P.M.S.

M

malecka

Gost
... sta znate o tome, tj. koje savete vi praktikujete a koje ne? meni je mama recimo rekla da treba izbegavati cokoladu sto ja apsolutno ne prihvatam. da li pijete mleko i sl u vreme perioda???
kako ublazavate te tegobe????
 
malecka:
... sta znate o tome, tj. koje savete vi praktikujete a koje ne? meni je mama recimo rekla da treba izbegavati cokoladu sto ja apsolutno ne prihvatam. da li pijete mleko i sl u vreme perioda???
kako ublazavate te tegobe????
Bas je nezgodan taj period...cesta menjanja raspolozenja,bolovi,izlivi emocija...bla bla ;( To za cokoladu jos nisam cula,a sto se tice mleka...ne pijem ga inace preterano tako da se nista ne razlikuje ;)
Mene na svu srecu ne kace najgori simptomi,nemam neke bolove,jedino DRASTICNA promena raspolozenja
;(
 
Ja sam negdje citala da bi u vrijeme P.M.S., znaci 10 dana prije nego dobijes, trebalo izbjegavati cokoladu, crno vino i....... jos je nesto bilo ali se ne sjecam.
 
Da, postoje price da crno vino produzava, a pivo skracuje vrijeme krvarenja...
No, nisam do sada naisla na tekst strucnjaka, koji to potvrdjuje...
To naravno ne znaci i da nije istina...
 
setila sam se jos necega. treba izbegavati mahunarke, posebno soju koja pojacava krvarenje...
raspitacu se za vino da li ima efekta... moje drugarice i ja smo ga npr bas forsirale /obavezno popijemo jednu casu u prva 3 dana/ da nadoknadimo gvozdje...
da, dobro je piti i cajeve koji dezinfikuju organizam, ne znam zasto. kad sam imala uzasne bolove moja mama je pozvala prijateljicu ginekologa i ona joj je rekla da popijem manju kolicinu zalfije, nane i sl.
 
Protiv bolova pomaze vezbanje ili voznja biciklom. U pocetku je stvarno gadno, jer em boli em se nema volje, malo potom bolovi potpuno nestaju a i zena se oseca lakse.
Inace ne pratim sta smem a ste ne smem u tim danima da jedem. Znam samo da smo mnogo "gadne" u tom periodu.
 
ja sam se dugo drzala ideje da zene 90% ubistava cine pod pms-om i to sam dozivljavala tako normalno. a onda sam shvatila da ubistvo nije normalan cin. drugim recima, trudim se da suzbijem to divljanje...

btw, na koju foru fizicke aktivnosti ublazavaju bolove???? stvarno me zanima. ja sam baksuz koji je dve najgadnije upale misica na stomaku preziveo bas uoci perioda... tako da mi sve to deluje kao naucna fantastika....!
 
Pa ne znam ni ja na koju foru fizicke aktivnosti ublazavaju bolove, ali definitivno ublazavaju. Ne mislim sada na mrcvarenje tela za vreme perioda, nego nesto lagano, plivanje, bicikl, neke lakse vezbice za stomak.
 
PMS zavisi i od godina , pa se bol nekada izgubi posle prvog odnosa , nekad posle poroda , a nekad nikad ne prođe . Nekad sa godinama tek dođe.
Bez obzira što analgetici nisu baš preporučljivi, bol koji sam imala kao sasvim mlada devojka , bio je takav da nisam mogla ustati sa kreveta , niti se pomeriti , ako ne popijem najjaču tabletu i ne odspavam posle toga . Sada , nakon više od 25 godina i 2 porođaja , bol je takav da mogu ići na posao, raditi, ali imam utisak da svi vide u kojoj sam fazi. Tih dana sam "ne diraj me , ako ti je život mio" ili sam preterano nezainteresovana, skoro apatična, i tu ništa ne pomaže .
Kako hrana može da pomogne ? Stare žene su govorile da je potrebno uzeti gutljaj rakije (samo gutljaj!) ako boli jer neće da krene . To jeste tačno ! Stomak se ugreje i cirkulacija pojača .
Bolje je ipak nešto drugo : Kad znaš kad ti je termin , 3-4 večeri pre toga pij po šolju čaja od macine trave (očajnica) . Škoditi neće , a meni je pomoglo !
 
JA SAM DOSTA TOGA PROBALA ,A I SA DOSTA SAM PROFESORA RAZGOVARALA.ISHOD :PIJEM ANALGETIKE PRVA 2 DANA I NE MISLIM DA PRESTANEM ,COKOLADA -APSOLUTNO DA ,DA ,DA !!!!ZATO STO JE ANTI DEPRESIV,I ZATO STO ORGANIZAM BAS TO TRAZI -JAKO RASPROSTRANJENA KARAKTERISTIKA KOD MNOGIH ZENA.PO MOGUCSTVU DOTIRAJTE GVOZDJEM I C VITAMIN KOJI POMAZE APSORBCIJU GVOZDJA,CAJEVI KO STO STE SE SVI SLOZILI - NE SKODE ,I FIZICKI SE NE PREOPTERECUJTE ,ZNACI NISTA BAJS,NE DAJ BOZE JAHANJE ITD.BAREM PRVIH 3 DANA ;NARAVNO ZAVISI OD OBILNOSTI I DUZINE TRAJANJA.
U NEKIM ZEMLJAMA CAK POSTOJI ZAKON KOJI STITI ZENU KOJA U PERIODU CIKLUSA POCINI UBISTVO ;OSLOBADJA SE KAZNE ... NADAM SE DA NECETE OVO OBILATO KORISTITI ,A NI NE ZNAM KAKO STVARI STOJE KOD NAS PO TOJ STAVCI .UGLAVNOM JEDNO JE SIGURNO ;DA SVAKA POSTAJE PRILICNO NERVOZNA ,A NEKE JAKO EMOTIVNE ,SA NEOCEKIVANIM IZLIVIMA PLACA ITD.PAZNJA !
 
