Sedma Bozija zapovest i ko liko je postujete?!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Dragan od Knicha

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
366
Ovo je skakljiva tema! Kao i svaki vernik imam kusnju jer iako imam 29 i jos uvek sam nevin voleo bih da nisam! Biblija jasno kaze da je 7 Bozja zapovest jasna po pitanju toga sta je greh! Ma i naj manja pomisao na blud je greh! Ko liko sam samo puta pozeleo neku zenu! I ko liko mi je samo krivo! Ostavlja mi oziljke na dusi! I sva kome ko nije u braku! Naravno da bi se voleo ozeniti ali nisam na sao srodnu dusu! I zene i muskarci i vernici i ne vernici svako dnevno krse sedmu zapovest! Svi su ne savrseni i to je posledica pada! Ja sam rekao iskreno! Kako vi stojite sa ovim?!
 
Šta te sprečava?

Ho cu da izgubim nevinost u braku! A jos se ni sam ozenio! Eto!

- - - - - - - - - -

sto da ne pozelis nego ne prosipaj semena svoga zalud....

I to je valjda greh! A kako drugacije?! Da puknes?!

- - - - - - - - - -

Znači da nema Biblije ti bi radio sve što želiš?

Znaci da neznaci! Ti radi sta hoces ja znam sta mi je ciniti?! Dali neko od vas postuje sedmu zapovest?! Nemislim da ste sa mo pozeleli neku osobu nego da ste bili sa nekim?!
 
pravi decu sto vise i u svakoj prilici....

Ja bih to samo u braku! Po pravilima a ne po zakonu ulice! A jos se ni sam ozenio!

- - - - - - - - - -

Opet se pozivaš na 7.zapovest a to je iz Biblije.Znači da znači z;)

Znaci ti nisi pravi vernik cim nepostujes sedmu zapovest! Nista neznaci ali u tvom slucaju znaci!
 
Ovo je skakljiva tema! Kao i svaki vernik imam kusnju jer iako imam 29 i jos uvek sam nevin voleo bih da nisam! Biblija jasno kaze da je 7 Bozja zapovest jasna po pitanju toga sta je greh! Ma i naj manja pomisao na blud je greh! Ko liko sam samo puta pozeleo neku zenu! I ko liko mi je samo krivo! Ostavlja mi oziljke na dusi! I sva kome ko nije u braku! Naravno da bi se voleo ozeniti ali nisam na sao srodnu dusu! I zene i muskarci i vernici i ne vernici svako dnevno krse sedmu zapovest! Svi su ne savrseni i to je posledica pada! Ja sam rekao iskreno! Kako vi stojite sa ovim?!

Yahuah je sve zatvorio u neverstvo,a Rec u greh, :)
 
Jednom sam sebe preispitao po pitanju svih deset Božijih zapovesti i ustanovio da sam pao po svih deset, jer samo i pomisao na greh je već greh... Po pitanju sexa pre braka, tako nešto je jako teško ne "ogrešiti" se , jer postoje prirodne potrebe, usađene u čoveka iz razloga pre svega, reprodukcije i suzdržavanje od toga i to godinama, dovodi do teškog psihičkog stanja, nervoze i "pucanja"...
Kako naći srodnu dušu, u tvom slučaju ženu, ako je pre toga ne upoznaš.. Kako znati ukus kolača pre no što ga probaš?
Da se ti iole kolebaš u veri, rekao bih ti, ma udri nešto i isprazni se kako treba.
Ovako šta god da ti kažem, bio bih na neki način saučesnik u tvom padu... Postoje molitve kako da odagnaš bludne misli ali to je jako teško..
Preispitaj pre svega sebe po svakoj zapovesti ponaosob?
 
Ovo je skakljiva tema! Kao i svaki vernik imam kusnju jer iako imam 29 i jos uvek sam nevin voleo bih da nisam! Biblija jasno kaze da je 7 Bozja zapovest jasna po pitanju toga sta je greh! Ma i naj manja pomisao na blud je greh! Ko liko sam samo puta pozeleo neku zenu! I ko liko mi je samo krivo! Ostavlja mi oziljke na dusi! I sva kome ko nije u braku! Naravno da bi se voleo ozeniti ali nisam na sao srodnu dusu! I zene i muskarci i vernici i ne vernici svako dnevno krse sedmu zapovest! Svi su ne savrseni i to je posledica pada! Ja sam rekao iskreno! Kako vi stojite sa ovim?!

nije greh nisam pozeleo tudju zenu
 
Kako stojim sa ovim ?Imam iskusenja ,ali ne praktikujem bludne odnose ,nije lako ,ali ziv covek se na sve navikne ,nevin nisam ,tako da sam to otkacio odavno,sto tebi ne preporucujem ,treba da budes ponosan sto si ocuvao nevinost....
Kada sam upadao u blud nisam dobro prolazio ,Bog me je malo sto se kaze istukao ,ali za moje dobro ,,,inace bi propast bio ,a koga Gospod bije toga i voli....
 
I ja sam! Ali to je po Bibiji greh! Ja sam nevin u 29 ali imam kusnju vec dugo vreme! Bolje da vas nepitam nista po pitanju toga dali i vi imate takvu kusnju!
Sve sto cinis - cinis pogresno. Prvo i pre svega, kupi knjigu Pravopis srpskoj jezika i posveti se elementnarnom upoznavanju sa materinjim jezikom. Tvoja polupismenost, ili ispravnije recno nepismenost, je najveci greh. Drugo, ne prospaj spermu po zemlji, bog je na mestu ubio Onana jer nije hteo da osemeni svoju snaju, zenu svoga umrlog brata, vec je sa njom imao snosaj ali je ejakulirao na zemlju. Vreliki je to greh sto si nevin, umesto da si oformio porodicu i da imas porod.

- - - - - - - - - -

Bravo ,ni ja nikad nisam bio sa udatim zenama ,...

- - - - - - - - - -

Ali van braka ,sve je blud ..
A sta fali udatim zenama?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top