pokazuje da u situacijama u kojima je nekome neophodna pomoć ljudi okreću glavu na drugu stranu. Zašto heroji poput Srđana Aleksića nisu naši heroji, već se to mesto ustupa Karadžiću i Mladiću? Kako su ratni zločinici postali heroji u Srbiji? Mogu li ratni zločinci biti aktivni učesnici u političkom životu? Postoje li danas "mali", "obični" ljudi za koje možemo reći da su heroji?

Ovo su samo neka od pitanja na koje će odgovore potražiti i ponuditi istoričarka iz Beograda Branka Prpa i novinar, kolumnista portala "Buka" i "Al Jazzera" Dragan Bursać iz Banja Luke, Bosna i Hercegovina.
    Autor: 021.rs
    Večna ti slava junače.

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Podrazumevano Re: Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića

Направише свој одвратни југоносталгичарски трип о братству и јединству са тим несрећником !
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Pančevo: Polaganje cveća i tribina povodom 25 godina od smrti Srđana Aleksića

Тежак дан за Сабахуд'на и Нед'ма...ех, слава му..

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

http://www.kurir.rs/region/bosna-i-hercegovina/2980289/video-secanje-na-srpskog-heroja-srdjan-aleksic-zverski-je-prebijen-samo-zato-sto-je-bio-covek

(VIDEO) SEĆANJE NA SRPSKOG HEROJA: Srđan Aleksić zverski je prebijen samo zato što je bio čovek!
    TREBINJE - Na današnji dan pre 25 godina, 21. januara 1993. godine, srpski mladić Srđan Aleksić brutalno je pretučen na pijaci u Trebinju.

On je premlaćen jer je pokušao da zaštiti svog komšiju, Bošnjaka Alena Glavovića, koga su tukli pijani vojnici. Svoju hrabrost i čovečnost platio je životom. Vojnici su sav svoj gnev preusmerili na Aleksića. Tukli su ga nemilosrdno kundacima sve dok nije pao u komu, iz koje se nije više probudio. Posle šest dana umro je na Savindan, u 27. godini.

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio KraNp Pogledaj poruku
    Направише свој одвратни југоносталгичарски трип о братству и јединству са тим несрећником !
    Šta skačete kao opareni?On nije nesrečnik.On je čovek i heroj.

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Несрећник је јер се његовом несрећом користе у дневно политичке сврхе југоносталгичарска говвна и све оно што потпада под тај термин.
    "Ja ne mogu da podnesem bol, ja nisam kao drugi ljudi, bilo je pitanje on ili ja, jasno je da nisam mogao da budem JA, mene to boli, znam da sam ispao djubre ali sam bar ostao ziv"! PATAK DACA

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Треба их тужити због злоупотребе имена, доста је било...

Elita
    Učlanjen
    30.10.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    1178

Građanska akcija Pančevo i Nezavisno društvo novinara Vojvodine
    Шљам.
    Jeremic: Da li je unilateralna deklaracija Privremenih institucija samouprave na Kosovu o nezavisnosti od 17. februara 2008. godine u saglasnosti s međunarodnim pravom?
    Odgovor Suda pravde: Da

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    814

Значи нигде ништа о јунацима који су изгинули бранећи линије фронта, о деци којима је дата пушка у руке да ратују, Србији је идол неки Срђан Алексић погинуо у обрачуну пијаних...

Треба ли се чудити што смо постали гомила кукавица и бедника?
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Несрећник је јер се његовом несрећом користе у дневно политичке сврхе југоносталгичарска говвна и све оно што потпада под тај термин.
    Niko se ne koristi njegovom nesrećom.Obeležavanje njegove smrti i odavanje počasti je normalna stvar za svakog normalnog čoveka.

Elita markojunk (avatar)
    Učlanjen
    20.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio toz972 Pogledaj poruku
    Niko se ne koristi njegovom nesrećom.Obeležavanje njegove smrti i odavanje počasti je normalna stvar za svakog normalnog čoveka.
    А ппогинуо је у Панчеву?

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Па што се онда кроз његово страдање провлачи прича о љубави Срба, потурица и хрвата.

Iskusan
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    170

Па што се онда кроз његово страдање провлачи прича о љубави Срба, потурица и хрвата.
    Provlači se priča o čovečnosti.Nadam se da protiv toga nemaš ništa.