VOKATIV-A:
JA SAM DOSTA TOGA PROBALA ,A I SA DOSTA SAM PROFESORA RAZGOVARALA.ISHOD :PIJEM ANALGETIKE PRVA 2 DANA I NE MISLIM DA PRESTANEM ,COKOLADA -APSOLUTNO DA ,DA ,DA !!!!ZATO STO JE ANTI DEPRESIV,I ZATO STO ORGANIZAM BAS TO TRAZI -JAKO RASPROSTRANJENA KARAKTERISTIKA KOD MNOGIH ZENA.PO MOGUCSTVU DOTIRAJTE GVOZDJEM I C VITAMIN KOJI POMAZE APSORBCIJU GVOZDJA,CAJEVI KO STO STE SE SVI SLOZILI - NE SKODE ,I FIZICKI SE NE PREOPTERECUJTE ,ZNACI NISTA BAJS,NE DAJ BOZE JAHANJE ITD.BAREM PRVIH 3 DANA ;NARAVNO ZAVISI OD OBILNOSTI I DUZINE TRAJANJA.

sa svim se totalno slazem samo sto ja na pr. samo prvog dana imam uzasne bolove a ostalih dana sam potpuno opustena! sto se tice lekova, pijem iskljucivo baralgin a cokolada se podrazumeva!!! :D
 
BARALGIN UTICE NA POJAVU NEPLODNOSTI.NAUCNO POTVRDJENO,KAO STO JE I NOVALGETOL KANCEROGEN.NARAVNO NA TE INFORMACIJE NAIDJETE SAMO JEDNOM,A ONDA SE NEKIM CUDOM IZGUBE.MENI JE REKAO LEKAR.
 
ja tad imam zelju da se svadjam sa celim svetom, gundjam, nenosna sam... posle prodje pa novi krug...
a za bolove preporucujem flugalin, opusta glatku muskulaturu.
 
Nekad ne osetim, ali nekad.. Poslednji put sam pojela kanticu eurokrema.Jela sam celu noć. Inace moja drugarica pada u nesvest od bolova i pocela je da pije caj od nane kad treba da dobije i sad i ne osetti
 
prvi dan obavezno moram popiti kakvu tabletu,onda malo sna i sutradan je sve ok.u to vrijeme izbjegavam alkohol(ako je vikend),gazirana pića,kavu i cigarete,ne preporučuje se ni puno masne hrane iako prija.čokolada mi je kao droga u te dane,umiruje me.i puno voća se preporučuje valjda zbog vitamina.i kako znam da ću dobiti-svaki put,večer prije izvjesnog dana me puca tužno raspoloženje,malo plača i sutra surprise :lol:
 
Anonymous:
prvi dan obavezno moram popiti kakvu tabletu,onda malo sna i sutradan je sve ok.u to vrijeme izbjegavam alkohol(ako je vikend),gazirana pića,kavu i cigarete,ne preporučuje se ni puno masne hrane iako prija.čokolada mi je kao droga u te dane,umiruje me.i puno voća se preporučuje valjda zbog vitamina.i kako znam da ću dobiti-svaki put,večer prije izvjesnog dana me puca tužno raspoloženje,malo plača i sutra surprise :lol:
ovo sam bila ja,već se pojavljuju simptomi.znači još nekoliko dana do.....
 
Moja sestra panicno sredjuje stan...
Nije lose da za smanjivanje nervoze, a i proradi cirkulacija, pa je manje boli(?)
Mada je glupo prati prozore u 02:00 ujutru.....
 
Preporucujem Rapten-K ali ne u prevelikim kolicinama i ne na parzan zeludac...znaci dobro se nabokate sto i nije tesko u tim danima... i popijete jedan Rapten ...max dva u toku dana...
Opustencija...
 
malecka:
... sta znate o tome, tj. koje savete vi praktikujete a koje ne? meni je mama recimo rekla da treba izbegavati cokoladu sto ja apsolutno ne prihvatam. da li pijete mleko i sl u vreme perioda???
kako ublazavate te tegobe????

Pijem GUARANU:).
Salim se.. mislim, pijem je, ali mi to ne ublazava tegobe:)...
I ja imam frku sa PMSom, narocito shto sam po prirodi impulsivna, pa josh kad mi naidje takav period, lepo bih ujedala oko sebe.. Ne pomaze nishta konkretno... isvadjam se sa deckom, gadjam sa dva tri tanjira i odma' mi je bolje:)))).
 
Strasno sam nervozna kad treba da dobijem..
Samo bi se svadjala,sve me nervira..
Onda uzmem i ribam kucu,generalku,sve..
Na taj nacin izbacim neg. energiju,posle toga sam kao ''iscedjena'',nova..
Tablete nikad nisam koristila..
NEZNAM ZASTO SAM VAM OVO ISPRICALA,ALI NE SKODI A CIM NE SKODI.... :lol:
 

Back
Top