Wifi bez wifi rutera?

perakle

Zainteresovan član
Poruka
112
Da li je moguce.
Dobio sam ruter od provajdera TP link TD 8811. Da li je moguce koristiti ga za wifi pomocu wifi antene ili mi je potreban drugi ruter sa tom opcijom. Nisam zadovoljan provajderom a oni mi nude wifi ruter samo uz paket na dve godine.
Znaci, da li bilo dovoljno samo kupiti wifi antenu za 1000 din koja ide preko usb u komp ili mi je potreban drugi ruter?
Hvala
 
ako ti je adsl prikljuchen na komp preko ethernet kabla sa obichnom wifi usb karticom mozesh da napravish adhoc mrezu preko koje delish internet ali neki telefoni ne mogu da se povezu na adhoc a i mnogo je sporo na taj nachin
najbolje da kupish wifi ruter i da internet direktno u njega ukljuchish preko ethernet kabla

nije velika razlika u ceni, i wifi ruter i usb wifi su ti oko 1500-2000din
 
Postovanje,da li je dovoljno da sa wifi ruterom d apokrijem stan od 70 m2?Prikljucen sam na ikom kablovsku mrezu.Naime u 2 i 3 sobi imam los internet signal,skoro da ga i nemam i izbacuje mi.Kako d aresim problem?Unapred zahvalan
 
Postovanje,da li je dovoljno da sa wifi ruterom d apokrijem stan od 70 m2?Prikljucen sam na ikom kablovsku mrezu.Naime u 2 i 3 sobi imam los internet signal,skoro da ga i nemam i izbacuje mi.Kako d aresim problem?Unapred zahvalan
1. Koji ruter je u pitanju? Mnogo zavisi od toga.
2. Koji je raspored prostorija i gde se nalazi ruter , kolika je debljina zidova i koja je vrsta materijala ?
 
Mislim da je najbolje resenje promeniti poziciju rutera ako je moguce.

Mada se meni ne provlace kablovi u hodnik, ovako mi je prakticnije, prezivecu :D
Najbolje je staviti ruter u tavan ako imaš naravno gde da ubodeš ispravljač od njega, tada imaš samo tavanicu kao prepreku za sve prostorije.
Ja sam bio kupio antene od 8dbi i zamenio ove od 3 dbi što idu uz wifi rutere , sada mi tuče na 20 metara kroz 6-7 zidova bez problema a signal na 60% jačine ,a prošle godine mi dolazila komšinica tri kuće dalje da joj dam pasword da bi se kačila na net :)
 
Najbolje je staviti ruter u tavan ako imaš naravno gde da ubodeš ispravljač od njega, tada imaš samo tavanicu kao prepreku za sve prostorije.
Ja sam bio kupio antene od 8dbi i zamenio ove od 3 dbi što idu uz wifi rutere , sada mi tuče na 20 metara kroz 6-7 zidova bez problema a signal na 60% jačine ,a prošle godine mi dolazila komšinica tri kuće dalje da joj dam pasword da bi se kačila na net :)

Ahahaha, razmisljao sam i ja da promenim antene :D
Posto je deprimirajuce, par metara sam udaljen, a signal uzasan :D
 

Back
Top