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Provlači se priča o čovečnosti.Nadam se da protiv toga nemaš ništa.
    Imam protiv price o "covecnosti" na nacin koji je vi predstavljate.

Poznat sirmijum (avatar)
    Učlanjen
    17.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    213

Citat Original postavio markojunk Pogledaj poruku
    А ппогинуо је у Панчеву?
    pa nije tamo , ali po babine linije su povezani .....pančevački buvljak a ovaj pogino braneći tezgu .....taj rad .....nekako su se tu našli

Primećen član Tuganadlanu (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Citat Original postavio ccaterpillar Pogledaj poruku
    Значи нигде ништа о јунацима који су изгинули бранећи линије фронта, о деци којима је дата пушка у руке да ратују, Србији је идол неки Срђан Алексић погинуо у обрачуну пијаних...

Треба ли се чудити што смо постали гомила кукавица и бедника?
    Postoje primeri čojstva i junaštva , Srđan je primer čojstva , a ti nemaš ni jedno ni drugo , jer tvoji su junaci u Haagu koji su ubijali svezane ljude , a o čojstvu nema ni govora.

- - - - - - - - - -

Imam protiv price o "covecnosti" na nacin koji je vi predstavljate.
    Dobro , aj to nađi tvoga čoveka koji je branio drugoga od svojih zlih sunardnika?? , ako nađeš ijednog naravno.

Kakve veze ima šta ko predstavlja, možeš i ti da napraviš komemoraciju za Srđana pa da vidimo kako će je ti predstaviti ako ti ova smeta.

Primećen član Tuganadlanu (avatar)
    Učlanjen
    20.02.2017.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    14

Koji je ovo moralni ološ da čovek ne poveruje , 'ladno se rugaju čovečnosti.
    Samo u Srbiji i nigde više , kako njih majke vole to nikakve biologija ni religja ne može objasniti.

Evo dela koja dotična forumska gamad slave , ubijanje svezanih tinejdžera:

Ime:  578b3727-75d0-474b-9742-510c0a0a0a80-skorpioni-srebrenica1-700x402-620x330.jpg
Pregleda: 48
Veličina:  46,3 KB

Domaćin KraNp (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    107

Citat Original postavio Tuganadlanu Pogledaj poruku
    Koji je ovo moralni ološ da čovek ne poveruje , 'ladno se rugaju čovečnosti.
    Samo u Srbiji i nigde više , kako njih majke vole to nikakve biologija ni religja ne može objasniti.

Evo dela koja dotična forumska gamad slave , ubijanje svezanih tinejdžera:

Ime:  578b3727-75d0-474b-9742-510c0a0a0a80-skorpioni-srebrenica1-700x402-620x330.jpg
Pregleda: 48
Veličina:  46,3 KB
    Jesi kad cuo da je tinejdzer izb'o nozem drugara i ubio ga....ili ga ubio iz pistolja....ili metalnom stanglom. Mislis da tinejdzer ne moze da nosi pusku i puca. Odkud ti znas da ovi nisu nosili oruzje. A drugo....i da nisu.....opet.....Srpska vojska u znak odmazde za svoje pobijene civile ima pravo da pobije civile suprotne strane. A kao sto znamo.....poturice su to radile u Podrinju.....i zato......ko ih jebbe ! A i da nisu.....opet ko ih jebbe......duzni su nam krv iz drugog sv. rata.......a i da nisu......svakako nas opet mrze i zele nam zlo.....tako da nema stete ako su mrtvi. Ovo nije moja patoloska mrznja.....ovo ti je postavka stvari na Balkanu koju su ONI POSTAVILI a ne Srbi. Mislim na hrvate, poturice i siptare.

Buduća legenda ccaterpillar (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    814

Citat Original postavio Tuganadlanu Pogledaj poruku
    Postoje primeri čojstva i junaštva , Srđan je primer čojstva , a ti nemaš ni jedno ni drugo , jer tvoji su junaci u Haagu koji su ubijali svezane ljude , a o čojstvu nema ni govora.
    Јел барем пао сендвич данас за ово?
    Не одустајем од форума све док сви не буду мислили као ја.

Slične teme

1. Tribina povodom 10 godina okupacije RSK
    Autor KRAJINA FOREVER u forumu Politika
    Odgovora: 63
    Poslednja poruka: 18.11.2005., 04:14
  2. Tribina Društva ljubitelja naučne fantastike
    Autor marwin u forumu Književnost i jezik
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 27.01.2004., 04:49

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor