Musko-zensko prijateljstvo

gost 388309

Poznat
Poruka
7.764
Bez obzira da li je vec bila ovakva tema, vremena se menjaju, ljudi drugacije posmatraju svet, tako da sam ipak resio da otvorim novu, sa novim misljenjima, stavovima.

Dakle, da li zaista postoje musko-zenska prijateljstva ili je to samo uvod u nesto intimnije sto zeli npr jedna ili obe strane?
 
Svi muškarci sa kojima sam pričala na ovu temu, tvrde da ne postoje, već da imaju makar želju koju nikad neće ostvariti, da kresnu drugaricu. Žene sa kojima sam pričala tvrde da postoje, da je moguće biti prijatelj i samo prijatelj. Ja isto mislim da može, ali sad razmišljam, ako muškarci misle da ne moze, da li onda ti za koje ja mislim da su drugari, ustvari bi hteli da me kresnu? :sad2:
 
Svi muškarci sa kojima sam pričala na ovu temu, tvrde da ne postoje, već da imaju makar želju koju nikad neće ostvariti, da kresnu drugaricu. Žene sa kojima sam pričala tvrde da postoje, da je moguće biti prijatelj i samo prijatelj. Ja isto mislim da može, ali sad razmišljam, ako muškarci misle da ne moze, da li onda ti za koje ja mislim da su drugari, ustvari bi hteli da me kresnu? :sad2:
Verovatno :D
 
Svi muškarci sa kojima sam pričala na ovu temu, tvrde da ne postoje, već da imaju makar želju koju nikad neće ostvariti, da kresnu drugaricu. Žene sa kojima sam pričala tvrde da postoje, da je moguće biti prijatelj i samo prijatelj. Ja isto mislim da može, ali sad razmišljam, ako muškarci misle da ne moze, da li onda ti za koje ja mislim da su drugari, ustvari bi hteli da me kresnu? :sad2:

Ne znam sigurno, ali da sam na tvom mestu ne bih nikom okretao ledja:sad2:
 
Musko- zenska prijateljstva postoje itekako. I ona mogu biti itekako iskrena. Da bi dosli do toga da mozemo sa suprotnim polom biti samo prijatelji, moramo dobro izuciti i nauciti sta je to privlacnost. Ako postoji seksualna privlacnost kod bar jedne strane onda od prijateljstva nema nista. Prijateljstvo se moze graditi na intelektualnom, iskrenom odnosu koji nema dodirnih tacaka sa seksualnim.

Pravo prijateljstvo treba da je iskreno, nebitno da li imas drugara ili drugaricu, ko god moze izgraditi iskreno prijateljstvo i shvata ga kao takvog onda taj ne moze imati neke zadnje namere jer je taj odnos pre svega iskren i gradi se na poverenju.

Odgovor je DA, ovakva prijateljstva itekako mogu da funkcionisu i da budu na bas visokom nivou, znam to iz licnog iskustva.
 

Back
Top